130
kapcsolat a halottakkal
  • Sephi
    #50
    A film egy nagy nulla!
  • Jano
    #49
    Leírtuk lejjebb.
    A fehér zaj, rózsaszín zaj, stb. mind-mind elektronikai fogalmak. Fogalmam sincs már a definíciókról, meg hogy melyik milyen frekvenciába tartozik, illetve miért hívják őket úgy, ahogy hívják, de létező dolgok az elektronikus hullámokkal kapcsolatosan.
  • Takimate
    #48
    úr ég... ezt beszívva nagyon nem ! :)))
  • TommyC
    #47
    Pont ezen az oldalon voltam.
    Ql hangokat lehet letölteni, ilyen EVP-seket...
  • Zsolo007
    #46
    És mi ez a barna meg rózsaszínű zaj? Olyan is van vagy mese :) véletlenül nem a kijelző minősége+contrast függvénye a dolog?
  • Zsolo007
    #45
    A fehér zajt csak a filmben hívják fehér zajnak mert így hangzatosabb :) Nem ez a neve. Akit kicsit is érdekel a dolog és szeretne álláspontot kialakítani az baktasson el erre a weboldalra ahol további információkhoz juthat, a dologról már több mint 100 éve (1901 óta) tudnak persze az érzelmek vegyesek és a nézőpontok vegyesek.
  • TommyC
    #44
    Hogy parázni fogsz-e?
    Egyenesen be fogsz xarni hawer!
    Nézd meg a trailer-t!
    Itt
  • Takimate
    #43
    erről jut eszembe... mit nézzek pénteken moziba beszívva ?
    Parázni nem akarok... Ezen a fehér zajon azt tenném ?
  • TommyC
    #42
    Alapból elektronikai, és szonikai fogalom...még apámék is tanulták;
    Van barna,fehér,rózsa..minden színű
    A film is valószínű erre épül.
  • Jano
    #41
    A fehér zaj tényleg egy elektronikai fogalom. Van rózsaszín zaj is.
    Gondolom a filmben van valami kapcsolódás a fogalomhoz, meg kell nézni.
  • BomBa
    #40
    fehér zaj = "mégpedig ezt generálják, hangcuccok teszteléséhez" ezt írta nemcsakfeel ebben a topicban
    mMst a fehér zaj télleg ez, vagy van köze a "halottakkal való kommunikálással" is? Biztos hülyén hangzik, de nekem az a cikk ezt mondja.
  • TommyC
    #39
    Én nem szívásról beszélek...
  • Rafaelo
    #38
    akko szivj!
  • nemcsakfeel
    #37
    ha nem szívok, nem hallok hangokat
  • TommyC
    #36
    De az az igazán félelmetes, ha ilyenek veld történnek meg.Velem már soxor...
    És igen hátborzongatóak!Az tuti.Az amikor fingod sincs, hogy mi a franc folyik körülötted!
  • Rafaelo
    #35
    azé mondanak félelmetes dolgokat a túlvilágról pl hogy ne gyere ide meg ilyeneket
    naon durva
  • Rafaelo
    #34
    ezjo
  • Rafaelo
    #33
  • BomBa
    #32
    http://www.mozinet.hu/display.php?tablename=mozifilm&film_id=2043
    Itt azt írják, hogy már a tudományban is foglalkoznak ezzel, azért érdekelne a téma, hogy hallott-e már valaki valamit róla.
  • TommyC
    #31
    Nemigazán film, vagy tudományos, de azért EZ is mutatja, hogy milyen elterjedt fogalom is a fehér zaj:)
  • TommyC
    #30
    Atyám...Most néztem meg a trailer-jét.Enyhén szólva is parás.De asszem megyek megnézem valamikor a moziba!Komoly lehet.És mi van ha igaz az egész és valóságos...A hideg futkos a hátamon...de tényleg futkos...!
  • BomBa
    #29
    Nah én is valami ilyesmire gondoltam, csak hogy valaki hallott már róla valami konkrétat ez érdekelne. :D
  • sz4bolcs
    #28
    és mi van ott?
  • Loál János #27
    Nem tudom a filmben hogy van, én jópár éve olvastam a jelenségről (attól most tekintsünk el, hogy létezik-e, avagy ki hisz bennem, vagy ki nem), a lényege, hogy nem a hangfrekvenciás tartományban kell keresgélni, hanem egy "icipicit" felette, nem emlékszem pontosan, de bőven a GigaHertz-es nagyságrendben...
  • sz4bolcs
    #26
    Most ontopic leszek, és az #1-hez írok.
    Én nem láttam a filmet, de hallottam egy dalt:

    Én még sohasem utaztam a szellemvasúton
    A szomszéd gyerekek elmondták
    Hogy a fejük fölött egy síri folyosón
    A halál lengette a kaszáját

    Így volt!

    Én még sohasem utaztam a szellemvasúton
    Míg meg nem szállt a bátorság
    Ittam egy kortyot és vettem egy nagy levegőt
    Meglesem mi is ott az igazság

    Csak egyszer utaztam a szellemvasúton
    De nem is tagadom le a csalódást
    Csúf mese volt csak minden a falakon
    Mást vártam, mint a mi a valóság

    Nem utazom többé a szellemvasúton
    Biztos, hogy sosem válik hobbimmá
    A szellemeket látni én ingyen sem akarom
    Főleg nem, hogy jegyet is én vegyek rá
  • Rafaelo
    #25
    nekem a webkamerám szokot furcsa dolgokat mutatni elmegy aa képe meg valami elötte
    sajna még nemtudtam fölvenni :O
  • sz4bolcs
    #24
    Persze, hogy van egy rakás hang, amit csak magnóról hallunk. Gondolj csak a playbackre! :)

    Van magnód?
    1. Vegyél egy mikrofont
    2. kösd rá a magnóra
    3. indítsd el a felvételt
    4. hallgasd vissza

    Ha hallasz olyat, amit addig nem hallottál, akkor van.

    Pl. Én ezt meg szoktam játszani, ha van valami jó film a TVben és nem vagyok itthon. Megkérek valakit, hogy vegye fel, és amikor hazaérek hallom, sőt! látom is, amit fölvett.

    A "tudomány" azért foglalkozik vele(?), mert látta a filmet! ...meg tengeralattjárókra akarnak olyan új hangradarokat, amikkel a szellemeket is be tudják fogni. Uncsi már a bálnabúgás.
  • sz4bolcs
    #23
    Egyébként meg nem iszom JD-t és nem fogok meghalni. De ha valaki mégis ellenkezne, akkor halálom után kezeljétek jósként!
  • sz4bolcs
    #22
    Tán nem látod az idézőjelet, vagy látsz kérdőjelet azon kívül?

    Csak még egy gondolat fölvetődött bennem a hozzászólásodat olvasva.
  • BomBa
    #21
    :DDD
    Na visszatérve ez eredeti kérdéshez. Télleg léteznek olyan hangok, amiket nem hallunk, de ha magnón felveszünk, akkor igen? Mert a cikk szerint a tudományban is foglalkoznak már ezzel. Mert ha kitaláció lenne, akkor miért foglalkoznának vele a tudományban? Esetleg tud erről valaki valamit? Mert ahogy látom nagyon eltértünk a topictól. (#1!)

    nemcsakfeel: akkor most ez mesterséges?
  • Taranov
    #20
    Meg fogsz. De hogy jön ez ahhoz, amit én mondtam?
    Tán nem értetted?
  • Rafaelo
    #19
    bezzeg amikor én nyitottam ugyanezt a témáju topikot akkor büntipontott kaptam és bezárták ha meg más nyitja akkor lehet mi???? rohattak!
  • tigeroo
    #18
    érdekesnek tűnik:)
    a barna hanggal nem fognak foglalkozni cartman után?
  • Takimate
    #17
    látta valaki már a filmet ?
  • sz4bolcs
    #16
    De ezt miért tudományos topicba?
    Ekkora tudomány az élet, és a halál?
  • sz4bolcs
    #15
    "Minden nap megiszok egy Jack Daniel's-t. Meg fogok halni?"...
  • sz4bolcs
    #14
    Inkább az valószínű, hogy a pápa megérezte az SG fórumot...
  • Sephi
    #13
    Mk a foszereplo!!! MK A FOSZEREPLO!!!!
  • Takezó
    #12
    ezt nem értem :o
  • nemcsakfeel
    #11
    / off
    a statisztikai várható értéktől függ a hangmagasság, ez inkább magasabb fajta 1 Khz es zörej.
    pink noise, brown noise is van, azok más tónosúak, de ugyanúgy statisztikai alapon generálják :)ö