52965
  • Molnibalage
    #22763
    Ez FF5.0-ben valós dolog lesz. A netkód hétvégén tesztelve lesz. Elvileg működnie kell. Az online hadjárathoz meg minkét oldalon rohadt sok ember kell és 0/24 órás szerver. Még így is nagyon kicsi az esélye, hogy human playerrel találkozz össze...

    További gond, hogy a játék nagy része az utvonal repüléssel telne el. Ha azonos oldalon repültök akkor útvonalrepülés közben mehet az időgyorsítás. Namármost elég durva lenne, hogy 40-60 vagy akár perc útvonalrepülést messzi célok esetén real time-ban lenyomni. És ez csak Korea. Európban vagy az ODS-sen ennél még több van + légitankolás. Ennyire senki sem időmilliomos szerintem...

    Mini hadjáratot elvileg lehetne csinálni, mert a TE alakalmas rá. Mikor fut a TE akkor is enged flight-ot létrehozni (leaglábbis az FF4-ben enged). De ehhez meg egy "bíró" kell. A játékosok számától függően letehetsz X századot és Y SAM-et meg egybeket. A célok adottak lennének. A két oldal vezére megadja a bírónak, hogy mit hova pakoljon le a játékmester, hogy ne lássák egymás egységeit a játék kezdetén. Ezután mindenki azt hoz létre amit akar és Z időben véget ér a játék. A beépített pontozórendszer használható. Nem biztos, hogy ez megy. Ki kell próbálni. Ennek alsó hangon akkor van értelme, ha legalább 3-4 játékos van mindkét oldalon. És akkor kell még egy semleges ember aki nem is fog repülni és elkészíti a játékot. További gond, hogy a mentésbe bárki belenézhet, lehet csalni. Bár igazi szimes ilyenre nem vetemedik.
  • Cimbi
    #22762
    Jaja ezeket ismerem de ezek igazából félmegoldások szerintem.(Pedig nem lenne rossz egy jó netkód és online kampány mindkét oldalon playerekel tűzdelve... kiveszem a kezem a biliből)
  • Molnibalage
    #22761
    MiG-23 kabin van, de az inkább az indiai MiG-27 kabin az MFD képernyő miatt. MiG-21 kabin is van, de hát MFD-vel és a többivel nem az igazi. A FCLS erre még rátesz egy lapáttal stb. Max. Szu-27-tel és MiG-29-cel jó repülni úgy-ahogy.
  • Cimbi
    #22760
    A "komcsi" részére gondolok.(Tudom ez egy F-16 szim minden más csak plusz de én néha repülnék kampányt a vörösökel:P)
  • Molnibalage
    #22759
    Az FF fórumon nemrég tett fel valaki angol sivatagi ODS-es skineket. Tornado kabin volt egy nagyon pre és csak 2D-s. Nincs más, de nem is kell. Az FF5.0-ben úgy tűnik, hogy mégis benne lesznek vagy nem sokkal utána jönnek ki a Tornado-k. Részletesebb 3D-s modellje és skinje lesz talán, mint az F-16-nak... A kabin lesz talán egy kicsit gyengébb (de attól még ütős), mert azért a Tornado kabija kicsit régebbi és azt nem igazán modellezi mindig jól a Falcon.
  • Molnibalage
    #22758
    Melyik része?
  • prien21
    #22757
    Nem, igazándiból egy jó tornado skint és cockpitot próbálok szerezni, nem túl nagy sikerrel. Egy olasz oldalon találtam, csak a link már megszűnt. A te skinpackod egyébként megvan és jó is :)
  • Cimbi
    #22756
    1.Az fps felzabáláson azt értem hogy ha váltok a 2d és 3ds kabinok között párszor akkor az fps leesik 5-10re de csak 2ds kabinban 3dben teljesen jó.(Ja és f15c kabin nem f15E)(A gép:core2 fogalmam sincs 3.1ghz 4gb ram 8800gt kb:D)

    2.Ez szomorú kár hogy ez a része a játéknak semmit nem fejlődik:(
  • Molnibalage
    #22755
    Ez alatt mit értesz pontosan? A honlapomon a skinpack messza a legnagyobb skin gyűjtemény ami FF4-hez van. Folyamatosan bővül. Hétvégén is lesz frissítve elvileg. Török skinek kerülnek majd fel.

    Vagy PSD template fájlokra gondolsz?
  • prien21
    #22754
    Helló! Csak egy rövid kérdés: nincs a neten valamiféle skin adatbázis? Ha valaki tud ilyet annak előre is köszönöm
  • Molnibalage
    #22753
    1. Milyen gépen? Mi az, hogy felzabálja az FPS-t? Először jó aztán fokozatosan csökken? Ez nem kabin. Ha közeledsz a FLOT felé, több egység lesz a környéken --> nagyobb számítási igény.

    2. A MiG-29 kabin Simontek-től szerintem soha nem lesz kész értelmesen. Az FF3/4-hez van működő 2D-s, de alig van benne kapcsoló. Az FF5.0-ben lesz 3D-s MiG-29. Ezt már láthattátok preview videóban.

    3. Sok. Egyes kabinokon apróbb fejlesztések vannak (a Mirage-2000 család és Rafale ilyen, az kap 3D-st is), de sok új is lesz. Ebből is láthattál már párat előzénzetben. Tornado (sok sok altípussal), F-104, F-4E, B-52. Majd meglátod a többit is, ha kint lesz.

    4. Amikor kész lesz. Nem rég leírtam már, hogy mi az én meglátásom.

    Azért vicc, hogy most meg azon akadtak fent, hogy az F-5E gépeknek rossz a rackja. Csináltak is rögtön neki szépen tectúrázva az új skinehez. Orosz racket meg nem tudnak összerakni 1,5 év alatt mióta ott vagyok. Az agyam elszáll. Nemhogy racket, még az adatbázis editálásból sincs benne jóformán semmi...
  • Cimbi
    #22752
    Sziasztok!
    Lenne pár kérdésem:
    1.Találkozott valaki olyan problémával hogy egy idő után a 2d-s kabin fölzabálta az fps-t?(F-15E,F-14)Próbáltam mindenféle felbontásban de mindig ha néhányszor kabint váltok ez történik és csak az előbb említett két kabinal.
    2.A Freefalcon fórumon láttam hogy készül kabin Mig29-hez(Simontek), erről nem tud valaki valamit hogy áll?(Ugyanitt láttam Mig25-höz ezért ölni tudnék)Tudom ezt megkérdezhetném a Freefalcon fórumon is de hát ha tud itt valaki valamit ezekről a kabinokról.
    3.Az FF5ben milyen újkabin lesz ha ez publikus?
    4.Mikor lesz már FF5?
  • Scottt
    #22751
    Lonci az megvan eredetibe,meg vagy 6 biztonsági másolat:)
    A flakon meg ugyebár Free szóval:D
  • Molnibalage
    #22750
    Nagyon néha. Pénkodni jár vissza. Egy lehetőséget sem hagyna ki. Hétvégénl lesz az új exe multitesztje. Ha az jó lesz, akkor utána majd azért megkérdezem, hogy merre tovább. Meglátásom szerint 4-5 súlyosabb exr bug van csak ami igazán feltűnő esetleg egy játékosnak. Aztán már csak az FPS-t kell kicsit feljebb tornázni. Ezalatt nagyon remélem, hogy az adatbázist is kalapálják már végre. A stabilitás elég jó. Nekem valamiért még mindig szarozik néha az UI, de még EGYETLENEGY CTD-m sem volt egyik alfa verzióval sem. Elképesztően stabil.
  • L Viper #22749
    Melyik CD-je repül messzebbre
  • L Viper #22748
    Aragorn még mindig nincs ?
  • Molnibalage
    #22747
    Ontjuk a csodás shotokat, de Hustler nem rak be egyet sem a preview thread-be. A videóm két hete kész és még mindig nem publikus..
  • Scottt
    #22746
    Gyerekek mi ez a pangás?
    FF5 képeket,politikát,LockonFlakon versenyt vaaalaaamiit:D
  • JoeDestroy
    #22745
    Aeyes fizetős kabinjai szélesvásznúak AF alá.
  • moho
    #22744
    Hmm közben rájöttem, hogy az csak egy update a cockpit addonhoz :)
  • moho
    #22743
    Sziasztok!

    F4AF esetében nincs valami megoldás, hogy a 2D-s cocpit wide-ban is széltől szélig érjen? Illetve a stopworks oldalán a Block 50-hez le lehet tölteni egy cocpitot, tudom fizetős az oldal de ez egy teljes cocpit? Ugy értem et free lehet használni?
  • L Viper #22742
    Tudom :-) Természetesen megvan nekem is :-)
  • JoeDestroy
    #22741
    Az FD5 FSX-re is van. Zajlik az élet a hajón. Warezkodj egy kicsit. Okinawa incidens
  • L Viper #22740
    Nem rossz a videó, de ha jobban megnézed, nem FSX-el, hanem FS 2004-el csinálták.
  • zsoltfireman
    #22739
    Bizony!

    A Forgó Travel-el idén is megyek pár repnapra,köztük van Zeltweg is 8000Ft-ért!
    A Flight Deck 5 addon már fent is van! Ma Joe-val kipróbáltuk!
  • L Viper #22738
    AF-ben csak egyesével lehet :-)
    Ezért szoktam vinni rakétablokkokat, pl. Ipari létesítmények támadásánál a "puhább" célok ellen.
  • Molnibalage
    #22737
    Az AF-ben lehet egyesével tüzelni? Ezt nem is tudtam. FF-ben biztosan nem lehet.
  • L Viper #22736
    Balázs, már régebben is akartam kérdezni:
    Lehet -e az irányítatlan rakétákból nem csak sortüzet leadni RV-ben, vagy ez csak az AF-ben indít nem sorozatot?
    Az MFD-n csak single és Pair opció van, de akkor is sorozatot ad le. OF-ben is ilyen.
  • Scottt
    #22735
    Há' most akarom eladni óccó-óccó erre lerontani én árum lobbyját?Sok kis kinai tezstvír jön én lenni yakuzá aztá csing-csáng-csung lenni ha nem hagyni abba.
    Egyébként kb 100mhz plusszt sikerült kicsikarni az órajeléből:)
  • L Viper #22734
    Nem gépfejlesztés kell neki, hanem visszafejlesztés olcsón PC bontóból. Nem kell gyűjteni új gépre. Jó ez
  • JoeDestroy
    #22733
    :)
    Abban a kártyában a 9800 magnak a negyedét sem hagyták benne..
  • Scottt
    #22732
    Ati 9250.es Direct X 8-as támogatás shader 1.4el.És istenemre mondom, hogy kajak futott úgy mint Balage gépén:)
    Kell vkinek?
  • L Viper #22731
    Próbáld ki a másik füsttel is, ne a kövérrel :-)
  • JoeDestroy
    #22730
    OF 4.7hez lehet előszedni a régi DX8-9-es Ati kártyákat, az X1950XTX alatt hasonló futást produkált mint Viper kollégának :). Csak a füstsávon való átrepülésnél esett 20 FPS-re egyébként vígan vitte min 30 FPS-el a gamet. Ez a DX6 hiányos támogatása az új kártyákon.
    Még jó hogy az FF DX7 lett objektumilag! :) Jöhetne egy DX9 átírat, mert a végén az is kifut a hardware támogatottságból, vagy külön gépet kell hagyni a falconnak :))
  • JoeDestroy
    #22729
    Már lehet gyakorlatozni! :) Flight Deck 5 addon
  • Buren
    #22728
    A Yankee Air Pirate már jó ideje kinn van, SimHQ szerint egész jó, ahhoz képest milyen alapprogramra van ráírva.
  • repvez
    #22727
    Na ugy néz ki hogy sikerült az irásbeli,de még eredményt csak 2 hét mulva tudok, ugyhogy még bármi lehet.

    Közbe találtam ezt azt a neten:
    idén lesz ujra zeltwegnen is repnap
    egy uj repszim,bár ugy néz ki mintha a project 1 szériához tartozna
    még a végén lehet majd FSX-ben löni is :)
  • L Viper #22726
    Benne vagyok.
    Mikor lenne jó? Nekem a hétvége elvileg oké, valamelyik nap, este a szokásos időben, vagy esetleg este 11 körül hétköznap is.
    Egy tesztre kíváncsi vagyok.
  • JoeDestroy
    #22725
    Ezt tényleg a gépedre írták :D
    Teszteljük multiban is! :)
  • L Viper #22724
    Még egy teszt, ha már keveselted a gépeket, egységeket. Nálam bekapcsolva a graphics setupban minden effekt.
    Az advanced Options bal oldala kikapcsolva, mert azt a videókártya "külső" setupjában állítom be, hogy azt használja.

    Rolling Fire, első nap. 4 gépes kötelék, célkörzetben ők is támadtak.
    Célpont: földi egységek, ( Az 5. waypointnál volt rengeteg harckocsi, légvédelmi egység stb.)

    A kazettás bobmákat mikor kidobtam, külső nézetben leesett 20-ra az FPS, heves csöves légvédelem mellett ( utolsó kép, látszanak jól a tankok ) 3D-s kabinból valamivel 30 alatt, 2D-s kabinban 30 felett a célkörzetben. Dúlt rendesen a háború. Na ilyen élet nincs más szimben, ez vitathatatlan:

















    Valamennyi fps-t eszik ha túl sok labels van fent, de a teszt miatt ugye bekapcsoltam imitt-amott.
    Amúgy a Rolling első napján az AF-ben sem sokkal jobb az FPS-em egy ilyen szitunál az első napon. Aztán ahogy halad a dolog sokat javul.