52965
  • Bucser
    #12280
    Akkor meg minek beszélsz arról, hogy az F-15E egy teljesen új gép? Csak annyira új gép mint a SU-27 alapján létrehozott SU-30MKI vagy MKK...

    Egyébként a variaszárny Nem zsákutca. Akkoriban nagyon hasznos újítás volt éppenséggel csak az anyag Aerodinamikai ismereteink olyan számottevően bővültek, hogy nincs szükség egy ilyen mechanikájában bonyolult és karbantartásában költséges megoldásra.
  • Molnibalage
    #12279
    Nono, Tomcat terén ott a variaszárny ami egy nagy zsákutcának bizonyult a fejlődés folyamán, legalábbis úgy tűnik ezidáig.

    A "teljesen felszínes" alatt azt értettem, hogy azzal nem kellett fogalalkozni, az már megvolt. Egy aerodinamikailg kész gépet kellett felépíteni "csak" ami azért könnyebb feladat, mint 0-ról csinálni egy új géept.
  • Bucser
    #12278
    A Formai hasonlóság az egy "Teljesen felszínes" aerodinamikai tényező... ami azért nem 1%-ban de nem is csak 20%-ban befolyásolja egy repülőfegyverrendszer (mert minden harci gép az) teljesítményét....

    Szóval sokkal kevesebb dolguk volt mert egy csomó csere amit a designban megvalósítottak a gyártástechnológia fejlődésének és a fejlesztések beérésének köszönhető.

    Mondjuk ha teszem azt a "szent tehén" Tomcat seggébe vadonatúj takaréékos hajtóműveket tesznek lecserélik a szárnyszerkezetet teljesen és gyártástechnológia és átgondolások terén 60%-ban újratervezik a gépet abból is egy f-15 kvalitású gép lenne. de attól még a tomcat aerodinamikai jellemzőivel lenne megáldva csak más tömeg/tolóerőaránnyal és +csapásmérő képességekkel így lehetne mondani rá, hogy egy teljesen új gép holott nem az csak a Tomcat egy átdolgozott kibővített különkiadása...
  • Molnibalage
    #12277
    Szerintem azután patchelt, hogy felrakta a MOD-t. Ez lehet a hiba forrása, de ez csak tipp. Követni kell a kézikönyvet, az a tuti.
  • 42nd Intruder
    #12276
    Mostanra az már alap lett mindegyiknél. Kivéve az oroszok Su-30MK-juknál, mert ha jól tudom azt a Suhoj-Irkut gyár készíti és nem is tervezi a honi légierőbe tendereztetni. Ehelyett a Suhoj-KnAAPO gyár Su-35, Su-35UB-ját probálja hangsúlyoztatni. Szóval mostmár mindegyik gépen fentvan, ha jól tudom a 2 sima MK kivételével. Bár lehet azóta azokra is került.
  • Molnibalage
    #12275
    Én a kacsa vezérsíktól dobok hátast, amiatt soha nem tudom potosan, hogy akkor most melyik Szuhoj variánssal állok éppen szemben. Össze-vissza szerelgetik fel őket, néha már-már azt hiszem, hogy fej vagy írás alapon döntik el. Cifu egyszer a HT topicba beírt kb. egy másfél oldalas postot az összes verzióról...
  • 42nd Intruder
    #12274
    Az első szériák igencsa gyengék voltak valóban, de mostmár az eredeti koncepció szerint megy a dolog. Mondjuk én az indiaiaknál tudtam ezt az aprócska malőrt, de ott lehetett is látni, hogy a korábbi gépeken még kacsa vezérsík se volt, ami az új szériákon már alap.
  • Molnibalage
    #12273
    A CÉL már megvolt, hogy mit kell építeni, egy olyan gépet ami pont olyan, mint a kétüléses F-15 csak éppen teljesen máshogy kellett megépíteni. Az F-15E ezért gyakorlatilag egy TELJESEN új repülőgépnek számít, hiszen a 0-ról tervezték meg, a formai hasonlóság az csak egy felszínes dolog...
  • Molnibalage
    #12272
    Háááát, az elsőket még a kínaiaknak még igencsak akkor kezdték exportálni, amikor az oroszok nem voltak gazdaságilag toppon. Persze valószínűleg tettek bizonyos változtatásokat, de a kínaikak átadott első ilyen gépekkel pontosan azok a gyermekbetegségek voltak, mint az első SZU-27 gépekkel. És is szeretnék többet tudnu ezen képek tervezéséről, de nem nagyon van róluk anyag.

    Itt van róluk, csak iszonyat hosszúak.RENGETEG mindenről van itt jó anyag egyébként. Használjátok a keresőjét.
  • Lambo fan
    #12271
    Értem, kössz az infót mindenkinek
  • 42nd Intruder
    #12270
    Nana... De ahogy te is írtad a kiindulási alap itt is egy igencsak hidegháborús gép volt. Az más kérdés, hogy a fejlesztés/gyártás során az új technológiákat is bevették. De akkor megint ugyan ott vagyunk, mivel a Su-30MK széria is ezen az elven alapúl, tehát a régi jó aerodinamikával ellátott törzsbe a legújabb fejlesztéseket stb-t belepréselik. Mert azért egy régi Su-27-est nem lehet összehasonlítani egy új Su-30MKx-val vagy a másik Suhoj gyár Su-35-ösével.
  • Molnibalage
    #12269
    Kézikönyv 42. oldal...
  • Molnibalage
    #12268
    Ráadásul a fékpadon mérhető teljesítmény is félrvezető, mert az áramlási viszonyok nem egyeznek meg a fent tapasztalhatókkal. Általában beszívó kúpot raknak ilyenkor a hajtóműre, viszont fent repülés közben a sebesség növekedésével nő a kompresszor é ezáltal a hajtómű teljesítménye is. A MIG-29-nél is asszem 900km/h-ig nő a teljesítmény.
    A levegő sűrűsége és hőmérséklete is igen sokat számít, a hajtómű tejesítményénél, nem véletlenül kedz. a Harrier minden repnapon, mert a melegebb időben nagyobb teljesítmény kell, hogy előadhassa a lebegéses kunsztjait.
  • Borisz80
    #12267
    1. A HARM az nem jegyzi meg a radarsugár pozícióját? Mintha ilyesmit olvastam volna valahol, de passz :D ....

    2. ha nálatok is minden okésan működik akkor biztosan "rosszul" volt patch-elve haver RV-je...

    Kösz a segítséget!
  • Molnibalage
    #12266
    Asszem '86-ban állsz szolgálatban, de az első olyan gép volt az USA légierejében ami újfajta koncepcióval lett tervezve. Bár külsőleg szinte teljsen azonos az F-15 vadász verziójával a gép teljsen újra lett tervezve, asszem kevesebb, mint 5% az azonos alkatrész a kettőben, az F-15E 60%-kal(!) kevesebb alkatrészből épül fel. Ez nagy különbség.
  • Molnibalage
    #12265
    Hát ez nagyon összetett probléma, forgógépek teljesítményét szokás LE-ben megadni. A gond az, hogy a gázturbinás sugárhajtómű alapvetően a gázsugár tolóerejével hajtja előre a vadászgépeket, de a kompresszor felé is vesznek le tengelyteljesítményt.

    Namármost a tólóerő az Newton dimenziójú, de az LE meg teljesítmény, tehát az Newton*méter/sec. Ergo nem lehet egymásba váltani. Tehát azt lehet modnani, hogy az meg tudod mondani egy gépnél, hogy mekkora teljesítményt tudnak maximálisan levenni a hajtómű tengelyéről és emellett mekkora a maximális tolóerő. A MIG-21F verziónál a faternak az ősidőkben ezt a két számot adták meg, kb. 3900kp és 25000 LE.

    A légcsavaros gázturbinás gépeknél szinte a teljes teljesítmény a tengelyen van, ez a TU-95-ös gépnél asszem hajtóművenként 100'000 LE! (ezt cask így hirtelen fejből írtam)
  • Bucser
    #12264
    KOrábbi::D

    Meg az.... Az amerikai!!!!
  • Bucser
    #12263
    A repülőgépek hajtóereje az a tolóerő miután sugárhajtómű. Ez fékpadon mérhető teljesítmény. Majd hogy maga a repülőszerkezet arányait is lehessen hasonlítani elosztják a gép tömegével. Persze ez sem tökéletes lévén az aerodinamikai sajátosságokat nem írja le.

    egyébként jól láttad a harci gépek tolóerejét KiloNewtonban adják meg.

    Természetesen ezen tolóerő által leadott teljesítmény átváltható kilowattba is mint a hagyományos belsőégésű motorok esetén, de miután nem vagyok fizikus sem mérnök ezt nem tudom pontosan hogyan lehet számítani:) (lehet röhögni, de ilyen átváltásokra utoljára gimi 2.-ban volt szükségem)
  • 42nd Intruder
    #12262
    Mert az F-15 mikori gép? :D
  • Lambo fan
    #12261
    Ahogy nézegettem az ilyen gépek hajtóműveinek a teljesítményét Newtonban adják meg. Ez ugye nem átváltható lóerőre? Mert ha jól emlékszem, a kettő erő kissé különböző.
  • Molnibalage
    #12260
    Ez igaz a SU-30 szériára is, ráadásul fokozottan. A gép egy olyan másik gép alapjain nyugszik amit hidegháborús felfogás szerint terveztek és ennek megfelelően a költségvonzatai is ugyanazok.
  • Bucser
    #12259
    meg hogy zabálja a kero-t és drága az üzemeltetése.
  • Bucser
    #12258
    másik milyen RV-t használ haverod? fel van patchelve rendesen?
  • Molnibalage
    #12257
    Nálam az F-15E a favorit, egyetlen gyenge pontja, hogy nem tehető rá HARM. Fel nem fogom miért, így ahol van légvédelem a jóval kisebb hatótávolságú F-16 kíséretre szorul.
  • Molnibalage
    #12256
    Hát ez nagyon fura.

    1. A HARM-on nem bütyköltem semmit, egyszerűen az újkóf ilyen. Ha messziról indítod és a radar lekapcsolja magát az eredény ez. Mellesleg igen reális, olvads el a kézikönyvem idevágó részét. ('99 Op. AF kb. 1000 HARM indítás a kis szerb légvédelem ellen, akkor el lehet képzelni a találati arányt...)

    2. MINDENKINÉL jól megy a Realism MOD halvány fogalmam sincs, hogy ez miért lehet. A munitionsra való kattintásánál NÉHA tényleg CTD van, de csak akkor amikor a gép kicsit le van terhelve és töpreng. Van pár tabu típus is, de azokkal az átlagjátékos a büdös életben nem repül. (H-5, TU-95)

    3. A Szu-27 bugról jó lenne kép is. Ez nem dogfightban volt esetleg? Mondom és mindig letesztelem a dolgokat, de SOHA nem találkoztam ilyen buggal, abszolúte tökéletesen megy minden.
  • Bucser
    #12255
    Nincs ilyen, hogy legjobb. (szerintem)

    Bár ezzel páran innen nem értenek egyet.

    Hisz csak vedd alapul a kérdést. Mennyire legyen gyors? Mi alapján erős? Mennyi végsebességet vagyunk hajlandóak feláldozni a manőverezőképesség érdekében? Mennyire számít a fegyverrendszerek fejlettsége, mennyi az a pénz amit rá tudunk szánni mind beszerzés mind üzemeltetés szerint. Összetett kérdéskör.

    Én mindenestre a SU-30MKI és F/A-18 E/F családra voksolok. Szeretek port felverni, gyorsan menni, de érdekel a gyorsaság és hogy ne legyen hatalmas összeg üzemben tartani.
  • Lambo fan
    #12254
    Sziasztok!

    Én igazából egy laikus vagyok, egy friss vadászrepülőgép rajongó. Nagyon megtetszettek a vadászrepülőgépek (eddig gyerekkorom óta sportautó rajongó voltam) és az űrrepülőgépek is.
    Egy kérdésem lenne hozzátok, mint hozzáértőbb személyekhez! Szerintetek jelenleg mely vadászrepülőgépek az úgymond "legjobbak"? Már ha létezik ilyen csoport. Gondolok ez alatt arra, hogy a legerősebb, legkönyebb típúsok, melyek ezáltal a leggyorsabbak is.

    Kössz,
    Ádám.
  • Borisz80
    #12253
    Az RV-hez való RealismMod-ról lenne szó az előző HSZ-ben.
  • Borisz80
    #12252
    A sima RealismMod-ban haveromnak felmerült némi probléma... (én még nem próbáltam ki)

    "...elég sok minden nem működött nálam.Pl.: a SU-27-esen a szárnyak végén az R-73-as helyett 2 Sparrow(vagy PL-11A),míg a 2 beömlő alatt 4-4 vállról indítható IR légvédelmi rakéta volt.Ráadásúl,ha a muníció gombra kattintottam a játék kilőtte saját magát.És még sorolhatnám azokat a dogokat amik nem működtek nálam.
    A HARM-nak 10-15%-os lett a találati aránya.12 indításból csak egyszer értem el találatot,az AI-nak csak egy kicsivel volt jobb az aránya."

    Please HELP!
    THX
  • Molnibalage
    #12251
    Nálad milyen az FPS difi? Érezhető a fejlődés?
  • L Viper #12250
    Jó lett, annyira nem feltűnő a grafikai külömbség.
  • Molnibalage
    #12249
    Meg az aktív radaros légiharcrakéták chaff érzékenysége is meg lett növelve.
  • Molnibalage
    #12248
    A legmoderneb IR rakéták zavarvédelmét növeli meg amik hadjáratban is vannak (R-73 Mod1, AIM-9M/X) és a radarosokét is. Az F-16 gépeken röhejesen kevés zavarótöltet van a valóságohoz képest...
    Az R-73 Mod2 el lett távolítva mert azt nem tudom, hogy melyik raketta az adatbázisban. (Hosszú lenne ezt elmagyarázni.) Fel lehet rakni 3 Mavericket az repülhető F-16 típusokra. Kb. ennyi.
  • Lambo fan
    #12247
    hello

    megkérdezhetném, hogy a weboldaladon a Falcon AF-hez való "realism mod" mit csinál ha felrakom a játékhoz? Valósabb fizikát ad a játéknak? A nevéből ítélve ilyesmit sejtek.

    kössz, ádám
  • L Viper #12246
    Köszi
  • Molnibalage
    #12245
    Fent is van.
  • Molnibalage
    #12244
    Belerakom a MOD-ba.
  • Boconadi
    #12243
    b.u.é.k!
  • L Viper #12242
    Pont kérdezni akartam, hogy mikor lesz kész ? Megelőztél.

    A trail.txt-t rakod csak fel a tárhelyedre, vagy a modba lesz ugyanúgy, mint régen ?
  • Molnibalage
    #12241
    Megcsináltam az új füstöket, kicsit módosítgattam ezt-azt. A kondenzcsík és a gép füstölése már nem annyira FPS zabáló, de még mindig szép. Ez alatt azt értem, hogy kb. fele akkora FPS csökkenést csinál.