52965
  • L Viper #22803
    A Gusztávok és nem tudom miért, de nekem az F4U Corsair is a mániám. Talán mert a Dos időkben az 1942 Pacific Air Warban k ikellett érdemelni. Ejj de jó kis szim volt az is. ( Igen Microprose )
  • Buren
    #22802
    Nekem a Jug a kedvencem. Irtózatosan szarul kanyarodik, de viszont a boom n zoom koronázatlan császára. Ja és ütésállóságban sem utolsó. :)
  • Gundark 1 1
    #22801
    Ja szkájp.. Még régen csináltuk. Jó volt az, csak aztán valamiért (kisebb szávszél igény miatt többek között) átmentünk a ts-re. Bár ma mer Vipera Lantlény 20 megájából nem fogna annyit, szóval szerintem az is játszható dolog.
  • Gundark 1 1
    #22800
    Ja múltkor láttam hogy aktivkodik az Il topicban :) Én a kezdet kezdetétől Ilezek. De már a már csak pár tipus marad amit szeretek, a többivel nem is állok szóba :) I-16 (alapmű :) Me-109 széria (leginkább a G-6 illetve G-14, a K annyira nem jött be) Corsair (a Sivitó Halál jó gép:) Me-163 (Ördögtojás rulez:) P-40 Warhawk. (csak mert szép :) A kétmotorosok között egyedül a 410es Hornissét szeretném. A Létra nekem túl tunya.
  • Molnibalage
    #22799
    Vannak hardverfüggő dolgok.
  • JoeDestroy
    #22798
    Este OF 4.7, AF, RV, IL-2, vagy valami?
    Tegnap előtt IL-2 lövészetet tartottunk, Zoltival, skype konferencia komm 3 fő, Zsolti volt a szerver (lobby nélkül direktben) szerényebb sávszéllel, semmi gond nem volt a játékkal, de jobb volt a hangkommunikáció mint a TS-en. visszhang és egyéb anomáliáktól mentesen.
  • JoeDestroy
    #22797
    Operation Red Flag full movie!
    Letölthető mp4 formátum 45 perces.

    Nekem sem volt vele gond. BSPlayer + FFDShow filter + AC3 hang filter.
  • Caterpillar
    #22796
    De látod h mégis van valami gyíkja mert nekem sincs semmi konfigolva sőt már igazából azt sem tudom mi tartja egyben szegény rendszert mégsem akad mint nálad... Gondolom driverekből legújabb mindenhol.
  • L Viper #22795
    Na megnéztem én is.
    Vannak benne nagyon szép felvételek, de egy kicsit unalmas néhol. Géppározás, flare szórás gyakorlatilag végig. Én is pont ezeket a felhőket használom OF-hez ( Lee csinálta, a Lasystone féléknél élethűbb ).
    Nekem vitte szépen a KMPlayer.
  • Molnibalage
    #22794
    Vagy csak konfigolni kéne a videókat is, hogy rendesen lejtásza. Csak nekem erre se kedvem se időm. Lehet, hogy az én videóm képminősége nem ennyire penge, de pont elég. Viszont nem kell ilyenekkel szenvedni. Indítod oszt. Megy.

    A géppel semmi baj nincs. A 3D Mark és az új progik is úgy futnak ahogy kell. Atomgyorsan.
  • Molnibalage
    #22793
    Hát a sivatag az már csak ilyen. 0 tájékozódási pont.
  • Caterpillar
    #22792
    Balázs nálad valami el van bökve de nagyon azzal a géppel... Lövésem sincs micsoda de produkál olyan dolgokat amik egy ilyen erős gépnél nem kellene h megjelenjenek...

    Először VLC -vel néztem meg elkezdett darabosodni mondom ez így nem kerek (nem olvastam a postot csak leszedtem a videót) megnéztem Windows Media Player 11 ben minden flottul ment kivéve a hang elcsúszott egy aprócskát (vagy 1,5) percet... Vissza VLC -be és egy reccenést sem produkált!

    Teszem hozzá én is gyakran nézek Game Trailereket ami van h még ennél is méretesebb és még a laptopon sem szokott akadni nemhogy ezen a gépen!

    (AMD Opteron 4000+ X2, 2gb ram, 7900GTX 512)
  • repvez
    #22791
    Jo csak tájékozodtam,de nem értem, hogy nálad miért akad jobb gépen minden mint a többieknél
    He ez tényleg az akkor elég harmatosra sikerült.Mert akkor csak beraktam volna az egész csapatot kiguruláskor vagy egy kötelékbe a videoban.Ennél még a mi multis repkedésünkkor is nagyobb gépsürüség volt.

    Lehet, hogy a texturák nagy felbontásuak,csak zavaro az egyforma ismétlödés és a teljesen sik terep még akkor is ha ez egy sivatag
  • Molnibalage
    #22790
    Na ezek már textúrák!
  • Molnibalage
    #22789
    Ez elvileg az szerintem...

    KM playert tettem föl. Az tartalmazza a kodeket. Ha leírják, hogy nem megy Mediaplayerrel akkor szerited vagyok olyan hülye, hogy megpróbálomés bízok a sikerben?
  • repvez
    #22788
    milyen lejátszot használsz és milyen kodek van fenn?Mert nálam nem akadta a lejátszás full screenen sem (1680x1050).Nálam csak a KMPlayer van fen és divx és xvid kodek+quiktime és kész.Minden megy rajta még a HD filmek is MKV ban.Pedig nekem gyengébb gépem van.
    Az irta is hogy win mediaplayer ne használjunk a lejátszásnál.
    Amugy én azt hittem hogy ez az a video lesz amiröl volt kép is ahol 28-an vagy hányan repültek egyszerre, azt igérték abbol is lesz video.
  • Molnibalage
    #22787
    Vannak benne szép jelenetek. A képminőség tényleg szép, de 800-900 feletti felbontásban még az én gépem viszi. Kicsit nagy az ár...
  • L Viper #22786
    Mekkora egy bazi méret. Jó sokáig tölti le...
  • Molnibalage
    #22785
    10. évfordulós OF vidi. A kodek amit használ egy rakás szar. Az én gépemen akad full screen-en...
  • Molnibalage
    #22784
    Holnap elvileg Hustler tesz ki képeket a preview thread-be.
  • Molnibalage
    #22783
    Igen. Mennyibe fáj ez? Hogyan működik? Mik a feltételek?
  • L Viper #22782
    No igen, valamikor a Lobbyn futott több online kampány. Belehuppantam olyan humán kötelékbe, ahol láttam játékosokat, de TS-el nem kommunikáltam, csak szövegesen.
    Volt olyan, hogy a birkája alig vette észre, hogy nem AI-val repül, pedig vagy 10x rászóltam, mire észrevett :-)
  • Caterpillar
    #22781
    http://www.bix.hu/

    Gerinchálózat.. 100mega fel/le! :)

    Egyéb kérdés?
  • Molnibalage
    #22780
    Az AF teljesen más kóddal bír felesleges hasonlítani. Asszem ott csak a szerver képes az ATO-t piszkálni, ha jól emlékszem. Csak ő tud játékot indítani. Az FF szériában bárki aki a szerveren fent van az tud indítani, mint tudjuk. Ezért van az, hogy a keződk néha nem jelölik ki az aktív szervert és mikor commit-ot nyomnak akkor valójában saját játékot indítanak. Tehát egy szerver több játékot is kiszolgálhat. Az AF ezt nem tudja.
  • repvez
    #22779
    Én ugy gondoltam, hogy a kampány inditásakor beállitani mindent és ha elindult a kampány onnantol nem lehet beleturkálni csak az oldalt repteret és gépet lehet választani, meg hogy a generált küldik közül melyikre akarsz elmenni ennyi.
    Az AF-nál is igy megy ha jol tudom lobbyn.Legalábbis amikor még volt élet rajta akkor párszor fel tudtam csatlakozni és ha human bandába akartam játszani akkor végignéztem a reptereket és kiirta hogy hol vannak playerek.
    Ha megnyeri valamelyik oldal a kampányt egyszerüen ujat kell inditani és kész.
    Egyébként ezekröl a szerver beállitásokrol azok tudnának pontosabb infot mondani akik szervezett formában nyomatják a falcont.
    Ugy mint a spanyol, gorog virtuális repszázadok
  • Molnibalage
    #22778
    Csak éppen, ha én beülnék a vörös oldalra akkor szépen nekiállnék módosítgati a bevetéseket és 3-4 óra alatt rommá bombáznám a déli reptereket. Egyszerre ráküldenék 40 gépet egy reptérre. Az AI ATO ezzel nem tud mit kezdeni sem 2D-s staiszitkával számolva sem a 3D-s világban.

    Amíg nincs add package vagy legalább játékból való kilépés nélkül repszázad váltás addig nagyon sok gebasz lehet.
  • Molnibalage
    #22777
    Mi az a BIX?
  • Molnibalage
    #22776
    Felmerült, hogy az FF csapat felállít egyet. A költségvonzat és sávszél az egyedüli kérdés. Mert nem maga a gép a drága. Netkapcsolat kell neki, de atomtám. Magyarországon ez egy kész vagyon egy-két várost leszámítva. Speciel a tagok közl csak Vipernél jöhet szóba. Havi 2-3 ezerért 15-20 Mbit-es upload. Máshol havi 8-ért adnak koszos 512kbit-et. Vicc...

    A Falcont, mint hadjáratot elfuttatja még egy PIII-as gép is. Na de a villanyszámlát ki állja? Khronik a csapatban az szerver felelős, ha valami gebasz van akkor a szervert újraindítja asszem valahogy automatikusan, de nem vagyok ebben bizos. CTD-re mindig van esély. Atomstabil játék kell egy szerveres dolgohoz vagy support. Ki ér rá erre? Aztán jön az újabb gebasz. Ki állítgathatja a slidereket? Ki módosíthat bevetéseket? Ki melyik oldalon repülhet? Stb.

    Nagyon nem egyszerű kérdések ezek. A Falcon hadjárata nagyon összett dolog.
  • L Viper #22775
    Az a baj, hogy legtöbbünk max. hétvégéken ér rá, vagy akkor sem sajnos.
  • Putyin
    #22774
    bocs, hogy beleugatok, de elég sokan vagytok már, miért nem dobtok össze egy szerverre? mi beraktunk egyet a BIX-be és jóidő. távolról lehet szervert indítani, stb stb.
  • L Viper #22773
    Nem Off ez, szokott itt lenni Lantinvázió is, na az az OFF
  • repvez
    #22772
    Mondjuk hamár itt tarunk én is örülnék ha valami csoda folytán lenne egy 24/7-es publik server vagy hiperlobby támogatás, mert ha mégis van valakinek egy kis szabadideje akkor azon nyugodtan felmehet multizni és nem kell neki napokat várni mire összejön egy csapat aki csinál servert vagy kuncsorogni forumokon IP cimekért.Ahonnan meg kinéznek majd ha nem ugy csinálsz valamit ahogy ök megszokták
  • Cimbi
    #22771
    Nem vagyok egyetemista és nekem sincs sok időm(az igazsághoz hozzá tartozik hogy ezeken a bombázó bevetéseken altálaban az ellenséges légierő gondoskodott arról hogy ne repüljünk haza:D)az átlag életkor ebben a csapatban is 25+ volt de én élvezznék egy ilyen servert.
    Na nem offolok tovább.
  • L Viper #22770
    Igen, pontosan. Olyankor már úton lévőbe kell beülni, csak akkor meg nem lehet átfegyverezni, azzal kell beérni, ami van.
  • Molnibalage
    #22769
    És azok még irtadlan rövid bevetések. Képzeld el, ha Aviano-ból szállnánk fel. Útközben egy légitankolás Adria felett és csak utána irány Koszovó térsége. Alsó hangon 1,5 óra odafele. Visszafele már gyorsabb lenne, mert nincs függesztmény, de max. 30%-kal...
  • L Viper #22768
    Hát igen. Megerősítelek.
    Mikor mi időhiányosok multizunk arra általában összesen szokott lenni 2,5 óránk.
    Ebbe bele szokott férni legalább 3 kampány bevetés.
    Fegyverzet kiválogatás után beülünk a gépekbe, felszállunk, összeállunk, Adria átrepülésnél mindenki nyom időgyorsítást, part előtt, vagy ha zavar valami más időgyorsi ki. Támadás, pucolás haza...
  • Molnibalage
    #22767
    F4.0 AF-fel mind lehetséges amit írtam, csak mindig F-16 kabin lesz. Ha a ValidAC fájlt átnevezed azzal repülsz amit akarsz.

    Az FF4-ben is lehetséges két oldalon repülni, csak a multikód gyengébb.

    Nekem nincs türelmem 2,5 órát ülni és várni. Egyszerűen tényleg nincs ennyi ideje az embernek. Egy egyetemistának vagy gimisnek talán.
  • Cimbi
    #22766
    "Az online hadjárathoz meg minkét oldalon rohadt sok ember kell és 0/24 órás szerver. Még így is nagyon kicsi az esélye, hogy human playerrel találkozz össze... "

    de legalább van esélye

    "További gond, hogy a játék nagy része az utvonal repüléssel telne el. Ha azonos oldalon repültök akkor útvonalrepülés közben mehet az időgyorsítás. Namármost elég durva lenne, hogy 40-60 vagy akár perc útvonalrepülést messzi célok esetén real time-ban lenyomni. És ez csak Korea. Európban vagy az ODS-sen ennél még több van + légitankolás. Ennyire senki sem időmilliomos szerintem..."

    Szerintem meg ez nem akkora gond én toltam olyan "szimet" ahol valós időben 2,5-3 óra volt egy bevetés ebből az akció kb 5 perc amíg ledobtam a bombát:D


    "Mini hadjáratot elvileg lehetne csinálni, mert a TE alakalmas rá. Mikor fut a TE akkor is enged flight-ot létrehozni (leaglábbis az FF4-ben enged). De ehhez meg egy "bíró" kell. A játékosok számától függően letehetsz X századot és Y SAM-et meg egybeket. A célok adottak lennének. A két oldal vezére megadja a bírónak, hogy mit hova pakoljon le a játékmester, hogy ne lássák egymás egységeit a játék kezdetén. Ezután mindenki azt hoz létre amit akar és Z időben véget ér a játék. A beépített pontozórendszer használható. Nem biztos, hogy ez megy. Ki kell próbálni. Ennek alsó hangon akkor van értelme, ha legalább 3-4 játékos van mindkét oldalon. És akkor kell még egy semleges ember aki nem is fog repülni és elkészíti a játékot. További gond, hogy a mentésbe bárki belenézhet, lehet csalni. Bár igazi szimes ilyenre nem vetemedik. "

    Ez azért nem az igazi.
  • L Viper #22765
    Onnan ered a mondás, hogy alszol, álmodsz szépeket, az ágyad mellett a bili, amibe bele ér a kezed amikor felébredsz szép álmodból.
    Duplán sértő, mert feltételezi, hogy még bili van az ágyikód mellett.
    :-)
  • Molnibalage
    #22764
    kiveszem a kezem a biliből

    Ezt egyszer elmagyarázhatná valaki, hogy pontosan mit is jelent és honnan jön. Esküszöm, hogy nincs értelme ennek a mondatnak abban a formában amit jelentenie kéne.