52965
  • Molnibalage
    #12079
    Mondom, hogy nem lehet. Nem talán, NEM!!
  • Molnibalage
    #12078
    LGB kifutó ellen csak akkor jó, ha nincs közel SAM vagy ha nagyon profi vagy. Ha lehetne ketten vezetni a gépet, akkor mondjuk sima ügy lenne. WSO csak céloz, a pilóta meg kerülgeti a rakétákat.
  • sindelnet
    #12077
    Akár hiszed akár nem,ez eredeti gyári textúra,1226.dds,a 1224.még jobb...
  • HungaroJET
    #12076
    Hely Sindel ! Milyen plakát van OTT a városban, azon a képen a bal alsó sarokban ? !

    Mi a xxxxx csinál ott az a kenguru ? :D:D:D MEGALOL :)
  • HungaroJET
    #12075
    Köszi JoeDestroy...közben már én is rájöttem a FalconSwither használatára.
    Volt 1 kis keveredés az AF-vel, mert rossz könyvtárban kereste, de már megoldottam, szóval most fut minden: FF3, RV, AF.

    Az érdekes az, hogy úgy tűnik olyan gépek is vannak az egyes programokban amik eddig nem voltak, de lehet, hogy rosszul emlékszem.
    U-2 pl. mind a 3 változatban van. SR-71 az most csak az AF-ben van, pedig a FF3-ra emlékeztem. Na mind1...köszönet Sindelnek majd a LOD Editorral átszerkesztem kissé a dolgokat, ha tudom :)
    Az F-104 pedig nekem is feltűnt, hogy nincs a programban, mikor a többi veterán gép F-100, 105, stb. pedig ott vannak.
    Apropó: kissé zavar, hogy F-16-hoz sehol sem lehet AIM-7-et felrakni...még a korai változatoknál sem és hogy a 3. pylonról több helyen hiányzik a tripla AGM-65 és a 4. pylonról a szinplák.
    Hiányolom még, hogy aBlock 50-esekről és az F-15E-ről nem lehet leszedni CFT-ket és az F-15C-re nem lehet felrakni :(
    Balázs jelezhetnéd a FEJLESZTŐKnél a CFT le/fel rakást, mint javítandó kívánságot...(tudom: valószínűleg át kell alakítani a gépek 3D modeljét)
  • sindelnet
    #12074
    Ez az F-104 Lod integrálás nekem az OF alatt működik.
    Talán vmelyik régebbi lodeditorral az RV-ben is lehetne egy régi gép slotjába másikat tenni.
  • Boyle
    #12073
    Na, ezt kipróbálom. Talán a BLU-val nem is lenne így probléma, csak néha az AI elég érdekes fegyvereket ad (pl.: szerintem nem a legjobb LGB-t használni, nekem elég problémás alacsonyról oldani).
  • Molnibalage
    #12072
    Az alacsonyan repülés önmagában kevés. GYORSAN kell repülni. Én úgy szoktam az erősen védett reptereket támadni, hogy max. RPM-en repülök 200 láb környékén és csak a beton felett csinálok egy kis ugrást, mikor oldom az ÖSSZES BLU-t egy sorozatban. Ekkor másodpercentként dobok flare-t, ugrás után le a gáz és 85-ös fordulatszámmal le vissza 200 lábra és csak 2 mérföld után kapcsolok utánégetőt, akkor már nem tud SA-7/14/16 utánamlőni hatásosan.
  • Boyle
    #12071
    Ez a harmadik koreai hadjárat volt. És tényleg nagyon elcsesztem. Igazából rengeteget szenvedeg az olyan küldetésekkel amikor mondjuk egy repteret kell lebombázni, de teli van aggatva SA-kkal. Ilyenkor ugye alacsonyan kell repülni, amit meg a ZSU-k miatt nem lehet. De még ha a második nem is lenne, néha repülhetek akár száz lábon is, akkor is leszednek az SA-k. De van sikerélmény is: a második koreai hadjáratot megnyertem :))
  • Molnibalage
    #12070
    Hej, de szép F-104 gépek. Kíváncsi lennék, hogy itt is lenyomják -e őket dogfightban a MIG-21 gépek. Még a pakik és idiaiak harcoltak vele egymás ellen és a MIG-21FL (kb. az orosz PFM verzió) gépek jól megkergették az F-104 alaptípusát.
  • Molnibalage
    #12069
    De, akkor tutira átrakja őket, csak nálam ez a veszély kezdő korom óta nem fenyegetett egyik hadjáratban sem. Egész életemben egyeten hadjáratot vesztettem el, de már arra sem emlékszem, hogy melyik verzió alatt volt. Talán SP3-SP4 körül. Iron Fortress hadjárat volt, és a végén már csak egy repterem marad 1 század géppel. Hiába szedtem le az összes bejövő gépet, a túlerő legyűrt. Furcsa volt, úgy hadjáratot repkedni, hogy alig volt gép fent, csak a földi csapatok túlerőben voltak.
  • sindelnet
    #12068
    Itt egy leírás ami OF alatt valszeg működik:How to insert the F-104 models into your OF.
  • Boyle
    #12067
    Nekem most csinálta. Elég fura volt, mert amikor kiírta, nem játszottam le mission-t, hanem újra betöltöttem az elmentett állást és akkor már nem szólt egy szót sem. Viszont azt vettem észre, hogy ettől függetlenül már más repterekről indítja az új bevetéseket. A fura az egészben, hogy az elmentés még az áttelepítés előtt volt. Nem lehet, hogy azért tette át őket, mert túl közel voltak a frontvonalhoz?
  • JoeDestroy
    #12066
    Nem egyedi eset. Sajnos a hud képe az üveg széleinél nincs "levágva" mint az RV-ben, és a nézőponttal együtt mozogva akár a műszerekbe is beúszik.
    Ez az egy dolog rontja le erősen az egyébként kiváló 3d-s kabint.
  • sindelnet
    #12065
    Így ahogy mondod Repvez.
    Az Of-nél sajna még a kabintükröződésből is ki lehet hajolni...
    Az RV-nél a 6DOF rendesen meg van csinálva.

  • Molnibalage
    #12064
    A játéban van AI által irányított squadron relocaton. Szökőévenkét egyszer teszi meg a Koreai helyszínen ezt, fingom sincs, hogy mi alapján dönt. Kék oldalon még soha nem láttam ezt...
  • repvez
    #12063
    Most nem találom azt a videot,de lehet hogy csak egyedi esetröl lehet szo,de azon ugy látszott hogy amikor elhajolt a hud mellett akkor a hud feliratai és vonalai is a hud mellé kerültek és a levegöben logtak.
  • Boyle
    #12062
    Basszus! Meg mertem volna esküdni, hogy játék közben is lehet "költöztetni". Azért köszi. A múltkor írtam, hogy a taktikákra még rá kell jönnöm. Csak azért akartam közelebb vinni a századot a flot-hoz, mert akkor hamarabb próbálkozhatok. Néha a húsz perces repülés végén seperc alatt kilőnek :(
  • Razor18
    #12061
    Szia repvez,

    mit értesz az alatt, hogy a HUD elmegy a helyéről? Ha arra gondolsz, hogy oldalra hajolva a feliratok "együtt mozognak a fejeddel", és emiatt kimegy a HUD-üvegről oldalra, az tök normális, a valóságban is így működik, hisz csak így van biztosítva, hogy a HUD-on keresztülnézve mindig ugyanoda mutasson a célkereszt, FPM, stb. Nem tudom, mennyire érthető a fogalmazásom, szerintem vágod, nem?
  • JoeDestroy
    #12060
    Hazaértem.
    Falconswitcher használat:
    Az első képen vagy cancel vagy az utolsó telepítés általad adott neve kell és save

    Aztán jön a következő képernyő.
    Itt lehet hozzáadni a további telepítés főkönyvtárait
    Just switch és a registryben az értékek az adott telepítéshez igazodnak.

    Mint látható lehet bűvészkedni mindenféle exportálásokkal is.
    Ha windows reinstall kell, (mert az általában kell), és a falcon fenn maradt pl: D:\games\f4rv, akkor a progival add install utána just switch és a regisrty már kész is.
  • Molnibalage
    #12059
    Ha működne a Hypercam progim, akkor fél perc alatt összeütnék egy videót, hogy hogyan kell.
  • Molnibalage
    #12058
    Én nagy OpenFalcon hívő lennék, ha menne a gépemen...
    Az RV avionikájához képest azért valljuk be, előrébb jár, de a többi téren. Hát...

    Annyit azért elmodok, hogy az RV IR számítási kódjával vannak bajok és ez még a régi időkből maradt, tehát gyanítom az OF-ben is ócska.
  • Molnibalage
    #12057
    Tacedittel. A bop.agria.hu-n van egy ősrégi és elavult moddolási útmutató, annak a segítségével meg tudod tenni. A repszázadok nem véletlenül vannak messze, bár az alaphadjáratokban még ez sem igaz, mert közel vannak. Van időgyorsítás is.
  • repvez
    #12056
    Csak az az egy baja van hogy a HUD elmegy a helyéröl 6Dof-nál.Egyébként a 4.6-os is már béta állapotba van.
  • Molnibalage
    #12055
    Csak az RV-hez új fajta, nem publikus LOD editor van...
  • Boyle
    #12054
    Hi!

    Én jelentkezem! Bár igazából baromi sok vásárlónk van, csak én nem veszek róluk tudomást. :)

    Nem tudja valaki, hogy lehet a repszázadomat áttelepíteni egy a frontvonalhoz közelebbi reptérre (mintha olvastam volna ilyet)? Olyan rossz, hogy néha egy csomót kell röpködni, főleg ha utána fél perc alatt kilőnek :)
  • sindelnet
    #12053
    OF 4.5 új 3D pitlight,elég jól sikerült...jutub
  • sindelnet
    #12052
    Itt van róla szó,de a részletes útmutatót nem találom,Naldót kérdezd...
    GlobalFalconForum
  • sindelnet
    #12051
    Valahol az OpenFalconos fórumban vki megcsinálta,hogy a 4.3 F16 egyik modelljét átintegrálta a 4.5-be.Úgy emlékszem nem volt túl bonyolult,F4Browse,és a LodEditor kellett hozzá...
  • Molnibalage
    #12050
    Nem fog menni, hidd el. Én megtaláltam valahol, hogy mit kell csinálni. Kb. tíz oldalnyi szöveg volt, és a felét sem értettem, pedig én már buherálom egy ideje. Ha megkérjük a skacokat lehet, hogy visszateszik. Nem'tom miért tűnt el. Az is fura, hogy volt MIG-23MS az első RV-ben, de aztán eltűnt...

    Ha csak a száguldás miatt akarod betenni, akkor inkább próbáld a MIG-25-öt, az is túlmegy 3 Mach-on. A F-15 modellje viszont atomszar. Még a 2 Mach-ot sem tudom elérni fegyverzet nélkül 12km-en...
  • HungaroJET
    #12049
    A FF3-t csak azért akarom feltenni megint mert gondoltam megpróbálkozom az SR-71-t +géppként átteni a RV-be ! :)...ozt persze a többit is :D
  • Bucser
    #12048
    Egy kis batot kéne írni a váltáshoz. Aztán abban csak az útvonalakat berhelni. A gond, hogy nem vagyok otthon így nem tudom megcsinálni.
  • Bucser
    #12047
    jelentkezzen aki szintén bent van melóhelyen és szintén nincs mit csinálnia.
  • repvez
    #12046
    Igaz én OF RV párossal probáltam egyszerre,de nálam ez az elv müködött.
    Feltelepited az első modot majd megkeresed a regitrybe a microprosehoz tartozó bejegyzést majd kiexportálod olyan helyre hogy készöbb megtaláld ezután törlöd a registryböl.Majd jöhet a második mod egy másik mappába és ugyan igy kiexportáni a reg filet.
    Ezek után nincs más hátra mint 2x rákattintani a regfájlra amikor el akarod inditani a játékot.Természetesen az ahhoz tartozo reg fájlt kell hozzáadni a rendszerhez.A switcher nálam se müködött.
  • JoeDestroy
    #12045
    Hát nekem pedig átváltja a regisztry bejegyzéseket.
    Teljesen külön könyvtárba telepítve kell legyenek. A switcher indulás utáni képernyőn asszem cancel kell és utána jön fel az az ablak ahová a verziók köndvtárai megadhatók. Lehet csak kapcsolni vele de lehet paraméterezett indítást is megadni (ez a paraméteres képernyő jön fel először). Nekem az RV és az OF közt vált, de tökmindegy milyen verzió van fenn. Csak a registrybe írkálja bele az eléréseket a telepítési könyvtáraknak megfelelően. Sőt hasonló verziók esetén mozgathatók a TE-k Kampánymentések, Logbook-ok is.

    Két verzió esetén mindig az utolsó bejegyzései maradnak, tehát az F4-BMS az RV könyvtáraiban akar túrkálni, ami más tartalomra épül.
  • sindelnet
    #12044
    Telepíted az RV-t.Mentsd el a két reget [HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\MicroProse]
    [HKEY_CURRENT_USER\Software\F4Patch]
    Ha kész,átnevezed a C/Microprose mappát bármire,kitörlöd a két reg bejegyzést,és mehet fel az FF3,a két regről mentés ugyanúgy.
    Az a verzió működik majd,aminek a mappája Microprose,és a két registry bejegyzése benne van az adatbázisban.
    Remélem érthető.....?
  • Molnibalage
    #12043
    Miért akarsz FF3-at feltenni? Az már ERŐSEN a MÚLT!! Abban az AI még csak, nem használja rendsesen szenzorait. Grfaikalig elavult és a gépigénye is nagyobb, csúnya rosszabb grafika mellett.

    Ha még az OF-et akarnád feltenni RV mellé azt mmegérteném, de ezt nem igazán értem.
  • HungaroJET
    #12042
    Az RV telpítése előtt a teljes FF3 könyvtárat átmásoltam máshova... onnan akarom indítani az F4-BMS.exe-t...kattintás után semmi nem történik, illetve a háttérben fut a folyamat, csak a képernyőn nem történik semmi !
  • HungaroJET
    #12041
    Van-e valakinek konkrét tapasztalata ugyanazon OP rendszer alatt telepített RV és FF3- val ? Falcon Swither semmire nem jó !
    Registry-ben túrjak ?
    ...hogyan lehet mindkettő futtatható ?
  • Molnibalage
    #12040
    Statikus (épületek) cél ellen ugyanúgy kell használni, én utoljára kb. fél éve próbákoztam vele egy multin. Nem szoktam ilyen korban repkedni.
    A CBU altöltetes verziójával kínszenvedés eltalálni földi célokat, mozgót meg végképp.