52965
  • Molnibalage
    #19243
    Nem. A beaming azt a doppler radar gyengségét használja ki. Ha a radart cipelő géphez képes a reltív sebesség nagyon kicsi akkor a doppler effektus mérétke is kicsi, nehéz mérni főleg földháttérben. Mivel a föld és a célgép relatív sebessége közel azonos. Így már világos? A radar kerszetmeteszet irányfüggő, de SEMMI köze a beminghez. Ez nem derült ki a kézikönyveből? Az egyik a célgép geometriájától függ a másik meg CSAK a sebességek viszonyától.
  • polluxware
    #19242
    "- Ne legyan irányfüggetlen a gépek radarkeresztmetszete."

    Ennek sztem. van köze a bííímhez

    Amúgy meg Balázs az ilyen agreccív kismalac néha:) Engem nem zavar, én így is imádom
  • Solt
    #19241
    Igen így a pontos. Annak tűnsz... nemcsak ez a hozzászólás, úgy általában mostanában. Egyből harapsz! Nehéz napok? :))))
  • Molnibalage
    #19240
    Ja, meg azért vagyok, mert a köcsög Mediafire KÉTSZER baszta el a videóm feltöltését és ezzel romba döntötte a ma esti multis tesztet. Szóval, ha ma multizok akkor a videó még egy napot csúszik... Most Rapidra töltöm.
  • Molnibalage
    #19239
    Annak tűnök? Hm.......... Ez lehet, hogy azért van, mert egyszer már elmagyaráztam és asszem pont Polluxnak. Mivel nem láttok be a kulisszák mögé ezért nem vagyotok képben sem. Ez van...
  • Molnibalage
    #19238
    "Magyarán azt mondod hogy a BEAM manővernek semmi értelme RV-ben?"

    Ezt én hol mondtam? A beaming manővernek semmi köze a radarkeresztmetszethez. A beaming hatás le van modellezve.
  • Solt
    #19237
    Ici-picit agresszív vagy mostanában Atyám!
  • polluxware
    #19236
    Magyarán azt mondod hogy a BEAM manővernek semmi értelme RV-ben? Érdekes dolgok ám ezek.. szóval van azért bőven dolog amibe nem tudtok belenyúlni, vagy ahhoz dedikált programozó gárda kellene.

    Gyóvan megértettem..
  • Molnibalage
    #19235
    "Miért kell annyi 'irányba' indulni??"

    Ezt már egyszer elmagyaráztam. A kóderek képességei adják a legszűkebb kersztetszetet. Egyáltalán nem mozdulunk sok irányban csak egy eleve bugos kódot továbbfejleszteni "mókás". Megoldottak a kóderek két atomnagy bugot erre okozott egy újat a javítás. És ez nem az első ilyen eset. Mivel a kód miatt nem lehet egyes területen elmozdulni mi változik? Szebb gépek lesznek stb. --> több adat

    Tudod hány olyan dolog van ami súlyos hiányosság és mégsem mozdult rá senki? Na AKKOR mennénk sok irányba.

    pl.:

    - Nagy rakéták is látszódjanak a radaron számítsanak repcsinek is meg nem is, de a hajók légvédelme mozduljon rá. A Tor és Tunguzka is képes bombákat és nagyobb rakétákat lelőni.

    - Legyen a fegyverzetnek is radar kersztetszete.

    - Ne legyan irányfüggetlen a gépek radarkeresztmetszete.

    - A zavarótöltetek ne legyenek egyforma méretűek és hatásúak. Igen, a valóságban nagyon eltérőek. A svéd BOL rendszerben 160 van, de nagyon kicsik... Láttál már képet az F-16 nagy töltetéről. Egy darab akkora fénytgömböt produkál, mint a fél gép.

    - A fentiből következik, hogy az F-16-on pl. vagy 3-4 fajta méret van (ezt az izraeli technkus mondta).

    - A felhők, időjárás és a Nap blokkolja az AI szenzorait és számítson bele az IR keresztmetszet számításába. Jelenleg ez CSAK az Il-2-ben rejt el a felhő és a Nap. A Nap az bezavarja az IR rakétát a Falconban.

    - Legyen változó a szélirány.

    - Radar nélküli gép ne repüljön este harci bevetést és főleg ne alacsonyan.

    Stb. Soroljam még? Na, ha ez mind egyszerre csinálnák az lenne sor irányba indulás.

    Mi adja a sok adatot? Hát a cirka 15 új kabin és sok másegyéb. Gondolod viccből ekkora?
  • Molnibalage
    #19234
    Kapcsold ki a Haze-t azt csá. Ez alap. Én is úgy csinálok minden screent. Az új videóban amúgy is vannak ilyen jelenetek. Van benne több skyfix is.
  • polluxware
    #19233
    Szépek...

    Akkor se értem, mi lesz ebben 2gb... Sztem, ez a pár grafikai újítás, meg egy alapos !!!kód átnézés!!! bőven elég lenne hogy felvegye a versenyt akár a BS-el is... meg egy csipetnyi AF kampány dolog.

    Miért kell annyi 'irányba' indulni??

    Balázs egy dolgot kérnék, ha lehet egyszer csinálj egy olyan screen-t amin nappal van, lehet látni a gépet, a tájat, úgy tiszta valójában 'ködösítés' nélkül.
  • Molnibalage
    #19232
    Új képek. Én csináltam :)
  • polluxware
    #19231
    Akkor politikailag az volt az álláspont
  • repvez
    #19230
    Jo lenne ha megvalosulna.De az érdekes hogy amikor én rákérdeztem hogy meg lehetne-e oldani egy ilyen GE-böl kiszedett texturát akkor le lettem hurrogva, hogy, nem mindenhol jo a felbontása meg hogy ugyse lehet megoldani.
    Várom a video linket erröl a tájrol és az FF5-öset is.
  • Molnibalage
    #19229
    Még talán olyan amit nem is érdemes. :)
  • Molnibalage
    #19228
    Magyar honlap és keresd meg a kézikönyvet. MINDEN benne van szájbarágósan. Nem írom le újra amit már megtettem. Az első pár oldalon mindenről szó van ami kell ahhoz, hogy elindulhass. Egyébként igen, 1998-as F4.0-ra mehet az RV és utána két patch.

    A 3D fülke az nem egyértelmű. Az OF-é "jobban 3D-s" (egy gombok), de Raider textárival térhatású lesz az F-16C fülke. Szóval kinek mi jön be. Hiába szép az OF, ha totál instabil és atomerővön sem fut még TE-sem nemhogy hadjárat...
  • polluxware
    #19227
    sima falcon 4.0-ra és "tipikus" telepítéssel, ott nem rakja fel a vidijókat, később úgysem használja...

    aztán felkéne rakni rögtön utána 1.0.0.3 és 1.0.0.4 patch-et!

    de a molnibalage-féle pdf-ben ott van az is, tényleg OLVASD EL ott benne van "szinte" minden amit tudni érdemes.
  • Willenbrock
    #19226
    Néztem a youtube-on is videókat a Redviperről-különösen a Falcon gyönyörűen van kidolgozva.A 3d-s fülkéje gondolom annak a legrészletesebb.
    Letöltöttem a Red Viper1-et.Az lenne a kérdésem hogy ezt egyszerűen csak telepítsem rá az alap 4.0-ára,vagy azt előtte patch-elni kell-e?És melyikre telepítsem a RV-t az alap 4.0-ára vagy inkább a Allied Force változatra?Most még csak a 4.0 van nálam telepítve.
  • Molnibalage
    #19225
    Ja, a videó kész. Még le kell renderelni és fel kell tölteni. Este 9 fele már láthatja a csapat a release időpontja tőlük függ. Midenki ki van éhezve rá szóval nem gatyáznak vele sokat szerintem.
  • Molnibalage
    #19224
    Egyszerűen nem bírom abbahagyni, hogy ne nézzek rá. Felvetettem, hogy esetleg mi is megpróbálhatnánk, de CSAK ott ahol jó a felbontása a GE textútűknak. RipTiles + GE kombó nem lenne rossz.
  • Molnibalage
    #19223
    Nézd meg a lentebb linkel preview threadet-t a FreeFalcon honlapon és nézegesd a Screenshot topikot is. Az előnézet az ami majd lesz, a többi már van.
  • Willenbrock
    #19222
    Kösz ki fogom próbálni!
  • L Viper #19221
    Ezt nézzétek:

    Ez azért nem ronda !!!
  • Buren
    #19220
    Mielőtt bármihez is kezdenél szedd le ezt. (ez a freefalcon 4 amit pollux lejjebb említett) Eme csomag az elmúlt 9-10 év közösségi moddolásának gyümölcse... Jó repkedést.
  • polluxware
    #19219
    Falcon 4.0 rettentően öreg programocska:) A lap tetején a kép alatt van egy olyan hogy MAGYAR HONLAP link. Erre kattints rá és a segédlet menüben találsz leírást a FreeFalcon4-hez. Namost! Ez egy kiegészítő ami modernizálja a Falcon 4.0-t. A pdf-t olvasd el figyelmesen és szinte minden kérdésedre gyors választ kaphatsz.

    RAKTÁR1,2-be pedig mindent megtalálsz amit csak másolni, vagy letölteni kell:)
  • Willenbrock
    #19218
    Sikerült "beszerezni" a Falcon 4.0-át.Ha jól látom 1998-as játék?Az angol verzió van meg.Komolynak tűnik de a grafikán meglátszik a kora.Van 1 olyan gondom hogy nem tudtam a joyt beállítani hozzá.Van joyom és mellette 1 pedálom.Mindkettő nevét megjeleníti a controller menüben de az indikátort csak a pedál tudja mozgatni.Hiába jelöltem ki a joyt.A jobboldali listában meg csak a billentyűzettel lehet variálni.Nincs sehol olyan opció ahol a tengelyeket lehetne beállítani?
    A grafikát max-ra állítottam egyből-gondoltam 10 éves enginnél nem lehet gond.De azt tapasztaltam hogy kissé akad,szaggat.Főleg a lezuhanásos effektél.Így még a LOck On sem szaggatott be pedig az azért...A gépem jó erőben van,oprendszer friss.A leginkább a Joy beállításával nem tudok mit kezdeni.Vélemények?
  • L Viper #19217
    ÁÁÁÁÁÁÁÁ ez nagyon fájt.
    Meg a benzinrevalót.
  • DANIELE
    #19216
    Jó tudni legalább van, ki megtermelje szegény nyugdíjasok betevőjét.
  • L Viper #19215
    Én meg munkával ünneplem a vasárnap estét .
  • DANIELE
    #19214
    Na, megkaptad a kívánt mappádat? Mert elküldtem.
  • zaccos1
    #19213
    Sajnos még mindig nincs eredeti objectsem,s így esélytelen hogy csatlakozzak.
  • Molnibalage
    #19212
    De hogyan? Az NEM kabinfüggő! Külső nézetben is megtörténik. FINGOM nincs, hogy mitől van ott, de gondolod nem tüntetnék el, ha olyan egyszerű lenne? Majd szólók, de már előre sejtem a választ.
  • Molnibalage
    #19211
    Lesznek, nem is akármilyenek és most gyakrabban is. Most ISZONYATOS mozgás van. Két nap alatt több post volt most, mint az elmúlt 2 hónapban. 2 hónapig nem történt semmi várunk az új adatbázisra. Vannak azért hibák elég rendesen, de viszonylag gyorsan gyomlálhatók. Csak végigtesztelni sok idő.
  • polluxware
    #19210
    már próbáltam... sajna nem műkszik a dolog.
  • repvez
    #19209
    Szem ezt házilag is el tudod tuntetni ha nagyon zavar megnyitod a kabinhoz tartozo 2d-s képeket egy képszerkesztövel és megprobálod jobban kitörölni a kabin körüli képekhez tartozo alfa csatornát.
  • repvez
    #19208
    jo lenne ha mindig ilyen gyakran frissitenék ezt a topikot amig meg nem jelenik :D
    A videodban lesz multis képkockák is?Csak hogy lássuk milyen mozdás közben.
  • polluxware
    #19207
    Nem is tom merjem-e írni... Az a FF5 beta képeken, van egy amin a pilóta buksija látszik amint elnéz a válla fellett hátra. Na most! Ha valki jól megnézi a képet, akkor biza ottvan az a fránya "K. SZÍNŰ csík" a keretnél..

    A kép szélén látszó szineződő csíkot, meg ezt a kék dolgot SZTEM. érdemes lenne eltüntetni, és ha van rá mód akkor a DEV-ek figyelmét próbáld már erre felhívni. CSAK JAVASLAT!!!!!!! nem nyavajgás, nem követelődzés
  • Molnibalage
    #19206
    Új F-14 skin és még W.I.P.

    Egyébként van jogtszita szoftverem. A Track IR4 drivere és a Joy drivere is az, sőt az alaplapé is az. :)
  • polluxware
    #19205
    Egyem a szííved ,én aztán nem morgok
  • DANIELE
    #19204
    Hello, akar valaki multizni?