52965
  • zaccos1
    #22363
    B.U.É.K.!!!
  • sindelnet
    #22362
    BUÉK minden Falconosnak!
    Meglepetés:Új felhők(50%-al csökkentett sűrűség,új felhőmodellek,
    részletes 2048x2048-as felbontás)Ne linkeljétek sehova!
    Letöltés:ITT.

    B.U.É.K.
  • repvez
    #22361
    Boldog uj évet mindenkinek! :D
  • Wampa
    #22360
    Köszi......
  • Scottt
    #22359
    Köszi Földim meg Wamupusek[Copyright by Lant_Vipera]de közbe megtaláltam^^
    Gondoltam jól jöhet a cucc mert lehet rákapok az EECH-zásra ha kijön Arneh mester műve:)
  • L Viper #22358
    De jó az öreg a háznál. Nekem megvan a link, mivel rendszerető ember vagyok.
    Scott megy is a privát, jó művelődést!
    Wampusek neked is átküldöm a saját linkedet. A Lantlények megzavartak vazzeg :-)

  • Wampa
    #22357
    Üdv
    Elősször is,Boldog újévet mindenkinek!

    Scott,nincs már fent?Ha valaki megirja milyen fájlmegosztóra tettem ,meg tudom nézni.....ne röhögjetek,elfelejtettem mert azóta egyfolytában gépet cseréltem,az uj konfigom most tart a második alaplapnál meg a második videokarinál:)De fel is tudom tenni ujra,de azért emlékeztess
    Remélem jó a lemez amin van,mert 10 lemezem nyirta ki egy ismerősöm kombója,köztük az eredeti falcont:(


    Kellene nekem egy kis segitség srácok.....az van ,hogy feltettem az uj Gforcehoz a drivert,de ha kikapcsolom meg be,nem illeszti fel a hardvert.Nem eredeti ez a windoz,hanem ilyen önmagam illesztem verzió,lehet hogy a régi driver kavar be?Azt csak leinstalláltam.....
    Nem tudtok valami jó progit amivel kinyirhatom?
    Tippeket is fogadok....:)
    Kérdeztem az Indexen a Windóz guruk topikon,asszongya egy majom,ha tudtam lopni 9600 ost,lopjak jogtiszta windózt.A szemembe miért nem mond ilyet senki?:)
  • zsoltfireman
    #22356
    Barátaim! B.U.É.K.!!!
  • Molnibalage
    #22355
    Igen. Bugos! :)
  • Gundark 1 1
    #22354
    Ez a kiértékelés önmagáért beszél :)
  • L Viper #22353
    Köszönöm Skacok, ez ritka jó volt. Korai kezdés több jó bevetés :-D

    Indulás:


    A Cobrák mennek takarítani:


    Elkezdték:


    Gundi is takarít:


    Pár szép "luk" nem szkályvóker :-)


    Végre nappal, de a háttérben dolgoznak:


    Landolás után:
  • Gundark 1 1
    #22352
  • Gundark 1 1
    #22351
    A mai termés, minden kommentár nélkül. Ja és boldog új évet :)







  • JoeDestroy
    #22350
    :))
  • Molnibalage
    #22349
    BSZN!
  • L Viper #22348
    Ja, Falcon4 szoba - horog :-)

    Mehet a móka...
  • L Viper #22347
    tss.thomi.hu:8888 - horog

  • Gundark 1 1
    #22346
    Én vagyok, ha jössz Viper felőlem mehet.
  • Scottt
    #22345
    Wampa a Mi-24es dokumentációját feltudod újra rakni valahova?Mert nem találom a rohadékot:@
  • L Viper #22344
    Ma este AF multi !

    21:30 -után tudok jönni, de lehet, csak 22 óra környékén. Igyekszem, ahogy tudok. Gundarkkal biztos leszünk.
    Elérhetőséget , TS-t beírok, ha más addig nem csinálna.
  • L Viper #22343
    Üdv!

    Wampa barátom elég szépen leírta már, amit tudni kell.

    Sok Falcon verzió létezik.
    A Falcon 4 Allied Force-t használjuk többnyire multis repülésre, hadjáratban. Ebben alapból benne van a Balkán és a Korea helyszín. Egy patch kell hozzá az 1.013-as. Létezik még HiTiles ,ami a táj grafikáját javítja, ez fizetős kieg. Van Lobby-n is lehetőség repkedni.
    Ez a verzió valamivel csúnyább, mint a többi verzió, de a multikódja nagyon jó.

    A többi Falcon verzióhoz kell az 1998. évvégén kiadott Falcon 4.0, amire mennek a patch-ek.

    A legismertebbek Falcon 4 továbbfejlesztések: OpenFalcon, RedViper ( másnéven Freefalcon 4 ) és a SuPerPak széria a BMS patchekkel.

    Az Allied Force mellé bármelyik klón felrakható, mennek egymás mellett, de amik az alap Falcon 4.0-t használják azokhoz kicsit trükközni kell, de könnyen megoldható.

    A repmodellről: Alapvetően F16 szimulátor, Fly By Wire vezérlési rendszerrel, eléggé egyszerűnek tűnik maga a repülőgép irányítása, de pl. a leszállás nehezebb, mint a Lock On, vagy FS2004, vagy FSX-ben.

    Jómagam mindegyik klónt kipróbáltam, tolom a Lock On FC-t is, meg az FS szériát, helis szimeket stb. A Falcont itt senki nem a grafikája miatt szereti, hanem az egyedülálló hadjárat miatt. Ebben él minden körülötted és részese vagy egy virtuális háborúnak. Ne riasszon el a többszáz oldalas angol manual (az AF-é több, mint 700 :-))

    OpenFalcon még nincs teljesen bejezve, de szépen alakul, a FreeFalconnak lesz reméljük nemsoká új kiadása, ezt várjuk sokan.
  • JoeDestroy
    #22342

    Köszönöm uraim mindenkinek a jókívánságokat!
    Valóban múlik az idő.. De sebaj.
    Mindenkinek a tiszteletére elrendelek egy általános egs-et! Fenékig aki teheti!
  • Scottt
    #22341
    Manualban minden benne van ahogy Wampa mondá^^
  • Wampa
    #22340
    hogyha és nem hogy ha és Joe is mestere a BMS-nek
  • Wampa
    #22339
    Üdv
    Magyar honlap fennt,le van irva a manualban minden(copyright by M.B)
    Raktárban modok,attól ügg mivel akarod tolni....(mivel szeretsz repülni,mi?:))
    Én a Red Viperhez használom az 1.0.0.3 és 4 patchet,meg a hozzávaló Hitilest.Minden ott van a raktárban ugy tudom.......
    Open falcont Vipera ismeri,én mostanában használtam a BMS modot,az régebbi de stabil és szép.....szintén Vipera a mestere.Vipera rulez:)
    Allied force-t érdemes patchelni,aztán Hitiles......de egyeztess (na kivel?)hogy ha multiban is akarod a srácokkal......
    Megvenni az eredeti Falcon4 et szerintem nem fogod tudni,letölteni is tippem szerint csak t.-ről,amit mindenki elitél.Viszont mindenki használja:)
    A repmodelről azt mondják nem jobb(a lockon pártiak),nekem jó mert még nem repültem se F16-al,se szuhojjal:)
    Gundarkban ne bizz,darálthussal eszi a bejglit......
  • Wampa
    #22338
    Joe,Boldog születésnapot kivánok(ha jól értem)
  • zaccos1
    #22337
    Ha ez igaz akkor isten-isten Joe!!!
  • wernermolders
    #22336
    Sziasztok!

    Még új vagyok falcon téren (eddig Lock-On és Il-2 vel repültem)és kérdezni szeretnék:
    1. Hol tudom megvenni/letölteni a szimulátort?
    2. Milyen modok azok amiket biztos fel kell tenni?
    3. A repmodell valósághűbb mint a lock on ban(tudom hogy abban nincs F-16, csak kíváncsi vagyok.)
    Ha hülyeséget kérdeztem szóljatok!
    Köszi
  • Scottt
    #22335
    Csatlakozok Gundion lantőrmesterhez
  • L Viper #22334
    Jéé, tényleg ottan van a szülinaposok közt a Destroy Papa !

    Isten éltessen Joe! :-)

  • Gundark 1 1
    #22333
    Heppi Börzdéj Destroy :) Még sok évet kivánok Neked a Falconban :)
  • Molnibalage
    #22332
    Köszi. Vannak anomáliák amiket nem tudok megmagyarázni...

    A MiG-23 és MiG-27 eddigi tudásom szerint 2x30. Soha senki hozzértőtől nem halottam másként, fotón és rajzon is így láttam. Két sor volt cakk pakk a törzs felső részén a szárnyakkal majdnem egyvonalaban. A MiG-29 érdekes módon stimmel. stb...

    Mérlegeléssel fogom alkalmazni őket, mást nem tehetek. Csak egyszer az életben passzolna két adat...


    Bomba mértek. A Lonci 1.12 adataival egyezik randomra 5 bomba. Ok. (A FAB-250-ből az M62-es verzó van benne, de ez csak a skinből derül ki!)

    Igen ám, de ott a képen meg a FAB-250 M46 van. A két bomba átmérőben alig, de hosszban nagyon eltér! Ez nagyon rendbe kéne tenni. Végre van valami adatbázis és kép is. Vicc, hogy összesen ennyit tudtam összekaparni.


  • Buren
    #22331
    A-50

    -- Countermeasures
    SingleChargeTotal = 384,
    CMDS_Incrementation = 24,
    ChaffDefault = 192, -- PPR-26
    ChaffChargeSize = 1,
    FlareDefault = 192, -- PPI-26
    FlareChargeSize = 1,
    CMDS_Edit = "yes",

    AN-26B

    -- Countermeasures
    SingleChargeTotal = 768,
    CMDS_Incrementation = 32,
    ChaffDefault = 384, -- PPR-26
    ChaffChargeSize = 1,
    FlareDefault = 384, -- PPI-26
    FlareChargeSize = 1,
    CMDS_Edit = "yes",

    AN-30M

    -- Countermeasures
    SingleChargeTotal = 384,
    CMDS_Incrementation = 32,
    ChaffDefault = 192, -- PPR-26
    ChaffChargeSize = 1,
    FlareDefault = 192, -- PPI-26
    FlareChargeSize = 1,
    CMDS_Edit = "yes",

    IL-76MD

    -- Countermeasures
    SingleChargeTotal = 192,
    CMDS_Incrementation = 32,
    ChaffDefault = 96, -- PPR-26
    ChaffChargeSize = 1,
    FlareDefault = 96, -- PPI-26
    FlareChargeSize = 1,
    CMDS_Edit = "yes",

    IL-78M

    -- Countermeasures
    SingleChargeTotal = 192,
    CMDS_Incrementation = 32,
    ChaffDefault = 96, -- PPR-26
    ChaffChargeSize = 1,
    FlareDefault = 96, -- PPI-26
    FlareChargeSize = 1,
    CMDS_Edit = "yes",

    MIG-23MD

    -- Countermeasures
    SingleChargeTotal = 120,
    CMDS_Incrementation = 30,
    ChaffDefault = 60, -- PPR-26
    ChaffChargeSize = 1,
    FlareDefault = 60, -- PPI-26
    FlareChargeSize = 1,
    CMDS_Edit = "yes",

    MiG-25 RBT nincs

    MiG-27K

    -- Countermeasures
    SingleChargeTotal = 120,
    CMDS_Incrementation = 30,
    ChaffDefault = 60, -- PPR-26
    ChaffChargeSize = 1,
    FlareDefault = 60, -- PPI-26
    FlareChargeSize = 1,
    CMDS_Edit = "yes",

    MiG-29A
    -- Countermeasures
    SingleChargeTotal = 60,
    CMDS_Incrementation = 30,
    ChaffDefault = 30, -- PPR-26
    ChaffChargeSize = 1,
    FlareDefault = 30, -- PPI-26
    FlareChargeSize = 1,
    CMDS_Edit = "yes",

    MiG-29G
    -- Countermeasures
    SingleChargeTotal = 60,
    CMDS_Incrementation = 30,
    ChaffDefault = 30, -- PPR-26
    ChaffChargeSize = 1,
    FlareDefault = 30, -- PPI-26
    FlareChargeSize = 1,
    CMDS_Edit = "yes",

    MiG-29K
    -- Countermeasures
    SingleChargeTotal = 60,
    CMDS_Incrementation = 30,
    ChaffDefault = 30, -- PPR-26
    ChaffChargeSize = 1,
    FlareDefault = 30, -- PPI-26
    FlareChargeSize = 1,
    CMDS_Edit = "yes",

    MiG-29S
    -- Countermeasures
    SingleChargeTotal = 60,
    CMDS_Incrementation = 30,
    ChaffDefault = 30, -- PPR-26
    ChaffChargeSize = 1,
    FlareDefault = 30, -- PPI-26
    FlareChargeSize = 1,
    CMDS_Edit = "yes",

    MiG-31 nincs

    Su-24M
    -- Countermeasures
    SingleChargeTotal = 192,
    CMDS_Incrementation = 24,
    ChaffDefault = 96, -- PPR-26
    ChaffChargeSize = 1,
    FlareDefault = 96, -- PPI-26
    FlareChargeSize = 1,
    CMDS_Edit = "yes",

    Su-24MR
    -- Countermeasures
    SingleChargeTotal = 192,
    CMDS_Incrementation = 24,
    ChaffDefault = 96, -- PPR-26
    ChaffChargeSize = 1,
    FlareDefault = 96, -- PPI-26
    FlareChargeSize = 1,
    CMDS_Edit = "yes",

    Su-25
    -- Countermeasures
    SingleChargeTotal = 128,
    CMDS_Incrementation = 32,
    ChaffDefault = 64, -- PPR-26
    ChaffChargeSize = 1,
    FlareDefault = 64, -- PPI-26
    FlareChargeSize = 1,
    CMDS_Edit = "yes",

    Su-25T
    -- Countermeasures
    SingleChargeTotal = 256,
    CMDS_Incrementation = 32,
    ChaffDefault = 128, -- PPR-26
    ChaffChargeSize = 1,
    FlareDefault = 128, -- PPI-26
    FlareChargeSize = 1,
    CMDS_Edit = "yes",

    Su-25TM
    -- Countermeasures
    SingleChargeTotal = 256,
    CMDS_Incrementation = 32,
    ChaffDefault = 128, -- PPR-26
    ChaffChargeSize = 1,
    FlareDefault = 128, -- PPI-26
    FlareChargeSize = 1,
    CMDS_Edit = "yes",

    Su-27
    -- Countermeasures
    SingleChargeTotal = 192,
    CMDS_Incrementation = 3,
    ChaffDefault = 96, -- PPR-26
    ChaffChargeSize = 1,
    FlareDefault = 96, -- PPI-26
    FlareChargeSize = 1,
    CMDS_Edit = "yes",

    Su-30
    -- Countermeasures
    SingleChargeTotal = 192,
    CMDS_Incrementation = 3,
    ChaffDefault = 96, -- PPR-26
    ChaffChargeSize = 1,
    FlareDefault = 96, -- PPI-26
    FlareChargeSize = 1,
    CMDS_Edit = "yes",

    Su-33
    -- Countermeasures
    SingleChargeTotal = 96,
    CMDS_Incrementation = 3,
    ChaffDefault = 48, -- PPR-26
    ChaffChargeSize = 1,
    FlareDefault = 48, -- PPI-26
    FlareChargeSize = 1,
    CMDS_Edit = "yes",

    Su-34
    -- Countermeasures
    SingleChargeTotal = 128,
    CMDS_Incrementation = 3,
    ChaffDefault = 64, -- PPR-26
    ChaffChargeSize = 1,
    FlareDefault = 64, -- PPI-26
    FlareChargeSize = 1,
    CMDS_Edit = "yes",

    Tu22M3
    -- Countermeasures
    SingleChargeTotal = 96,
    CMDS_Incrementation = 24,
    ChaffDefault = 48, -- PPR-26
    ChaffChargeSize = 1,
    FlareDefault = 48, -- PPI-26
    FlareChargeSize = 1,
    CMDS_Edit = "yes",

    Tu-95MS
    -- Countermeasures
    SingleChargeTotal = 96,
    CMDS_Incrementation = 24,
    ChaffDefault = 48, -- PPR-26
    ChaffChargeSize = 1,
    FlareDefault = 48, -- PPI-26
    FlareChargeSize = 1,
    CMDS_Edit = "yes",

    Tu-142
    -- Countermeasures
    SingleChargeTotal = 96,
    CMDS_Incrementation = 24,
    ChaffDefault = 48, -- PPR-26
    ChaffChargeSize = 1,
    FlareDefault = 48, -- PPI-26
    FlareChargeSize = 1,
    CMDS_Edit = "yes",

    Tu-160
    -- Countermeasures
    SingleChargeTotal = 144,
    CMDS_Incrementation = 3,
    ChaffDefault = 72, -- PPR-26
    ChaffChargeSize = 1,
    FlareDefault = 72, -- PPI-26
    FlareChargeSize = 1,
    CMDS_Edit = "yes",

    Yak-40 nincs :)

    ^^^^^^
    Egy kis légszennyezés.
    Remélem így is jó lesz..
  • Molnibalage
    #22330
    Hát ezen én is elméláztam. A Szu-33 pl. korrekt benne de, hogy a Szu-27 gépen miért van 192 töltet a DCS-ban az rejtély. El tudnád küldeni táblázatban az összes orosz gép lehetséges beállítását? Nem olyan sok, de én nagyon nagy hasznát venném. Előre is köszi.
  • Buren
    #22329
    A DCS adatbázisban a MIG-25PD-nek vannak zavarótöltetei;

    "-- Countermeasures
    SingleChargeTotal = 128,
    CMDS_Incrementation = 32,
    ChaffDefault = 64, -- PPR-26
    ChaffChargeSize = 1,
    FlareDefault = 64, -- PPI-26
    FlareChargeSize = 1,
    CMDS_Edit = "yes","

    Nem tudom honnan szerzik az infókat.....
  • L Viper #22328
    A Tiger Spirit kampányban lerepültem két bevetést gond nélkül.
    Volt 3 légigyőzelmem.
    Az FPS jóval felette volt a Rollingénál, mert ugye itt annyira nem sűrű az eleje, de azért volt mozgás bőven. Csak azt mondom, hogy mindenképp sokat fejlődött az OF, azért van eredmény. Eddig ebben a kampányban is volt CTD-m, most szépen ment.

    Légigyőzelmek: MiG 29 és J-8 a 3. képen:





  • Molnibalage
    #22327
    Nekem sajnos az FPS nagy 0..

    MOD v0.1


    A használatról.

    A newobjects könyvtár megy a \terrdata könyvtárba.

    A theater.lst a játék gyökérkönyvtárába.

    A \terrdara\theaterdefinition könyvtárba megy a newdb.tdf fájl.

    A játék indítása után lesz egy új helyszín választható. Hosszú címe van. Nem fér ki ezért késobb majd új nevet kap.


    Nagyrészt csak az orosz gépekkel foglalkozik. Az alábbi gépek fegyverkonfigjai változtak és egy-két modellezo adatai változtak. A legtöbb géprol szinte teljsen leszedtem a UB és egyéb nem irányítatlan rakétákat. A hadjáratokat nagyon képes elcseszni, mert az AI nem használja rendesen és a rakéta célzókör is szar a HUD-on. Igazából nincs is... A nagyobbaknak a 3D modellje is rossz a kisebbek meg csak egy sorozatban indíthatóak. Gyakorlatilag használhatatlanok szerintem. Játékos amúgy sem használta eddig szerinem.


    Szu-9 - R-60 és radar elvátolítva (honnan jöhetett ez a blődség...). Apróbb korrekciók.

    Szu-15TM - Zavarótöltetek (!) és beépített ECM (!!) leszedve. AA-3 IR verziója engedélyezve.

    Szu-17M4 - Új rack és fegyverkiosztás. Radar eltávolítva, 64/64 zavarótöltet javított kilövési iránnyal.

    Szu-24M. Új rack és fegyverkiosztás. 96/96 zavarótöltet a DCS alapján (egyes adatok szerint 24/24), javított kilövési iránnyal. Az AI és egyéb dolgok miatt és a DCS modellezo adatát választottam. A radarjának hatótávolsága lejebb lett véve. Képes repcsiket észlelni vele, de nem túl messzirol. Ez fejlodött talán a leglátványosabban.

    Szu-25 - Pár kisebb változás a fegyverzetben. Zavarótöltet 128/64, de ez csak ideiglenes. Az eredeti érték tudom, hogy rossz, de a DCS-ben levőkre már nem emlékszem.

    Szu-27 - Ebbol ami a TE-ben választaható az abban változott, hogy semmiféle levego-föld fegyverzet nincs rajta. A valós Szu-27 gépek nagy része ilyen egy szerzodés miatt (Treaty on Conventional Armed Forces in Europe). Elvileg visszalakíthatók lennének a gépek, de én így szimulálom. Ki az a marha aki ilyen célokra vetné be a gépet? A másik Su-27 az adatbázisban az régen is a '80-as évek gépét képviselte, de az csak hadjárat készítoknek lényeges. A radar NCTR képességét és az AI számára az AG üzemmód le lett kapcsolva. 64/32 zavarótöltet.

    Szu-30M - Ilyen gép soha nem állt rendszerbe sehol a valóságban. A Szu-27P kétüléses elfogóvadász erosen modifikált változtata volt. Elvben precíziós csapásméro képességet is kapott fokozatosan az idők során a protó, de az R-77-et akkoriban még nem, mert a régi NIIP radarja volt csak neki. Új rack és fegyverzetkiosztás, a radar 1:1-ben a Szu-27-é értelemszeruen. 64/32 zavarótöltet.

    Su-30MKK és MMK2 - A két gép között csak az AS-17A alaklmazásbeli eltérés van, az MKK2-nek új radar üzemmódja van ehhez a valóságban. Csak az MKK2-on van PL-12. Ezzel azt akartam modellezni, hogy ok kapják meg elsonek valószínuleg a valóságban. A radar egyébként még a Szu-27 radarja 1:1-ben. Ennek lehet, hogy változnia kéne. Természetesen új rack és fegyverzet kiosztás van. 64/32 zavarótöltet.

    Szu-33 - R-77 eltávolítva, mert ilyen nincs rajta a valóságban. Új rack és fegyverzetkiosztás. Radar 1:1-ben Szu-27. 3M80 a törzs alá teheto. 64/32 zavarótöltet.

    Szu-35 - Ennek a Szu-30 felfüggesztési pontjai vannak ezért ez most szar. Mivel IRL amúgy sincs ilyen gép, perpillanat ez nem érdekel. Majd ebbol csinálok egy olyan orosz gépet aminek van NCTR képessége is és fullos AG fegyverzete. Szerintem ez sem lényeg. 64/32 zavarótöltet.

    Szu-39 - Na ez sajnos nagyon rosszul szimulálható. Mivel a radar konténer a 3D modell része ezért úgy kezelem, hogy mindig van radarja. A HP váltoások között van, hogy a külso függesztokön a Sorbtsiya konténer szimulálja a valós ECM konténert, mert más nincs. Régen internal ECM képesség volt ami nem igaz. Viszont a valóságban a törzs alá mehet a Fanazmagoria konténer is. Anélkül önállóan nem képes lézerirányítású KAB bombát használni, csak buddy lasing-gel. Az meg nincs a játékban. Az optikai KAB bombák meg nem működnek, mert a játék motorja nem tudja összeegyeztetni a MAV keresőfejet és modellezést a bombák modellezésével. Ezért minden orosz gépen csak lézeres KAB bomba van. Nincs Vikhr sem, mert nincs hozzá rack és kék oldalon repülve akármennyit gépre téve CTD-t okozna indításkor. Van viszont R-73 (HMS nélkül) és R-77 2/8 pontokon. A többi annyira közel van a valósághoz amennyire lehet. 256/64 töltet, de ez is ideiglenes.

    MiG-21PF - Két felfüggesztőre limitálva a gép ahogy kéne lennie. Zavarótöltetek eltávolítva. Légiharc fegyverzetet csak két R-3Sz (AA-2A) adja. Gépágyú szintén eltávolítva.

    MiG-21MF - Négy fegyvertartó, de csak R-3Sz (AA-2A) légiharcrakéta a fegyverzet.

    MiG-21bisz - Dupla R-60 (AA-8) a külső felfüggesztőkön. Max. felszállósúly úgy van állítva, hogy csak 490-es pótos és max. 1 tonna bomba mehet rá (az MF-et elfelejtettem belőni). A belsőn lehet R-3R (AA-2C). Külsőn és belsőn is lehet AA-2-2 (R-13M) vagy R-60. Zavarótöltet eltávolítva. Dopper radarja van, de gyengén lát földháttérben.

    MiG-23ML - A külső tartón lehet dupla R-60. Valóságban is lehet, de ez nem lett volna tipikus, mert ez esetben 0 BVR képesség van. A közéső felfügesztési pont meg lett szüntetve, mert csak a dupla AA-8-at próbálta szimulálni, de azt is rosszul. A bombaterhelésbe viszont totál bekvar. Zavarótöltetek eltávolítva.

    MiG-23BN - A 30-as ágyú helyett 23-as van. A felfüggesztési pontokat elfelejtetem megcsinálni. Lényegtelen, mert nem választható TE-ben, hadjáratban sem szerepel sehol emlékeim szerint. Persze azért meg lesz csinálva a teljesség kedvéért.

    MiG-25 - A PD verziót próbáltam szimulálni. Zavarótöltetek eltávolítva. Dupla R-60 mehet a külső tartóra. Doppler radarja van, de viszonylag gyengén lát földháttérben.

    MiG-27 - Új fegyverzetkonfig. Közel a reálishoz. Ez sem túl lényeges gép a játék szempontjából.

    MiG-29A - Egyelőre rajtahagytam az UB blokkokat, mert nem számít. A hadjáratban levő gépek csak vadász bevetéseket repülnek. NCTR képesség eltávolítva (asszem volt...). Az orosz Mig-29A gépnek állít be ilyet, de ezt asszem ki fogom lőni, hogy a MiG-29G-nél is meg fogom tenni, bár az sem repül hadjáratot sehol.

    MiG-29SD - Tolkacsev-féle árulás után átalakított MiG-29 új radarral (1990), pénzhiány miatt csak egy századnyi (ezred?) került átadásra. MiG-29SzD a MiG-29Sz exportváltozata (1995). Képes már R-27ER,T,ET és R-77 használatára. Csapásmérő képesség csak buta bombákkal. Új fegyverzetkiosztás.

    MiG-29SM - Multirole MiG-29. Új fegyverzetkiosztás orosz videóanyag szerint.

    MiG-31 - NCTR képesség eltávolítva. R-23 leszedve, mert nem kell, hogy az ATO használja.

    F-4E,DSK és ESK - A törzs alatti felfüggesztése az ECM konténernek megszűnt. Ilyen nincs a valóságban. Fura módon az adatbázis is őrzi egy ilyen irányú lépésnek nyomait. Nem értem miért nem tették ilyenné a gépet, mert az F-4G az jól van benne. F-4 táján várható még ez-az később. A legfájóbb, hogy triple Maverick indtón van a két AIM-9. Ezt tudom az F-18 dupla indítójával helyettesíteni, de az sem reális.

    F-14A - NCTR kilőve, AIM-9M és AIM-7M engedélyezése.

    F-14B - NCTR kilőve és AG fegyverzet is. (Ki a jóisten hagyott benne ilyet...?)

    F-22 - AIM-9X leszedve, mert ilyen még nincs.

    F-15A - NCTR leszedve. F-15C-n volt 1985-től.


    Messze még a vége, de szerintem már ez is egy nagy lépés a normálisabb adatbázis felé. Remélhetőleg ezek benne lesznek az FF5.0-ben. Mivel beláthatatlan, hogy mikor lesz kiadva és nem bírok várni a fejlesztéssel. Az exe a gát, azzal én meg nem tudok mit kezdeni.

    Akkor ezt most angolul is le kell írnom.. :)
  • repvez
    #22326
    Sajna én a vista miatt nem tudtam kiprobálni, mert már 4.5 is rossz alatta és a textura megjelenités is eléggé [email protected] ez a streerpoint gond már régebben is volt nálam legalábbis.
    Na de majd 2 honap mulva ujrarakom a rendszert esetleg nagyobb vinyot is veszek igy rajta lesz minden variácio.

  • L Viper #22325
    Na volt egy kis időm és teszteltem az OF 4.7-et.
    Pár tapasztalat:

    Kijavították az éjszakai 2D-s cockpit bugot, már nem virít szép nappali fényben :-) , hanem nagyon tetszetős lett, a megvilágítások is szépek.

    A steerpoint váltásnál érdekes bug: "S" nyomkodásával, ha pl. van 8 nav pont, a 8. után nem előlről kezdi, hanem számol a végtelenségig. Shift S-el kell az utolsó után visszább hozni, nem ugrik az elsőre, ahogy kéne.

    Berakták alapból az új fákat, ami dícséretes és szép is, csakhogy kicsit távolabbról elképesztően elütnek mind színben, mind formában a kisebb méretű modelltől, amit a Falcon messzebbről jelenít meg. Ez ronda nagyon amikor pl. közelítek egy reptér felé és váltja a modelleket.

    A konfig editor nagyon felhasználóbarát lett, szépen csoportosították a dolgokat benne.

    Az FPS határozottan jobb, mint az eddigi OF verziókban. Repültem Rolling Fire kampányt a DMZ körül, olyan zsúfolt helyzetben, hogy iszonyat, de játszható maradt, de ami a legdurvább:
    MÉG MINDIG CTD-zik a hadjáratban ! Így nem lehet belekezdeni egy kampányba, mert az ideg ölne meg, ha emiatt szállna el egy jó bevetés!!!

    Máshol nem volt CTD-m eddig. Gyakorlásban és TE-ben sem Dogfightban volt egy, amikor az EF-el repültem és a 2D-s kabinból a 3D-st váltottam.
    Utána megint indítva ment jól, de kár volt azt a ronda félig textúrázott EF 2000 3D-s kabint belerakni. Totál lerontja az összképet.

    A Mirage kollekció viszont nagyon szép. 2D-s és 3D-s kabinok is.

    Sajnos a hadjárat instabilitása miatt továbbra sem fogom, csak max. örömrepkedésre használni.
  • L Viper #22324
    Húúú már törzshelyük is van...