52965
  • Solt
    #22443
    Nekem is ilyen van... :) A gyári szoftverben tudod állítani. Játékvezérlők, tulajdonságok, deadzones, és a megfelelő csúszkát összehúzod... annyi a hátránya, hogy így hasra húzásnál is rövidebb lesz az út! :)

    Esetleg vágd ki az asztallapot!
  • Scottt
    #22442
    A profile editorban gondoltam.Loncival rég nem játszok,elbasztam:/
    Pápa igértél valami új modot meg hadjáratot.Hol vannak már?
  • Molnibalage
    #22441
    Falconban tudtommal nem. A Lock On konfigját lehet úgy állítani.
  • Gundark 1 1
    #22440
    A II. Vh-s könnyű. Ott a Zilen kivül más nem maradt :) Amiben a falcon verhetetlen az a fiiling.

    Mondok egy tegnapi példát. Az utolsó küldetésen már végeztünk a munkával és lassan indultunk volna haza. (Vipera hídját kerestük :) Elkezdtem emelkedni mikor a RWR bizseregni kezdett hogy 21esek sugároznak. Odafordultam, mert ugyan tudtuk hogy "baráti" 21esek tevékenykednek a körzetben, de hátha. És lőn. A közeli reptérről két 21est emeltek fel. Közepes távolság, két AMRAAM. Mind a kettő telibe. De közben nézegettem a repteret és látom hogy egy harmadik gurulni kezd. Gondoltam megvárom mig emelkedni kezd. Meg is lett, azonnal rám fordult. De a radaron nem jelent meg. (doppler rulez:)(egy pillanatra megvolt, de el is ment a jel a harmadik amraam irányitás nélkül eltűnt az éjszakában) Már igen közel voltam mikor ismét elkaptam a jelet. Befog indit és éppen hogy de megfogta. Közben Joe is emelkedni kezdett és befogta. Jó lehetőség lett volna ha az enyém mellé megy, ugyanis gépágyúm már nem volt mivel ki kellett csinálnom Vipera hídja mellett két krazt :) Aztán Destroy úgy döntött hogy meggépágyúzza a népségeket (valamilyen épületet, de azt nem tudom melyiket) odalenn. Én olyan 2 kmre voltam tőle enyhe emelkedésben. És néztem erősen :) Lőni kezdett, és a reptérről egy SA-7est inditottak rá (onnan tudom hogy a kiértékelésnél végigolvastam az egész missziót :) Szóltunk neki, mire ő egy brilliáns manőverrel lerázta. De a manőver közepén egy SA-14est lőttek ki a reptér melletti hegyről.(sumákban, addig nem is tudtuk hogy van a hegyen valaki) Ismét forduló, de a 14es felrobbant. Az már csak pech volt hogy a repeszek eltalálták, mert a robbanás meglehetősen messze volt. Egy hajszálon múlt. Egyébként két küldetéssel ezelőtt engem lőttek le 14essel miközben T-72eseket szórtam kazettással. Ezt a feelinget nem tudta még modern szimben visszaadni semmi.
  • L Viper #22439
    Az biztos, hogy az Allied Force és a RedViper mai szemmel nézve röhejesen közepes gépeken is döccenésmentesen fut, még egy zsúfolt hadjáratban is.

    Wampa tesó, engem ne győzködj, nekem sincs semmi bajom a Falcon grafikájával, pedig tolom az FSX-et is, szép műszerfallal :-D
  • Scottt
    #22438
    Pápa de biztosan de szerintem nem csak 2en használunk Cyborg Evo-t.Az lenne a kérdésem, hogy lehet-e szoftveresen megbuherálni, hogy a játékok ha kevésbé tolom előre a botot akkor is úgy reagáljanak mintha csontig tolnám?

    Mert most volt egy nagytakarítás és Falconosra csináltam meg a joysticket(csuklóval,jobboldalt kezelem)
    Itt a szentély:)
    Viszont így 1-2miliméter hiányzik, hogy belekoccoljam az asztalba ha előre tolom a botot.^^
  • L Viper #22437
    Pár kép: Falcon 4 Allied Force + HiTiles:











    Netes repülésekre ez a Falcon verzió a legjobb jelenleg, de az FF5 majd ( reméljük nemsoká ) leváltja. Az grafikailag is jobban fog kinézni.
  • Wampa
    #22436
    Üdv
    Nem kell mentegetőznie a Falconnak a grafika miatt......
    Nekem nagyon bejön.
    Grafikáról meg annyit,hogy mikor meglett a FSX,feltettem a Gforce4 re...
    (Jó,tudom vakmerő vagyok,de a kaland az életem)
    Beindult,kapcsolgatam a fülkéket,kint meg táj semmi.Levettem.
    Aztán jött a Sapphire 1600pro,meg 1.5 GB RAM.
    És elindult szép grafikával,csak kb olyan 1-2 FPS-el.
    Levettem.Most ujitottam megint,5000x2,2GB/800 RAM,meg végül lett egy GF 9600gt(Elősször egy 4670-es volt,de azt elpukkantottam:)
    Tegnap feltettem az FSX-et,fülke,gép felhuzva csurig,táj kb medium......
    semmivel nem tünt szebbnek mint a FS2004.
    A műszereken kivül elnagyolt volt a műszerfal,ami a halálom.Le is lőttem egyből.
    Azonkivül kiváncsi lennék a gépre amin fullon fut,pedig van vagy két éves szimo,meg a processzorra ami kiszámolj a full környezetet meg forgalmat.Ja,a Frar Cry2 full fullon meg se billent ugy futott.És ez a Microsoft:(
    Nekem igen jó a Falcon.Az IL2 meg perfect.Ha amugy az SFP sorozat fülkéi olyanok lennének mint a falconé,vagy a Lockoné,a kampány szintén Falcon,
    a repmodel lockon,avionika Falcon(BS),nekem az a grafika lenne a tökély.
    Nem is értem még mindig,miért nem ugy csinálták,nekem az a véleményem,hogy az arcadosoknak túl szimós,a szimósoknak meg tul árkádos.......lazán be lehetett volna skálázni.Ráadásul rengeteg mod készül hozzá.
  • L Viper #22435
    Ezt nem lehet megmondani, kinek mi a kedvence.

    II. Vil. Háborús - IL-2 széria.

    Mai szimek:
    Lock On ( Keleti gépek, de van benne A-10 és F15 C is )
    Falcon 4 széria ( F16 és modifikációi )
    Enemy Engaged - Comanche Hokum ( Helikopteres )
    DCS - Black Shark ( KA-50 orosz harci helikopter )

    Csak a legismertebbek.

    Ha a grafika és a részletes modellek érdekelnek, ill. a könnyebb kezelhetőség, akkor Lock Ont próbáld.
    Ha dinamikus hadjárat, komoly szintű avionika, akkor Falcon. Viszont ennek "Vérpistike" szemmel nem szép a grafikája.




  • Molnibalage
    #22434
    Attól függ milyen tekintetben.

    Avionika terén a Falcon 4.0 utódai a királyok, de azok között is az OpenFalcon. Kissé lemaradva követi az FF4 és utána az AF. Mindegyik Falcon verzióban a dinamikus hadjárat adja meg a játék sava borsát. A repmodell bizonyos tekintetben rosszabb a Lock On repmodelljénél, de a környezet és avionika szerinteb bőven kárpótol ezért. Na meg az, hogy az FF4 töredék erőforrással mozgat 10-szer annyi dolgot. Persze a kettő grafikáját össze sem lehet hasonlítani.

    A Falcon további előnye a nyíltság, nagyon jól bővíthető, persze bizonyos korlátokkal. Olvasd el a magyar honlap kézikönyvének elejét első körben.
  • gsg16
    #22433
    ez a legjobb hely,ahol csak megkérdezhetted.szerintem a Lock On!szerintetek?
  • bukren
    #22432
    Melyik a legjobb modern légi harc szimulátor? Nem találtam más helyet ahol megkérdezzem.
  • L Viper #22431
    Köszi, mindenkinek, szépen összejött a csapat:

    Már megint este van:




    Gundi a hátam mögött:


    Ellenünk emelték:


    Ott a hidam :-)


    Destroy megy:


    Fogadják kellőképpen:

  • Gundark 1 1
    #22430
    Vipera elöl.



    Vipera híd.



    A misszió kiértékelése

  • JoeDestroy
    #22429
    15 min.
  • L Viper #22428
    Error-írt, de most meg engedett:

    tss.thomi.hu
    simulator szoba, jelszó : falcon

    Gyertek...
  • Gundark 1 1
    #22427
    Miért nem enged?
  • L Viper #22426
    Már akartam, de nem enged. Várok egy kicsit, háta ír Netmester. Ha nem csinálok saját TS szervert.
  • Gundark 1 1
    #22425
    Csinálj egyet a thomin, oszt menjünk :)
  • L Viper #22424
    Adj elérhetőséget, mert nem tudok belépni.
  • L Viper #22423
    Na hazaértem, jövök.
  • netmester
    #22422
    mingyárt 10 és még sehol senki
  • Gundark 1 1
    #22421
    Most jöttem haza, 10 tájban kezdhetünk.
  • netmester
    #22420
    akkor gyertek én ts-emre, aki tud már msot jöhet
  • L Viper #22419
    Nekem is a 10 körüli kezdés az ideális, akkor már biztos gépközelben leszek én is. ( Otthon. )
  • Molnibalage
    #22418
    Fél tíz fele vagyok hazavárható sörözésból. Max. hajanli egyik vagyok hajlandó repkedni. Hétfőre vissza kell szokni a reggel 6-ra keléshez úgy, hogy az elmúlt három napban fél három előtt nem feküdtem le..
  • JoeDestroy
    #22417
    Csatlakozom este ha lesz folytatás. Némi kézsérülésem lett karácsonykor, de már talán jobb lesz. Nem bírtam a gázkart kezelni. (most sem az igazi.)
  • Buren
    #22416
    :)
  • Molnibalage
    #22415
    Csak ten tudok a TS-edre belépni...
  • netmester
    #22414
    kezdhetünk,csináltam szobát ts-en
    falcon
    pass:flakon
  • Scottt
    #22413
    Akkora lokátor keresztmetszetű gépet SEAD-ra küldeni maga az öngyilkosság.
  • Molnibalage
    #22412
    OFF, de fun és repcsis.
  • Molnibalage
    #22411
    Van Strike Eagle is. Azon viszont nincs HARM...
  • L Viper #22410
    A múltkor volt élet Podgorica körül, az nagyon tetszett. Főleg mikor megérkeztek a Cobrák és elkezték az erdős részt kitakarítani.
    Meg jó volt a második bevetés, mikor már hajnalodott és jöttek vissza a gépeink és felettünk húztak el.
  • Gundark 1 1
    #22409
    Mehetünk velük a villogás kedvéért, és szupresszáljuk velük a szállitógépeket. :)
  • L Viper #22408
    Esetleg vihetünk F15-ösöket is ( validac.bin átnevezés ) az érdekesség kedvéért.
    Én este 10 körül tudok jönni.
    Ha van valamelyikőtöknek mentés, vagy autosave, akkor nélkülem is el tudjátok kezdeni, vagyis folytatni. Majd beszállok később.
  • Gundark 1 1
    #22407
    Tulajdonképpen ez a Solikka srác mit akar? Most majd jön a hüjje linkjével? Ezzel valami droidabb témánál kéne próbálkoznia. Ott hátha beveszik még egyszer :)
  • Gundark 1 1
    #22406
    Akkor hirdessünk egy misét mára :) Nekem jó este kilenctől. Nem lehet már sok abból a kampányból, a külterületet elnyomtuk, a páncélosok nyomulnak befelé, a csapatösszevonás amit a felder képeken látni nem jelentős. Sok egyég van de alaposan kivérezve. Esetleg még belgrád környékére mehetünk csapásmérésre, én meg akkor WW-ként elkapnám a köcsög SA6ost meg a másik kis barátját ami ott még világitott.
  • L Viper #22405
    Értem, köszi.
  • Molnibalage
    #22404
    Ezt még az AF-ban sem lehet manuálisan.