16
  • The Termentor
    #16
    Orankent hal ki egy olyan eloleny amit meg meg sem ismert az ember.
  • dez
    #15
    (Mellesleg kíváncsi lennék, ebből mennyi a provokáció a környezetvédők ellen, akik sok gazdasági és politikai csoport érdekeit sértegetik.)
  • dez
    #14
    Szerintem ez a legkisebb gondja ott az elefántoknak. Az már egy kicst nagyobb, hogy lassan nem lesz számukra talpalattnyi föld. És az állatkerti ketrec nem ugyanaz. A szabadakat meg irtják rendesen (agyaráért). Persze ők csak az egyik faj a sok közül (amik lassan kihalnak). És mindez részletkérdés a lassan mérgeződő, betegedő és összeomló ökoszisztéma mellett.
  • dez
    #13
    Aha, és akkor sz@rjuk le az egész környezetszennyezési témát, ugye? Ja, az lenne a legegyszerűbb. 10-20 évig még.
  • dez
    #12
    Greenpeace nem = összes környezetvédő. Sőt, ők sem teljesen egységesek.
  • intrex
    #11
    Egy másik levezetés:
    Melyik ipari ágazat fizeti a legtöbb környezetszennyezési adót? Az olajcégek. Miből élnek a grínpíszesek? A környezetszennyezési adóból. Kinek érdeke hogy az olajcégek sokat tejeljenek? A grínpíszeseknek. Kinek érdeke hogy sok környezetszennyezés legyen? A grínpíszeseknek. Mivel közlekednek a grínpíszesek? Autókkal. Mivel mérik a környezetszennyezést? Műszerekkel, notebookokkal, stb. Kik gyártják a műszereket? Az Apple és a hasonló cégek.
    Ennyire egyszerű számomra a világ :)
  • Inquisitor
    #10
    Ez igaz, de a Greenpeace-t sokan a világ legálszentebb és korruptabb bandájának gondolják, akiket bárki ellen el lehet küldeni tüntetni, ha a konkurencia eléggé megtámogatja őket.
    Teszem azt nálunk is mindíg akkortájt csináltak rumlit Paks körül vagy a Nagy-Maros kapcsán, mikor a franciák "véletlenül" felajánlották, hogy tőlük vegyünk áramot.
  • concrete
    #9
    Discovery Channel tegnapelött este:
    "és a szegény elefántoknak eletük során sok súlyos terhet kellett emelniük, vontatniuk ..."

    ehhez csak ennyit:
    a szegény lovaknak egész életükben kocsit kellett húzniuk, néha rájuk is ültek, és az elvetemült emberek néha még az eke elé is befogták őket ...
  • Troll
    #8
    Szerintem azért az Apple, mert most nekik volt kiemelkedő nyereségük. Legközelebb majd a bármelyikmás.
  • Troll
    #7
    Valószín nem tudja használni semmire, de vannak feldolgozó üzemek, akiknek eladhatja a hulladékot. A nyákokból nemes- és nehézfémeket nyernek ki, a műanyagokat és fémeket kockába gyúrják, és továbbadják gyáraknak.
    Tőlünk nyugata általában ez működik...
  • dez
    #6
    Egyébként szerintetek mire tudta használni az Apple a visszavitt régi gépek 90%-át?
  • dez
    #5
    Akkor próbáld elképzelni, mi lenne, ha többek között, de leghangosabban ők nem hívnák fel a figyelmet a környezetszennyezésre - mégpedig úgy, hogy az el is jusson az emberek tudatáig. Mellesleg már nem egy állatfajt mentettek meg a kihalástól - közvetlen akciókkal.
  • Pheel
    #4
    Bezzeg, ha az MS ellen tüntetnének! Go go Greenpeace! Hát persze :D
  • quantum
    #3
    Bill mennyit fizethetett a Greenpeacenek;-))
    Én sem értem miért az Apple...
    A másik meg hogy szívből útálom a Geenpeaceeseket...elmebeteg banda...ép eszű ember nem fexik a sinekre(ha jól emlexem ők megtették nem olyan régen).Egyebet nem tudok mondani:)))
  • Sith
    #2
    talán anyit hogy a zöldek tüntetnek az alma ellen?
    tom hülye vagyok...
    egyébként (bevalom lusta vagyok utána nézni) de nem igazán értem hogy miért pont az Apple-t szurták ki szépen végig mehetnének az össze gyártón s nem csak a számítógép gyártókon (ill öse szerelökön etc)
    v hol van egy kis ingyen reklám szga is a dolognak de sebaj
  • smv
    #1
    Hát. Mit lehet ehez hozzászólni?