75
Disney World
  • CSOCSO
    #75
    bepotoltuk az egeszet:D majd irok bovebben... kurvajo volt:D majd teszek fel par kepet is
  • DJ Bee18
    #74
    kihagytad az Island of Adventure-t??? Pedig számomra az volt a legállatabb :))). Az egy nagyon új park, olyan cuccai vannak, hogy aki nem volt ott, lehetetlen elmagyarázni :)
  • Alien
    #73
    Na jól van, örülök, hogy ti is jól éreztétek magatokat, bár ott nem lehet nem jól érezni magad :) Sajnos ahogy írtad sok idő kell ahoz, hogy mindent bejárjunk és mindent kipróbáljunk, remélme lesz még rá alkalom.

    Kár, hogy a Disneyben az Alin Attack-ben nem voltál, jópofa volt az is :D
    Ezek közül jópárat én is kihagytam amiket itt írtál, a The Twilight Zone Tower of Terror™ huhh jó lehetett :DD

    Szerintem is a Universal a legjobb, persze a Disney se semmi. Azért kegyetlen, hogy milyen dolgokat csináltak, magyarországon az életben nem lesz ilyen...

    Egyébként mennyibe kerültek most a belépők?

  • CSOCSO
    #72
    nahszoval...
    Az universal Studio-s napbol kimaradt az Universal Horror Make-Up Show
    ami igencsak azoknak jo szorakozas akik tudnak angolul...Leginkabb poenos, csaladom es en is romma rohogtuk magunkat... es horror ide vagy oda sok kisgyerek is beult.. annak ellenere hogy nem csodalkoznak ha csak 14 ev felettiek mehetnenek be..
    szal aki angolul tud az ne hagyja ki SEMMIKEPPEN SE!:)


    ---

    ezekutan elmentunk a Disney MGM Studioba

    Star Tours - the ultimate Star Wars™ thrill ride
    a nagy lepegeto eleg zsir volt a bejarat elott.. es a belso varakozo hely is elegge latvanyosan Star Warsosan ossze van rakva.. de sajna maga a szimulator alig jobb a kozepesnel..amugy a lenyeg, hogy az egyik szallitorepcsivel el kell jutni valahova dehat termeszetesen problemasan alakulnak a dolgok... mindenesetre ne hagyjatok ki!

    The Twilight Zone Tower of Terror™
    Nah ez UBERDURVA volt:))
    be kell szallni egy liftbe.. termeszetesen ulve, becsatolva.. majd kezdedet veszi az amitol sokmindenki fel a liftben.. LESZAKAD A LIFT.. de meghozza hogy:) gravitaciora rasegitve engednek el es garantaltan nem fogod elengedni a kapaszkodokat:) en csak 1 kezzel mertem megtenni de nem birtam egyenesen tartani a kezemet:) UBER volt!! SIKITOZTAM VEGIG a tobiekkel mint egy 10 eves kislany:) hatalmas volt!:)

    Indiana Jones ™ Epic Stunt Spectacular!
    Sajna ezt nem lattam:( pedig akartunk csak nem volt ra ido.. aki teheti ne hagyja ki mert tuti zsir!

    Lights, Motors, Action!™ Extreme Stunt Show
    Nah ez is durva volt... a legerdekesebb hogy OPEL CORSA-kkal csapatjak a stuntsokat!! igaz hatsokerekesse epitett nem gyenge tuningos corsakrol van szo..szal kozelsem alap de akkor is meglepo.. arrol ne is beszeljunk hogy szinte majdnem mindent megcsinalnak mint amik a filmekben vannak.. 5 cm re megallas a faltol meg autoval valo ugratgatas rukvercben meg hasonlok:) persze vannak meglepik de nem mondom el oket:)
    KOTELEZO

    The Magic of Disney Animation
    Itt az oroszlankiraly es a szepseg es a szornyeteg elegge rovid musicel valtozatat lehet meglesni.. mi csak a szepseg es a szornyeteget neztuk meg.. jo jo.. de nekem sokkal jobban tetszik a magyar valtozat:)
    aki szereti ezeket a dalokat.. az lesse meg mert szep.. nekem nagyon tetszett

    szal egy ket dolgot sajna kihagytunk de azert elegge jo kis hely az MGM studios



    ---
    Epcot

    Mission: SPACE
    urhajos.. sajna kimaradt:(

    Test Track - hullamvasut feleseg csak autoba kell beulni es egy ket dolgot csinalnak veled.. mint pl.. abs es anelkuli fekezes szimulalasa.. meg lejton fel le gyorsulas meg egyeletlen uton valo autozas.. utanna 60mph val egy 50 fokos kanyarban szaguldoztok.. most mit mondhatnek?? engem mindenki beizzitott hogy a szorolapra az van irva hogy 160 ra gyorsul az ember 2 mp alatt.. semmi ILYEn nem volt az egesz ubernagy csalodas volt. amugyse volt egy hubazz cucc, es nem csak en gondolom igy hanem amellettem ulo idegen japan csavo is..

    Soarin'™
    Ezt sajna kihagytuk mert 10 kor kezdodott a tuzijatek este.. es a Sorainnal meg 135 percet kellett volna sorbanallni este 9 kor..szal kihagytuk...
    135 perc???????????? szegeny ott allo dolgozo nem csinalt mast csak helyeselt az odatevedo embereknek akik nem hittek a szemuknek hogy tobb mint ket orat kell allni sorba ezert a szarert..amugy ez a szar arrol szol hogy valami rohadt nagy, talan felkor alaku kepernyobe odavetitik a tajat es te egy sifelvono szeru dologban ulsz.. es igy olyan mintha sifelvonon mennel baromi magasan.. csak azzal a kulonbseggel hogy itt mutogatnak nemtom hany tajat meg talan komolyabb manoverek is vannak. nemtom.. az oldalon levo videokbol nemsok veheto ki..
    lehet hogy kihagyhatatlan.. nemtom.. majd jovore meglessuk ezt is..


    Spaceship Earth
    en az hittem hogy ez a Solarin vagy micsoda van a hatalmas Epcot gombben.. de nem.. abban a hatalmas gombben egy tavkozlesrol, vagy kommunikaciorol szolo idoutazas van... a barlangrajzolastol elkezdve az egyiptomiak papirra irasan, telefonalason keresztul az internet video-chat beszelgetesig... szepen bemutatva , korhu helyszinekkel, szereplokkel...

    mi lenne ha elethu elmaszkirozott embereket mutogatnanak es nem robotokat?? nah mindegy...
    amugy erdekes volt.. sokat nem kellett ra varni..

    ezen kivul aszem mar csak a varosokban voltunk.. hisz ha az ember vegig akar ott setalni akkor arra kulon majdnem egy napot kell szanni!
    A lenyeg hogy a nagy to korul meg van csinalva par varos.. JaPan. kina, amcsi, Norvegia, olasz francia stb.. minden a kulturanak megfeleloen ja es persze minden helyen a sajat nemzetisegu " ott dolgozokkal" tehat a japan varos aruhazaban., ettermeben igazi japan emberek vannak akik... igen..karattyolnak japanul... es a tobbinel ugyanigy...
    amugy szep minden es a japanoknal ELOTTED nyitjak fel a kagylokat es szedik ki belole az igazgyongyoket es merettol fuggoen x osszegert tied lehet...
    de minden varosabn van sok sok okossag.. pl kinaiaknal a fo atrakcio a nagyonhajlekony csajok kepessegei

    sajna a magic kingdomra es az animal kingdomra nem volt idonk:(
    de amig az egyik csak allatod a masik meg inkabb fiatalabbaknak valo..


    szal hirtelen ennyi...

    a szallodaban a tv ben kulon disney csati van ahol egy egesz helyes de bohem csaj mutatja meg, hogy milyen atrakciok vannak es mik a jobbak...
    ez hasznos lehet szal mikor szallodaba erkeztetek.. pakoljatok ki furodjetek le es uljetek le a csaladdal 1 orara es nezzetek meg hogy mizu

    ha van kisgyerek a csaladban akkor nyugodtan elmehettek mindenhova...
    Magic Kingdom
    MGM studio
    Epcot es Universal is

    ha nem akartok sokat setalni akkor mindegyik 1 nap.. ha akartok akkor az epcotban 1 nap nem biztos hogy eleg...
    plusz majdnem kifelejtettem a Universal Studionak van egy masik parjka..
    az Island of Adventure
    Sajna itt sem voltunk mert nem volt ra idonk de ez is fasza hely lehet!

    Szoval azt ajanlom hogy aki ki akar jonni es meglesni ezt az egeszet az legalabb 1 hetre jojjon es masbol nem is fog neki allni a vakacio mint izzadas.. sorban allas.. elvezkedes es manikoltes.. de felejthetetlen elmenyei maradnak.. aki inkabb lustalkodna es csak NY vagy miamit nezegetne az sem olcso de kozel sem olyan mint egy ilyen utazas..
    sajna a sorrendet elbaltaztuk.. nem szabad azonnal a zuniversalba menni..
    szerintem a legjobb ha eloszor MGM.. majd Epcot ezekutan a ket universal studio
    ja es Animal Kingdom amiben van fasza dinos atrakcio is..
    szal szerintem 1 het minimum..

    legjobb az universal studio volt de a tobbi se pite...
  • Alien
    #71


    Várom a beszámolót! :)
  • CSOCSO
    #70
    majd holnap meg leirom a tobbi parkot ami sajna kozel sem volt olyan szorakoztato szamomra mint az universal.. de majd a tobbit csak holnap.. nah szegasztok..
    marmint Szeva Alien.. mas ugyse ir ide:)
  • CSOCSO
    #69
    hat igen.. nagyon uber hogy nem szimplan jobban ereztetik veled a filmet a fusstel.. vizzel stb hanem meg ELOSZEREPLOS szinjatek is van.. es meg eleg zsir is!! HATALMAS!
  • Alien
    #68


    Ezek közül amiket felsoroltál az Earthquake-n, Back to the future-ön, Men In Black-en, a Terminatoron és a Twisteren voltam.

    Terminator: ahogy régebben is mondtam, nekem egyik kedvencem, valami irtózatosan állati volt, KIHAGYHATATLAN.
    Aki még nem volt annak SPOILER:

    Csocso, ahoz mit szóltál amikor az élő szereplő így bemotorozott (vagy kimotorozott? már nem emlékszem pontosan) a vászonra és akkor úgy folytatódott tovább? :D Marha nagy volt :D


    Spoiler off

    Twister: szinte a film elevededik meg előttünk, nagyon szuper :)

    MIB, jópofa volt az is, a pontjaimra nem emlékszem :D

    Back to the future: másik kedvenc, nagyon nagy :D

    Earthquake: ez sem volt rossz :)


  • CSOCSO
    #67
    VAAAAAAAAAAAAAA nah.. hazaertem ahaverral... holnap reggel megyunk vissza de egy buli miatt visszautaztunk ide:) hihehehehe
    nahszoval... mivel sajna ma rohadt szar ido volt:( esett mint atom.. ezert nem cisnaltunk semmit.. mert pont az elso nap voltunk ott ahol minden fedett helyen van... a tobbi mind nyilt terepen van szal esoben nem igazan elonyos odamenni.. nah mindegy.. szal az Universal Studioban voltunk elso nap, azaz tegnap.

    Megprobalom SPOILER mentesen leirni a dolgokat hatha valaki kedvet kap hozza es szeretne itt eloben atelni az egeszet.

    Szal eloszor a The Mummyra ultunk fel.
    Hullamvasut feleseg, igaz baromi rovid de valami irtozatosan ZSIR!!!!!! lehet reg ultem hullamvasuton de eskuszom sokkal jobb mint ami magyarorszagon van vagy a tobbi nagy vidamparkbeli hullamvasut... ubergyorsan ment es nem kimelt es voltak meglepik:)))) szal NEM szabad kihagyni!

    Sztan kovetkezonek a BeetleJuice Show kovetkezett.
    nemtom ki emlekszik meg bitlidzsuzra. egy halott ficko bortonmintas zakoban es valami irto paraszt nomeg hulye:)
    Hat a Show sem volt kulonb!
    Hatalmasakadt poenkodott meg parasztkodott a csako.. szanaszet rohogtem magam, plusz z enekek is elvezhetoek voltak... szal aki tud angolul vagy akit erdekel az ilyen rock&roll musor az ne hagyja ki!!!!!

    JAWS - caaaapa:) reeeegi nagy kedvencem ami miatt meg a Balatonba is fosva mertem bemenni 100 meternel tavolabbra...persze kiskoromban:)
    A show ugyancsak eszmeletlen rovid volt, par helszin a capa parszor feltunik de azert latvanyos es egesz zsir.. mit ne mondjak.. ha ekkora capa tamadna ram alaphangon is tripla szivrohamba doglenek bele azonnal!
    ja es fontos.. aki beul a turara.. a hajo BAL oldalara ulljon mert sajna az en oldalamon ( jobb) alig tunt fel:(

    mindenesetre egesz jo szal lessetek meg!

    Earthquake - metroalaguti foldrenges... haaaaaat.. azert ennel kicsit jobbat vartam volna el de azert egesz erdekes volt.. en aszondom hogy egy ilyen turara sot a tobbire is csak ugy jo elmenni ha elotte sehol nem nezed meg hogy milyen es mirol szol.. ugy tudna meglepiket okozni.. de iiigy:(
    sajna elore lathato mi hol fog elrepedezni eltorni... de egesz latvanyos.. vegulis gyengebb mint a tobbi de erdemes meglesni.

    Back to The Future - NAH EZ ALLLLLAT volt!!! KOTELEZO meglesni.. egy terembe ket delorean van felemelve hidraulikaval egymas melle.. persze egymast alig latjatok de ha kihajolsz mihezkepest az autobol lathatod a masik autot.. egy hatalmas felkos alaku kivetitobe nyomatjak a filmet ami sajnos elegge regi lehet, mert latszik a CGI-n hogy nem most csinaltak.. plusz sajna baromira homalyos az egesz kepernyo:(((
    ettol fuggetlenul eszmeletlen elvezetes!!!! eddig a LEGESLEGJOBB Szimulator amibe valaha is ultem! Szinte tenyleg ugy ereztem magam mintha igazi hullamvasuton ulnek!!!!!!!! ugye nem kell mondanom hogy kotelezo-e?...

    Men In Black - vasutra felfogatott 6 szemelyes autoba kell beulni es onnan fegyverekkel kell lodozni amiert pontot kapsz... egesz jo. es vegulis jobb mintha csak ulni kene es nezelodni.. ja es az eleje is latvanyos.. hiszen egy olyan szoba elott kell eljonni ahol ket olyan gyikszeru ize beszelget kavezas kozepette:) hehehehe... amugy 145 ezer pontot csinaltam.. a 100ezer bonusz nelkul:(( sajna elfelejtettem megnyomni a NAGY piros gombot hogy megkapjam..no nembaj..szal nem a legjobb de lessetek meg!


    Animal Planet Live - ahogy MINDEN MAS IS (!!!!) ez is elegge rovid (sajna) pedig voltak benne jo dolgok... foleg mikor a madaracskak szalnak a fejunk felett.... bazz nekem egy sas a fejemtol 5 cm re szallt el.. UBER VOLT!! szinte ereztem alabszagat a madarnak! [:)]
    ize... kozepre uljetek de kicsivel jobbra a szinpadtol kepest.. de ne nagyon..csak par embernyivel.. ugy hogy a mogottetek levo epulet bal oldali szele ( ha fele allsz) es a szinpad kozepe koze uljetek. es akkor szinte tuti a fejetek folott szal el a sas... szal ne hagyjatok ki!

    E.T - nah ez volt a leggagyibb:(( ezen is nagyon meglatszik hogy kitudja hany ezer eve csinalkodtak ide a babukat mega diszleteket.. plusz SEMMI kulonos nincs az egeszben.. aki ET buzi az lesse meg.. a tobbiek CSAK unalom ellen uljenek fel ra.. de nemhiszem hogy sokat lehetne unatkozni.. reggeltol estig pont fel lehet ulni legalabb egyszer minden zsirsagra!

    Terminator 3D - nah ez is valami uber volt!!!! kihagyhatatlan! 3d mozi de inkabb 4d.. azaz van fust... viz es szel is hogy meg elethubbe tegyek az egeszet.. hja es elo karakterek..szinte 10 pontos kivitelezes.. hja es persze a filmben ebben is az IGAZI szereplok szerepelnek ahogy a MIB ben.. a Back to the Futureban es a tobbiben is!!

    Shrek 4D - Ez is ugyanolyan.. elethubbe tettek a 3d cuccokat egy ket dologgal.. itt nincsenek elo szereplok de ettol meg nagyon cool!. szal lessetek meg mind a ket tobbdimenzios filmet!

    /ja amugy aterminator fele 4d meg az elo szereplos verzio valami irtozatosan tetszik!!! jo oke nem az igazi terminator szaladgalt elottem de szerencsere ugy van megcsinalva hogy ez ne legyen feltuno es persze van egy ket meglepi a tarsolyukban szal nagyon cool!/

    jajj.. majdnem kifelejtettem a
    Twistert...
    ez volt az elso atrakcio ahol voltunk.. most reszletezzem?????? a vegen majdnem belekonnyeztem!!! szerintetek akkor jo volt????????????
    rohadt rovid de 10 pont! KIHAGYHATATLAN!!!

    mashol nem voltunk.. akartunk meg menni de mar nem volt ra se eronk.. meg amugy is valami problema volt ugyhogy inkabb kialltunk a sorbol...
    szal hirtelen ennyi.. ma este megyunk bulizni haverral utanna meg vissza orlandoba es go to MGM studio meg Epcot
    azutan meg a vizipark es jovunk haza...

    nah csoki
  • Gorvik #66
    Ne már, komolyan csak 50 dollár? Hogy a rákba tudják fenntartani ennyiből a parkot?

    A német Heide vidámparkban voltam egyszer, ott is rohadt kevés pénzt kértek el, hogy egyszerűen vicc volt.

    Amúgy sajna Disneyben még nem, de majd egyszer
  • CSOCSO
    #65
    koszikeee) mindjartindulunk.......
  • Alien
    #64
    Jó szórakozást!
  • CSOCSO
    #63
    naaah .. 5 ora mulva indulunk orlandoba:) mostmar kene aludni:) majd jelentkezek neha a hotelbol:) szevasztok
  • CSOCSO
    #62
    amugy tegnap elmentem a disney world mellett:)
  • CSOCSO
    #61
    miami sea worldbe mar voltunk nemhiszem hogy ez nagyon erdekelne minket.. de majd meglassuk..
  • Alien
    #60
    Ez pedig amit mindig mondok, a kihagyhatatlanTerminator 2:3D

    DJ Bee18 te erre bementél? Nekem ez volt az egyik kedvencem, eszméletlen volt...
  • Alien
    #59
    Jajj a Back To The Future - The Ride marha jó volt :)))))
  • OPM
    #58
    :o
  • DJ Bee18
    #57
    ez is király (azért erre nem mertem felülni, nem vagyok én olyan bátor :)))
  • DJ Bee18
    #56
    ez is kurva jó :)) 3d-vel kombinált hullám-szellem vasút szerű kavarás :))
  • DJ Bee18
    #55
    ezt ki ne hagyd :)
  • DJ Bee18
    #54
    itt pedig az adventure island
  • DJ Bee18
    #53
    ugyanitt baloldalt a többiről is van (Universal)
  • DJ Bee18
    #52
    bocs, itt
  • DJ Bee18
    #51
    vanitt egy rövid videó az egyik ride-ról
  • DJ Bee18
    #50
    az epcotben már 8 éve van ilyen, csak az az egész világ
  • DJ Bee18
    #49
    Hát nem tudom. Az Adventure Island még egy teljes nap is szűkös, az Universalra, az Epcotra is kell egy-egy nap. Na meg a Magic Kingdomra is kell egy nap. Az MGM-et szerintem ki lehet hagyni, az nem olyan király, de azért a mi szemünkkel nézve az is ott van. :)) ÉS még hova akartok menni? Mert ugye van a Sea World meg az Animal kingdom is, de az már úgy sok lenne :)))
  • Botond #48
    Brüsszelben van egy minieuropa park,ott az uniós államok leghíresebb épületei vannak.A Parlament (már a magyar) csak 2006 vagy 2007re készül el mondjuk.
  • Taranov
    #47
    A Minimundusban híres épületek vannak megcsinálva kicsiben.
    Érdekes egyébként.
  • RelakSfromhome
    #46
    Valami képállatok nincsenek, amiket lehetne itt mutogatni?
  • Alien
    #45
    Mindenre nem elég a 3 nap szerintem, mert a Universal 2 nagy parkból áll, a Disney meg 4-ből, de így is sok jó mókában lesz részetek :)) És mondom, a Terminator nehogy kimaradjon!! :)
  • CSOCSO
    #44
    :) remelem nem hagyjuk ki.. jo akkor szerintetek hany nap kell mindehez??
    mi 3 napra gondoltunk.
  • DJ Bee18
    #43
    Ja az Orlandoi persze
  • DJ Bee18
    #42
    Én már voltam. Tényleg rohadt jó. Az Adventure Island-et az Universal mellett ki ne hagyd! :)) Az Epcot is király, főleg a Test Track, ha még megvan 3 év óta egyáltalán.
  • Sephi
    #41
    Nem mert besertodtem! :D
  • kokaii
    #40
    lehet hogy a Hollyday park. nem? az klassz hely!!!
  • Botond #39
    én voltam valahol Köln környékén egy ilyen disneyworld-szerű vmiben,de nem emlékszem már a nevére >.<
  • Taranov
    #38
    Én csak a Minimundusban voltam Klagenfurtban, ott volt már valaki? :)
  • Alien
    #37
    Orlandoban asszem 50 dollár körül van a belépő , de bárhova mehettél, utána már nem kellett fizetni. Meg van olyan, hogy fast-pass, azzal nem kell sorba állnod sehova, csak az drágább :)


    Universalba is 50 dollár a belépő, és belül már szintén nem kell sehova fizetned, oda mész ahova akarsz és annyiszor amennyiszer akarsz.

    Persze azóta lehet, hogy változtak az árak, nem tudom.
  • gergod
    #36
    én 2 v 3 éve voltam eurodisneybe, akkor még belül nem kellett fizetni érte. Megváltozott? Akkor baromira nem éri meg elmenni, mert kb 3-4 jó attrakció volt. Bár én 20 éves voltam akkor.