52965
  • Molnibalage
    #22723
    Ez gyors volt! Könnyebb, mint a játék. Az AI bénasága és a kód gyengesége miatt realisticon ez nehezebb..
  • L Viper #22722
    Mentem volna még sűrűbb helyre, csak seggbelőttek, mert fotózgattam .
    Egyébként kampányolok egy ideje, igaz fps-t nem méregettem, de dogfight is volt és ott is ment a dolog.
    Olvasgattam a Global fórumot, igazad volt, többen jeleztek fps problémát olyanok, akiknek jó gépe van pedig. Remélem javítják majd, bár ha addig lesz FF5 akkor már úgysem érdekel az OF. Addig jó.
  • Molnibalage
    #22721
    Simán repkedve nálam is 100 FPS. Aztán csinálok egy rácsapást egyszerre gépágyúzva és rakétázva egy menetoszlopre. Szó szerint diavetítés lesz 0 árnyék, minimum effekt és egyéb dolgokkal...
  • Molnibalage
    #22720
    Főleg akkor kell vizsgálni a dolgot mikor bombákat dob le az AI és sok-sok rakétát indít. Na az zabálja rendesen az FPS. Itt még a FLOT közelében sem voltál. Egy 3D-s világban szétbontott battaliont sem látok. Úgy is ilyen magas lesz. Menjél 4 F-16-tal és vigyen mind AGM-65-öt. Aztán mehet a weapons free. Ha a sok füst és 8-10 levegőben levő rakétánál is jó az FPS az jelent valamit.. Hadjáratban az FF5.0 betában van olyan pillanat mikor cirka 50 bomba és rakéta van levegőben. Eszi az FPS-t rendesen.
  • Molnibalage
    #22719
    Akkor nálad jó. Azért az FF4 gépsűrűséghez képest ez egy tréfa....
  • JoeDestroy
    #22718
    Nálam csak az OF szar. LockOn FC maxon veri a 100-at, az FSX a min 40 fps-re állt be 50%-os közlekedésekkel (meg a REX látványával :D ). FF4 min 45, Stalker min 45, OpenFalcon min 17!!!
  • L Viper #22717
    Nem indítottam rá a segédprogit, mert nálam nincs rá szükség szerencsére, pedig 16x-os anizotróp szűrés van bekapcsolva.
    Egyébként igazad volt, a 2D-s kabinban valóban több az fps valamivel, de direkt a 3D-sben csináltam ezeket a képeket.
    Egyébként az NVidiás Omega driver nagyon jó. Minden szimben jobb az fps-em, mióta ezt használom és szép a megjelenítése is.
    Semmi textúratörés nincs a Lonciban rendesen felmoddolgattam pedig. Most az is gyönyörűen néz ki.
    Lehet jobban csípí az OF az NVidia karikat, úgy ahogy az FSX is.
  • JoeDestroy
    #22716
    Azaz kártya meghajtóprogi.
  • JoeDestroy
    #22715
    Tényleg úgy néz ki a dolog. A két magos segédprogit futtatod a játék alatt? Azt amit a DCS topikban boncolgattatok.
  • JoeDestroy
    #22714
    Hát akkor az az FPS igen kártyafüggő. Az ATI-ból sűrű helyzetben 17-20-ra esik le. igaz 90-ről indul. És a fülkék közti FPS arány is maradt. Legyen akár 8xAA és 16xAF beállítva, akár lebutítva, mindegy. Kivettem a vertical sync-et és így sem ment 100 fölé sima repüléskor. Az NVidia drivere egyenletesebben dolgozik ezek szerint régebbi DX verziókkal.
  • L Viper #22713
    Repkedtem sűrű helyen, volt élet rendesen. Légvédelem is lőtt.
    Kapcsoltam Labelst, hogy mi vett körül. Voltak gépek a közelben is, meg a légvédelem is dolgozott:






















    Úgy látszik ,ezek az gépemre fejlesztették az OF-et
  • Gundark 1 1
    #22712
    Sok sikert a vizsgához holnap Repvez.
  • Molnibalage
    #22711
    Hadjáratban nézd meg ezt a FLOT közelében..
  • L Viper #22710
    Na megnéztem, 3D-ben is jó az FPS:







  • repvez
    #22709
    Hát most lehet hogy nem uszom meg a , pedig nem iszok én alkohol soha.Már elöre érzem nem lesz jo vége neki :)
  • Molnibalage
    #22708
    A vizsgákon hajrá!

    MiG-21-es kabinnal felesleges időt pazarolni már most is van. A Falcon korlátai miatt csak örömrepkedésre vagy vidó készítésre jó. Kabint összehozni nagyon nem egyszerű. Beintegrálni meg nem tudod, mert LOD Editor kell hozzá, de a nem publikus fajta. Ha majd a srác aki csinálta tavasszal csinál az összes gépről amit tud, akkor a csapat majd felhasználja.
  • Molnibalage
    #22707
    Én meg szökőévenként járok 2D-ben. Az OF és FF4 nagy érdeme, hogy el lehet szakadni a 2D-s kabintól.
  • L Viper #22706
    Akkor neked is átküldöm a "Famodot" OF-hez.
  • JoeDestroy
    #22705
    Mi szurkolunk! Hajrrrrááááááááá!!!!!!!!
    Vizsga után meg a szokásos
  • repvez
    #22704
    Na majd nemsokára én is tudok tesztelni, már visszatértem az XP-hez, igy talán megoldodik a textura hiba OF alatt.
    Már csak 3 hét és vége a sulinak és szabad leszek, holnap lesz az irásbeli vizsga

    Balage régebben irtad hogy Ara ujracsinálja az AN2-es kabint abbol a panoráma képböl amit linkeltél neki, tudnál infot kérni töle hogy ezt hogyan kell csinálni,mert lehet hogy megprobálkoznék egy 21-es kabinnal, most hogy már nagyvonalakban tisztába vagyok hogy melyik kapcsolo mit csinál.
  • L Viper #22703
    Jó tesztelek egyet 3D-ben is, bár amikor a fegyvereket használom mindig 2D-s-ben repülök, kivéve a dogfightot persze.
    Hadjárat is jó volt, bár a "Rollingban" néha esett 20 körülire az FPS, de ez RV-ben is volt.
    A "Tigerben" jobb volt sokkal, annak nem olyan sűrű az eleje.
  • JoeDestroy
    #22702
    Az mind 2D-s kabin.
    Nézd meg a 3D-s kabinban is. Kíváncsi vagyok mit ad. Meg fejmozgás (num nyilak is megteszik nem kell a TIR) közben a ránézel az MFD-re akkor milyen.? Hadjáratot még nem próbáltam, nálad nézted már?
  • Molnibalage
    #22701
    Az FF5.0 alfa 2-ben az zavar, hogy nem tudom megmondani, hogy régebbi gépen hogyan teljesít. Látható, hogy Falcon esetén erős konfigfüggés lehetséges annak ellenére, hogy brutál erős géped van.

    A csapatban nem nagyon van senkinek olyan konfigja, mint ami régen volt nekem. Fontos lenne tudni, hogy egy olyan gépen amin az FF4 jól ment, hogyan teljesít az új...
  • L Viper #22700
    Nálam szerencsére klappol nagyon minden. Szép és játszható. Amíg nincs FF5 addig nagyon elleszek ezzel a 4.7-es OF-el.
  • Molnibalage
    #22699
    Én próbáltam mindet. Visszavettem 1024x768-ba levettem mindent régire, kikapcsoltam AA-t és AF-et is. Úgy is szar volt és még ótvar kinézete is lett...
  • L Viper #22698
    Próbáltad ezzel a beállítással is, ami a nyíllal van jelölve?

    Azt tapasztaltam, ha messzebbről nézem a zsufi helyet, picit kisebb az fps, viszont ha közel vagyok a "sűrű" füstös helyhez akkor meg jobb, mint az alapbeállítás.
    Meg jobban is néz ki szerintem, mint az a kövér alap füst.



    Pár kép ezzel a piros nyilas beállítással:











    Bár nálam csak 1024x768 a felbontás.
  • JoeDestroy
    #22697
    A vertical sync bekapcsolt állapotában. (alkalmazásfüggően bekapcsolva).
  • JoeDestroy
    #22696
    Nézegettem az OF 4.7-et. A 2D és 3D kabin között, Maverick gyakorláson, 10-20 FPS különbség is van (Viper által berakott képek alapján 1027x768@32). 2D-s kabinban 55-35 FPS volt, attól függően, hogy milyen messze voltam a harctértől, míg 3D-s kabinban 50(45)-20(18) FPS lett ugyanott (1680x1050@32). A stabilitás az tényleg sokat javult.
    Valamint (ugyan még nem akarom elkiabálni), a catalyst 8.8-tól 8.11-ig bugos volt a falconra, condorra, és a RealFlight-ra X2-es kártyával. Most a 8.12-re lecseréltem, és az UI-ra visszatérésnél nem fogadott fekete képernyő, és VPU recoveres hiba sem lépett fel (eddig ezt elkerülendő le kellett tiltani a második GPU magot! ekkor a recover lőtte ki alkalomadtán), valamint a rádiózásban megszünt az időnként fellépő "ismételgetés". Még nyúzom, aztán kiderül jó marad e :).
  • Molnibalage
    #22695
    Bazz, XP64 alatt nem tudom működésre bírni a Joystick profilját amit összeraktam. Hogy szakadna rá az égbolt...
  • Scottt
    #22694
    Azért is írtam nekik még ezek előtt, hogy szeretnék ilyen "visszaemlékezés" szerű cikkeket,szóval a pilóták beszámolóit olvasni^^
    És lássatok csodát:)
  • Molnibalage
    #22693
    Hustler itt túlzott. Az 50 nem jön össze nekem sehogy. A 20 az talán igen.
  • Buren
    #22692
    Nekem a koreai gépbemutatósdi is tetszett, csak kár, hogy a Sabre-vel abbamaradt... Lehetett volna még írni a Skyraiderről, az Invaderről, a Meteorról, a Tigercatről a Starfireről a Thunderjetről és nem utolsó sorban egy külön kis cikkecskét szánni a MiG-15-nek. (Mondjuk ezek közül amit komolyan eltudtam volna képzelni az az Invader és a Thunderjet). Hagyni kell valamit a 60. évfordulóra is. :)
  • Wampa
    #22691
    Üdv Joe
    Mondták is ,hogy az a rész a főfutók achilles sarka,de zserintem nem annál a leszállásnál hajlott el ,amit mutattak(mintha utaltak is volna rá).ott ki volt durranva a futó.
    Amugy nekem csak a hülye magyar forditás ütötte meg a fülem.
    Azt a részt nézd meg, mikor a tyuk csalingázik a pályán.....megy egy ausztrál sorozat is,szintén 18 asokkal.
  • repvez
    #22690
    lesz miböl válogatni repülhetö gépnek
  • Molnibalage
    #22689
    Az A-10 és F-15E cikksorozat az utóbbi idők messze legjobbja volt szerintem.
  • Scottt
    #22688
    Ja és Joe ők is emberből vannak nem lehet mindig ultrapontos leszállást csinálni^^
  • Scottt
    #22687
    Az aranysasban pedig most indult egy cikk sorozat a sólyom fiókákról[Lehet részben nekem köszönhető,írtam 1-2 kritikát nekik mi hiányzik szvsz az újságból pl az A-10esek iraki szereplését írtak is róla rendesen^^]
  • JoeDestroy
    #22686
    Egy részét láttam én is hétvégén.
    A futóműre visszatérve (hátsó!!): A masszív kialakítás ellenére mégis elhajtogatták az alsó lengéscsillapító kart leszálláskor. Ami utána kimerevíti az alsó csukló részt. Kicsit el is csodálkoztam rajta, mert ha a kötél rántja le akkor minden alkalommal cserélik vajon? :)) De mutatták a kb. 40mm-es átmérőjű teleszkópszár ~30°-os elhajlását (nem is egyet), tehát keményen landolgatnak.
  • zsoltfireman
    #22685

    Ez a film engem is érdekelne! Írjátok meg,ha tudtok valamit!!!!!
  • Wampa
    #22684
    A Spektrumon meg megy egy a kanadai F18 piloták képzéséről.
    Van benne egy csaj,agyam eldurran.....nem olyan rokonszenves,olyan bevonulok,ultrafeminim tipus......a multkor leszálláskor rárántotta majdnem a gépet a vele párban leszállóra....
    A multkor ilyeneket mondott a narrátor is:
    Egy átlaggép futóművének simán birni kell az ilyen landolást....a Hornet futóművét azonban repülőgép anyahajóra tervezték:)))))