207
  • HUmanEmber41st
    #1
    Szegény Jim Allchim igen korán őszül..
    hát nem is csodálkozom rajta...
  • blackeagle
    #2
    "A következő évben megjelenő operációs rendszer főbb újításai között a biztonsági javításokat," -- igen ezt mondják 95 óta
    "a bővített és hatékonyabb asztali keresőt" -- az mire jó ?? csak tudom mit hova tettem ,ha nem meg is érdemlem ,de akkor is ott egy filekezelő amiben szét tudok nézni
    ", a fájlok újfajta elrendezését,"-- ?? nekem eddig is megfelelt ( már amennyi m$-t használok ) ,
    " valamint a hálózatok közötti könnyebb átjárás sorolták fel." -- végre megoldják a hálózatkezelést ??

    Ez igy elég karcsú ,ismét a titkárnöknek készül ,aki azt nem tudja mit hova mentett.
  • grebber
    #3
    Fasza már várom.
  • dez
    #4
    Különben is idővel a legtöbb cucc DVD-re, stb. kerül. Inkább azt oldották volna meg, hogy a .lnk-k név szerint tudjanak ezekre a DVD-kre, stb. hivatkozni...! Hogy ne nekünk kelljen odafigyelni, mi melyik DVD-n van! (Klikk - és jön az OS-től a request, hogy tegyem be az x nevű lemezt.) Nem ez az idióta G:,H:,I:, stb. ... (Particiók esetén sem lenne haszontalan.) Egyes más OS-eken ez már sok éve megoldott... [És nem is csak .lnk-k szintjén, hanem minden program számára.] (És most nehogy azzal jöjjön egy M$-fan, hogy lehet erre írni scripteket... Nem fogok ezzel baszkurálni.)
  • Frenzy
    #5
    Az elso kepen valami hardware kezelo lathato, de remelem lesz benne valami advanced modu is, mert az ott valami ultra kezdo modnak nez ki.

    Mar egy masik cikk eseteben is megjegyeztem, hogy jo volna ha az asztali oprendszerbol (XP jelenleg, de majd Longhorn) lenne valami tenyleg professional verzio, ami nem tart hujenek alapbol, es ami alapbol olyan beallitasokkal jon, ami egy advanved usernek (vagy aki ert hozza) kell (pl. hogy file kiterjesztest ne rejtse el, stb). Windows Server 2003 ilyen szempontbol kedves, hogy alapbol ezek a dolgok be vannak allitva.

    Az asztali rendszereknel viszont egyre inkabb arra mennek, hogy a legutolso idiota is tudja hasznalni, csakhogy aki mar tudja, annak a sok marhasag mar kicsit faraszto tud lenni :-|
  • MasterJay
    #6
    Most akkor ez még windows?
  • MasterJay
    #7
    Ja és valami gépkövetelmény?
    Meg miért jó az ha bepillantást nyerünk a file-be?
  • TothLaci
    #8
    Ez egy "céges Windows"! Nekem nem tetszik, mert túl sok benne az egyszínű kék. Inkább maradok az XP-nél :)
  • dez
    #9
    Nem csak hogy Windows, még az XP is szerepel a nevében. Nem csoda, ezek mind csak felületes változtatások, bővítések...
  • [HUN]PAStheLoD
    #10
    reméljük imádid meghallgattatnak redmondban..
  • Myron
    #11
    ratyi
  • droland
    #12
    Amikor kihoznak egy autót, és valamilyen szinten beválik, azt fejlesztik tovább, tovább, tovább... ez senkit nem zavar...(peugeot 405-406-407)

    Amikor kihoznak egy TV-t, és valamilyen szinten beválik, azt fejlesztik tovább, tovább, tovább... ez senkit nem zavar...(Thomson Flat 72", 2.0, 2.1 100Hz, 2.2 100Hz digital)

    Amikor kihoznak egy Monitort, és valamilyen szinten beválik, azt fejlesztik tovább, tovább, tovább... ez senkit nem zavar...(CTX 15" 20, 16 majd 12ms)

    Amikor kihoznak egy Telefont, és valamilyen szinten beválik, azt fejlesztik tovább, tovább, tovább... ez senkit nem zavar...(nokia 3210, 3310, 3330 vagy 6230 majd 6230i)

    Amikor kihoznak egy Operációs rendszert, és valamilyen szinten beválik, azt fejlesztik tovább, tovább, tovább... az már egyeseket zavar...

    Érdekes...

    De van egy általánosan elfogadott nagyon örök érvényű törvény, ami mindig meg fogja állni a helyét... megpróbálom példával illusztrálni:

    Nekem nem ízletes a puncs fagyi.... egyszerű a megoldás: nem veszek... és egyesek talán az alacsony IQ miatt, ezt az egyszerű érvényű tényt képtelenek megcsinálni, leutánozni...

    Érdekes...
  • droland
    #13
    Miért nem lehet elfogadni azt egy szoftver piacon, hogy itt is MINT MINDENÜTT MÁSHOL ABSZOLÚTE nem lehet mindig ZSÍR ÚJAT KIHOZNI, abban benne lenne az abszolut inkompatibilitás esélye 100%-is, így is nehéz betartatni, főleg úgy, hogy közben szigorodnak a biztonsági követelmények a szoftverek felé, szóval nem értem, hogy itt MIÉRT NE LENNE MEGENGEDETT mint másutt: "valamilyen szinten beválik, azt fejlesztik tovább, tovább, tovább"

    Mondhatnék 1000 példát: winrar 2.8 vagy 3.4, én megmondon őszintén nem igazán érzem a kettő között a különbséget, mégis egy teljes verzióváltás van..., és hogy úgy fejezzem be mint az előbb hasonlóan: "ez senkit nem zavar..."
  • droland
    #14
    Érdekes...
  • entreri
    #15
    Várom várom de egy kicsit félek is.

    Túl soknak tűnik benne a csicsa, viszont azt bizti ki lehet kapcsolni.

    Fejlesztői oldalon rengeteg újdonságot hoz majd.
  • entreri
    #16
    Ja, és én linux alatt is kikapcsoltam azt a belenézegetős ikon bigyót. Ne tekerje a vinyót, ne zabálja a memóriát. Úgy is tudom, hogy mit keresek.
  • awender
    #17
    júliusban lesz elérhető az első béta... - 2018-ban :)
  • Zsoltika 007
    #18
    Hehe én is rácuppanok a bétára, ahogy tettem a 2000 és xp esetében is.
  • dez
    #19
    Na ja, csak épp a te példáid viszonylatában olyan a dolog, mintha a telefon, tévé, stb. új, össze-vissza hírdetett változata csak az előlapban, keretben változna... :p (Nemhogy analóg 50Hz->digitális 100Hz.)

    Én el tudok képzelni olyan változásokat, amik nem döntenék romba a kompatibilitást... Érdekes... :D
  • FtranX
    #20
    na jah!
    Nekem a mindeféle "varázslóból" van elegem. És sajnos ennek alkalmazása egyre inkább terjedőben van az alkalmazások között.
  • comet
    #21
    Semmi újdonságot nem hoz. A tiger és a KDE már most tudja azt amit itt új feature-ként felsoroltak. MOST. Nem 2007-ben.
  • CAD
    #22
    Huh baratom ezek aztan sulyos ervek :D ezt kokemenyen odamondtad!!! :D

    Ez kulonosen teteszett, latszik hogy kurvara tudod,hogy mirol beszelsz:

    >> ", a fájlok újfajta elrendezését,"-- ?? nekem eddig is megfelelt ( már amennyi m$-t használok ) , <<
  • dez
    #23
    Lassan eljut az emberek tudatáig, hogy Bill Gates nem a hihetetlen tehetsége miatt került a csúcsra, csak egyszer régen jó időben jó helyen volt (főleg, hogy oda tette magát, a szélhámosság határát súrolva), ennyi...
  • comet
    #24
    pedig igaza van.
  • Zsoltika 007
    #25
    Szerintem sem lesz ez a winfs az igazi. Most komolyan miért jó az ha ő szortírozza a fájlokat?
  • comet
    #26
    "Why do you think it has taken Microsoft so long to come out with Longhorn. Microsoft had to wait for Apple and the Free Software community to come up with enough ideas worth stealing to make Longhorn worth its customers time."

    Ez az igazság :)
  • Zsoltika 007
    #27
    Jah.
    Meg az hogy amíg pörög a zsé az xp-ből minek új játék a gyerekeknek?
  • dez
    #28
    Ha arról lenne szó, hogy fizikailag egy helyen vannak a fájlok, de be lehet állítani különféle jellegeket (stílus, stb.), és ez alapján többféle csoportosításban lehet listázni őket, meg ilyesmi, az nem lenne rossz. De valahogy nem hiszem, hogy ezt megcsinálták. De az egyszerű statikus szortírozásban egy csomó aldirbe, semmi érdekes nincs, azt sosem használtam letöltés-vezérlőkben sem.
  • asysoft
    #29
    Én kíváncsi vagyok a Longhornra. Az új kereső is jól jön, főleg, ha a családtagok szeretik elkeverni a fájlokat:D De a tartalom-megjelenítő ikonokat én is feleslegesnek, erőforrás-pazarlónak tekintem, de lehet, hogyha meglátom, megváltozik a véleményem...
  • comet
    #30


    ;DDD
  • Zsoltika 007
    #31
  • comet
    #32
    " Apple vs MS:

    Apple - Apple is a hardware company so they want to sell boxes, not software, yet each release of OS X is faster than the previous one. Tiger is expected to continue this trend.

    Microsoft is a software company so they want to sell software, not boxes, yet each release of Windows is far slower than the last one."
  • comet
    #33
    " Wow, some real specific advantages over Tiger there. I love how their search is somehow better simply because you can "organize and view the results" in different ways. And let's disregard that there will be enough time after Tiger's release for Apple to ready another OS X release in time for 2006.

    The most interesting part of this article, however, which I read earlier today, is that Microsoft is actually discussing a competitor and explaining what they think makes their product better.

    They're actually competing. When was the last time a Windows release felt any pressure from a competitor?"

    Érdekes érvelés, hajlok elfogadni :))
  • artschi
    #34
    istenkirály ez a reklám
  • zozo2001hu
    #35
    Az iPod hatalmas sikere után, minden esély megvan arra, hogy a mac-mini is hasonló sikereket érjen el, ehhez remek katalizátor a pár nam múlva megjelenő MacosX Tiger oprendszer! A spotlight mint kereső technológia egyszerűen elképesztő, nézzétek meg a preview videót, lenyűgöző a technológia, a felület minden! És ez csak egy, a rengeteg új funkció közül.

    Szóval amikor az otthoni felhasználók milliói fognak mac-re váltani, akkor lesz bajban Redmond. SZVSZ az otthonokban nőni fog a mac-ek száma a cégek esetében inkább marad a Windows ill. a LINUX. A mac-mini végülis TV-re kötve set top box is akár:)

    ui.: Az meg vicc, hogy az Apple egy sokkal kisebb fejlesztőgárdával, 2005. tavaszára kihozta a saját "Longhorn" verzióját, az M$ eközben a giga kapacitásával 2001 óta nem tud felmutatni új windows verziót, mit csinálnak Redmondban?
  • zozo2001hu
    #36
    Na erre varrjon gombot az M$:

    http://www.apple.com/macosx/theater/spotlight.html

    :)
  • patrik
    #37
    nem kötekedésképpen, de azt már pl a KDE most tudja, és lehet hogy régebben is tudta :)

    "A fájlok ikonjai többé már nem a fájl típusát jelölik, hanem bepillantást engednek magába a fájlba - a szöveges dokumentumok esetében ez az első oldal kicsinyített mását jelenti, míg a képeknél, videóknál egy apró állóképet."
  • patrik
    #38
    a végén még lehet hogy a windows szép lassan teljesen Unix / Linux alapú os lessz...
  • zozo2001hu
    #39
    Remélem ezek a screenshot-ok még egy nagyon korai alfa változatból vannak, senkinek nem feltünő az, hogy mekkora kihasználatlan felületek vannak az egyes ablakok felső részén?
  • CAD
    #40
    Hehe... teljesen igaza van :D teljesen...