1024
TYPE=\'application/x-shockwave-flash\' PLUGINSPAGE=\'http://www.macromedia.com/go/getflashplayer\'>
  • [Jakuza]
    #784
    Igen jobb.
    Felejtsd el az orajeleket.
    Kb a X2 3800+ teljesitmenye folott van kicsivel az E6300 alaporajelen.
    Persze egy kicsit lehet meg azt is overclockolni es akkor meg jobb lesz a teljesitmenye.
  • Zsoltika 007
    #783
    Jobb hát! Ne azt nézd hogy mennyi Ghz! Régen még működött ez a besorolási rendszer. De már nem lehet frekvencia lapján rangsorolni.
  • zmeor
    #782
    és játékok terén is jobb?
    mert sok játék pl rendszerkövetelményben: pl 2,2 ghz

    és a core 2 duo 1,7-1,8 tuning nélkül...
    nem szeretnék tuningolni vegyük ugy
  • BiG G
    #781
    az a 1,7 GHz veri a 4 GHz-es Dual-okat is simán :) más technológia, alacsonyabb órajel, nagyobb teljesítmény, ennek a miértjébe most ne menjünk bele, de így van hidd el x)
  • Zsoltika 007
    #780
    Egyértelműen core 2 duo.
  • zmeor
    #779
    Hali!

    Egy 6300 as core 2 duo ami megy 1.7 Ghz-n vagy egy Intel P4 3,4 GHz Dual Core jobb?

    játszani és minden félét szeretnék rajta csinálni.
    és a játékok a core 2 esen nem fognak szarakodni az 1,7 ghz miatt?

    köszi
  • ttc2
    #778
    Sziasztok!

    Mi a különbség az Intel Core Duo és a Core 2 Duo között? Hány procinak látja a gép?
  • Zsoldos
    #777
    ugyanaz az utasitaskeszlet
  • lang14
    #776
    megszüntetik a p4 gyártást... akkor vajon mégjobban megéri 2 magost venni? tényleg jön a 4mag novemberben? az mi érez?
  • virs lee
    #775
    Kb. 25-30%-kal veri a hasonló órajelű A64-et.
  • PíszLávJuniti
    #774
    Gondolom majd szép lassan hozzáigazodnak a programok, bár elég nehéz annyiféle utasításkészletre optimalizálni :)
    És teljesítményben, az egymagosok között melyiknek felel meg?
    Egy 6300 as core 2 duo ami megy 1.7 Ghz-n pl. teljesítményben hol van egymaggal? Egy 3200+ ?
  • virs lee
    #773
    Mintha 1 mag lenne benne. Van ami bugos, pl. a Titan Quest, próbálná lekezelni a 2 magot, de szarul nyomja (ígértek rá patchet), de amelyik nem próbálkozik 2 magozni, vagy rendesen megírták az teljesen jól fut.

    Az adott oprendszer a felhasználói szintű szálakat mennyire tudja szétosztani két procira?
    Amennyire jól meg van írva a progi. Az oprendszer csak azt látja hogy egyik szál, másik szál, azt pakolgatja terheléstől függően szanaszéjjel, de hogy melyik szál mennyit dolgozik, milyen kihasználtsággal, az a programozó feladata.
  • PíszLávJuniti
    #772
    Core 2 Duo-n azok az alkalmazások, amiket nem optimalizáltak két magra, és nem is tudják kihasználni az előnyeit, milyen sebességgel futnak? Magonként mihez áll legközelebb a mag architektúrája ?
    Az adott oprendszer a felhasználói szintű szálakat mennyire tudja szétosztani két procira?
  • virs lee
    #771
    Határozottan jobb mint 3500+-al. Ott még csak 90% volt 40 fps felett.

  • virs lee
    #770
    Legalább nem bukarest. ~~
  • bertino
    #769
    mindenki budapest magra hajt majd, figyeljétek meg
  • Newfronter
    #768
    LOL?:D
  • izb
    #767
    A proci az egy dolog és egy jó alaplap az ismét egy dolog.
    ha Intelben gondolkozol,akkor is mélyen a zsebbe kel nyúlnod,de ez igaz lehet az AMD-re is.
  • lang14
    #766
    szóval egy normál usernek aki Photoshopol meg mitttom én még mit csinál mellette meg persze játszik m ilyen procit ajánlotok 35-40k ért? mert mint lejjeb írtam kétmagos 2,6os p (2*1 mb L2) vagy egy sima 3,0 p4-es (1 vagy 2 mb L2) vagy inkább AMD-t nézzek?...a másik hogy mi ajobb memóriánál 2*512 v. 1*1024mb?...
  • dara
    #765
    Ami jobb az X2-nél, az nem Pentium D, hanem Core 2 Duo. A kérdés a Pentiumokra vonatkozott, tehát az AMD jobb.
  • Gabesz amd64
    #764
    még a Pentium is 2 magos :DD

    most az AMD procik olcsoak,de jók a játékra,de az intel jobb és persze drágább
  • kerek1224
    #763
    Igen valószínűleg most már elkezdenek jönni a játékok, amiket többmagos CPU-kra optimailzálnak.

    szóval, ha új proci, akkor most már 2 magos.
  • AnonyX
    #762
    Olvasgass...
  • duran5r
    #761
    és melyik jobb bizonyul jobbnak? az athlon x2 vagy a többmagos pentiumok? ugyhallottam hogy az amd procik sokkal jobbak játékra -.-
  • reaper4
    #760
    ott van a "nem nagyon" :P olvasás mint olyan? :D
  • Rolesz
    #759
    Microsoft Flight Simulator X topikba jártál már?:D
  • semo1
    #758
    Melyik serveren wow-tok?
    Ventrin itt vagytok 1 szobaval alattunk
  • Richard90
    #757
    egyenlőre az egymag, mivel még nem nagyon optimalizálnak két magra (majd később) (ha jól tudom)
  • bertino
    #756
    tiszta szerencse, hogy ma reggel végig ezen tárgyaltunk a topicban...
  • duran5r
    #755
    De most játékra a dupla mag vagy az egymagu procik bizonyulnak hatásosabbnak?
  • [NST]Cifu
    #754
    Nehéz kérdés. Ha tisztán ár/érték arányt nézzük, természetesen nem. Ha azt nézzük, hogy milyen teljesítményről beszélük, és az ár nem kritikus tényező, akkor igen.
  • Inquisitor
    #753
    Rohadtul nem. Ha nem vagy miliomos, akkor 4200+ vagy 4400+ éri meg szénné húzva, a különbözeten normális ramot, meg egy job alaplapot vegyen inkább a user. Vagy eggyel jobb VGA-ra. Szerintem.
  • Rolesz
    #752
    Megér +20ezret +200MHZ (AM2 X2 4200+ vagy 4600+)
  • [NST]Cifu
    #751
    Ő úgy értette, hogy én hogy csináltam 1800Mhz -> 2500Mhz-et. Erre írtam, hogy sehogy. :)
  • [Jakuza]
    #750
    Nem e ?
    Ha jo peldanyt fog ki valaki akkor siman. Nekem pl 1800MHz>2700MHz leghutessel. (Igaz ez egymagos)
    Az X2 3800+ amugy meg 2000MHz, es nem egy overclock tesztet lattam a neten, ahol 2500MHzen uzemeltettek.
  • [NST]Cifu
    #749
    1800Mhz -> 2500Mhz-et sehogy. :)

    A régi gépben egy MSI K8N deszkában négy 512Mbyte-os Kingstone HardCore rammal ment a Winchester magos 3000+ 2300Mhz-et, de a ramok 200Mhz-en és nagy időzítéssel (ha jól rémlik 3-4-4-9) mentek csak, köszönhetően a korai A64-ek bugos ramkezelése miatt, ami a négy memóriamodul használata mellett jelentkezett.

    Most egy szintén MSI K8N deszkában megy a ugyanazokkal a ramokkal az X2 4400+ 2500Mhz-en, de ez csak 2200Mhz -> 2500Mhz, és ez is 1.48 volton (az alapfesz ugye 1.35 volt). :)
    A ramok most 230Mhz-en mennek 2.5-3-3-7 időzítésekkel.
  • [Jakuza]
    #748
    Talan nekem nagyobb szerencsem lesz a kisebb szamozasuval, ha meg mukodik meg mindig a lefele selejtezes AMDnel. 2400 mar jo lenne. Ami mindossze 40 MHz huzas a procifrekin.
  • AnonyX
    #747
    Egyszerűen szimpatikus a 3700+ is, meg a 3800+ X2 is. Egyik azért mert nagyon jól megy egymagosok terén tutira, az X2 meg mert 2 magos. Van még egy hetem, mielőtt megrendelném, addig megkell álmodnom. Az alap 1800MHz--->2500MHz re azért az nem semmi. Szerintem több mint szuper. Milyen alaplappal+rammal csináltad?
  • [NST]Cifu
    #746
    Mint írtam, attól függ, mire kell a proci. Ha olyasmit csinálsz, aminél kijön a két mag előnye (pl. játék plusz alatta fut a Folding@Home), akkor érdemes azt venni.

    WinXP alatt a két mag előnye akkor látható, ha pl. egy számításigényes dolgot csinálsz (pl. 720p videót nézel) és közben mondjuk még valami más dolog is leterhelné a procit (akár SETI@Home vagy hasonló). Ilyen helyzetben tényleg nem hülyeség.

    Ha simán csak WinXP használatot nézek, én más előnyt nem láttam eddig a két magból. De mondom, attól függ minden, mire használod a géped.
  • [NST]Cifu
    #745
    Na igen, én is abban bíztam a PH!-s fórumok alapján, hogy sikerül legalább 2700Mhz-re felhúzni, de a 2500-on is csak 1.48 volton stabil. Ez van. :\