74
  • Dredd
    #34
    Mit is írhatnék mindezek után?
    Én hc gamernek tartom magam, a szabadidőm nagyrészért online játékokkal (FPS és MMORPG) töltöm (lassan 30 éves fejjel ;) ). Humán végzettségem ellenére a gépemet a legapróbb darabokig szét tudom szedni és össze is tudom rakni, folyamatosan fejlesztem, húzom, "berhelem" szegényt. A felmerülő hibákat 90%-ban egyedül meg tudom oldani, nem gond egy új rooter, BIOS vagy az eszközkezelő :D :D :D És mindezt a játékok miatt tanultam meg, hogy jobban, szebben, gyorsabban fussanak.
    És pont úgy van, ahogyan a cikk írja, egy idő után elkezdtek az ismerősök, rokonok engem kérdezni, melyik alkatrészből melyiket érdemes venni, elkezdtek hívni, ha gépet kellett szerelni, windowst, tűzfalat installálni. Adnak a véleményemre.
    Mindazonáltal, én nem hiszem, hogy egyben vennék komplett gépet. Van egyfajta varázsa annak, amikor alkatrészenként szerelem össze a gépet, előtte összeválogatom, mit teszek bele, utánaolvasok az egyes részegységeknek hw újságokban, fórumokban, honlapokon. Plusz a csavarhúzó és a sűrített levegő... ezek olyan plusszt adnak nekem, amiről nem szívesen mondanék le, pláne nem 1200-1800 euróért :D
  • kukac78
    #33
    PC kontra konzol...

    Nekem van mindkettő, a PC-n leginkább csak dolgozok, meg néha neten jáccok... (CS:Source rule'z)
    Viszont: ha azt akarom, hogy a PC-n mindig gond nélkül fussanak a gamék, állandóan csillagászati összegeket kellett hogy beleöljek...
    A konzolt (Xbox) viszont az ember egyszer megveszi, megszerzi hozzá a gamét, belerakja a lemezt, és száguld a gém...
    És abban is biztos lehet az ember, hogy ha 1-2 év múlva kiadnak egy jó gammát a konzolra, az tuti menni fog vele, és egy fillért nem kellett a gépre költeni...
    Ezt el lehet mondani egy PC-ről?
    Nem kell telepítéssel szórakozni, drivert letölteni-frissíteni, stb...
    Szal ha csak játékra kell valami, akkor azt mondom konzol...
    De azt is érdemes megemlíteni, hogy a mostani konzolok már nem csak játékra jók... (filmnézés, zenehallgatás, net, stb...)

    Aki óckodik a konzoltól (fikázza), annak azt mondom, egyszer próbálja ki és utána alkosson véleményt...
  • ZsirosKenyer
    #32
    köcsög gémerek!
  • Anubys
    #31
    És mire gondolsz konkrétan?
    30éves fejjel álljunk neki legózni vagy királynékat mentegetni sárkányok meg beholderek barlangjából 2D20 meg 5D10 társaságában? :)
  • pemga
    #30
    Amerikában a legtöbben komplett gépet vesznek. Boltot találni sem egyszerű, ahol forgalmaznak alkatrészeket, azok is általában csak neten elérhetőek. Ez egyébként Németoban is így van. Nálunk nagy divat az OEM vásárlása boltban :).

    Az más kérdés, hogy fogalmam sincs mekkora a forgalom aránya a netes boltok Vs nagy áruházak között.
  • [CaveMaN]
    #29
    Nézzük csak, tételesen ;)
    1. konzolra jobbak a játékeladások :) Naná, PC-n majdnem mindenki másolja :)
    2. játékélmény, személyi számítógépen eszetlen rég volt utoljára olyan játék (kb c64 amiga ideje), ami mellé 1 géphez 2en KÉNYELMESEN le lehetett ülni. Konzol ugye eredendően többjátékos módra van kitalálva.
    3. 2-es miatt, igazából más típusú játékok jelennek meg egyikre mint másikra. Ez nem igaz teljesen ugye, mert konzolra is lehet egyjátékos módot/internetest, de alapvetően más a célterület.

    4. FLAME: ha már összejön a társaság a f*sznak a TV meg számítógép elé kell leülni játszani, van ezer más jobbnál jobb játék, amihez nem a képernyő előtt kell bambulni.
  • Cobra.
    #28
    Azért egy valódi hardcore gamer (így szép magyarosan ) nem valószínű, hogy meg fog venni egy komplett gépet (na jó, talán Alienware-t, de azt még a legtöbb amerikai se engedheti meg magának), mivel a legtöbben egyedi gépet akarnak, azt meg nem lehet kompletten megvenni.
  • pemga
    #27
    Hát eddig is volt jópár cég, aki kizárólag a hardcore gamerekből élt... Szerintem csak a nagy vasgyártók lassan mozdulnak :). Amúgy meg egy irodai gépnél semmi nem indokolja a gyakori vas-váltást, tehát ők jóval kevesebb pénzt hagynak ott :).
  • Anubys
    #26
    Konzolhoz is tudsz egeret csatlakoztatni, de azt be kell ismerjem, hogy az fps-re tényleg sokkal jobb a pc. Csak én nem vagyok annyira oda az fps-ekért (a Serious Sam volt az utolsó, amit végignyomtam). Nálam a horror, platform és verekedős stuffok jönnek be (főleg, amikor közbeüljük a gépet, és körmérközéseket játszunk 5 haverral meg egy láda sörrel... - na ez hiányzik igazán a pc-ből).
    Egyébként jellemző, hogy a konzolokat feltűnően fikázó pc-s gamer haverok nagyrésze vett magának konzolt, miután nálam kipróbálta, pedig előtte le is hülyéztek, hogy minek erre költeni. :)
  • avman
    #25
    fps + egér = pc
    konzol + fps = khm...
    + számomra a gta is jóval könnyebben játszható pc-n, de biztos az én hibám
    21"-os moncsi vs. 72 cm tv képernyő, hát a fene tudja nekem dvd-be inkább bejön a tévé
    de kinek a pap, kinek a papné, nekem speciel a schultz gizi
  • Anubys
    #24
    "Konzolról lehet neten CS-zni, UT-zni, SWAT4-ezni, CODozni meg ilyenek? Nem? Akkor miről beszélünk? :D"

    Arról, hogy pár butaarc fikázza a konzolt, anélkül, hogy látott volna olyat működés közben... Te is közéjük tartozol, vagy esetleg a Megadrive óta leálltál a fejlődéssel. Igen, lehet online játékokat nyomni, CS, UT, SWAT4 vannak konzolra is, COD-ot nem tudom, de sztem az is...

    Amúgymeg nálam elfér mindkettő, és amióta megvannak a konzoljaim, nem is játszom pc-n, csak dolgozom. Sokkal jobb a 72 centis tv előtt nyomulni, mint egy 21"-os monitor előtt, és bár pc-n tényleg jobb lehet a grafika, sajnos a legtöbb játék nem használja ki, mivel konzol-átirat.
    A konzol az a játékélménnyel ver oda minden pc-s játéknak...
  • entreri
    #23
    Én pölö rühellem a gamereket. Ismerek egy párat, és nem értenek máshoz, csak a játékokhoz. Mert hát egy winzip, ati driver/win xp install ma már nem tudás, hanem alapműveltség...

    Atom gépük/netük van, mert apuci fizeti. Az az utolsó, hogy adjak a véleményükre. Persze gondolom a cikk nem a magyar gamereknek szól.

    Persze biztos vannak kivételek...
  • Myron
    #22
    Konzolról lehet neten CS-zni, UT-zni, SWAT4-ezni, CODozni meg ilyenek? Nem? Akkor miről beszélünk? :D
  • Munch
    #21
    Ezt hagyjátok már abba...
  • Tetsuo
    #20
    Gazdagék megtehetik, h úgy növeljék (reklámok és egyéb tudatmódosító marketingtechnikák hatására) a Mflops-t, h bele sem néznek a gépbe, Mo-n erre a kényszer viszi rá a sok gyerkőcöt.
  • Keldor
    #19
    PC FOREVVAA!!!:D
  • vax
    #18
    Na már megint kezdődik a konzol-konzol-pc háború. :( Ez egy akkora hülyeség. Aki csak erre csak arra dönt az magát zárja ki egy másik fajta lehetőségből. Aki igazán "szereti" és "érti" a játékok mibenlétét nem ezzel foglalkozik. Szerintem.
  • Tetsuo
    #17
    Ti most miről beszéltek? Nem elég a teljesítmény. A konzolokra milliószor jobb játékokat írnak mint PCre. A PCs játék az ratyi bughalmaz, technikai demó. Kit érdekel, h hányszoros az AA mikor játszhatatlan a játék?
    Ráadásul egy "gémer" állandóan fejleszteni akarja a PCt, h a legújabb techdemó ne 20fps-sel vánszorogjon; elcseszve 1 rakás lóvét.
    És igaza van a #14nek, csak hát az alábbiakra reagáltam.
  • Munch
    #16
    Én ismerek olyat, aki csak játszik egész nap, de még alaplapot se látott soha az életben. :)
    Inkább én azt nevezném tapasztaltnak, aki ugyan sokat ül a gép előtt, de hasznos tevékenységeket is végez rajta és érzéke is van hozzá.
  • peteragoston
    #15
    "mindkettőnek vannak vitathatatlan előnyei, hátrányai, mindenki vegye azt, ami neki jólesik, kész:)"
    vegre egy normalis beszolas...
  • asysoft
    #14
    Hajjaj, megint flame kezdődik:( Sztem ennek az egész PC vs konzol vitának semmi érdeme, mindkettőnek vannak vitathatatlan előnyei, hátrányai, mindenki vegye azt, ami neki jólesik, kész:)
  • asysoft
    #13
    "Először is, a számítógépes játékosok olyan emberek, akiknek a véleményére a környezetükben lévő többi PC-tulajdonos ad."
    Hát nemtudom, ismeretségi körömben nem sok olyan ember van, aki gamer, s mellette ért a gépekhez (értsd: reinstalltól is fél, "minek tűzfal" meg hasonlók).
    Én nem vennék ilyen gépet, egyrészt az áruk miatt, másrészt én mégiscsak jobban tudom, mi kell nekem:D
  • alt3r3g0
    #12
    Talán nézz meg egy multiplatform eladási listát!
    Bármilyen meglepő, de az emberek nem elsősorban a grafika miatt vesznek játékot, igy a ps2 játékokból toronymagasan a legtöbb fogy!

    Valóban év végén-jövő év folyamán kijönnek a nextgen konzolok, és akkor grafikailag is lesz mondjuk 2 évnyi lépéselőnyük a pc-vel szemben, de mint mondtam nem ez számít, nagy eséllyel jövő évben is ps2 játékból fognak legtöbbet eladni, mert abból van sok a piacon!
  • Reggel
    #11
    Ezek nagyon szép képek, de azért vedd figyelembe azt is, hogy ilyen kamerabeállításokkal nem fogsz talákozni a játkéban a valóságban, már pedig ezek így elég hatásvadász képek. Másik dolog, azért ott van a Doom III motorja, ami még messze nincs kihasználva teljesen.
    Egy konzol csak ideig óráig veheti fel a versenyt egy PC-vel. Jönnek a dualmagos procik, az új vidkártyák és még nem is beszéltem a vidkártya mellé majd betehető FPU-ról akár. Tudod a NEXTGEN :)))
    Szóval lehet versenyezni a PC-vel, de képminőségben, csak ideig óráig tudja felvenni a versenyt egy konzol.
    (persze nem is kerül annyiba mint egy csúcs PC, de a PC-t ugyebár nem csak játékra lehet használni)

    Peace
  • mesor
    #10
    Öreg ezek csak képek! Tudod hány játék volt amiről ilyen meg olyan szép képek jöttek ki aztán meg a játék grafikája sehol sem volt!
    Amúgy nekem volt konzolom is most PC-m van és bőven odaveri a Pc grafikája a konzolokét!
  • Killgore
    #7
    végre:)
  • Sith
    #6
    Nem hiszem hogy sok olyan ember van aki csak játszik s mellete abszlute nem érte a géphez
    legalábbis én ilyen embert nem ismerek... lehet hogy én vagyok a láma :)
    Kozol remek dolog, ha csak játszani akarsz. de azt hiszem hogy sokember nem csak játékra használja a gépét
  • Vers
    #5
    ember, karácsonykor itt a nextgen hol élsz te, olyan teljesitménnyel ami a pc-böl nem mostanában fog kijönni, gondolj csak a CELL-re
  • Caponee
    #4
    Szerintem meg egyelőre a konzoloknak áldozott le. Legalább is, amíg le nem zajlik a modellváltás. Addig meg eltelik 1-2 év, mert a mostani konzolok nem hiszem, hogy labdába rúgnak már.
  • Ben C
    #3
    Felébredni Dezső!
  • h4x0r
    #2
    "Először is, a számítógépes játékosok olyan emberek, akiknek a véleményére a környezetükben lévő többi PC-tulajdonos ad."

    Nem tudom, de egyes korokben a gamer egyenlo a pestissel.

    En sem kedvelem oket, ha csak jatszanak, mashoz meg nem ertenek.
  • Vers
    #1
    a PC-és játékoknak leáldozott !, vagy ezt ök még nemtudják? :)