52965
  • L Viper #19523
    A leggázabb az OF-ben, hogy egy becsületesen megírt manuál sincs hozzá, ami olyan egyben jellegű, mint az RV-é.
    Az OF Docs mappájából kell összevakargatni checklistekből, meg a régi pdf-ekből, mindent, vagy az OF fórumot bogarászni. Pedig pont ehhez kéne legjobban egy komlett manuál, mert nagyon más sok dolog, mint a többi Falcon verziónál.
  • Gundark
    #19522
    Pedig dicsőséges korszak volt.. És a Nagy Háború királya a Fokker D VII-es. Pedig csúnya volt szegény :) Nem volt a leggyorsabb, és a legerősebb, de a legmanőverezhetőbb. És neki volt az "újrafeltalált" "vastagszárnya" megint. De hogy még offabb leszek : kint dolgoztam a kertben délelőtt, a madarak szokás szerint kaszinóznak hangosan minden felé. Egyszer csak feltűnt a csend. Felnézek a zégre, hát egy elég jellegzetes körvonal halad békésen keresztül rajta. Nem lehetett túl magasan mert még azt is láttam hogy kormányoz a faroktollaival :) A szárnyformája alapján egy sólyom lehetett. Gondolom a reptérhez tartozik, de mintha azok nem lennének mindig kinnt. Persze az is lehet hogy az egyik vadásztársaság héjája volt. De hogy a kicimadarak a bokrok alatt kussoltak az bizos :)
  • Scottt
    #19521
    F*szom televan ezzel a sz@ros OFel.
    A TGP stndby módba volt.Átkapcsolom erre ez fogad:
    A mavericknél szintén ilyen fekete képernyő fogad.Adjátok kifele az FF5-t:)
  • LeonSilver
    #19520
    Pedig faterkám a kávédarálók hangjának is megvan a maga varázsa.
  • Molnibalage
    #19519
    Sakcok egy árva szót sem értek abból amiről dumáltok. :)

    Nem az én korszakom. Ez van. A gázturbina dübörgése tetszik a fülemnek és a brutális teljesítmény.
  • Gundark
    #19518
    Morane fúj. Nem látok előre a hülye csigatártól :) Eindecker az igen. A szárnycsavarásos módszer már az Etrich Taubé-nél lenyűgözött. S ha már szárny, mindig vicces volt ahogy a Sopwith Triplane elhagyta a felső szárnyát egy egy erősebb manőver és némi lövedék után :) De az a nyomorult még akkor is leszállt biplánként, mig a Dr1 általában a középső szárnyból is kitépett egy jó darabot ha elhagyta az övét. Persze ebbe belejátszik az is hogy a merevités itt nem drótokból volt mint a triplánnál. De a legkirályabb akkor is a Junkersnek az egyfedelűje volt. Valami okból kifolyólag azoknak a 90% lila vagy erősen lila beütésű festést kapott. Amikor felszálltak kötelékben olyanok lehettek mint a meleg büszkeség napi parádé :)
  • L Viper #19517
    Ne feledkezzünk meg a monoplánokról sem: Eindecker vs Morane Bullett!
    A kormányzás megoldása félelmetes volt a szárny elcsavarásával. Ahogy recsegett ropogott minden a Red Baron 3D-ben. Na abban volt Digfight rendesen.

    Biztos, hogy a Duke előtt kijön :-)
    Nagy űrt pótolna egy mai grafikával készült I. Vil. Háborús repszim.
    Ahogy lehet hinni nekik, nem árkád lesz.
  • Gundark
    #19516
    Remélem rendesen lehet majd lődözni a D VIIessel meg IIIas Albával a köcsög kameleket meg a spadokat :) A nipőrökről nem is beszélve. Mikor jön? Még a Duke Forever előtt?
  • Molnibalage
    #19515
    Lehet majd itt is hidak alatt repkedni. :)
  • L Viper #19514
    King Of The Sky lesz a hivatalos elnevezés.
  • L Viper #19513
    OFF, de ezt a szimet nagyon várom:

    Richthofen's Skies

    Gundark figyejjéééé !

    ON
  • Molnibalage
    #19512
    Nekem igen. Tesóm feleségének születésnapja. Paintballozni fogok aznap este.

    Aztán .
  • L Viper #19511
    Szombat este multi! Remélem semmi nem jön közbe.
  • polluxware
    #19510
    Viper!!!!

    Tudom.. Balázs

    Csak olyan rég írtál nekem, gondoltam ezzel kicsalhatlak...
  • Molnibalage
    #19509
    "Nem is értem miért erölködtök az OF-el... max örömrepkedésre jó"

    Ezzel nagyjából egyetértek. Egyeseknek van hozzá gépe.

    "RV-ben most próbáltam újfent euro kampányt repülni, de a kifutó mellett a gyepről majd a hegynek csapódó mirage köteléktől, valamint a hajnali felszállás közbe bekövetkező fehér dobozzá válló objektumok, valamint az ész nélkül repkedő wingmanóók, és a talajszinten gokartozó mi-24hind's-től újfent elment a kedvem."

    Az első megjegyzéssel nem tudok mit kezdeni. Soha nem tapasztaltam ilyet. A fehér doboz effektus sem volt eddig soha, de videokari driver probléma lehet (esetleg LOD/hitbox/textúra hiba kombó). A wingman néha megkergül, de az AF-re is áll... A Helikopternél arra gondolsz, hogy beleragad a talajba? Ismert bug, elvieg már javítva van.

    "Arról nem is beszélek hogy a helókra kilőtt aim-9m rakettya kis gondolkodás után eltünt mintha pilonon se lett volna, avagy az akárhogy állítgatom az időzítést fel nem robbanó "dumb" bombákról"

    A rakéták eltűnése is ismert bug, néha előfordul. Ez is javítva van már. Az utolsó két beta alatt a sokezer kilőtt rakettámból kb. 2 tűnt el. A dumb bombnak meg semmi baja. Ez tuti.

    "Már bocsi ,de megint AF-et emlegetem amihez képest ez k*****-ra bugos."
    Egyes részei igen. Viszont az AF meg döguncsi, atomranda és ehhez képes brutális gépigyéne van + Moddolhatatlan.

    Viszont nagyon tetszik a grafikája

    "Meg az a rengeteg idióta fegyver kombináció más feladatokra beosztott gépeknél... "

    Ez alatt mit értesz? AF-ben is csinál blődségeket az ATO bőven.
  • L Viper #19508
    Hogy találsz haza, ha megsérülnek a műszerek, mágneses viharba kerülsz és a tartalék iránytű is pörög ide-oda. A jó öreg csillagok akkor is haza visznek .
  • polluxware
    #19507
    Baszki nem csillagászkodni akarok hanem repülni
  • L Viper #19506
    Egyébként igazad van az OF így csak örömrepkedni jó. Ha rendesen meg lenne csinálva és befejezve végre, akkor méltó folytatása lenne a BMS-nek.

    A csillagos képet ajánlatos sötét szobában teljes képernyőn tanulmányozni .
  • L Viper #19505
    A csillagos kép lemaradt, bocs:

  • L Viper #19504
    Akkor rakd fel a Suparpak 4.2-t és arra a BMS 1.03-at. Gyönyörű, atomstabil, nem bugos. Dinamikus időjárás a kampányban. Szebbek a füstök és robbanások mint az AF-ben, a gépigény meg nokedli.

    Ami el van szarva az OF-ben, ebben tökéletes a 2D-s éjszaka:



    A csillagképek valódiak és tökéletesen lehet navigálni is velük.
    A cirkumpolárisak szépen körbejárják a sarkcsilalgot. Ha megnyomod a SHIFT+P -t és rárakod a 64x-es időgyorsítást látható a "forgásuk".

    Ott a Nagygöncöl ( Nagymedve - Ursa Major ) "seggel" lefelé baloldalt és jobbszélen a kép közepe alatt a Sarkcsillag ( Polaris ).

    Az OF-ben beraktak egy csomó felesleges csillagot és totál elszarták. Az AF-ben szintén. Éppen ki lehet venni a csillagképeket, de ehhez képest baromi nehezen. Nem helyes a fényesség.

    Néha a kevesebb a több. Remélem az FF5-ben ez is jó lesz.
  • polluxware
    #19503
    Nem is értem miért erölködtök az OF-el... max örömrepkedésre jó (á'la Viper módra:)

    RV-ben most próbáltam újfent euro kampányt repülni, de a kifutó mellett a gyepről majd a hegynek csapódó mirage köteléktől, valamint a hajnali felszállás közbe bekövetkező fehér dobozzá válló objektumok, valamint az ész nélkül repkedő wingmanóók, és a talajszinten gokartozó mi-24hind's-től újfent elment a kedvem. Arról nem is beszélek hogy a helókra kilőtt aim-9m rakettya kis gondolkodás után eltünt mintha pilonon se lett volna, avagy az akárhogy állítgatom az időzítést fel nem robbanó "dumb" bombákról:)

    Már bocsi ,de megint AF-et emlegetem amihez képest ez k*****-ra bugos.

    Viszont nagyon tetszik a grafikája

    Meg az a rengeteg idióta fegyver kombináció más feladatokra beosztott gépeknél...

  • L Viper #19502
    Mikor rádvigyorog a szép BLANK felirat, gondolom arról beszélsz.

    Van az MFD alján a szép kövér zöld téglalap. ( alul jobbról a 2. ) Az alatti gombra bökjél és előtűnnek a funkciók. Innentől ugyanaz, mint AF-ben vagy RV-ben. Vannak azért eltérések az OF avionikában.

    Az OF fórumán van egyébként weapons oktatás topic ( angolul ).
  • Scottt
    #19501
    Apropó, hogy a pöcsbe lehet bekapcsolni a tgp-t az OF-ben?
    A2G-Master Arm-LGBkiválaszt-Tgpre átmászik
    Erre azt írja, hogy Not Soi meg még talána azt, hogy ready v vmi hasonló?

    Jó szájbarágósan vmi OF guru vakerolja má' el szeginy nigger kisköcsögnek:)))

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Kíváncsi vagyok meddig bírja a pápa az eretnek mesterségünket eme topikban:)
  • L Viper #19500
    Igen, 3D-ben rendben van. A konfig editorban én is megnéztem ezt a másik fajta világítás modot. Nagyon szép.

    Egyébként a régi FF3-ban is ugyanez a bug megvolt az éjszakai 2D-s kabinnal. Úgy volt orvosolva, hogy az add-on cockpit installban voltak gifek az éjszakai kabinhoz is. Kézi úton kellett babrálni, hogy jó legyen. Az FF4 megoldotta.

    OF-ben meg nagyon jó a 3D-s kabin, azt használom csak éjszaka.
  • Gundark
    #19499
    Aztá' maj' ha a Zensz főtitkára leszel, lehet ránk is gondolni :) Én pl szeretnék egy F/A-18-ast a kertembe. De ha lehet akkor SH legyen, ne valami régi A vagy hasonló :)
  • JoeDestroy
    #19498
    Olvasgattam egy csomót a multiplayer kritériumokról, Összefoglalom majd azon beállítások listáját, aminek mindenkinél egyeznie kellene. Az OF-ben ez úgy van megoldva, hogy az RL-el meg lehet osztani a server konfigját, és így azonosak a kritikus paraméterek mind a külső, mind a belső konfigban. Az OF-et meg sikerült úgy beállítani, hogy a CTD-k megszüntek TE alatt. Már örültem, mert a Rolling Fire-t csináltam már a 3-4. küldetésben és még nem volt CTD (összesen vagy 3.5 órája futott már az OF) mire hazaúton egy LGB-s küldetésből a pálya előtt ~15 mérföldre CTD. B.SSZ! A faja fekete fehér TGP kép meg 3-4 fps-re lenyomta kampányban a gépet. Megint B.SSZ!
  • JoeDestroy
    #19497
    Aha nappali. De a 3D-shez van egy faja világítás mod éjjelre.
    Ja lehet hogy a BMS-hez megoldható a net. Majd megnézzük. Megint van egy ötletem.
    Night pit mod:



    :)
  • L Viper #19496
    Nézzétek már meg akinek van fent OF, hogy éjszaka nálatok is nappali fényben van a 2D cockpit ? Pl. Dogfight 01:00-kor. Érdekes, mert a Mirage 2000 meg jó.

  • Scottt
    #19495
    4.6hatossal tolom:)
  • L Viper #19494
    A 4.6-os fájlokkal tolod ?
    Most visszaraktam anélkül. Elkezdtem egy buglistát írogatni, most összehasonlítom, hogy azok nélkül is jelentkeznek -e.
  • Molnibalage
    #19493
    Nekem napközben. Ma Ausztriában voltam. :) Eddig nagyon bejön.
  • Scottt
    #19492
    A texel bias fix megoldotta a problémát
    Köszi Vipera.

    Szvsz elég pofás darab az OF,annyira nem vészes az fps különbség[még nem kampányoztam benne csak TE]
  • L Viper #19491
    Igyál nekem is egyet. Este meló.
  • Molnibalage
    #19490
    Bocs, csak hézagosan olvastam. Reggel óta nem ettem. Most toltam le 5 perc alatt egy fél pizzát.

    Aztán jöhet a .
  • L Viper #19489
    A 4.6 fájlokkal használod az OF-et, vagy azok nélkül ?
  • L Viper #19488
    Múltkor Te neveztél ki engem telepítési érseknek :-)
    Én írtam le neki az OF telepítést privátban, hogy mit és hogyan kell felrakni illetve letölteni.

    Scott: a Texel Bias Fix a graphics - Advancedben van. A többi opcióval csínján, mert FPS esést okoz gyengébb masinán.
  • Molnibalage
    #19487
    ?? Én az FF telepítését írtam le. A font texel bias bekapcsolása segíthet. Asszem így hívják. Milyen felbontásban tolod. Mert van cockpit resize és hasonló dolgok a config editorban.
  • Scottt
    #19486
    Srácok gondoltam felrakom az OF-t jó minden felment úgy ahogy a Telepítő érsek priviben elmagyarázta.
    De valaki eltudná magyarázni mi a magasságos zeusz szent seggluykáért ilyen recések a betűk a hudon,az mfdken,meg a deden?
    Nemtudok gyakorlatilag semmit se leolvasni.

  • polluxware
    #19485
    Ross Kemp

    Jó felvételek... (F-15E)
  • Molnibalage
    #19484
    Ha majd egyszer elkészül lehet hegyek között repkedni. :)