130
kapcsolat a halottakkal
  • Zsolo007
    #90
    Hmm lássuk csak......semmit.........semmit

    Nem kell hozzá elfáradnom, egyszerűen olyan vagyok hogy ahogy közeledik az éjszaka egyre inkább torzul az ítélőképességem, és úgy nagyjából minden érzékem. Én még szilveszterkor sem tudok 2-3 óránál tovább fennmaradni, pedig nem járok bulizni......Az eddigi rekodrom a szerenádozás alatt volt amikor 5 órakor feküdtem le. Tény viszont hogy ébren voltam, és álmos sem voltam igazán, de úgy 3 óra után értelmesen már nem nagyon lehetett beszélni velem, pedig nem ittam sokat!!! (bár találkoztam isteni finom házi borocskával is az de milyen finom volt..

    Én ilyen alvós típus vagyok, ezzel nem tudok mit kezdeni :D
  • sz4bolcs
    #89
    #83 végére.

    A 2. részét meg csak úgy. :D
  • sz4bolcs
    #88
    Hát azt mondtad, már késő van. :) Inkább írd le, mit csináltál ma, amiben így elfáradtál :)
  • sz4bolcs
    #87
    "végül is sokmindent lehet alatta érteni, vagy nem?)" - ez majdnem az a válasz, amiről én is szóltam a hozzászólásomban: "amiből minden van"..
  • Zsolo007
    #86
    Ezt most mire?
  • sz4bolcs
    #85
    tévedszNEM

    Csalódott leszel, ha Szent Péter homokos, és a mennyországba kerüléshez közösülnöd kell vele?
  • Zsolo007
    #84
    Ezt most inkább halasztom, úgy érzem nincs most bennem annyi erő hogy lerjam neked pontosan és érthetően hogy én mit értek energia alatt, bár én most hirtelen azt sem értem te mit nem értesz (vagy igen? végül is sokmindent lehet alatta érteni, vagy nem?). Szal a lényeg az hogy 21:30 a htár tehát mostmár nem állok neki fejtegetni, egyszerű kérdésekre még válaszolok, mint pl: Éhes vagy-e?, MIkor fogsz lefeküdni? Sőt talán még arra is hogy hány óra van . A lényeg az hogy ilyenkor minden egyes perc elteltével az IQm iszonyatos sebességgel pottyan lefelé és éjszakára már elég nagy hülyeségeket vagyok képes összehozni :D. Szal holnap válaszolok, csak ennyit akartam mondani
  • Zsolo007
    #83
    Mindennek van oka, vagy azt is mondhatnám hogy Semmi sem történik ok nélkül :D

    "Igen ezt elismerem tényleg zagyvaság, nem tudtam kifejezni magam" Mivel jó cimbora vagy ezt elnézem neked, hiszen te is emberből vagy, vagy neeeem?
  • sz4bolcs
    #82
    Az energia pedig egy szó, amit nem tudom mihez rendeltél hozzá, de kíváncsi vagyok a definiciódra, nem arra a fajtára, hogy "amiből minden van" :)
  • sz4bolcs
    #81
    "Még ha nincs is viszonyítási alap, akkor is tudni lehet, mekkora a hatása egy egyénre." Vazz ha nincs viszonyítási alap akkor honnan tudod hogy bármi is változott? - Igen ezt elismerem tényleg zagyvaság, nem tudtam kifejezni magam. Ha megmutatkozik valami, akkor már van egy viszonyítás, épp a változás miatt. Vagy feltételezed, hogy van, aminek nincs oka?
  • Zsolo007
    #80
    A hogyan meg a miként ugyanaz......bakker, már látszik hogy fáradok :D
    Tegnap egy másik topikban fogadalmat tettem hogy 22 után nem bonyolódok eszmefuttatásokba......ezt most 21:30ra csökkentem, de szerintem fog ez még lejebb is menni :D
  • Zsolo007
    #79
    Ott a kulcsszó: "mér-he-tő". Még nem tudták lemérni. Nincs mivel, biztosan feltalálnak majd valamit. Azzal hogy rögzíted csak tudod hogy létezik. De ez a tudománynak mindíg kevés.... A tudománynak tudni kell a honnant, a hogyant, és a mikéntet is. Én erről beszéltem. Személy szerint nem tudom mit gondoljak errőla fehér zajról, érdekes dolog annyi szent. Tulajdnoképpen nem áll távol tőlem a dolog hiszen én a halált úgy képzelem el mint egy másik dimenzióba való átkerülést, dez ezt már leírtam az élet értelme topikban asszem. ÉS lévén hogy jó 100 éves multja van a dolognak nem sok értelme lenne tagadni se, egyszerűen csak nem nagyon tudom hogyan viszonyuljak hozzá :D
  • Zsolo007
    #78
    Ezt vártam tőled, pont ilyen választ :) Elismerem az első részében igazad van.

    De ez: "A zagyvaság ez: "mert nem lehet mérni azt az energiát "
    Honnan a kibaszott faszból veszed, hogy energia hozza létre? nemáááá"

    Minden energiából van, de ha nem így lenne két dimenzió között akkor is csak energia formájában közlekedhet az anyag (lsd.: féregjáratok).


    Az energiát nem tudod mérni aminek a hatására megjelenik a kép a TVn satöbbi, nem tudod mi a forrása.....


    Áh és ne mondd máér hogy ennek van értelme: "Még ha nincs is viszonyítási alap, akkor is tudni lehet, mekkora a hatása egy egyénre." Vazz ha nincs viszonyítási alap akkor honnan tudod hogy bármi is változott? Ha ülsz egy vonaton (tegyük fel hogy ez abszolút hangtalan, és nem érzeni a sínek keltette rezgéseket) és az elindul honnan tudod hogy mész ha nem nézel ki az ablakon és látod a tájat ami ugye statikus tehát csak te mozoghatsz. Ebben az esetben a föld, az oszlop ami elhúz a viszinyítási alap. Ha nincs viszonyítási alap akkor minden relatív, az egész modern tudomány pont a viszonyításra alapszik :D

    "Épp az a lényege, hatása van, másképp nem észlelnéd. Ha meg nem is észleled, akkor nincs hatása, nincs is mit mérni. Max hihetsz benne." Ezzel meg nem mondasz semmi lényegeset, sem újat...


    Ezért írtam hogy zagyvaság, NEM azért mert nem fogtam fel mit írtál....
  • sz4bolcs
    #77
    Egyébként épp a lényeg fölött siklottál el, ami a következő:
    Ha hatása van, akkor annak mértéke van, ami mér-he-tő.
  • sz4bolcs
    #76
    Azt tudom mérni, hogy be van-e kapcsolva 1, igen 2, nem
    Ha látnék egy szellemet, akkor sem mondanám azt egyből, hogy "Láttam egy szellemet, ezért létezik a mennyország."
    Lehet zagyvaság, ha nem érted meg, miről írtam, de tudnillik azt is mérésnek nevezik, ha csak 1 és 0, igen és nem közt választhatod ki a megfelelőt. Ezért már a rögzítés is egyfajta mérés.
    A zagyvaság ez: "mert nem lehet mérni azt az energiát "
    Honnan a fenéből veszed, hogy energia hozza létre? nemáááá
  • Zsolo007
    #75
    Ez milyen zagyvaság???? Attól hogy megy a monitorod, tudod hogy van áram, de méred is???? nemá!
  • Rafaelo
    #74
    :O
  • sz4bolcs
    #73
    Ha rögzíted, máris méred. Még ha nincs is viszonyítási alap, akkor is tudni lehet, mekkora a hatása egy egyénre. Épp az a lényege, hatása van, másképp nem észlelnéd. Ha meg nem is észleled, akkor nincs hatása, nincs is mit mérni. Max hihetsz benne.
  • alph4
    #72
    Itt le van írva hogy kell fellvenni!
    Aki esetleg kicsit jobban tud angolul, az lefordíthatná!
  • TommyC
    #71
    kösz a felvilágosítást...;))
  • Dj Faustus #70
    Talán azért mert a fehér zaj a teljes hallható (20 Hz-20 kHz) frekvenciatartományban egyforma hangerővel zajong, a barna zaj hangereje pedig 6 dB-t (negyedére) esik oktávonként (azaz ha 20 Hz-től számítjuk, 40 Hz-nél 6 dB-el, 80 Hz-nél 12 dB-el csökken a hangerő), ami már nem annyira zavaró.
  • Zsolo007
    #69
    Az hogy látod és rögzíted nem jelenti azt hogy mérni is tudod...a kettő nem ugyanaz...nem tudják mi a forrása (jó lehet tippelni hogy a halottak de lehet más is)....azt sem tudják hogy megy az egész dolog, mert nem lehet mérni azt az energiát amivel létrejön a kép-hang amit te rögzítesz.
  • TommyC
    #68
    Eza fehér és rózs zaj egy kicsit fájt a fülemenek...;)
    A barna elmegy..
  • Rafaelo
    #67
    egy kép :
  • sz4bolcs
    #66
    Egész eddig arról volt szó, hogy empirikus megfigyelésekkel megismerhető, és hogy a tudomány vizsgálja...
    Akkor miért ne lehetne mérni "3Dimenziós" műszerekkel, ha még a magnó is fölveszi, és van róla tudomásod?

    Ha van valamiről megfigyelésed, már akkor is mérhető, és hatással van a világra.
    Döntsük el! Vagy kitaláció, vagy létező valami aminek hatása van a vele érintkező dolgokra, és mérhető.
  • Dj Faustus #65
    Bocs, az egyik linket elírtam ;)
    Barna
    zaj
  • Dj Faustus #64
    Hogy milyen sokféle (sokszínű) zaj is van a világon erről olvashattok a Colors of noise című Wikipedia bejegyzésben.

    Aki pedig hallani is akarja a "zajokat":
    Fehér zaj
    Barna zaj
  • Zsolo007
    #63
    Hát ja ezért szarok az ilyen témák mert mindenki azt fantáziál ami a szívéhez legközelebb áll, viszont soha egyiket sem tudjuk tényekkel alátámasztani.... :(
  • TommyC
    #62
    hát elég sokmindenből indulhatunk,ki azzal bőven el vagyunk látva.de kérdés hogy bármelyik feltételezés is helyes-e...
  • Zsolo007
    #61
    Soha nem is lesz tudományos bizonyték lévén földi 3Dimenziós műszerekkel nem mérhetők ezek a dolgok (abból indulok ki hogy feltételezzük hogy a "mennyország" egy másik dimenzóban van, tehát a halálnál látott alagút egy dimenziós átjáró...(egyfajta féregjárat))
  • TommyC
    #60
    Ja mindenki mást gondol, és feltételeze a dologról, de nem nagyon vannak tudományos bizonyítékok a hangok mivoltáról...
  • Rafaelo
    #59
    az a baj hogy mindenki mást gondol a dologról :I
  • Zsolo007
    #58
    Szóval ti azt gondoljtáok hogy itt tudat alatt befolyásolják ezekt hogy vegyék fel amit hallani akarnak? Hmmm

    Amúgy attól hogy 30-40 évvel korábban dumcsiztak az nem jelenti azt hogy a múltból vette fel. Tudjuk hogy a halál után nem jut minden lélek a "túlvilágra" azonnal gyakran évek telnek el mert valami miatt ittreked. Szerintem inkább arról lehet szó hogy az ittrekedt szellemek hangját veszik föl (akik nem akarják elhinni hogy meghaltak és mintegy folytatják az életüket). Szerintem. A másik oldala a dolognak hogy a gondolatoknak nincs hangja, szal én hiába szeretnék hallani valamit az akkor nem az xy hangján jelenik meg hanem a sajátomon nem? Hiszen a saját gondolatom. Namost lévén a dolog már jó 100 éve megy, elvileg hihető lenne hogy ennyi idő alatt folytatott kutatások nem hamisítások.

    Érdekes dolog ez, vitatkozni vitatkozhatunk róla, de nemhiszem hogy megtudjuk mi az igazság...
  • Tetsuo
    #57
    Fehér zaj? Aszittem vmi ambient 1üttes.
  • TommyC
    #56
    Sztem. is valószínűbb lenne,hogy az élő emberek gondolatai;s ezeket a gondolatokat csak szeretnél a halottakévá nyílvánítani.Ezért inkább nem is gondolnak bele hogy pl. egy olyan kérdésre a "halottól", hogy mi a neved és elhangzik az hogy pl. Ron, nem is gondolják, hogy talán nem is halott hangja az, hanem a saját gondolata hogy ezt fogja a halott mondani...szal értitek...?
  • Rafaelo
    #55
    ugy gondolom lehet hogy nemis a halottak hangjai hanem emberek gondolatai amiket fölvesznek , hallottam olyat hogy egy svéd pasi kiment az erdőbe magnóval madarak hangjait felvenni és rengeteg ember beszédét vette föl akik nem a jelenről diskuráltak hanem 30-40 ével korábban azé az is elég durva lehet hogy nem is halotak nem is gondolatok hanem a jövöbe vagy a multba lehet igy bekukkantani :O
  • Zsolo007
    #54
    Kb. olyasmi hogy a különböző hanghordozókon az eredeti fgelvétel mögött egyfajta háttérzajként hangok jelentek meg, és hosszas vizsgálódás után arra jutottak hogy ezek a már meghalt, túlvilágon lévő lelkek hangjai akik így próbálnak kommunikálni velünk. Érdekes dolog, annyi szent, én spec nem tudom hogy mit gondoljak róla, de esetleg mondhat valamit az a találó könyvcím (egy vagy két éve adták ki USA-ban), hogy Nincs halál, nincsenek halottak (körülbelüli magyar fordítás).
  • Zsolo007
    #53
    EVP=Electronic Voice Phenomena = Elektronikus Hang Jelenség tiszta fordításban
  • BomBa
    #52
    Ez nekem angol.
    Akkor mi a valódi neve? Nem a filmnek, hanem ennek a cuccnak, amivel próbálnak kommunikálni?
  • Rafaelo
    #51
    kösz a hozzászólást!