52965
  • JoeDestroy
    #10919
    A repülés remélem nem lesz idegen a lurkókna sem.

    A kicsi ki akart szedni a gépből miután fenn volt a fellegek közt.
    Azóta együtt (is) repülünk a falconnal.
  • L Viper #10918
    Na ez érdekes volt, elment az üzenet.
    Na folytatom: Multis kampányban eddig nagyon jól vizsgázott az AF, sok objektum, rengeteg egység és a nem túl jó ntjeinkkel is tökéletesen lehetett szorosan kötelékezni !
    Ez az egy hiányzik az RV-ből.
  • L Viper #10917
    Igazi Falcon Fanatik.
    Sajnos az én masinámos OF 4.5-ben a reptereknél, felszálláskor, ahol sok az "ojjektum" 15 körüli az FPS.
    Viszont az OF-nek meg jó a multikódja, de legtöbbünk gépén az fps nuku, ezért multizunk kampányt AF-el.
    Ha a Pápa nem tesz valamit egy multikód patch kicsikarásával, akkor az AF addig él, míg ki nem jön az új RV ! Multis Kampány
  • JoeDestroy
    #10916
    Már alig várom (a várakozás miatt gyakoroltam a FreeTrack-el, de megérte!).
    A reülési szabadság élményét nyújtja a szabad nézet.
    Hozzá kell tennem, hogy az RV-ben a 3D-ben úszó HUD-al (mint valójában)lehet pontos célzást elkövetni. Az OF-ben ha engedélyezett (ott külön beállítása van)az úszó HUD, nincs olyan helyzet ahol "állni" látnád a cippert v. a TD boxot. Nem lesz a kijelölés pontos.
    Nálam mindhárom (RV AF OF) fenn van a gépen.
  • Bucser
    #10915
    Én símán kierőszakolnék 50%- árengedfményt a kellemetlenségekért cserébe...

    Egyébként nekem Angliából kb 5 nap alatt érkezett meg anno, bőven 35K alatt postával együtt...

    JAhh és mikor összehasonlítod majd látod, hogy milyen lényeges érzékenységi különbségek vannak a Freetrack és a TrackIR között...
  • JoeDestroy
    #10914
    Thanks!
    A beállítások:
    FreeTrack:


    Red Viper:


    Remélem használhatóak.
  • L Viper #10913
    Ezt használd : http://sgupload.cwi.hu/

    Aztán feltöltés után beilleszted ide a szövegmezőbe a beszúrási kódnál található sort !

    :-)
  • JoeDestroy
    #10912
    Sorry a gyenge képek miatt, de 20k-ba ennyi fér bele.
  • JoeDestroy
    #10911
    40 eFt, de a késés miatt engednek.
    Remélem.
    (Alkudok és kemény leszek.)
  • JoeDestroy
    #10910
    Az RV alatt configedit
    TrackIR settings, TrackIR DOF support, TIR Yaw, Pitch, Roll, X, Y, Z pont kell. De itt a 3D nézetben nem lesz FOV (szerintem nem is kell.)
    A beállításkép nálam:

    Ezzel a mozgás és fejmozgás aránya nálam jó.
    A jelleggörbéket nem muszáj állítani (finomítani lehet vele én nem piszkáltam).
    Szintén a conf editorban lehet a nézetkorlátokat beállítani (cockpit set pan, title) ki ki belátása szerint.
    Az OF-el ellentétben ez a beállítás az összes kabinra érvényes. (Az OF ben a 16_ckpit.dat file-okat kell szerkeszteni.)
    A webkamera minősége (próbáltam a gyengébbekkel is - 2 gép hálózat kampány 15-16 fps@ 320x240 elég jónak volt mondható.)
    Az én kamerám egy A4tech Flexicam PK-7MA ~4eFt. és viszi a 30fps-t.
    Minden mozgást lekövetett a reülések során.
    Fontos hogy a Threshold a 4 pont észlelésének határáig le legyen véve, és a ForceExplosure értéket is meg kell erőszakolni (-7).

  • L Viper #10909
    Üdvözöllek köztünk!

    Akkor Te is jó régi Falconos vagy, a DOS korszak gyermeke, a szimulátor evolúció átélője, hogy költőiesen fogalmazzak
    Én is régóta tervezem, hogy megépítem ezt a webkamerás "fejegeret", csak hasonló okok miatt nem sok időm van nekem sem. Azért a heti egy multi az szent dolog, a családi hetirend szerves része

    Egyébként mennyiért sikerült az eredeti TrackIR-hez hozzájutnod ?
  • repvez
    #10908
    2-en már mi is megépitettük csak én még nem találom hozzá a megfelelö beállitást és nem tudtam RV alatt elöcsalni belöle a 6DOF-ot.
    És a jobbik webkamerát is visszavette a bratyo igy megint nem tudom használni.
  • zsoltfireman
    #10907
  • JoeDestroy
    #10906
    Most hívott a szállító, hogy szombatom lehozzák a fejegeremet (TrackIR 4 Pro). 3 hónap +11 nap után.
    Akit érdekel a lenti megoldás, bármilyen kérdés tech. infó, a fórumra figyelve válaszolok.
    Én a Falcon 3 óta repülöm a falcont. DOS 6.22 + vektorgrafika ~'96
    Kimaradt 2.5 év a mostanáig, (lurkók + házépítés).
    Szal a mozgás szabadsága adott.
  • Gundark
    #10905
    Lehet itt lenne az idő hogy felkéjük a Művész urat hogy készitse el nekünk az sg falkonfórum század logóját :)
  • Scottt
    #10904
    Ez már szebb bomba skin szvsz.
  • zsoltfireman
    #10903
  • zsoltfireman
    #10902
  • Wampa
    #10901
    Köszönöm Fireman.....
  • JoeDestroy
    #10900
    Üdv a fórumtagoknak.
    Igazán jó ezt látni, hogy a jó öreg Falcon 4 itthon is egyre népszerűbb.
    Gratulálok mindenkinek a munkáihoz. Szeretnék némileg én is hozzájárulni a közösséghez. Akiknek esetleg nincs még TrackIR 4 Pro-ja (mint én pedig már 3 hónapja megrendeltem ) javaslok egy alternatívát.

    www.free-track.org/english/

    Én már 2 hónapja használom. Teljes 6 DOF TrackIR kompatibilitású, az összes létező Falcon verzió felismeri és kezeli.
    Próbáltam az AF RV és OF4.5 verziókkal RV és OF 6DOF mód AF-ben nem támogatott a tengelyek mentén mozgás.
    Kinézet:

    A progi:


    Hozzávalók:
    program a fenti címről,
    sapka, kötöződrót 1.5mm ~45cm,
    4 db sárga v. piros LED (nekem a sárga jobban működik),
    4 db ellenállás a LED-hez méretezve (25mA legyen a LED áramerőssége 1.9V v. 3.2V feszültségeséssel számolva az áramforráshoz viszonyítva),
    az áramforrás (elem 3V 9V között, USB 5V, nekem egy NOKIA töltőről megy 5.7V 500mA)
    egy webkamera(640x480@30 fps)
    a ledek foglalata nálam régi hűtőventik dugója.

    Aki gondolja próbálja ki (utána nem veszed le az biztos )
    Kellemes szabad és hasznos nézelődést repülés közben!
    A filmekben így szakadásmentes jelenetkövetést lehet készíteni (jó a graffiti).
    Ja és izgalmas vadászatot!
    Üdv.
    Dest.
  • zsoltfireman
    #10899
    Balázs,

    Megy a csomag
    Aztán érdemes lesz belenézni,mert van benne egy-két kuriózum tail!!!
  • zsoltfireman
    #10898
    Ja,
    Küldök egy F-16C+
    F-16AM Holland MLU
    F-16CJ
    Pack-ot
    De fogok még! Ku...va sok van,megőrülök........
  • Molnibalage
    #10897
    Ezeket te sorozatban gyártod? :)
    Légyszíves küldéjtek ezeket folyamtosan de úgy, hogy egy pakkban felrakhassam a tárhelyre. Readme is kell mellé.
  • zsoltfireman
    #10896
  • Boconadi
    #10895
    sajnos nem jelenítette meg :(

    De majd feltöltöm nemsoká
  • Molnibalage
    #10894
    A Szuhoj gépek HP és egyéb feature moddolása elvileg készen van. Ha lesz időm akkor a hétvégén beintegrálom a Realism MOD-ba. Aztán jöhetnek a MIG-ek és végül a MI-24 és MI-8.
  • Molnibalage
    #10893
    Hopsz, eggyel elnéztem. Kösz! Ezt éjfél után csináltam...
  • zsoltfireman
    #10892
  • repvez
    #10891
    Akkor nézd meg ujra mert azon a szárnyvégtöl befelé a 3. pilonra megy fel az RVV-AE és a 3-4 re a Kh31-es.A 4.en nem jelzi hogy tudná hordani ezt a légiharcrakétafajtát ahol most van.
  • Molnibalage
    #10890
    Az alapján csináltam ezt amit találtam és belinkeltem a HT topicba. Mellesleg ez SU-30-as. A fegyverek helye az a kábelezéstől függ és ha légiharcra van kilátás akkor úgyis ledobják a nehéz cumót. Én sem értem teljesen az elhelyezési felfogást, de így van...
  • repvez
    #10889
    Balage sztem ezen a szu27-esen még kéne valamit változtatni a fegyverzet terén.Nem tartom valoszinünek hogy egy nehezebb és nagyobb rakétát szélsöbb pilonra tegyenek mint egy légiharcrakétát.
    A haditechnika topikba lévö loadoutnál még az is látszik hogy az R77-est nem is tudja a belsö szárnytartóra tenni de a Kh31-es az felmehet oda is.A legtöbb loadoutnál mindig törekednek arra hogy a törzstöl távolodva kerüljenek a könnyebb fegyverek igy nem változik meg nagyon a gép irányithatosága.
  • Molnibalage
    #10888
    Egy koa kommentelgeti a youtube-on az új movie-t.
  • L Viper #10887
    Jó lenne nekünk egy nem teljesen befejezett béta is, de ha említetted, pihentesd a témát egy kis ideig.
    Az viszont tényleg hathat rájuk, hogy mi tesztelnénk is, úgyhogy kérünk egy mini multikód patchet :D
  • Molnibalage
    #10886
    Nevetni fogsz felvetettem, hogy legyen olyan exe ami mindenben 1.0.0.4 de csak az MP kód új benne. Semmi válasz, szóval ez attól tartok felejtős, pedig említettem, hogy gyakorlatilag majd minden héten van MP session. Az MP kód ettől még fejlődik.
  • L Viper #10885
    Üdv Urak !

    Na akkor sorban :
    Köszönöm mindenkinek az együttérző szavakat, jelentem helyre lett pofozva a masina, nem volt komoly baja, csak a Falcon beleégett a vinyóba és kezdte felfalni az XP-t. Na a viccet félretéve, a proci nem érintkezett rendesen, meg ki is takarítottuk már egyúttal.

    Wampa, ex Macilaci69 ! :-) Szexuális forradalom az oviban, ezen jót röhögtem Nekem nem volt új az új neved, ugyebár TeamSpeak-on is így voltál.

    Zsoltifireman ! Iszonyat szépek a munkáid, gratulálok, igazi "farokkóder" vagy, ha már a szexuális forradalomról írkálunk


    Balage, ha már csúszik a megjelenése az új RV-nek a nagy dobások miatt, valahogyan nem lehetne kicsikarni Aragornéktól legalább egy olyan javítást, amiben benne van az új multikód? Említsd meg meggyőzés gyanánt, hogy itt van egy jó közösség aki nagyon letesztelné és ezzel talán nekik is tudnánk segíteni. Szerintem ezzel lehetne hatni rájuk és nekünk sem az AF-el kéne kampányolni.

  • Tgabbar
    #10884
    Kellene egy kis segítség a magyar honvédséggel kapcsolatban.Ha valaki kompetens e témában kérem segítsen.A többit priviben.
  • Molnibalage
    #10883
    Ja? Okés. A beállításokban tudsz majd segíteni? Át tudnád küldeni esetleg a saját profilodat?
  • Bucser
    #10882
    ? Én egy szót sem írtam a SAAFOPS_ról... A TrackIR-ra reagáltam...
  • Molnibalage
    #10881
    Na ja, csak a SAAFOPS csapat asszem gyakorlatilag semmit nem csinált sajnos az elmúlt 4-5 hónapban a cuccon. Én úgy látom, hogy valami isteni csoda kéne hozzá, hogy abból legyen valami. Majd a dev fórumon megkérdem a skacokat.
  • Molnibalage
    #10880
    Moddolásom újabb gyümölcse. Karácsony előtt az összes "bedolgozós" munkámat befrissítem a modba.