52903
  • VO101Tom
    #51859
    Lassan kell majd egy dedikált Microprose topic is... az első bejelentett játéka:
    Sea_Power__Naval_Combat_in_the_Missile_Age
  • molnibalage83
    #51858
    Ez meg eddig elkerülte a figyelmem.
  • molnibalage83
    #51857
    Korea '80s beta 2.
  • molnibalage83
    #51856
    Na, az '80s tesztelése során (igaz csak TE-ben) az kijött, hogy az MI végre tudja használni a nemirányított rakétákat is. Kíváncsi vagyok, hogy hadjáratban valaha eljut-e oda bármilyen gép, hogy képes legyen ezt bemutatni...

    Egy TE-ben, ha rávazarok egy HAWK állásra 3-4 db Szu-17-es vagy Q-5-ös csak buta fegyverekkel elég szépen leépítik azt. A baj az, hogy a hadjárat MI-je a kiadott változatban ezzel meg sem próbálkozik. Továbbra is buta sajnos. :(

    A vörös oldali loadout tonnányi hibát tartalmaz, a legalapvetőbb dolgok sem stimmelnek sajnos a Szu-24 és Szu-17 család számára. :( a négyzeten.
  • molnibalage83
    #51855
    4.34 U4.
  • repvez
    #51854
    Bocs mégis volt, valahogy ez nekem kimaradt :
  • molnibalage83
    #51853
    Volt felhívás? Erre nem emlékszem. Eléggé meglepne, ha külsős csinálná a videókat...
  • repvez
    #51852
    A 4.33 igen, de a 4.34 eshez nem véletlenül volt felhivás, video készitésre, mert olyan normális hivatalos nem volt hozzá mint a 4.32 és a 4.33 ashoz a kiadáskor mellékeltek.
  • molnibalage83
    #51851
    ????

    A 4.33 és 4.34 is kapott trailert csak a 4.34 rövidebb.
  • VO101Tom
    #51850
    A mostani térkép is ellátja a funkcióját, de az sosem baj ha valami szebb mint korábban volt. Változatosabb táj érhető el, ha nem csak pár tucat csempét kell ismételned az egész térképen, a domborzat, hegyvidék felbontása is lehetne jobb, és pl Izrael térképen nagyon feltűnő, hogy minden út pontosan 45 fokonként tud futni, minden város csak szögletes blokkokból van összerakva. Nincsenek benne kanyargós utak és emiatt a földi csapatok is túl egyformán vonulnak. Ezeket jó lenne fejleszteni. Hogy a városokban milyen és mennyi épületet tesznek be, az nekem nem fontos.
    Utoljára szerkesztette: VO101Tom, 2020.04.24. 16:49:50
  • repvez
    #51849
    ahogy irtam, a régebbi modellek cseréje, a tengerek nem csak statikusak , meg még ki tudja mit lehet kihozni a régi motorbol illetve, hogy mennyire akarnak már energiát belefektetni , mennyi időre készül el az uj motoros verzió.
    Az alábbi info szerint akkor egy köztes föverzió még biztos lesz mielött az uj motorral kiadnál ami remélhetüleg a 4.36 lesz és nem esetleg egy utána következő .
    A 4.34-nél főleg azért nem készült promo video,mert semmi olyan változás nem volt amit 2-3 perces trailerben be lehetett volna mutatni, mint az elözö szériákban.
  • Daniel075
    #51848
    Mégis milyen vizualizációs elemeket szeretnél még BMS-ben ? Egy teljesen kidolgozott P'Yongyang-ot ? ahol aztán mit csinálsz lebombázod a helyi plázát ?
  • molnibalage83
    #51847
    Ezt írta.

    "I will update the 4.36 DB (won't be in 4.35)"

    Lentebb írtam, hogy jan vége feb elején írta, hogy nem néhány hét, hanem néhány hónap az 4.35. Hogy mi lesz benne, arról annyit tudok, mint te. Semmit.

    Az viszont meglep, hogy txt fájl átrátásít nem lehet beleszuszakolni. Fél perc...
    Én mindenesetre majd legfeljebb megmoddolom oszt csá. :)
  • repvez
    #51846
    ja ez azért is érdekes, mert még 4.35 sincs. Tehát ha csaka 4.36 ba fér csak bele az azt jelentené, hogy a 4.35 már olyan állapotban van, amibe már nem turnak bele , tehát csak a kiadás elötti tesztelést végzik.
    A 4.34 nél azt mondták, hogy abban semmi jelentösebb látványos dolog nem lesz , azt majd a következő verzióban teszik.
    ÉS ahogy láttuk is, a 4.34 es tényleg nem tett hozzá jelentösen a vizualizációhoz, se uj gép modellekkel se egyébbel.A 4.35 be igérték az összes olyan modell beletételét amit radium eddig dolgozott és még talán a Hayab féléket is.

    Emlékszem még a Shadow féle leakelésnél a tenger hullámzása miatti hajokon kellett változtatni, ha jol tudom ez sincs még benne a 4.34-ben.
  • molnibalage83
    #51845
    Fogalmam sincs. Dee-Jay simán visszaírt, hogy a MANPAD változtatások már csak a 4.36-ba férnek bele. De majd visszaolvasom, mert a fórum most karbantartás alatt van.
  • repvez
    #51844
    ez mit akar jelenteni, hogy a 4.36 már az uj motort használja vagy elötte kiadnbak még egy köztes "nagy" javitást a régire ?
    És ez egy utolsó simitás része ahol csak az adatokat finomitják, vagy még csak most állnak neki összegyűjteni hozzá az infót?
  • molnibalage83
    #51843
    A srácok megint kérdeztek ezt-azt. A 4.36. DB-ben pontosabban modellezett MANPAD lesz, kevésbé lesznek halálosak. A kinematika jobb lesz, illetve egy bugra is fény derült.
  • molnibalage83
    #51842
    A padlock sajnos kell ahhoz, hogy az MI-nek WVR-ben jelölj ki célokat.
    Meg van aki szédül már a TIR-től is és a monitor közel sem modellezi az emberi szem felbontását. Ördögi kör... :(
  • Daniel075
    #51841
    Én abba se vagyok biztos hogy F-16-oson lehet e eldobni üzemanyagot. De BMS-ben lehet ezzel csalni ha valaki akar. Kb olyan mint a padlcok kijelölés stb.
    Utoljára szerkesztette: Daniel075, 2020.04.22. 08:58:08
  • molnibalage83
    #51840
    Ameddig az üzemanyag eldobás cheat szerű, mert instant, addig nem lenne pofám használni.
  • Daniel075
    #51839
    Még az MPO-val is lehet "csalni" (O betű) De üzemanyagot is lehet eldobni (Alt+D). Inkább csak úgy lehet túlhúzni a gépet CAT I-ben ha hirtelen belerántasz, de mondjuk ha valaki így repül azon a CAT III se segít.
    Utoljára szerkesztette: Daniel075, 2020.04.22. 06:53:11
  • VO101Tom
    #51838
    Ezt így nem lehet kijelenteni, hogy a CAT kapcsoló vagy a függesztmények eldobása a jobb megoldás, mivel (surprise: szitu függő ) a CATIII limitálja a lehetségesen belehúzható AoA-t, ha alacsony sebességen bonyolódsz harcba, akkor a CATIII jelentős hátrány lehet (függesztménytől függetlenül), de ha eleve gyorsan mentél, akkor viszont CATIII-ban is elhúzhatod 9G-ig (ha az AoA 15 fok alatt marad), a kapcsolgatás sokat nem fog hozzáadni. A függesztményeket akkor kell dobni, ha olyan forgolódásba kerültél, ahol fontos a corner speed, az agilitás, vagy hirtelen kell gyorsítanod, mivel az qrva sokat segít ezeken. CATI-ben viszont nagyon könnyű úgy megtépkedni a gépet, hogy a függesztmények később ne tudd leoldani (4-6 -on lévő póttank adja meg magát a leghamarabb, de volt nekem már CBU és GBU is, ami egyik-másik pilonról nem ment el dogfight után).
  • molnibalage83
    #51837
    Először átcsaptam CAT I-be, de azt is kevésnek éreztem. Leoldottam és olyan volt, mintha seggberúgták volna a gépet.
  • Daniel075
    #51836
    Egyébként még az is lehet az oka hogy neked nem megy a dogfight pótosokkal mert CAT III stores configal repülsz, amit én soha nem használok.
  • repvez
    #51835
    Nem lehet mindenhol használni a torrentet.
  • Razor18
    #51834
    És az miért gond?... Vagy a torrentezéstól irtózol?
    Utoljára szerkesztette: Razor18, 2020.04.21. 17:34:10
  • repvez
    #51833
    Tényleg , nem néztem elég jól, , az volt csak a fejembe, hogy csak torrenten teszik ki , hogy lássák hányan szedik le.
  • Daniel075
    #51832
    BMS fórumon nem vagy regisztrálva ? Ott van mediafire meg wdp-s letöltő link is.
  • repvez
    #51831
    valaki fel tudja tenni az U1 és U2 es patcheket olyan helyre ahol nem torrenten keresztül tudom leszedni?
  • Daniel075
    #51830
    Ja kicsit lehet eltúloztam de ha jól átlátod mi folyik körülötted akkor azelőtt le lehet lőni akár AIM-9-el az ellenséget mielőtt rád fordulna.
  • molnibalage83
    #51829
    Ööö, azért egy így túlzás... :)

    Én pl. wingmannel 3v2-ben ütköztünk össze 23-askkal. Hogy hol volt a negyedik, azt nem tudom. Én egyet szemből lelőttem, a wingman leesett egy kill után és lett 1v1. Nem azért, mert noobok voltunk. Így sikerült. Ekkor húzom, húzom a gépet, de valahogy nem ment. Ok, pótos dob és mint a mágia, kb. 3 komoly forduló után lock és 23-as leesett. A végére tiszta 1v1 lett, csak volt előzménye.
  • Daniel075
    #51828
    Valószínű hogy ma már komoly légvédelem ellen nem az F-16 a legjobb SEAD/DEAD küldetésre. De én KTO-n repülök.

    Tiszta 1v1 dogfight csak akkor fordul elő a kampányban ha "noob" vagy és engeded.
    Utoljára szerkesztette: Daniel075, 2020.04.21. 12:27:49
  • molnibalage83
    #51827
    Bevallom nem próbáltam ki, hogy ez mennyire érezhető difi azonos konfigban emelkedő és forduló szögsebességet nézve. Egy biztos (amit a vadászgép gyártók sem reklámoznak), hogy az 4. generáció tény, hogy erős, erős, de csak akkor nyomta le a 3. gent, ha ASF vs ASF.

    Még egy közepesebb AG konfig esetén sem volt semmi esélye manőverező légiharcban a 3. gen vadászok ellen 1v1 vagy 2v2 esetén. Pótosokkal még igen, a MiG-21 ellen vagy pótos nélkül 2xMk-84-gyel az F-16 talán még igen. De azok hamurger ára miatt meg azonnal EJ...
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2020.04.21. 12:07:02
  • Daniel075
    #51826
    AIM-9X miatt is. Blk 50-ben GE-129 van ami azért jóval erősebb mint ami a Blk-30/32-ben van.
  • molnibalage83
    #51825
    Legacy SAM ellen igen. Egy dobule digiites légvédelem ellen még egy 4-8 gépes F-16 package SEAD képessége messze elégtelen mennyiségileg is minőségileg is.

    Nagyon komoly légvédelem ellen kb. Hanoi óta nem dolgoztak a jenkik. Ott is volt, hogy 100 db support gép volt néhány tucat B-52-nél és azokból is lelőttek ötöt...

    Ez kb mutatja azt, hogy a SAC B-52-esek gravitációs bombákkal a szovjet városokat nemigen érték volna el úgy, ahol csak 4-5 gép támadott volna egy célt. A vadászok és a légvédelem elég jól leszedte volna azokat, mert ott még support sem lett volna...

    Igen, lesz AARGM F-35-ön, de okkal van az, hogy 8 db SDB a gép alapfelszerelése és stealth. Mert azzal 40-50 km távolságra van esély közel menni a célhoz és a data link + asset remélhetőleg megtalálja a SAM-et. Régen a célfelderítési képesség kompenzálása volt az ARM. Csak ezt nemigen mondják ki...

    Csak így egyetlen F-35 ellen 8 db célcsatorna kell. A HARM legfeljebb a legacy SAM korában volt hi-speed, de már a Volhovhoz képest is lassú volt. Egy mai SAM röhögne egy jót a HARM "H" betűjén...
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2020.04.21. 12:01:18
  • molnibalage83
    #51824
    Az AIM-9X miatt? Csak azért, mert a Block 50-nél sem alapértelmezett, csak a BMS-ben te állítod be a korszakot azzal, hogy mit teszel fel.

    Blk 50-ben is GE F110 van, ahogy a 30-asban. Csak az a gép még nehezebb. Nem igazán értem, hogy dogfightban mitől lenne ez rendben. Pont úgy lenyom egy generációval korábbi gép, ha nincs AIM-9X. Mert a Block 50-en sem volt mindig.

  • Daniel075
    #51823



    Ez a wpn konfig sem gyerek játék.
  • Daniel075
    #51822
    Blk 32-vel egy ilyen multirole konfig lehet nem túl előnyös, de blk 50-el teljesen rendben van.
  • molnibalage83
    #51821
    Én a Korea '80s tesztelése közben még F-16C Blk 30 vagy 32-vel pótosokkal fent nem tudtam lenyomni a MiG-23-asokat dogfightban... Ok, ezer éve nem repültem, de akkor sem. Pótos eldob és kb. 1 perc után leszedtem mindkettőt....

    Persze azon nincs AIM-9X sem. De a képen levő konfiggal még azokat sem lőnéd le nagyon, ha már közel értek, de kipróbálhatod. ;)
  • Daniel075
    #51820
    Attól függ hogy mennyi ellenséges gép van, de például az sem mindegy hogy befogott e radaron vagy sem, és az sem mindegy hogy a jammert hogy kezeled.
    Utoljára szerkesztette: Daniel075, 2020.04.21. 11:24:29