7165
  • mrroma
    Ez mar tetszik, kezdodik a mozgolodas!!!
  • mrroma
    A Gazzetta dello Sport információi szerint a Roma szeretné megszerezni Jeremy Mathieut a Valenciától.

Az olasz lap úgy tudja, hogy az új elnök többek között a Roma bal oldalát is szeretné megerősíteni és erre a Valencia szélsőjét szemelték ki az olaszok. A francia játékos mellett, aki jelenleg sérült, a Romával kapcsolatba hozták Erik Lamelát is a River Plateből, akit szintén nagy tehetségnek tartanak.
  • takibalint
    Jo hogy irtam, hogy a Romanak van a legkonnyebb sorsolasa a hatralevo meccseken. Erre a Napoli nem kikap az Udinesetol, hazai palyan? Ez nem jo a Romanak. Napoli meg ugy fog jarni, mint a Roma tavaly a Sampdoria ellen.
  • takibalint
    Remelem az uj tulaj megbunteti a jatekosokat, mert ezert a tejesitmenyert ez jar. Nem tudom ez edzo vagy a jatekosok bune, vagy mindketto. Kiszamoltam 21 pontot bukot el a Roma amikor a felidoben dontetlenre, vagy gyozelemre allt, es a vege dontetlen, vagy vereseg lett. PErsze biztos mas csapatok is buktak el igy pontokat, de az elmezonyben szerintem a Roma vesztette a legtobbett vagy majdnem a legtobbett. Emlekezetes a Genoa elleni 3:0-rol elvesztett meccs.

A meccsek.

Roma Bologna 2–2 (1–0) 2 pont

Chievo Roma 2–2 (0–2) 2 pont

Sampdoria Roma 2–1 (0–1) 3 pont

Roma Napoli 0–2 (0–0) 3 pont

Genoa Roma 4–3 (0–2) 3 pont

Roma Parma 2–2 (2–0) 2 pont

Roma Juventus 0–2 (0–0) 3 pont

Roma Palermo 2–3 (1–1) 3 pont
  • takibalint
    Majd meglatjuk mi lesz. MOst viszont felhaborito, amit megint a Roma muvelt a Palermo ellen. 20. percben 1:0 utana lealank, atadjak a teruletet a Palermonak, nem tamadnak. Csak tartjak a labdat, persze, hogy egyenlit az ellenfel. 2. felidoben Vucsinics ajto ablak helyzet ures kapu fole lovi, Bet van Totti Vucsinics Boriello, megsem tamadnak, es sikerul meg1 golt kapni a Palermotol. Ez mifele hozzaallas, meg taktika???? Ebben a szezonban nem tudom hany pontot eladott a roma 1, 2 3 golos vezetesrol. Sok pontot. Ez a vezetunk-leallunk taktika Spalettinal is megvolt, de nem ertem miert ezt jatszak, amikor lathato, hogy veszelyes mert nem tudjak a labdat tartani. Juventus ellen kikapnak, utana UDinet legyozik idegenben aztan a harmatgyenge Palermotol hazai palyan sikerul kikapni. Remek. Megsem erdemli a Roma a 4. helyezest.
  • mrroma
    En is kivancsi vagyok menyit fog betartani az igeretekbol, gondolok arra hogy......uj stadion, legalabb 6 jo igazolas az elso nyaron, erdekes lesz, es ha igy lesz olaszorszagba nem lesz elenfelunk, ugy legyen.
    HAJRA ROMA!!!
  • WuFraZselic
    én meg arra, hogy odaérnek-e valami "felsőbb segítséggel" a bl-t érő helyre
  • limperatore
    kíváncsi vagyok kiket fog hozni nyáron hozzátok
  • takibalint
    Hivatalosan is megvette DiBenedetto az AS Romat. CIKK
  • takibalint
    A Napoli, Udinese, Lazio, Roma, Juventus otosbol a Romanak van a legkonnyebb sorsolasa a szezon vegere. A masik 4 csapat valamilyen formaban meg jatszik egymassal.
  • mrroma

Roma:
    Palermo (o)
    Chievo (o)
    Bari (i)
    Milan (o)
    Catania (i)
    Sampdoria (o)
    Remelem a Sampot mi kuldjuk a B-be, a tavalyi-ert!!!
  • takibalint
    Mexes elhagyja a Romat. Ez mar biztos. O maga jelentette be. cikk
  • takibalint
    A 2010–2011-es olasz labdarúgóidény egyik legnagyobb sztárja, Alexis Sánchez megsérült, és kérdéses, hogy az Udinese rendelkezésére állhat-e az AS Roma elleni bajnokin.

Sánchez fájdalomra panaszkodott a bal lábában, és izomszakadás gyanújával vizsgálták meg. A vizsgálatok szakadást nem mutattak ki, viszont az orvosi stáb így is valószínűtlennek tartja, hogy Sánchez bevethető állapotban lesz a hétvégi mérkőzésre.
  • takibalint
    Átesett a műtéten Philippe Mexes, az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban szereplő AS Roma futballistája, aki várhatóan öt-hat hónapot kénytelen kihagyni.

A 29 éves francia védő térde a Juventus ellen 2–0-ra elveszített vasárnapi rangadón sérült meg, és az operáció során kiderült, hogy a játékos bal térdének külső keresztszalagjai roncsolódtak.
  • takibalint
    Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban szereplő AS Roma hátvédje, Philippe Mexes a Juventus ellen hazai pályán 2–0-ra elveszített vasárnapi bajnokin szenvedett súlyos térdsérülést, melynek következtében akár négy-öt hónap kihagyás is várhat rá.

Mexes a Juventus elleni találkozó első félidejében sérült meg, a második játékrész hatodik percében Vincenzo Montella vezetőedzőnek le is kellett őt cserélnie.

A Roma hivatalos honlapjának tájékoztatása szerint a francia válogatott védő bal térdszalagja sérült meg súlyosan, operáció is vár a játékosra. Az, hogy mennyit kell kihagynia Mexesnek, a későbbi vizsgálatok során fog kiderülni – az első jelentések szerint legalább négy-öt hónapra vált harcképtelenné.

Hét fordulóval a bajnokság vége előtt a Roma a hatodik helyen áll a tabellán.
  • takibalint
    En viszont nem. Sajnos tenyleg igy van. Juventus ellen az utolso kb. 20 percre allt be Vucsinics helyett.
  • IXEMGabeo
    áprilisi tréfának szántam:)
  • takibalint
    Juventus halovany volt Roma is. Roma eler az ellenfel tizenhatosahoz, es felallt vedelem ellen megall a tudomany. Juventus ellen is ez volt
  • takibalint
    Teljesen mindegy, mert amiota MOntella az edzo Boriello csak padozik. Lazio ellen sem jatszott, Fiorentina ellen sem. Legfeljebb ha Vucsinics vagy Totti megserulne, jatszatna szerintem.
  • IXEMGabeo
    az sajnálatos...:S nagyon szeretem Del Pierot:S

én meg olyat hallottam, hogy Boriello se fog játszani, mert combizom húzodása van!:S sőt még De Rossi játéka is kérdéses hallod-e. Hogy fogjátok így a rangadót megnyerni?
  • takibalint
    A La Gazzetta dello Sport beszámolója szerint Alessandro Del Piero lemaradhat a Juventus AS Roma elleni vasárnapi rangadójáról.

A 36 éves támadó combhajlító izma sérült meg a torinóiak egyik edzésén, és elképzelhető, hogy a szintén sérült Giorgio Chiellinivel együtt ki kell hagynia a bajnokit.
  • takibalint
    A Corriere dello Sport értesülései szerint az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban szereplő AS Roma vezetősége, valamint az Unicredit bank megállapodott Thomas DiBenedettóval, így ő lesz a klub új tulajdonosa.

A lap értesülései szerint a felek hivatalos közleményben jelentették be az egyezséget, amelynek értelmében DiBenedetto megvásárolja a klub 60 százalékát, a maradék 40 százalék pedig az Unicredit tulajdona lesz, de elképzelhető, hogy további befektetők vásárolnak részeket ebből.

A hírek szerint a megállapodást a következő húsz napon belül kell hivatalos formában is aláírni.
  • takibalint
    Az biztos, meg a Romanak is. Csak nem kellene elnemzetkozisiteni a csapatot megjobban. Na ezt jol megaszontam. :)
  • szucsy89
    remélem összejön, jót tenne az olasz focinak
  • takibalint
    Sztárjátékosokat és új stadiont ígért az AS Roma leendő tulajdonosának tartott Thomas DiBenedetto amerikai vállalkozó. A nehéz anyagi helyzetben lévő labdarúgócsapatot hitelező Unicredit bankkal megkezdett tárgyalásai várhatóan szerdán zárulnak le.

„Forza Roma!” – azaz Hajrá Róma! kiáltással érkezett meg hétfő reggel az olasz fővárosba a bordó-sárgák által messiásként ünnepelt DiBenedetto, és megkezdte a Unicredittel való egyeztetést.

A tárgyaláson az eddigi tulajdonos Rosella Sensi, az olasz bank, valamint a DiBenedetto képviselte bostoni vállalkozói csoport vesz részt.

A tervek szerint szerdán aláírják a szándéknyilatkozatot és az előszerződést, a hétvégi Roma–Juventus bajnoki mérkőzésen pedig DiBenedetto már a lelátón fog ülni – értesült a Corriere dello Sport.

A többi sportlap is úgy tudja, hogy a Roma csapatára pályázó öt vevő közül az Unicredit DiBenedettót tartotta a legmegbízhatóbb jelöltnek. Az olasz sajtó szerint DiBenedetto 70 millió euróért az AS Roma hatvan százalékát kapja meg, az Unicredit pedig negyven százalékot tart meg.

A La Gazzetta dello Sport hétfői interjújában DiBenedetto – nevek nélkül – hat új játékost és új stadiont ígért az együttesnek: „Az az álmom, ami a szurkolóké, hogy a Roma ismét a világ legjobb klubjai között legyen.”

Vezetőedző-váltás helyett DiBenedetto arról beszélt, hogy a Romát az egész világon ismert márkanevű „médiavállalattá” akarja átalakítani. Befektetőtársai között James Pallottát, az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokságban (NBA) szereplő Boston Celtics egyik tulajdonosát említette.
  • takibalint
    A Roma labdarúgócsapatának szurkolói (legalábbis a kemény mag tagjai) egyértelművé tették véleményüket Jérémy Menezzel kapcsolatban: azt szeretnék, ha távozna tőlük a 23 éves francia csatár.

Amióta Vincenzo Montella irányítja a Romát, Menez többnyire csak csereként kap lehetőséget, ami érthetően nem teszi boldoggá a francia támadót. Ennek hangot is adott, kijelentve, hogy ha nem változnak a dolgok, elhagyja a „farkasokat”.

Hogy mi lesz a sorsa, azt még nem lehet tudni, a csapat szurkolói mindenesetre „tudatták” vele véleményüket. A Roma trigoriai edzőtáboránál a „Menez, takarodj!” rigmust kiabálták, az egyszerű, ám annál világosabb üzenetet pedig a komplexum falain is „megjelenítették”.

Menez ügynöke eközben váltig állítja, hogy a játékos jól érzi magát a Románál, és imádja az olasz fővárost, a történtek tükrében azonban nem lenne meglepő, ha Menez a nyáron tényleg klubot váltana.
  • szucsy89

• FrancescoTotti
    Illetve mostmár csak 13 pont :-/
  • FrancescoTotti
    Hát 15 pont, ez egyértelmű :)))
  • takibalint
    Menez helyett beküldhette volna Boriellot. Menez 2x eljátszotra, hogy felrúgták a 16-oson belül, a másodikért megis kapta a sárga lapját.
  • takibalint
    30 forduló Fiorentina - Roma 2:2 (2:1) g: 22' Mutu, 28' Totti (11-esbol) 35' Gamberini 53' Totti.

Totti 2 meccsen 4 gólt lőtt. Igaz ebből 2 büntetőből, de azt is bekell lőni. Ez volt a 200. és 201. gólja.

Montellaval nem voltam megelégedve ezen a meccsen. A 2. félidőben jobban játszott a csapat, többett birtokolták a labdát, de Boriello megint végig a padon ült, mint a Lazio ellen is. Egyedül Toti volt elől csatárként. Vucsinics eltiltását töltötte. Simplicio is és Boriello is padozott végig. Pedig jól játszottak korábban. Juan pedig... csak nézte, ahogy a játékosok gőlt lőnek mellette. Mármint a Fiorentina játékosok.
  • takibalint
    Romanak a Lazio utan is nehez merkozesek jonnek.

30. forduló 2011.03.20, vasárnap 12:30 Fiorentina - Roma

31. forduló 2011.04.03, vasárnap 20:45 Roma - Juventus

32. forduló 2011.04.09, szombat 20:45 Udinese - Roma

33. forduló 2011.04.17, vasárnap Roma - Palermo

36. fordulóban pedig Roma - Milan

kemeny sorozat. Ki mennyi pontot vár, remél, tippel ezekbol a meccsekbol??
  • takibalint
    Eleg furcsa, igen. Kicsit skizofren helyzet.

Addig is, amig kiderul mire megy Montella a Romaval. Itt egy hir, amin lehet ragodni.

Három mérkőzésre szóló eltiltást kapott Daniele De Rossi, az AS Roma csapatkapitánya, mert belekönyökölt a Sahtar Donecket erősítő Darijo Srna arcába a két labdarúgócsapat március 8-i Bajnokok Ligája-mérkőzésén.

De Rossi három napon belül nyújthat be fellebbezést. Amennyiben érvényben marad a szankció, a BL-ben vagy az Európa-ligában kell letöltenie a büntetést.

A nyolcaddöntő visszavágóján az angol Howard Webb nem vette észre a sportszerűtlenséget, majd a könyöklés miatt felhevült állapotba került Srna kapott sárga lapot.

A párharcot kettős győzelemmel, 6–2-es összesítéssel az ukrán együttes nyerte, amely a negyeddöntőben a Barcelonával csap majd össze.
  • IXEMGabeo
    Totti, de szerettem mindig is, akármilyen butaságokat csinált...

elég poén, hogy nem rég még Montellát játszani láttuk, mostmár edzősködik a Rómánál:)
  • banok
  • takibalint
    Ha mar az internetes kozvetiteseknel tartunk. Ezt az oldalt multkor talaltam. Eleg jo, sok link van rajta. Angliabol hasznalhato, nem tudom MAgyarorszagon is mukodik-e.

http://footballcenter.tv/live-matches
  • takibalint
    SERIE A 29. FORDULÓ
    Roma–Lazio 2–0 (Totti 71., 93. – a másodkat 11-esből)
  • banok
    15.00 Roma-Lazio
    tv : Digisport hu/ro/sk
    streamek :
  • IXEMGabeo
    Róma nagyon égett...:S

ezek a Brazílok szétfocizták őket (sahtar)
  • takibalint
    Cikk Vucsinics Tottenham es Liverpool kapcsolatarol angolul