52965
  • Molnibalage
    #20963
    Igazából én az szertném, hogy az FF 5.0 alatt már egymás ellen toljuk? Miért?

    Mert valóban értelmet nyer az a sok dolog amit leírtam a kézikönyvbe. Az AI félelmetesen ostoba hozzám képest és a vizuális szenzorai atomtápak. A '80-as évek végi környezetben eszméletlen durva dolgokat lehet maj nyomni AWACS nélküli játék esetén. Bujkálás egymás, elől. Radarral való játszadozás stb. Ja és padlock kikapcsolása esetén meg aztán tényleg überfasza lesz a dolog.
  • L Viper #20962
    Ezért is jobb multizni, összedolgozni és nem az AI-ra figyelni :-)
  • Molnibalage
    #20961
    Egyesek állítják, de valójában nem volt. A rakettákat a magyar határőrők fogták meg fémhulladék alatt asszem.
  • Molnibalage
    #20960
    Van már OCI install is...

    Az AF AI kódja valóban kicsit jobb és letisztult. Kevesebbszer zakkan meg az AI. Harci tudása viszont nem sokkal jobb. Az AI alapvető hibája, hogy szinte mindig max. erővel fordul. Pillanatik alatt elveszti így a sebességét. Totálisan figyelmen kívűl hagyja a corner speed-et...

    Az FF4-ben is nagyon jó támad földi célokat az AI csapásmérő küldetésekben.
  • L Viper #20959
    Egyébként nekem személy szerint semmi bajom az AF Balkán hadjárattal. Nekem tökéletes, multin is sokat toltuk. A játékosok nagy részének még eleinte az is túl nehéznek tűnhet.
    Még annyi az AF védelmére, hogy a wingmanek szépen támadják a reptereket, a gurulókat, lehet őket vezetgetni jól.
  • polluxware
    #20958
    Ne ugorjatok mán a nyakamba.

    Csak annyit mondottam hogy az RV-re feltelepített Balkan v1.0 hadszintér, repkedés közben piros elmosódott kockás textúrákat rak be néhol, valamint a partvonal eléggé szedett-vedett.

    BMS-ről szó nem volt, hitiles-ről meg főleg..

    Csak annyi hogy jelen állapotában egy ladikus szemnek az AF tája valahogy olyan egyben van értést kelt, az RV-s változatéhoz képest.

    Egy észrevétel... amikor zajlott ez a csetepaté volt a jogóknál SA-10es??? Sa-2, Sa-6 még okés, de erről a sa-10ről nemtok
  • L Viper #20957
    Destroy nemrég nagyon szépen leírta, hogyan kell a Balkánt felrakni a BMS-re, HiTilessel, mit kell letölteni egyebek.
    Az általad kifogásolt hibák egyike sem található meg benne, ezt elhiheted.
  • polluxware
    #20956
    nem siránkozok
  • Molnibalage
    #20955
    Az AF táj lehet, hogy sűrűbb hálóbval készült. Az AF Hitiles minden további nélkül felmehet RV-re is.

    A hadjáratok adatbázisa és forgatókönyve meg vicc. Pár nap melóval jobbat raknék össze.

    A Balkán RV az egy beta, de sebaj. Majd lesz belőle javítás. Ne csak siránkozz, hanem postold a bugokat a PMC fórumon. Azért van.
  • polluxware
    #20954
    Egyszer pártatlanul rakd már fel a Balkánt RV-re, utána nézd meg csak a tájat Hitiles-el AF alatt.

    Nekem példul tele van grafikai hibákkal... erre értettem

    Az meg hogy vicc ami AF-ben van, ez azért erős.

    Legyen neked igazad.. máma semmi hangulatom veszekedni
  • Molnibalage
    #20953
    Miért is? Vicckategóriás az ami abban van. RV alá meg olyat rakhatsz össze amit nem szégyelsz.
  • L Viper #20952
    RV-re még nem raktam fel a Balkant, BMS-re annál inkább. Nagyon fasza :-D
  • polluxware
    #20951
    RV "balkán kampány":

    én maradok az AF-nél...
  • zsoltfireman
    #20950
    Ezt próbáljátok ki! Ide:C:\MicroProse\Falcon4\sounds\Engines\Fighter

  • Molnibalage
    #20949
    Én nem játszottam a gépemmel az pár AF multis repülést augusztus óta. A tesztek alatt néha azért egy kis dogfigt, de semmi több.
  • zsoltfireman
    #20948
    OF-nél is lázasan szépítik a 3D pit-et
  • zsoltfireman
    #20947
  • zsoltfireman
    #20946
    Hát,majd küldök át egy általam kreált őrületet ODS-ra,ki lehet próbálni...
    A PSZH nem légvédelemre specializált harcjármű,van rajta egy gépágyú,de az földi erő ellen,ha a menetoszlopban van csöves légvédelem,na az majd válaszól a kérdésedre!
    Azért írtam,hogy szürkületbe csak úgy jönnek feléd a nyomjelzős skulók,
    elég nagy kárt tudnak tenni benned!
    Lőnek azok.....
  • Scottt
    #20945
    Ja és az RV-ben a pszhra szarik rád,és elmenekül a porfelhőjével együtt^^
  • Gundark 1 1
    #20944
    A red alert 3-at még nem próbáltam, de az egyik előzetesben nagyon tetszett az egyik tank, ment a vizen mint a motorcsónak, osztán kipattant a földre és ott száguldott tovább :) De akkor is Fallout 3-azok tovább. Simán az év játéka. Bár mostan intenziven szakadok el egy kicsi városból és másik irányban harcolok tovább, mert belebotlottam egy Deathclaw fészekbe. És legalább 6-an vannak :) És ahogy Vipera kedvenc együttese szokta énekelni.. egy két há, durva a nyár :) De én a K-val ejtem :)
  • L Viper #20943
    Mint a Salamon töke
  • zsoltfireman
    #20942
    Ráadásúl,az RV-ben még az AG gépágyúzás is élethűbb,és eredményesebb mint az OF-nél!
    Azért nehogymán egy 6csövű gépágyúból leadok egy szar PSZH-ra egy rövid sorozatot és még porfelhő sincsen......(OF)
    A másik,milyen gyönyörűen,fémesen csillog a fúvócső!
  • Molnibalage
    #20941
    "Ja,a radaron kijelölöd?Az tényleg megy,én freeweapont szóltam,azok meg röhögtek:))"

    Na pont erről beszélek. Nem midegy, hogy milyen steerpoint aktív..
  • Molnibalage
    #20940
    Az AI viselkedését elég jól részleteztem amennyire emlékeszem a steerpointokkal együtt...
  • polluxware
    #20939
    Stratégiáról jut eszembe.. Blitzkrieg jellegű játékot jó lenne multiban nyomni..

    mostani red alert3 jellegű gamék nagyon elmentem az atomcsuvadurrbele sugáráGYÚÚ irányokba.. meg a megabigaganaj atomrobbbantyús csuvacseve röppetyűűs ürgolyhós idióta szétkapok mindent 2perc alatt vonalvezetésbe
  • polluxware
    #20938
    Alt Gr - É/Á pair/single
    Shift - É/Á dropped present counter:)
  • Buren
    #20937
    "A másik meg hogy csak kettesével tudom dobni a bombát....hogy kell beállitani hogy leoldja az összeset?(ok,tudom vannak még hiányosságaim
    az MFD terén)"

    A-G master mode-ban a jobb MFD jobb oldali oszlopnál kiválasztod a SQL vagy a PAIR-t és a jobb alsó gombbal bemész a "kioldási programozási részhez" (majd a főnök megmondja mi a rendes neve) ahol beírod hány bombát illetve hány párt dobjon le oszt enter. :)
  • Wampa
    #20936
    Üdv Tűzzsolti

    Ja,a radaron kijelölöd?Az tényleg megy,én freeweapont szóltam,azok meg röhögtek:))
    Nekem amugy van két gondom....az egyik hogy a befogott földi célt
    nem tudom ugy lőni gépágyuval mint a légit,hogy közben a "gunsight marker"(nem tudom hogy hivják amugy)mutassa nekem a lőtávolságot mint pld a lockonnál az A10?
    A másik meg hogy csak kettesével tudom dobni a bombát....hogy kell beállitani hogy leoldja az összeset?(ok,tudom vannak még hiányosságaim
    az MFD terén)
  • zsoltfireman
    #20935
    Na én ezért csinálom azt,hogy kijelölöm neki konkrétan a célpontot,és utánna mondom neki,hogy attack!
    Azt meg utálom,ha én loholok a vezér után mert pl. SA-2 csipet-csapat már alig várta,hogy célkörzetbe érjük és lőhessenek,a vezír meg csak emelkedett,emelkedett a célig,én inkább a kúszást választottam,elég cumi amikor egyszerre három rakéta indul el,tiszta Jedi volt,csak úgy hajolgattam el a rakéták elöl.....
  • Wampa
    #20934
    A k..va wingmenekkel van ki nekem leginkább,a multkor TE-ben beirtam a szerkesztésnél hogy most bombázunk,én bombáztam ők meg sűrű rogerezés közben csak jöttek mint a kiskutya,mind a hárman.
    Rohadt árulók,csoda hogy s...be lőttem őket?
    Tegnap csak egy w.man volt,az nagynehezen ledobott két CBU-t aztán skerázott haza a többivel.Utálom őket mind.

    Pollux.....én életemben nem stratégiai játékoztam,talán a Dűne kivételével.Nem szeretem.Most is csak a Falcon van fennt,az EECH meg a SWAT4.
  • Molnibalage
    #20933
    Akkor az nem repro bug. Nagyon rikta AI. A tesztjeim 99%-a azon a reptéren zajlik és nincs ilyen gond.
    ----

    "SŐT! egy ötlet... ha már nem lehet olyan szerkesztgetősre megoldani a kampányt mint AF-ben, akkor nem lehetne olyat csinálni hogy mission editorban bepakolok egy rakat repteret ott állomásozó gépekkel földi csapatokat plusszba, ezt elmenteni és kampány szerűen lerepkedni."

    Neveti fogsz, asszem lehet. Valami bug folytán régen a TE futása alatt is létrehozhattál küldetést. Csekkolom, hogy ez áll -e még. Ez esetben huma playerek játszhatnak mini hadjáratot egymás ellen. Adott földi csapatok vannak és te hozod létre a küldetéseket a meglevő századokkal.
  • polluxware
    #20932
    Melyik reptéren? Adj több infót. Reprodukálható? Ezek fontos dolgok.

    "Kangnung" reptér az első kampányban, rögtön az első missziónál (F-16CJ-k állomásoznak ottan)

    Az elég vicces. Hogyan? Nem váltottál véletlenül üzemmódod közben?
    ---
    nem:) akkor meg is reccent egy pillanatra a progi, lehet ez is közrejátszott

    SŐT! egy ötlet... ha már nem lehet olyan szerkesztgetősre megoldani a kampányt mint AF-ben, akkor nem lehetne olyat csinálni hogy mission editorban bepakolok egy rakat repteret ott állomásozó gépekkel földi csapatokat plusszba, ezt elmenteni és kampány szerűen lerepkedni.
    Tudom kézzel is lehet, csak így egyszerűbb lenne, mindenki számára elérhető.
  • Molnibalage
    #20931
    Az OF CBU vegzálást nem értem. Abban tök jó CBU effekt van. Csak nézzétek meg a videókat. Bug lehet, hogy nálatok nincs. Az FF5 videóban már láthattátok, hogy milyen lesz FF5.0-ben. Hasonló az OF-hez.
  • Molnibalage
    #20930
    "Két mirage a betony mellett a homokban próbált felszállni... kedves volt tőlük hogy előre engedtek de akkor is.."

    Melyik reptéren? Adj több infót. Reprodukálható? Ezek fontos dolgok.
    ---

    "Helik előszeretettel túrják a földet, mint valmi mezőgazdasági tíím:)"

    Ez már javítva van a beta verzióban.
    ----

    "ez a hosszan nyomom a leoldó gombot picit zavar, mert jártam úgy hogy egyszerre 2 amramot leoldott egyszerre"

    Az elég vicces. Hogyan? Nem váltottál véletlenül üzemmódod közben?
    ---

    "a kampányok jók csak néha túl zsufisak, és durván néz ki amikor mig-19ek fegyvertelen F-16 kötelékeket szednek le mert az istenverte AI képes totál üres gépet is fullos mig kötelékek ellen küldeni, csak azért mert támadós hangulatban vannak"

    Túl zsúfolt?

    1. Az available AC percentage mennyin van? 25-re állítva kevesebb bevetés lesz. A valóságban ennél sokkal zsúfoltabb lenen a helyzet..

    2. Az új hadjárataimban még ennél is zsúfoltabb lesz.

    3. Az AI az nem fog változni, de J-6 nem nagyon szed le semmit általában. Miért is? Mert a bevetések nag részén nincs rajtuk PL-5 sem... J-6A az elvileg vadászfeldadatokat repülne, de egy hadjáratban sincs benne. (ezen a térn én dolgozom).

    ettől függetlenül tetszik így is az RV, csak AF-ben nem voltak ilyen problemók ilyn sűrűn.. NEKEM legalábbis

    a bugot meg nem CTD-re értem ,mert az max 1x fordult elő az RV-ben mióta megismertem a progit.. Az OF az OF...:)

    Ha ezeket a dolgokat kijavítják az FF5-ben.. akkor kánaán + Tornado:)
  • L Viper #20929
    Ha az AF az etalon miért nem próbálod ki a SuperPak 4.2 + BMS 1.03 kombót ?
    Dettó AF, csak sokkal-sokkal szebb. Van jó Balkán is.
  • polluxware
    #20928
    bug:

    Két mirage a betony mellett a homokban próbált felszállni... kedves volt tőlük hogy előre engedtek de akkor is..

    Helik előszeretettel túrják a földet, mint valmi mezőgazdasági tíím:)

    ez a hosszan nyomom a leoldó gombot picit zavar, mert jártam úgy hogy egyszerre 2 amramot leoldott egyszerre

    a kampányok jók csak néha túl zsufisak, és durván néz ki amikor mig-19ek fegyvertelen F-16 kötelékeket szednek le mert az istenverte AI képes totál üres gépet is fullos mig kötelékek ellen küldeni, csak azért mert támadós hangulatban vannak

    ettől függetlenül tetszik így is az RV, csak AF-ben nem voltak ilyen problemók ilyn sűrűn.. NEKEM legalábbis

    a bugot meg nem CTD-re értem ,mert az max 1x fordult elő az RV-ben mióta megismertem a progit.. Az OF az OF...:)

    Ha ezeket a dolgokat kijavítják az FF5-ben.. akkor kánaán + Tornado:)
  • L Viper #20927
    Az biztos, hogy a csillogások, robbanások és a füstök az RV-ben iszonyat ütősek. A stabilitás sem a legrosszabb, de azért a CTD mentes BMS-ét RV-nél is szívesen venném ;-)
  • zsoltfireman
    #20926
    FF4 Buggsi???????,probáltad már az OF-et?????????
    Tegnap FF4 (RV) Iraq,szokásos 9óra,2 F-16C+,vezér én,nem volt nagy őrület,csak egy SA-2-es brigádot raktam le.....hmmmmm,volt kergetőzés
    csak kazettás bomba,na az odaaszott! Imádom a robbanási effekteket!!!
    Az OF egyenesen szar,ott ledobok egy WCMD-t van egy pici porfelhő aztán
    semmi,pedig rengeteg F-16-ról szoló video dok. anyagom van,még a kazettás bombákról is,az RV adja vissza a legjobban a hatását!
  • Gundark 1 1
    #20925
    Már csak az a kérdés hogy az én nagybátyám Zeusz, mit fog szólni ahhoz hogy a te nagybátyád részt venne ilyen műveletekben. Szerintem az a triton a kezében villámháritó lesz :)
  • polluxware
    #20924
    Ti amúgy valami stratégiai játékot nyomtok multiban? csak úgy összevagytok melegedve ilyen téren...

    Tegnap este nyomtam pár repkedést FF4-el... ennyi AF kihagyás után, pláne a BS után azért megmondom kerek-perec úgy jó ahogy van:) leszámítva pár bosszantó buggsit.

    SZENTATYÁM!!!!! MEGTÉRTEM!!!!!!!

    Elysium!