16
  • dez
    #16
    (Közben számolgattam, és hát persze, hogy elég lenne. [Mivel a saját memvezérlőjének sávszéle 6.4 GB/s.] Csak a latency növekszik némileg ebben a felállásban.)

    És persze azt se fejeltsük ki, hogy Opteronból már van dualcore.
  • dez
    #15
    Hm. Ezt nem tudtam. Hát, akkor tényleg érthetetlen, miért ennyivel gyorsabb.

    Egyébként el tudom képzelni, hogy egy két-procis Opteron konfigban is csak egy ram(-terület) legyen: korábban itt azt olvastam, hogy tud működni úgy is, hogy a chipset intézi a memóriakezelést, ekkor a HyperTransport buszán mennek ezek a hozzáférések is. (Kérdés, hogy a 24.0GB/s sávszél elég-e ehhez.)
  • blackeagle
    #14
    Akkor a lábak felét letörnénk :)
  • arty
    #13
    hát, a belső teszteredmények az AMDnél is mindig nagyon meggyőzőek szoktak lenni :)

    talán nem kéne már elhinni az ilyesmit ;)
  • Benoke
    #12
    2 fizikai Processzora és nem logikaira.
  • Chriss745
    #11
    Hö, akkó hogy is van ez?

    A Pentium 4 Extreme Edition 840 nem 2 mag + HT, azaz 4 szál? Akkor ahhoz vegyek Windows 2003-et?

    De az nem pont a játékosoknak van kifejlesztve?

    Ez nem nagyon az a bizonyos 22-es?
  • Cat #10
    semmit, mert a windows XP licensze 2 procira szól
  • Benoke
    #9
    Tévedés. Xeon nál egyetléen egy 2 csatornás memó vezérlő van, akárhány processzor vagy akárhány Processzor mag van. Nem össze keverendő az Opteronnal ahol Processzoronként van a DUAl memó vezérlő :)
  • JZO
    #8
    mekkora súlyosság lenne két Extreme Edition procit benyomni egy dualos alaplapba. Windows 8 logikai procit látna, mit kezdene vajon vele?
  • Koppernikusz
    #7
    nembiztos hogy a názánál piaci gépek vannak. a marsjárúba is milyen gyökér cuccok kerültek bele? viszont tudnak ( van kapacitásuk ) optimalizálni..
  • dez
    #6
    Azt hiszem, a kétprocis rendszerben mindkét procinak saját ramja van, miközben a dualcore közös ramba dolgozik. Ehhez persze szoftver szinten is alkalmazkodni kell. Mondjuk az is igaz, hogy ha a két proci+ram között kell küldözgetni az adatokat, akkor az plusz idő. (Dual-core-nál ugyebár erre nincs szükség.) De meg lehet úgy oldani sokmindent, főleg egy szerver esetén, ami egymástól független hozzáférések ezreit intézi, hogy ne kelljen így küldözgetni semmit. Bár lehet, hogy azt a feladatot, aminek itt mérték a sebességét, épp nem. (Vagy csak több munka lett volna, stb., és akkor még nem gondolkodtak azon, hogy valaha egy dualcore jól lepipálja, elég volt, hogy a sima egyprocisnál gyorsabb volt..)
  • asysoft
    #5
    S a DualCore miben különbözik a két CPU-s rendszerektől ebben a tekintetben?
  • dez
    #4
    Vagy a szoftverrekkel van valami gáz. Enyhén szólva nem használták ki túl optimálisan a korábbi kétprocis rendszereket.
  • blackeagle
    #3
    Mi ebben a hír ? Még jó hogy az évek múlásával és a technológia fejlődésével a régi csúcs gépek ideje elmúlik. Szép is lenne ,ha 100 évig az intel xeon lenne a nagy durranás. Fejlődik minden ,ennyi és nem több. Lehet 10 év múlva a mostani nasa hiper-szuper-terra szerverek csak középmezönybe fognak kullogni és csak pasziánszoznak rajta.
  • asysoft
    #2
    Ezek enyhénszólva hihetetlen eredmények, főleg, hogy az első Pentium XE-k magjai osztozkodnak az FSB-n.
  • [HUN]PAStheLoD
    #1
    Áh szuper, veszek kettőt is :)

    Olvasva a cikket a sok "kódnevet" látva elgondolkoztam, mért nem lehet akkor az alaplapot is meg a procit is a kódnevén nevezni , vagy vice versa, azaz a kódnév helyett a rendese nevét használnák?! Persze mikor még tényleg csak projectnév, ami nem is biztos hogy tetszik a marketingeseknek, akkor még oké a dolog , de így már elég kaotikus , persze ha naponta tudnám cserélgetni a procimat biztos megjegyezném nagy nehezen :]