52965
  • polluxware
    #21883
    vannak dolgok amik nem mennek x64 xp-vel...

    példul a BS jelenlegi pirátes verziója, persze ha egyáltalán ki akarod azt prószálni:)

    amúgy csak az FS2004 volt lassabb kb -15% fps-nyivel, a lemez műveletek viszont pörgősebbek.

    7300as proci jó választás volt adsz neki egy 1333as fsb-t és lehet vidulni mégjobban
  • Molnibalage
    #21882
    Kapaszkodjatok meg. Én azt hittem, hogy 2x1 GB RAM-ot veszek, de 2x2 GB-ot kaptam. Most derült ki, mikor firssíteni akartam a konfigom leírását és lellenőriztem több helyen is és több volt. Ekkor megnéztem a számlát és és azon is 2x2GB van. Durva, hogy eddige nem vettem észre és árban sem! Az hittem, hogy annyiért csak 2G-ot veszek. Valami félreértés lehetett mikor vettem. Sebaj. :)


    Viszont akkor most rakthatom fel az XP 64-et, mert az sima XP SP-2vel nem kezel 4+1 GB memóriát...
  • Molnibalage
    #21881
    Release-ről pár szó.
  • Molnibalage
    #21880
    Ez kb. stimmel. :)
  • Molnibalage
    #21879
    Az új gép kábelezése egy világbajonk a régihez képest. Gyakorlatilag a ház 80%-a üres...
  • Molnibalage
    #21878
    Csak nekem nincs semmi ilyen... A legfőbb gond a kötnyezeti hőmérséklet. Hiába van intenzívebb áramlás, ha 70 fokos házhőmérsékelt van ás az áramlik. Leszedem a ház oldalát és nincs 50 fok sem...
  • Molnibalage
    #21877
    Nem ugrott. Ez jó fej cég.
  • Molnibalage
    #21876
    Érdekes. Szerintem ez RipTiles.
  • L Viper #21875
    Tudom Joe Bácsi, remélem icunk még finom hideg sört :-D
  • JoeDestroy
    #21874
    Hát ja a mag az erős.
    De a keretrendszer meg egy .....
  • polluxware
    #21873
    K.!!! szott Vista...

    Annyira fos hogy ingyen se venném meg!!!!!!!!!!!!!!!!!ű



    viszont olyan a kernelje hogy tényleg jobban fut a BS alatta...

    KK anyját!!!!!!
  • Solt
    #21872
    Ugyan... a pogány = nép, népi, falusi... ettől még hited bőven lehet! :))
  • JoeDestroy
    #21871
    ... és ezennel kitaszított levék az szentegyházból ...
    Apropó én lenni setét pogány.
  • Scottt
    #21870
    Soltnál a pont:)
  • JoeDestroy
    #21869
    Nem neked szól. :)) Csak kiegészítettem a tiéd, mivel egyetértek vele (leírhattam volna). (Beszéltünk is róla anno nemrég sör mellet :DD )
    Vegye mindenki figyelembe a #21851 negyedik bekezdését!!!
  • L Viper #21868
    Csak a tapasztalataimat írtam le, hogy nálam ez volt, ez van. Most jó :-)
  • Solt
    #21867
    Én meg megtudom mérni... mögfogom, oszt ha utána visítok, akkor valamit "állítani" kell, ha nem, akkor mög gyó úgy, ahogyan van!
  • JoeDestroy
    #21866
    Hát ja.
    De ezt ki is tudom számolni... (néha aszondom sajna)
    de ez van...
  • Solt
    #21865
    Kicsit én is gonosz leszek! :) Ezért kár oskolába járni, Viper szinte ugyanezt mondta el, csak nem szakmai nyelven! :D
  • JoeDestroy
    #21864
    Viper! (Most kicsit gonoszkodok :) )
    Leírt gondolataidat lefordítom hőtanosra.
    Van a szabadkonvekciós hőátadás, ez ami nem zajos, meg van a kényszerkonvekciós hőátadás, no ez az ami zajos. (pl fűtésrendszer lehet gravitációs és keringetőszivattyús)
    Amennyiben nem hozunk létre a hűtőközegen áramlást, úgy az csak a sűrűségváltozása miatt kezd egy szabad áramlásba (szabadkovekciós hőcsere). A burkolat eltávolítása egy nagyobb hűtőközeg teret ad, amiben lassabban melegszik fel a teljes térfogat, de a közegcsere továbbra is gravitációs, ami a lassú sűrűségváltozás miatt lényegesen kisebb hőelvonással jár mint a kényszerítetten áramló közeg esetén.
    Kényszerkonvekciónál a közeg áramlása kényszerített és nem a sűrűségváltozásának köszönhető. Ergo zajos géppel jár (kompromisszum egy v. kettő lassú ventilátor levegő esetén). Itt viszont az áramlás útját kell biztosítani, jelen esetben határoló lemezekkel, ergo a burkolat marad.
    Számítógépre alkalmazva. Amennyiben a ventilátor nélküli hűtésrendszer nem tartja megfelelő hőfokon az eszközöket, (mert vagy nincs lyuk a házon -a táp ventilátora nem a teljes rendszer hűtésére van már kitalálva-, vagy ha van is a gép el van dugva egy kb ugyanakkora bútorba), akkor a házak hűtési elve a következő. Alulról és elölről szív magába friss hideg levegőt, valamint hátul és felül fújja ki az elhasznált meleg levegőt. Ezt az ember vagy betartja, vagy kirakja a gépet a teraszra.
    Anno amikor leállamvizsgáztam, az egyik oktatóm azt mondta:
    "Most elérték a nullszintet. Kezdő mérnökök lettek. Elvileg a bizottság azt állapította meg, hogy önök alkalmasak az önálló tanulásra, önfejlesztésre. Ami erős túlzásnak mondható. Öt év múlva meglátjuk."

    Nos ezek fényében mindenki szabadon ventilálhat. Mindenkinek szabad felhasználásra.
  • Solt
    #21863
    Erről beszélek! :D Az 5.1-t be tudom úgy állítani, hogy a szomszéd házból átjöjjenek, de a gyári hűtést nem!
  • Scottt
    #21862
    Arra van az 5.1, hogy ne halljam a hűtő hangját nem?:D
  • Solt
    #21861
    A gyári sapphire hűtés jó, csak sokan hangosnak találják. Gondolom ők hang nélkül játszanak, és így tudják a VGA ventit fülelni! :D
  • L Viper #21860
    Nem gond a szűk hely, ha melege van, akkor tenni kell bele a ház elejére alulra egy 8 cm-es beszívót, hátulra meg egy ugyanilyen kifújót.
    Szinte hangja sincs és lesz igazi kereszthuzatod.
    Az igazán profik még a szalagkábeleket is úgy választják meg, hogy azok se legyenek a levegőáram útjában.

    Nálam annyival másabb, hogy közvetlen a kártya alá tettem egy 8 centist megdöntve, ami a kártyáról a lamellák közül egyből kifújja a levegőt, mert ott eleve van egy nyílás, ugyanis csak úgy lehet betenni a Geforce 8600 Silentet, ha kitörsz hátul két helyet neki.
  • Scottt
    #21859
    Előre félek,ugyanis nálam a szgép asztal és 1 szekrény közé van bepréselve úgy a gép, hogy 1-1cm van a gép oldalai és a tárgyak közt.Hátul is max 5cm utánna fal van^^Bár aztmondják a Sapphire jó 4830as jó hűtőt kapott^^:)
  • L Viper #21858
    Ja, azt elfelejtettem leírni, hogy most nem a régi,ócska, rosszul tervezett házakról beszéltem természetesen.
    Vannak olyan márkás jó pénzért árult házak, amiknél a használati utasítás kifejezetten tiltja a ház oldalának levételét is!
  • L Viper #21857
    Bár én nem vagyok tanult mérnök és hőtanos, csak egy egyszerű emberke aki kipróbálta azt, amit a hardver fórumokon olvasott az ezzel foglalkozóktól, hogy silent kártyánál miért is fontos is ez. Roppant egyszerű volt, mértem hőfokot így is és felrakott burkolattal is. A hőmérő szépen igazolta az ott olvasottakat.

    Egyáltalán nem mindegy, hogy a házon belül hogyan áramlik át a levegő. Lehetőleg olyan legyen a légáramlás, ami elviszi a silent kártya bordái közül a levegőt. Vannak olyan házak, amiket kifejezetten nem ajánlanak silent kártyához. Mivel nálam szűk a hely látványos hőfok esést igazán a plusz venti okozott.

    Fogalmazhattam volna szakszerűbben is, furatok helyett szellőző lukacskák sora van a házam oldalán, az alján pedig elöl szintén, ahová be lehet építeni még pluszban szellőző ventilátort, és a ház hátuljába is természetesen, ami kivezeti az elhasznált meleg levegőt.

    Oda be is raktam egyet. Hálistennek nagyon stabil a masina így.
  • Solt
    #21856
    8.11

    Nehogy megsüsd! :) Ha jól értem hűtőt cseréltél... garancia ugrott, gondolom ezt tudod!
  • Molnibalage
    #21855
    Úgy tűnik, hogy az 1280x1024-es felvétel nem megy. Hiába van fullra állítva a Fraps félfelbontásban vesz fel... Marad az 1024x768. Sebaj. Az is szebb lesz. :)
  • Molnibalage
    #21854
    Solt, te melyik drivert használod? Úgy tűnik lehet, hogy kevés a passzív. A gyári hűtést akkor sem rakom vissza...
  • JoeDestroy
    #21853
    Nos fekete UI és egyéb gondjaid nem lesznek. Az csak CrossfireX bekapcsolt állapotában van, de akkor előjön. Annak a kártyának meg csak egy magja van.
  • Molnibalage
    #21852
    Ja, az új bőrfotelom is képen van. 26 ropi volt, de megérte. Fényévekkel jobb, mint bármint amin valaha ültem. Simán leültem benne 6 órát úgy, hogy fel sem keltem és mégsem zsibbadt el semmim. :)

    Az új gép egy szempontból rosszab a réginél. Kapaszkodjatok meg. Összesen 82 db (!!!) kártya rakható be a gépbe. Egyik a tuner lett a másik meg egy LAN, mert bátyus azon kapja a netet tőlem. (herótom van a routertől). így sajnos a két hangkártyás megoldásnak fuccs... Fejhallgatón jön majd a hang, ha online repkedünk...

    Viszont végre rendesen működik az 5.1 hangredszerem. Az előző gépemen nem lehetett rendesen felrakni...

    Más. Mi legyen a régi gépemmel? Kell valakinek mielőtt meghirdetném? (a ház nem eladó, abban van az új gép). Vagy még mindig akar valaki dedikált Falcon szervert csinálni belőle egyszer? Szerintem az a kor még jóval odébb van. Ahhoz először egy stabil FF5.0 kell és, ha ezt akarjuk akkor egy normális saját honlap is dukálna hozzá. Gondolom itt senki nem ér rá karbantartani és üzemeltetni egy ilyet. Én nem is értek hozzá. Rougeblade dec. 17 után csinál egy szép új honlapot nekem. :)
  • Molnibalage
    #21851
    "Ezzel a ház oldala dologgal csínján bánjál."

    Cirka 2 éve nincs fent az oldala..


    "Silent kártyáknál melegebb lehet a hőfok levett házoldallal, mert a gyári cirkuláció csak akkor biztosított, ha a megfelelő furatokon, szellőzőkön áramlik a levegő."

    Milyen furatokon és szellőzökön? Egyik sincs a házon... Végzett gépészként és jó hőtanoskát bátran kijelenthetem, hogy nincs az a gép aminek elbaszná a hűtését az, hogy leveszem a ház oldalát...


    "Még az sem mindegy, hogy maga a gép milyen helyen van, lásd asztal szűk fakkjában, vagy asztal lapján stb. Igen eltérő hőmérséklet értékeket kaphatsz."

    Náná. Pont én ne tudnám. Ott tartok, hogy már szinte JK szinten lemérteem a régi gépem teljesítményét eltérő körülmények között. A ház oldalának levétele cirka 10-20 fokot segít. Az a vicc, hogy ha van venti akkor még csendesebb is lesz ettől a gép. Hidegebb levegő --> jobb hűtés --> kisebb ventifodulatszám kell. Namármost a zajszint telejsítmény a sebesség 8-dik hatványával (!) azonos (vagy 6 attól függ, hogy milyen zajforrásnak tekinted a ventit).



    Ez még a régi gépem és ennél is jobban ki van húzva a gép. A ház hátsó 3 cm-e van a polcon. Az is lehet, hogy felrakom majd az aszatlra vagy még máshogy teszem. A gép belső hőmérsékelete is sokkal kisebb, mint a régié. Szerintem nem lesz gond. Ne feledjétek és csak Falconozok és azt is ritkám. Hihetetlen, de 160 ropit adtak ki azért, hogy szebb videókat csináljak. Szökőévenként majd biztos játszok mással is, de mostanában nem.

    A szentély.

  • Molnibalage
    #21850

  • L Viper #21849
    Ezzel a ház oldala dologgal csínján bánjál.
    Silent kártyáknál melegebb lehet a hőfok levett házoldallal, mert a gyári cirkuláció csak akkor biztosított, ha a megfelelő furatokon, szellőzőkön áramlik a levegő. ( Lásd bármelyik hardver fórumon )
    Még az sem mindegy, hogy maga a gép milyen helyen van, lásd asztal szűk fakkjában, vagy asztal lapján stb. Igen eltérő hőmérséklet értékeket kaphatsz.
    Nekem Silent 8600 GT-m van, egy szűk helyen az asztal oldalában. Egy 8 cm-es csendes lassú ventillátorral 45 fok felé nem megy a hőfok, de enélkül szépen felkúszik.
    Így hibátlan és nem zajosabb sokkal.
  • Solt
    #21848
    Nekem gyári venti van a 4870-n, alapon 25%-on ketyeg, terhelve 40%-n, és így soha nem megy a gpu 70 fok fölé. ( a vram így 85 körül van :( )

    Én is azon gondolkozom, hogy kivágom a ház oldalát, és kap az egész egy 30cm-s lassan forgó ventit, így az egészet szépen hűti majd...

    Pedig annak ott kell (kéne) lennie... melyik CCC-t raktad fel?

    Ilyesmit kéne látnod....
  • Molnibalage
    #21847
    Valszeg az lesz, de az alap hűtési rendszer a fos. Műanyag rész mi túrót keres egy hétsi rendszerben? Ennyi erővel le is szigetelhetném...

    Valami szép nagy lassanforgó venti kell.

    A hőmérséklet kijelzés továbbra sincs ott ahol írod. Hibába lakatolom ki...

    (a vinyóm kerregése messze hangosabb, mint összesen a gépem!)
  • Solt
    #21846
    Mert a 4850-s szériánál mindenki kapásból azzal indít, hogy még a gyári ventit is azonnal cserélik, vagy eleve nem referencia hűtőset vesznek, mert nagyon melegszik! Az egy dolog, hogy, kiadnak ilyet... nekem is volt egy passzív 8600GT-m, de elég idegölő amikor folyamatosan 80 fok körül jár. A 4850 pedig klasszisokkal jobban melegszik mint ez... hiába mondják, hogy nyugodtan lehet akár 90 fokos is a GPU, nem lesz baja... az lehet, viszont a gond ott kezdődik, hogy az a VGA csatlakozik az alaplapba, és ezt a hőt annak is átadja... nekem a 4870 amikor eléri a 70 fokot, már akkor olyan szinten süt, hogy alig lehet megfogni... és akkor még a vram és társairól nem is beszéltem... szerintem vegyél rá egy rendszer ventit, mert előbb utóbb gondok lesznek...
  • Molnibalage
    #21845
    Az orosz Afganisztánról szóló filmet leszedta már valaki? Asszem eljött az ideje.

    http://aerovideo.blog.hu
  • Molnibalage
    #21844
    Miért? A hozzá ajánlottat vettem meg. Mivel a gép csendes simán le lehet venni a ház oldalát.