52965
  • repvez
    #12320
    A frugalson a képek topikban az utolso hsz-ben a 2. és 3. kép nekem elég jonak tünik ahhoz hogy a mostanival készitette vollna a srác vagy leirhatná hogy milyen cuccok vannak még felrakva neki.
    Legalább is a táj mintha kicsit gömbölyübbnek tünik
  • Bucser
    #12319
    Milyen furcsa, hogy csak a Northrop munkatársaival beszéltek az egész dok film során...

    Nem szeretem a néphülyítést és az egyoldalú dok. filmeket. Az pedig az.
  • JoeDestroy
    #12318
    Annakidején én is az YF-23-nak szurkoltam, de lett ami lett. Ez már történelem. Mint az X-planek.


    Egyébként csak kiegészítőnek szántam a melyik a jobb gép sztorihoz, mint a ragadozók csúcsának rövid egyedfejlődése fejezettel.
    Üdv.
    JD
  • Wampa
    #12317
    Ja ,oda Harrierrel,és a sánc előtt átestem a grafikán be a tengerbe:)
  • Wampa
    #12316
    Sajnos a 22-es "nyert"Az erről szóló dokumentum filmben kihangsulyozták hogy
    a 23-as mindent előbb teljesitett és több dologban jobb is volt mint a vetélytárs....

    Volt itt szó régebben a hordozóra le fel szállás nehézségeiről.....nagyon könnyű.
    Simán leszálltam elsőre egy 18F el.A lock onban is nehezebb emlékeim szerint,a Su/Hornetben sokkal nehezebb.
    Utána leszálltam a HMS Invincible-re is.Amit a brittek Falklandon emlegettek Invisible-nek is:)
  • Bucser
    #12315
    "YF-22 és YF-23 prototípus repülés kiválasztás és egyéb körülményekről a '91/4 TOP GUN-ban elég bőven írtak. Alapvetően az F-15C és az F-16 leváltása volt a cél. A tervezési kritériumokban ezen gépek tulajdonságai voltak meghatározva, megplusszolva lopakodó tulajdonságokkal. Végül a Lockheed F-22-e lett a rendszerbe állított gép a NORTHROP F-23-val szemben. "

    Nem mondod!! Tényleg?

    Na jó nem gonoszkodok.

    Egyébként nem értem hogyan jött mindez a lentebb látható vitához?

    BTW: Top Gun-t én is olvastam.
  • Molnibalage
    #12314
    Hej, ha mindenki jönne aki a múltor, akkor 8 (!)-an lennénk, az két teljes flight. Nem semmi...

    Jó a logód.
  • JoeDestroy
    #12313
    YF-22 és YF-23 prototípus repülés kiválasztás és egyéb körülményekről a '91/4 TOP GUN-ban elég bőven írtak. Alapvetően az F-15C és az F-16 leváltása volt a cél. A tervezési kritériumokban ezen gépek tulajdonságai voltak meghatározva, megplusszolva lopakodó tulajdonságokkal. Végül a Lockheed F-22-e lett a rendszerbe állított gép a NORTHROP F-23-val szemben. Az első repülések szinte egyszerre '91 nyarán történtek.
    Az árakról annyit, hogy 800 M$-ért cserébe küldték az oroszok a fegyverrendszereket már piaci árak figyelembevételéve '93-ban az államadósság részletének kiegyenlítése fejében. Ebben foglaltatott egy ezred MIG-29 és a hozzá tartozó fenttartási apparát. E helyett akartak venni a belgáktól F-16-os gépeket, de az USA a még instabil politikai helyzet miatt megtiltotta a gépek eladását a térségbe. ('96/4 TOP GUN).
    UFF! ennyi a hozzászólásom a témához.
    Egyébkén szép hosszú, kissé meddőnek tűnő vita volt.
  • eLGi84
    #12312
    Hali!
    Pénteken tudok jönni és ha van rá igény a szombati multira is ,akkor is tudok jönni.
  • Molnibalage
    #12311
    Honlapon helyreállt a rend. Végre. :)
  • Bucser
    #12310
    jahh hollandiának van egy kontinentális tranzit reptere mind utas mind teherofrgalom számára és a kikötői sem éppen a szerény dunai kikötők szintjén állnak.
  • Tgabbar
    #12309
    Nekem mindegy,de akkor a péntekre készülök.
  • Molnibalage
    #12308
    Fent van a javított WoFF Ep II. most töltöm fel az FunFalcon Ep. III-at.
  • L Viper #12307
    Az, hogy magyar, meg az, hogy kis ország vagyunk nem jelenti feltétlenül azt, hogy a légierőnk ennyire nulla. Ellenpélda Hollandia, ami ugye még kisebb ország, csak egy ici-picit erősebb a gazdaság.
  • Molnibalage
    #12306
    Van aki venne belőle, de nem akarják senkinek adni. Hát meg is értem őket. A hadtörténelem folyamán nem nagyon volt példa arra, hogy egy fegyver a kortársai közül ennyire kiemelkedjen és párját ritkító legyen az adott területen.

    Japán majd eleped érte, de asszem Izrael és Görögország (ebben nem vagyok biztos) is bejelentkezett.
    Lassan HT topic leszünk :)
  • Bucser
    #12305
    Igen valóban jó a 200 milla / darab. A superhornet van valahol 110-nél most ha jól tudom. (melóban voltam ott nem tudtam utánanézni)

    És egy ilyen állami támogatással rendelkező NULLA exportlehetőséggel rendelkező gépnél (ugye mert csak az USA-nak lett fejlesztve túl sok a Forro techno benne) egybe kell számolni az összes költséget hisz úgyis mindent az USA kormánya finanszíroz.
  • Molnibalage
    #12304
    Sokkal többet szántak eredetileg a Raptor programra, valahol 40 milliárd környékén, csak már régen túllépték. Az árszámítás meg azért olyan amilyen, mert egyesek csak a legyártott példány/ár -ral számolnak egyesek meg a fejlesztés+gyártás/ár-ral. Nagy a difi, mert kb. a fejlesztés fáj annyiba eddig, mint a tervezett gyártás.
  • Molnibalage
    #12303
    Ez azért érdekes, mert a HT topcion írtam 135 millát még régen aztán rám szóltak, hogy 200-220. Akkor most mi van?

    24-et említettem. És? Nem az összmennyisgről volt szó... Viper kérdezte, hogy mennyibe fájhat egy század és arra válaszoltam.
    Az sem írtam, hogy én többnek vettem a dollárt, mert a gép áráról az adat az 2005 körüli, akkor meg még jobb volt a dollár.
  • Caterpillar
    #12302
    Aki ezt teszi buta! Bár gondolom ez nyilvánvaló volt... A miértre szerintem a válasz az hogy "magyar".. Bár ez kicsit erős de sajnos azt hiszem tipikusan igaz...
  • Bucser
    #12301
    csak összehasonlítás képpen:

    Egy CVN kategóriájú hajó megépítése 8,1 milliárd dollár. Kb. mint az egész Raptor program.

    Lehet agyalni, hogy miért hasonlítgatjuk is a légierőnket egy szuperhatalméhoz?
  • Bucser
    #12300
    tudtommal 135 milla körül van egy raptor és nem 200.

    és a 91 raptor *135 000 000*175= 2 149 000 000 000Ft a végén ha már nagy számok plusz kiegészítők de azok le vannak bontva per gépre úgyis mikor a beszerzési költséget számolják.

    Szóval az egész 91 gép eddig 2000 milliárd dollár és nem a 24 amit említettél. Ha azt vesszük alapul az 4000 dollár minden amerikaira. és 6500 dollár minden fizetőképes amerikaira. ez kb átlag 4 havi fizetés odakint.

    ugye milyen szar is a méretgazdaságosság...
  • L Viper #12299
    Kis hazánknak mennyi Gripenje van ? 14 db ?
    És MiG 29-esünk ?
  • Caterpillar
    #12298
    91 raptor van jelenleg szolgálatban! Nem kevés...
  • Molnibalage
    #12297
    Hát igen. Valahol 200 milla környékén van asszem most egy Raptor, bár ez nem'tom, hogy a nyers ár vagy sem. Mekkora egy USAF század? Még mindig 24 gép? Ez úgy kb. 2000 milliárd forint asszem. Uh...
  • L Viper #12296
    Péntek lenne jó nekem.
    Szépen alakul a hadjáratunk, folytathatjuk :)
  • L Viper #12295
    Nem flémnek szántam, pusztán arról van szó, hogy ahol van pénz ott hadrendbe lehet állítani nagyszámú korszerű repülőgépet és a jó repülőgépfejlesztéshez is pénz kell.
    Vajon mennyibe kerülhet egy Raptor század ? Valószínűleg jó kis injekció lenne az összeg a magyar gazdaságnak.

  • Molnibalage
    #12294
    Ezen azért csak mosolygni tudok. A második felével is egyetértek. Pénteken vagy szombaton ki tud jönni multizni? (AF hadjárat lenne a terv)
  • Caterpillar
    #12293
    Náluk ez presztízs kérdés! És mostanra képesek olyan technikai megvalósításokra mint az USA...

    De ez már megint USA vs Orosz flém aminek úgysincs semmi értelme...
  • L Viper #12292
    Hát pénz az van a kötsög amerikaiaknál :-)
    Szegény Bush mikor az iraki háború többletkiadásaihoz kért egy kis pénzt, a kongresszus rögtön meg is szavazta a dupláját, ami a magyar államadóssággal vetekedett.

    Jó, hogy az oroszoknál is emelkedtek a négyszeresére a reálbérek Putyin alatt és erősödik a gazdaságuk is, de ők ezt azért nem engedhetnék meg maguknak.
  • Molnibalage
    #12291
    Érdekes felajánlás, ki kéne használni.
  • Gundark
    #12290
    Ez igaz, elvtársam, de elfelejted azt hogy ott is POLITIKUSOk vannak akik döntenek. És ők sokszor legalább olyan jók mint a mieink. Ezért ha ő azt látja hogy le lehet győzni a jueszéjt akkor megijed :) És akkor van pénz :)
  • Caterpillar
    #12289
    Jóban vagyok a kollegínával meg az élettársával Szarkazmus Úrral is!
  • Bucser
    #12288
    Bemutassam neked is Iróniát?
  • Caterpillar
    #12287
    Remélem erre felesleges reagálnom!


    A raptor megeszi reggelire az F-15 -öt (Sőt tulképp majdnem minden jelenlegi típust az usában) és ezt már akkor is tudták nagyon is jól!
  • Molnibalage
    #12286
    Ez a hadgyakorlat lerágott csont. Te sem ismered a sztorit?

  • Bucser
    #12285
    Erre úgyis aza válasz fog jönni ami kővári Úr óta a hivatalos álláspont magyar "szakmai" repülős berkekben.

    Ott csak azért szerepelték gyengén az F-15-ösök, mert szükség volt, hogy a gép gyengének tűnjön és ne kaszálják el az F-22-es programot. (ha jól tudom ez a félhivatalos félszakmai indoklás.)
  • Caterpillar
    #12284
    És azért tegyük hozzá azt is hogy senki sem teljesen hülye! Az Indiaiak sem fognak több mint 250 Su-30Mki val repülni mert szép meg hangos...


    Emlékezzünk az USA vs India hadgyakorlatra az óceán fölött... Valamiért az amcsiknak nem volt túl őszinte a mosolyuk...
  • Bucser
    #12283
    A Su-30MKI az utóbbi 6 fejlesztéseinek végterméke. Azutóbbi 6 évben milyen válságról beszélsz?? Hisz Putyin uszkve 8 éve hatalmon van és azóta szorítja a földgázzal egész Europa tökét, mi meg fizetünk mint a katonatiszt.. és azóta pénz is volt fejlesztésekre nem is kevés.

    A másik mondatomat meg mintha nem akarnád felfogni.

    Mondom és olvasd el végre és értelmezd amit írok

    "Egyébként a variaszárny Nem zsákutca. Akkoriban nagyon hasznos újítás volt éppenséggel csak az anyag Aerodinamikai ismereteink olyan számottevően bővültek, hogy nincs szükség egy ilyen mechanikájában bonyolult és karbantartásában költséges megoldásra."
  • 42nd Intruder
    #12282
    -.-
  • Molnibalage
    #12281
    Akkor miért nem terveztek ilyen gépet idestova kb. 35-40 éve? Igen aerondinamikailag előnyös, de nem azon az áron amibe kerül.

    Az F-15E igenis új gép. Ez olyan, mintha vennél ey hagyományos szériautót, aztán a külső karosszéria kivátelével minden lecserélnél benne. Nem csak szerzeketében volt a gép teljesen új (mint írtam kb. 5%-a egyezik meg az alkatrészeknek a C verzióval), hanem az elektronika is más volt benne, az új feladatkörből adódóan. USA-nak volt erre pénze. Az újabb Szuhoj gépek esetében erősen kétlem, hogy a nagy válság és összeomlás korszakában terveztek volna belsőleg egy TELJESEN új Szuhoj gépet. Azért az igen sokba fáj...