122
  • pascal
    #122
    Ja és én EZT értem testreszabhatóság alatt.
  • pascal
    #121
    Hogy én is térítsem a népet kicsit: ITT található a a Hugin&Munin nevű átszabósdi. Hugin és Munin 2 madár az északi mitológiában, anno a Firebird&Thunderbird párosra volt reakció a név, a lényeg, hogy az operát kettéosztja csakböngésző és csaklevelezővé. Ajánlom megnézegetni Munint, eléggé firefox-like lett a kicsike :)

  • pascal
    #120
    Hmm ez modjuk érdekes, többsoros. Nem rossz, de nekem még nem az igazi :)
  • Sil78
    #119
    De meg lehet csinálni többsorosra is a tabbart, ha túl sok a tab, és akkor nem lesz "spagetti". Pl a Flowing Tabs vagy a Tab Mix kiterjesztéssel.
  • pascal
    #118
    Csakhogy alul/felül 10+ tabnál már csak spagetti méretű tabok vannak :D ellenben ha jobb oldalon vak akkor a tabok szélessége fix lefele meg van hely bőven, most is ~15 tab van nyitva.
  • Sil78
    #117
    Ja, azt nálunk tabbar-nak hívják. Azt asszem nem lehet jobbra-balra rakni, max a TBE-vel. Alulra viszont a legtöbb tabos kiterjesztés le tudja rakni.
  • pascal
    #116
    LOL TBE homepage:
    "This extension strongly unrecommended. Tab Mix is recommended instead of this, because it is stable, light, and it covers most useful features of this."
  • pascal
    #115
    a pagebar amin a tabok vannak, az opera így hívja:)

    És tényleg fejlesztik a TBEt. Érdekes. Azthiszem talán a Tabbrowser preferences leírásában/kommentjeinél olvastam hogy mennyivel jobb mint a TBE amit már nem is fejlesztenek...
  • Sil78
    #114
    Pontosan mit hívsz pagebar-nak? Az mondjuk tény, hogy a TBE elég bugos szokott lenni, de a fejlesztése nem állt le, és állítólag mostanában használható is. Illetve a Toolbar Enhancements kiterjesztéssel is lehet pakolászni eszköztárakat jobbra/balra/alulra is (csak pl a Könyvjelző Eszköztárat nem ajánlott oldalra tenni). De gondolom a későbbi verziókban majd alapból is lesz valami ilyen jobbra/balra stb. pakolászási lehetőség.
  • pascal
    #113
    ja igen és ha vmi neadjisten nem megy Opera alatt akkor kapásból a FFt indítom és nem az IEt
  • pascal
    #112
    "Tud annyit (ill. van 1-2 dolog mindkét böngészőben, amiben a másik nem olyan jó, de ezek kb kiegyenlítik egymást), csak kiterjesztésekkel. Egyszerűen ilyen a felépítése, moduláris.

    Ha nincs IRC kliens, akkor szerinted a ChatZilla kiterjesztés mire szolgál?"

    Ez tény. Ilyen a felépítése. Ezért nem (nehezen)hasonlítgatható az Operával.

    " ott van a különálló Thunderbird is,"
    Ok de az +1 progi. Azt el kell ismerned, hogy az Opera alapcsomag a legkisebb és mégis minden benne van.

    " A felülete pedig szintén teljesen testreszabható (pl a Testreszabás segítségével, ill. CSS-sel, kiterjesztésekkel, skinekkel, stb-stb)."
    Nekem nem sikerült. Tudom láma vagyok :) De a pagebart az istennek nem tudtam a böngésző jobb oldalára helyezni, ileltve egy tabbrowser extension nevű kiterjesztéssel összejött de az már akkor elég bugos volt ráadásul leállt a fejlesztése. Igazából ez a másik bajom a FFal, OK hogy kiterjesztésekkel sokmindent bele lehet rakni, de az sose lesz olyan mintha az adott funkciót elve beletervezik a progiba.

    BTW, a FF vs Opera elég buta vita. Én maximálisan elimserem a FFot és azokat akik használják. Pusztán az én igényeimet nem elégiti ki de ez már egyéni szociális probléma :D
  • Sil78
    #111
    Tud annyit (ill. van 1-2 dolog mindkét böngészőben, amiben a másik nem olyan jó, de ezek kb kiegyenlítik egymást), csak kiterjesztésekkel. Egyszerűen ilyen a felépítése, moduláris.

    Ha nincs IRC kliens, akkor szerinted a ChatZilla kiterjesztés mire szolgál? Levelező azért nincs benne, mert ez egy böngésző (úgyis a legtöbben külön levelezőprogit használnak, ill. ott van a különálló Thunderbird is, meg többféle webmailes szolgáltatás integrálható bele kiterjesztésekkel - akinek meg beépített levelező kell, annak ott a Mozilla). A felülete pedig szintén teljesen testreszabható (pl a Testreszabás segítségével, ill. CSS-sel, kiterjesztésekkel, skinekkel, stb-stb).
  • pascal
    #110
    "Inkább tőled akarom hallani miben tud többet az Opera mint a Firefox? Benne van az összes olyan funkció ami a Firefoxban.. erősen kétlem de cáfolj meg.."

    A FF nem tud annyit. Ez tény. Nem is akar annyit tudni. Egyszerűen csak böngésző akar lenni. Aki azt akarja, hogy többet tudjun az meg felrak rá néhány extensiont.
    Az Opera elég öreg böngésző, a FF rengeteg dolgot merített belőle, ez nem szégyen, ettől fejlődik a világ.
    Én 1 hétig szenvedtem a FFal, hogy tudja mindazt amit az Operában használok, hát nem jött össze, vagy egyáltalán nem találtam extensiont a dologra vagy csak kompromisszumokkal. Azóta persze javulhatott a helyzet, ezt elismerem.

    Ja és a kötekedők kedvéért: a FFban nincs és extension sincs: IRC kliens, Levelező, Teljesen testreszabható felhasználói felület (mondjon bárki bármit, az Opera maxmálisan átalakítható szemben a FFal.)
  • Felfedező
    #109
    Inkább tőled akarom hallani miben tud többet az Opera mint a Firefox? Benne van az összes olyan funkció ami a Firefoxban.. erősen kétlem de cáfolj meg..
  • pascal
    #108
    naja én se véletlenül járok 104nél :) felcsati klatty-klatyy, lecsati, felcsati klatty... :D
  • HuHa
    #107
    Dinamikus IP rulez ehhe...
  • pascal
    #106
    IPt néz meg referrert, ha nincs referrer (AKA beírod a linket csakúgy) akkor nem számol pontot.
  • HuHa
    #105
    cookiekat nem néz? Mindegy azért törlöm őket:) Az meg nem is néztem username van odaírva, automatikusan nyomattam a linket.
  • pascal
    #104
    ja és ha új IPd van akkor szépen klattyogasd végig, mint mindenki.
  • pascal
    #103
    Az oldalt nem én csinálom... amúgy a new username nálam azt jelenti új username és nem új link ;)
  • HuHa
    #102
    Nehéz lett volna odaírni csak a usernevet írd be ne az egész linket...
  • pascal
    #101
    ITT van egy klikkelős lista, aki akar felteheti a magáét, ja és klikkeljetek minél bőszebben :D
  • Piscator
    #100
    Béke!

    Sztem Mozzit/Foxot vegyen az, aki minimálra törekszik alterbrowseroknál, Operát, aki a pluszt igényel az alap hasznosságokon túl.
  • Emmegki
    #99
    "a Firefox meg "csak" egy böngésző, és pont azt tudja, amit te akarsz, hogy tudjon..." - de ha én azt akarom hogy tudjon mindent? Akkor az O/A 3,5 megájában már benne van, az FF-hez meg vadászhatok extenzsönt. Mert az FF kicsi :) Ha meg az O/A-ban nem érdekel a sok extra cucc, lelövöm az oldalsó toolbart, és kész.
  • pascal
    #98
    "Holnap végigjárom ELTE összes géptermét, és minden gépről küldök egyet:))"

    Kösz a gesztust de felesleges. A klikkek csak külön IPről mennek, elég 1 gépről a klikk
  • Anaki
    #97
    Én nem fogom magam megOPERAltatni, inkább rókázok tovább.
  • HuHa
    #96
    Köszönöm:)
  • HuHa
    #95
    IE-ben is klikkeljetek egyet, ha jól vettem ki az külön számít:)
  • Sil78
    #94
    Az Origón már klikkeltem neked...
  • HuHa
    #93
    Holnap végigjárom ELTE összes géptermét, és minden gépről küldök egyet:))
  • smv
    #92
    Éljen az Opera 8! :) Má van language fájlom is. Faxa
  • pascal
    #91
    Klikk ment ;)
  • HuHa
    #90
    Cserébe kérek énis egy klikket:)

    KLIKK
  • pascal
    #89
    "DE hát az SG nem támogatja az operát...."

    He?
  • tehen_m
    #88
    DE hát az SG nem támogatja az operát....
  • pascal
    #87
    Szóval IDE kattintgassatok légyszike ezzel hozzájárulva az ingyen operámhoz :)
  • pascal
    #86
    ITTvannak a részletek, hogy lehet hivatalosan szerezni ingyen opera 8 licencet. 250 kattintást kell összeszedni és már röppen is. Szóval ha segítünk egymásnak és bőszen kattingatunk akkor hamar meglesz.

    Ui.: elég népszerű a cucc szóval a my.opera.com oldal sikeresen meghalt, de azért próbálkozzunk, szvsz megéri :)

    "Maxthon a legkirályabb"
    elég demagóg hozzáállás. Pláne, mivel IE motor hajta ezért a legkevésbé kompatibilis
  • JZO
    #85
    Maxthon a legkirályabb
  • [HUN]PAStheLoD
    #84
    örök hála ^.^
  • zpe
    #83
    LOL de nem mindig