52965
  • Molnibalage
    #19483
    Jogi felelősséget nem vállalunk. :)
  • L Viper #19482
    Enyhén költői a csávó.
    Ha kiadják az FF5-öt ott válás lesz :-)
    Azért remélem kiadjátok .
  • polluxware
    #19481
    beteges...
  • Molnibalage
    #19480
    Ez kész... :)
  • JoeDestroy
    #19479
    Adok én majd az 1.03-nak.
    Abban legalább nincs graf. bug meg CTD sem volt még...
    De ha telerakom kabinokkal! Meg a 3D Superpit!!! majd ad neki
  • Molnibalage
    #19478
    A BMS munkáját Aragorn is mélyen tiszteli nem véletlenül főleg, hogy odaadták a GFX részt az FF3-hoz csípőböl...
  • L Viper #19477
    A kampány nekem úgy lehalt szintén 5 perc után, hogy csak a reset segített. Kár, hogy nem lesz 4.6 belátható időn belül. Grafikailag baromi jó egyébként, de ez kevés.
    Meglepő, de nekem a BMS 1.03 jön be legjobban.
    Eleve F16-al repkedek főleg. Az időjárás hibátlan, a kabinok is jók és atomstabil a cucc. A gépigény meg nokedli. A képeken láthatod #19401
  • polluxware
    #19476
    Csak külső nézeteknél van.. bal oldalt meg alul ált.

    mind1.. ha ilyen gondok vannak, akkor ez még bőven ráér TÖBBET NEM HOZOM FEL! max kiadás után:)

    Viper: prószáltam az OF 4.5-öt de 5perc játék után CTD-vel elköszönt:) érdekes módon szépen futott, csak hát így kampányt kezdeni, az felejtős számomra.

    Black SZarka kijöhetne már... újra tanulni a repülést az hev fán lenne:)

    Na megyek vissza tüntetni
  • Molnibalage
    #19475
    "Totál új grafikai engine-t írtak hozzá ha jól tom, meg modelleket is."

    Még ez sem igaz. Még most sem DX7 a talaj, pedig ez lenne a legfontosabb talán.
  • Molnibalage
    #19474
    Csinálj erről fraps-szel felvételt úgy könnyebb lesz elmagyarázni a dolgot. Majd megnézeml, hogy FF 5.0 beta II-bene ez mennyire van meg. Egyébként soroljak súlyosabb problémákat?

    - AI az FF4-ben két Maverick ellövése után mindig unable-t mond. --> Az egyik fő fegyver cipelése AI-on 100%-san tönkrevágja a játékot. Beta I-ben ez fixálva volt. Most beta II-ben a HARM csinálja ugyanezt.

    - AI szarul használja a fegyvereket, amikor sorozat oldás kéne akkor sem azt csinálja.

    És ez még csak két AI gond volt, de már ez nagy gebasz. Ehhez képest a képernyő szélén s csík semmiség szerintem. És akkor ott van még az adatbázis hiba, az ATO szar és lényegtelen küldetések garmadáját csinálja, stb.
  • L Viper #19473
    OpeFalcont próbáld ki.
    Abban is látszik icipicit, de lényegesen jobb, mint RV-ben. Már ha bírja a géped.
    A raktár 2-ben van 4.5-ös One Click Installer és javítás is arra. 4.5 patch néven. Én még rátettem a 4.6 fájlokat is - bemásolós. Sok plusz dolog van benne és új konfig editor.
    A grafikus részeknél van amit szívem szerint visszaállítanék a régebbire, mint pl. a kifutó textúrák. A középső szekció a régi. Ez még sajnos nem lett befejezve. Vájtszeműeknek ez is szemet szúr, de annyira nem zavaró.
  • polluxware
    #19472
    bőszít?? meg kicsinység?? Példul engem rohadtul zavart éjszakai repüléseknél a tök sötétben az hogy csak kék kontúrokat láttam meg a műszereknél kék karikákat csíkokat, vagy szürkületnél. A másik meg.. CRT monitornál 1024x768-ban tudom hogy nem feltünő, de TFT-n 1280x1024-ben igen is jól látható. Ezzel igen is azt akarom mondani hogy biza a CRT monitor ilyen szempontból jobb mint a tft-n, ugyanis ott ez halványabban jelentkezik, TFT-nél viszont teljes képpontokként jelentkezik. Bachatom a sokkal súllyosabb dolgokat, ha ezt látom meg elsőnek, abban a szir-szar AF-ben vmiért ez nincs, meg a szineződő keret se.

    Totál új grafikai engine-t írtak hozzá ha jól tom, meg modelleket is.. azért nemhiszem hogy erre nem lehetne mit lépni, de ha nem hát nem..
  • Molnibalage
    #19471
    Az FF4 nem is lesz javítva, azért lesz FF 5.0

    Az a baj, hogy még mindig nem vágom hogy mire gondolsz. Mert mintha két eset lenne. Egy a kabin miatt és egy általánosan. Ha a kabin képei okozzák az javítható. A másikkal nem tudom mit lehet kezdeni. Majd írok rá. Őszintén szólva engem kicsit "bőszít", hogy ilyen kicsinységet hozol fel állandóan. A játszhatóságot sehogy sem befolyásolja. Még videókészítés alatt sem tűnik fel legtöbbször... Ennél SOKKAL súlyosabb és fontosabb dolgok vannak..
  • polluxware
    #19470
    Na gyóvan csak viccöltem... Balázs vmit léptek a fejlesztők erre a kék csíkjaimra, meg a képernyő szélén lévő szineződésekre? Inkább az FF5 miatt érdekel... FF4-ben már nem várom hogy javítsák.
  • Molnibalage
    #19469
    És feljebb és feljebb a ranglétrán.
  • L Viper #19468
    Voltam én már Kommunikációs Atya is .
  • L Viper #19467
    Az RV-ben a robbanások és füstök adják a plusszt és a kabinok ugye.
    Jó volt természetesen.
    A szép égbolt, nap effekt, fények, szép felhők amik nagyon hiányoznak az AF-ből. A képeken látszik, amiket beraktam :-)
  • Molnibalage
    #19466
    És milyen volt a hadjárat feelingje az AF-hez képest?
  • Molnibalage
    #19465
    Ezennel kinevezlek a telepítés érsekévé. :)
  • Molnibalage
    #19464
    Mivel ezt nem vágom és a beta tesztelésnek elég szigorú követelménye van a manuálui install miatt marad az AF..
  • L Viper #19463
    Valóban jól játszható volt mindkét alkalommal az RV kampány, amikor ketten teszteltük Destroy-jal.
    A közeli köteléknél nem olyan jó, mint az AF, de ahhoz már tényleg szorosan kellett menni, hogy zizegjen picit.
    Nálam semmi extra nem volt az RV-n, csak ég mod és felhőmod. Realism patch sem volt nálam, Destroy-nál igen, de így is jó volt.
    A konfig editorban viszont vannak olyan opciók ami feltétlenül kell, hogy egyezzen a multihoz.
    Az OpenFalconnál ez külön jelezve is van a konfig editorban.

    Egyébként a Hamachi tényleg picit reszketősebbé teszi a játékot, de annyira nem vészes.
  • L Viper #19462
    Nálam csak 6 Falcon verzió van most felt :-)

    Balázs, így is tökéletesen működik:

    ***********************

    Falcon verziók egyszerre:


    Úgy szoktam csinálni, hogy mindig Falcon4 mappába rakom az alapfalcont.

    Rárakom mondjuk a RedVipert, beállítom ahogy szeretem, stb.

    Ha másik Falcon verziót akarok használni, pl. OpenFalcon, SuperPak4, stb, akkor átnevezem valamire a Falcon4 mappámat, jelen esetben ugye a RedViper volt rátéve:

    Legyen ez a neve Falcon4_RV

    Létrehozok újra egy Falcon4 mappát, ami ugye most teljesen üres. Ebbe újra feltelepítem a Falcon4 -et, majd a SuperPak 4.2-t, vagy az OpenFalcont, vagy amit akarok.

    Indul frankón, bekonfigolom, játszok stb.

    Ha újra RedViperezni akarok átnevezem megint valmire, célszerű mögé tenni a nevét ( Falcon4_OF ). Ebből tudom, hogy pl. OpenFalcon van benne.

    A Falcon4_RV mappát visszanevezem Falcon4-re és megy újra a RedViper. És így tovább.

    Momentán fent van egyszerre nálam:

    RedViper, SuperPak4.2 alap, SuperPak4.2+BMS 1.03, SuperPak4.2+BMS 2.0 OpenFalcon 4.5 a 4.6 fájlokkal és egy mentett BMS 1.03 is.

    Az Allied Force is fent van, de az amúgy is megy bármelyik mellett.

    A konfig editort újra elindítva előfordulhat, hogy újra ki kell tallózni a hozzá tartozó játék indító .exe fájlt, de a cfg az ettől jó marad. Ez csak akkor érdekes, ha esetleg megint állítgatni akarok valamit.
  • JoeDestroy
    #19461
    Ne tedd!
    Ha más nincs, registry microprose és f4patch bejegyzések ment, könyvtár átnevez, mentett regben az elérést módosítod, F4+RV+egyebek install, reg újra ment, Már csak indítás előtt a megfelelő reget kell lefuttatni.
    Vagy az Elephant-os falconswitcher1.13.
    A Viperrel lefolytatott tesztek miatt nálam most min. 8 féle verzió van fent. Teljesen izoláltan tartva az elefánttal :)
  • Molnibalage
    #19460
    Mikor az őskorban még azt használtuk azzal sem volt semmivel rosszabb.

    Viper, az FF4 hadjárat TÉNYLEG játszahtó volt akkor mikor te voltál a szerver? Kipróbálnám, de újra leszedni és felrakni a beta II-őt mikor már editáltam is...
  • L Viper #19459
    Routered van? Mert ha igen akkor van két port, amit engedélyezni kell, másképp nem tudsz csatlakozni.

    A Hamachival csak annyi a bibi, hogy kicsit "elszarja" a pinget. Destroyyal tesztelgettünk nemrég Hamachival és anélkül is, próbaképp.
  • Molnibalage
    #19458
    Ha minden kötél szakad akkor Hamachi.
  • DonZorro
    #19457
    Nem tudok sajna...
  • L Viper #19456
    Gyere, várunk.
    Nem lobbyn lesz. Lobbyra tudsz csatlakozni egyébként az AF-el?
  • DonZorro
    #19455
    Remélem tudok gyünni szombat este én is?!
    Lobbyn lesz a party? Mert azzal lehet hogy gubanc lesz!
    TS-tek van? Elérhetőségei?
  • L Viper #19454
    Én benne vagyok, nekem szombat este lenne jó. Nálam is 1.013 van fent, a Lobbyn is ezzel nyomják már.
  • Molnibalage
    #19453
    Skacok most már NAGYON kéne egy AF multi. Amennyire látom sokan már 1.013-mal repülnek. Akkor erre váltunk. Mert akkor ehhez is meg kell csinálni a realism MOD-ot.
  • polluxware
    #19452
    köszi vip

    ááá... csak tüntetni voltunk, felvonulni, meg divatbemutatón...

    Ősz slágerszíne idén a fekete barnával, meg a fehér-pirossal:)
    söröskupaknak álcázott terméskövet hajigáltunk a tóba...

    te is voltál gyerek, tudhatnád
  • L Viper #19451
    Te meg hol a francban kujtorogtál ?! Már hiányoltalak vazzeg .
  • polluxware
    #19450
    Azért várjuk meg azt amíg letölthető lesz...

    Röhögném ha az LP is reagálna a jubileumra egy saját verzióval.
  • Molnibalage
    #19449
    Bazz, nap mint nap egyre több új arc jön itt is. FF forumon sorra kapom a privátokat hogy ej, micsoda gamma ez és milyen lesz. :)
  • L Viper #19448
    Nem használok kodekcsomagot, mióta átálltam a KMPlayerre.
    Sőt Winampot sem. Tartalmaz új Winamp skint is. Eddig minden létező videóformátummal megbírkózott. Install sincs, csak kicsomagolni kell.

    Legújabb verzió itt.
  • Mozes
    #19447
    Movies mappa átnevezése megoldotta! :)))

    szuper, köszönöm a segítséget!
  • L Viper #19446
    A szokásos két ok:

    1. Kodek probléma: A játékban a movies mappa átnevezése és kiderül.
    2. Nem jó a videókártya setupban a vonalsimítás érték. 2x- vagy 4xQ-ra tedd, azt bírja.

    Több ötletem nincs
  • Mozes
    #19445
    Sziasztok!

    Újra raktam a Vista-t (64bit) és nem akar elindulna a játék. Elindul és fekete képernyőt látok és hallom alatta a szírénak visítását az intróból.

    Van valakinek valami ötlete mi lehet a gond?

    Köszi
  • Molnibalage
    #19444
    Majd FF 5.0 alatt ennél sokkal durvábbakat csiálunk. Ha minden jól megy akkor év végi ajándékként veszek magamnak egy új gépet. Majd ez még eldől. Mindkettő odébb van még.