1024
TYPE=\'application/x-shockwave-flash\' PLUGINSPAGE=\'http://www.macromedia.com/go/getflashplayer\'>
  • AnonyX
    #744
    Na ezaz. Ezen filózok én is. Mivel a 3700+ (San Diego) vígan elfutkározik akár 2600MHz et is, míg a 3800+ X2 nembiztos a két mag miatt. Szóval totál nemtudom mitévő legyek.
  • bertino
    #743
    na, hát igazából én is ezért vettem kétmagosat, hogy ne nagyon kelljen majd reményeim szerint hozzányulni

    fraps 5% ??
    nekem min 30 :|
  • AnonyX
    #742
    Aham.Azért kérdeztem mert árban a 3700+ meg a 3800+ X2 között ugyebár 15490Ft van. Ami azért nem elhanyagolható. De ugyanakkor ha már váltok platformot, tehát AthlonXP 2600+ ról Athlon64 re akkor már X2-t kellene. Tehát ha nem használja ki a progi a 2 magot akkor egy 3200+ os telyesitményt biztosan hozza. Mivel az is 2GHz en megy. De tuningal pl. felteszem 2400MHz-re a 3800+ X2-t akkor már azért csak ne m olyan rossz. Erről mit gondoltok? Mert a 3700+ ot sem birnám szerintem 2500MHz felé feltuningolni, ramok nem birnák az iramot annyira. Telyesen fogalmam sincs, hogy melyiket vegyem, nem feltétlenül szempont a játék, mivel nem játszok sokat, ugyanakkor az X2 vel birnék szórakozni, 2 magos progikat keresgetni meg futtatni pl. Folding@Home-ot akár 2 proci magon is. Vagy egyiken fut fullon a másik meg dolgozik nekem a játék alatt, vagy akármi. Maga az Windows XP is profitál a 2 magból nem? Meg a Vista is fog valamellyest biztosan. Nem??
  • [Jakuza]
    #741
    Na igen ezert vagyok paran en is.
    18.-an hozza batyam kintrol az X2 3800+t es mar elore felek, hogy semmi pluszt nem kapok vele szinte, mint a most akar 2700MHzen futo 3000+mhoz kepest.
    Persze ket program futtatasakor igen de gyakorlati teljesitmenyben nem.
    Sot lehet meg lassabb is lesz a mostaninal, ha nem tudom legalabb 2400MHz kornyeken uzemeltetni.
  • [Jakuza]
    #740
    Acsi, marcius es jonnek a 4 magosok.
    Pont ezert kellett volna mar reg hozzafogni a tobbszalu programfuttatas programozasanak a programozoknak.
    Most meg ket magban gondolkozunk, de lassan nem abban kell.
    Frapsert meg hasznalni a masik mag 5%-at csak pazarlas.
  • [NST]Cifu
    #739
    GTA:SA-m nincs fent, de WoW-om, Lock-On-on, DoD:Source-om és HL2:Ep1-em van. Ezekben láttam kb. 5-10%-os teljesítménynövekményt. Figyelembe véve, hogy egy 2300Mhz-en futó A64-ről váltottam 2500Mhz-en futó A64 X2-re, ez nem egy egetverő különbség. Főleg ha azt veszem, hogy egy A64 3800+ proci alaphangon kb. ugyanezt hozta volna, fele ennyi pénzért.

    Ettől függetlenül én is X2-re váltottam, mert most kb. egy évig nem szeretnék a proci/alaplap/memória kombóra költeni, és ez a lépés volt a legjobb, amit tehettem a jövőt figyelembe véve.
  • [NST]Cifu
    #738
    Nekem is kétmagos procim van (4400+ @ 2500Mhz), és én is tudom, hogy mindkettő használatban van, de a teljesítmény nem növekedett látványosan ezáltal.

    Az átlag user nem fog videót tömöríteni játék mellett, sem gigás file-okat betömöríteni WinRar-al, sem 3DMax-on rendelerelni. Őt az érdekli, hogy az általa futtatott játékprogramok hogy futnak. Márpedig a játékok többségénél én nem látok igazi előnyt a két mag miatt. Egy X2 3800+ teljesítménye játékok alatt pedig kb. megegyezik egy 3000+ prociéval, én egy 2300Mhz-en futtatot 3000+ prociról váltottam X2-re, és ami változást látok, az minimális. Szóval ennyi. Egyébként én is azt írtam, hogy akkor lesz értelme a kétmagos rendszereknek, ha a játékok elkezdik kihasználni. De most kb. annyiban kimerül az előnye, hogy ha Alt-tabolok, akkor nincsenek másodperces szünetek, hanem egyből a desktopon vagyok. Ez minden, amit tényleg pozitívan megtapasztaltam az X2-vel kapcsolatban.
  • bertino
    #737
    mutatok képet, de ugy emlékszem ki igen, mert mindkettőt használta vegyes mértékben
    (csak kapjam vissza) :P

    szerk.: jah, hát igen, ez akkor valósulna meg, ha tényleg kétmagra írt lenne a játék
    én viszont azt mondom jobb így, mert ha mondjuk az AI elvenné a másik magot, a másik alapból a játék más dolgait futtatná, mindkettő kihasználtságban van és lehet nem jutna hely pl fraps-nak, vagy másnak (pl. render)
  • [Jakuza]
    #736
    Es ha egyedul a GTA:SA-t inditod kihasznalod a 2 magot ? :P
    Nem, es nagyon keves alkalmazas van sajnos ami kihasznalna.Pedig az lenne a nagy cucc, mondjuk az AI-t szamolna az egyik mag, mig a masik a jatek tovabbi fo reszeivel foglalkozna.
    De nem.
    Hiaba van a ket mag az egyik, egy db alkalmazas uzemeltetesekor gyakorlatilag feleslegesen all.
  • bertino
    #735
    nekem most van kétmagos procim, méghozzá az is 3800+ és nincs olyan program, ami ne használná ki, mert mindkettő használatban van, ez így kicsit erős tulzás, hogy nincs értelme, mert már ma is van értelme, igen, akárki akármit mondd :)

    általában ugy szokott működni, hogyha mondjuk indítok egy GTA SA-t, mellé mittomén nekiindítok egy video-rendert, akkorse röccen be egyikse (igaz a render kicsit tovább tart, talán 1 perccel tovább is, de igenis ki van használva, az már a maximalisták dolga, hogy nem olyan hamar, ahogy ők szerették volna)

    hogyha pedig egy ilyen felállást elbír egy kétmagos- akkor nyilván kisebbet is, próbálgatni kell még mit bír el, mert a gép most épp szervizben van lapcserével :)

    tehát van értelme kétmagosat venni már ma is, mivel később egyértelműen már szükség lesz rá

    én lényegében össz vissz 7k-ért kaptam még egy magot, ami sztem nem rossz, mostmár sztem még olcsóbb, persze nyilván ha másra fontosabb az egyénnek a keret, akkor költse másra, de kétmagnak azóta van előnye, mióta mindkét magot használják az OS-ek
  • [NST]Cifu
    #734
    Egyéni helyzettől függ. Ha a pénznek van jobb helye is, és egyébként főleg játékra használod, akkor egymagos proc. Ha belefér bőven a keretbe, akkor a kétmagos talán hosszú távon hasznos lehet ott, ahol a két magot kihasználják a programok.

    A 3800+ X2 alaphangon nagyon gyenge ott, ahol nem tudja kihasználni a két magból fakadó előnyt, magyarul lesz egy kb. 3000+-os egymagosnak megfelelő procid, ami amúgy harmadennyibe kerül. Ha a közeljövőben érkező játékok kihasználják a két magot, akkor van értelme.
  • AnonyX
    #733
    Sziasztok!
    Az Abit KN8-SLI alaplap + Galaxy 7300GT GDD3 128MB mellé szerintetek melyik procit válasszam. Athlon64 3700+ (2.2GHz-1MB L2) vagy Athlon64 X2 3800+ (2GHz-2*512KB L2). Szeintetek melyik a jobb? Vag mi legyen? a 3700+ - 26500Ft a 3800+ X2 meg 41990Ft... Segítsetek tippet andni plííz... :-)
  • [Jakuza]
    #732
    Kb olyannyira, mint a 64bit.
  • [NST]Cifu
    #731
    Addig oké, de az XP is ugyanúgy kihasználja a dual-core-t, szóval a Vista ilyen téren nem oszt, nem szoroz. :)
  • Zsoltika 007
    #730
    Hát hogy jobban szereti mint az xp. És mivel nemsokára már úgyis megjelenik, egyértelműen jobb választás egy dualcore proci.
  • [NST]Cifu
    #729
    Mi köze a Vistának a dual core-hoz? :)
  • Zsoltika 007
    #728
    Dualcore 2.6 magasan jobb. Főleg hogy itt a Vista. Azt a különbséget meg egy kis tuning-al behozhatod. Ha jól gondolom akkor D805-re gondoltál. Az nagyon jól húzható. Nekem is 3.5Ghz-en megy gyári hűtővel.
  • lang14
    #727
    mi a jobb egy kétmagos 2,6os p vagy egy sima 3,0 p4-es mert valahol azt láttam mintha egy árba lennének 35k körül?
  • Gabesz amd64
    #726
    mennyiért osztanak egy olyan gépet?
  • izb
    #725
    jóval lassabb a celeroncs...
  • Sleepy Bone
    #724
    Hello!
    Nem olvastam vissza, bocs! Szal szeretnék sulinetbe beruházni egy szépséges p4 dualcore 805-ös procira géppel 1ütt persze, na most dualcore-on ugyanúgy megy minden ugye mint a celeronnal csak lassab a celeron??
  • Zsoltika 007
    #723
    PH
    Ez pedig az említett cikk.
  • GyPeter
    #722
    őőő...
    mi az a PH?
  • Inquisitor
    #721
    PH-n. A 6300-as 47-51.000 között van, a 6400-es meg 57-62.000 között. Értelemszerűen dobozos 3 éves drágább, de azt érdemesebb.
  • GyPeter
    #720
    megnéztem és 60-66-75 ezerért vannak

    te hol nézted 40-50-ért?
  • Inquisitor
    #719
    Most mentek le az árak, következő nagy áresés majd a négymagosoknál lesz.
    40-50e között szerintem az E6300 vagy E6400 procik érik meg jobban, mert X2-ből 4200+-t kapsz ennyiért, és mindkettő gyorsabb nála.
  • GyPeter
    #718
    új gépet veszek és nem tudom h milyen processzort vegyek
    1. az AMD a64 nél mennyivel jobb a kétmagos verziója?
    2. 40-50 ért melyiket vegyem?
    3. és legelőször egy amd a64 3700+ ra gondoltam de én előre akarok venni mert egyzser úgy is cserélni kell

    mit javasoltok most vegyek egy amd a64 3700+ et és amikor kiforrnak, bejönek a két/négymagosak és lemennek az árak utána vegyek?
  • Inquisitor
    #717
    Linkeltem egy tesztet az AMD 64 topicba, ahol az X2-3600 (2GHZ 2x256K) és az X2-3800+ (2GHz, 2x512K) tesztelték és annyira nem volt tetemes a cache-ből fakadó különbség ...
  • korn
    #716
    ezt hogy érted??? most igen v nem??
  • bertino
    #715
    dehogy
  • korn
    #714

    szerintetek sokat számít még +1mb L2 a 4400+-nál a 4200+-hoz képest???

  • xido
    #713
    köcce..:)
  • izb
    #712
    első


    második
  • xido
    #711
    függetlenül attól,hogy -0,6g az órajel "hátránya"?..persze..kétmagos,meg ügyesen kreált..csak nagy csere előtt állok és alaposan körbe akarom futni a témát:))
  • izb
    #710
    ehez nem kell teszt!kb 70%-os a külömbség durván......
  • xido
    #709
    sziasztok!
    arra lennék kiváncsi,létezik-e valahol teszt,proci és proci közötti teljesítmény összehasonlítás...nevezetesen,hogy egy egymagos P4 Intel 3g a cikkek alapján hő és energiagazdaságtalan kiképzésével mennyivel gyengébb vagy erősebb egy mostani core2duo 2,4g-s procihoz képest...
  • izb
    #708
    azért kapsz már 4600+ ost is
  • Gabesz amd64
    #707
    boven eleg lesz 2 evig az a proci...
  • Inquisitor
    #706
    Core 2 E6300 vagy E6400 belefér szerintem. AMD árakat nem vágom fejből, de a 4200+, 4400+ biztos belefér, talán nagyobb is.
  • korn
    #705
    azt mondod h a 4 magos procikra várjak?? én most egy procira olyan 60-at szának kb...ebbe mit tudsz ajánlani ??