60024
  • Kaputelephant
    #56093
    Mán megy is Live
  • Gudott
    #56092
    Igen a companion ill környezet/mechanika killeket "néha" rosszul veszi figyelembe a legacy rendszer.

    A w7 -es gépen a legutóbbi patch megfektette a gépet,reinstall nem segít. Így ost az xp-s gépre másoltam vissza a biztonsági mentést és onnan ideiglenesen kikapcsolat antivírussal megy a patch. A bökkenő csak a 2 X 2 ghz-es mag , 2 giga ram és egy lassú vnyó.
    Szóval jöhetnek a több perce töltés idők és a néma GSF :D

    Illetve lesz valamikor "ma" developer stream is.
  • Shion
    #56091
    Depts of Manaan-al vesződött nagyon sokat az egyik guild társam, majd 10-szer végigtolta, mire megadta neki végül. Valami olyasmit magyarázott, hogy az utolsó boss-nál van a gond, nem szabad a tűzbe belevinni, izomból kell letolni.
  • Kaputelephant
    #56090
    AZ event FP Master Achit olvastam én is hogy hiába van meg, a listában viszont nem teljesítettként tünteti fel. Egyeseknek sikerült megoldani: Még egyszer végig mentek a legutálatosabb FP-n: Depths of Manaan. :D
    Elvileg ezzel van valami gond, egyfajta "felemásként" adja be, meg is van és nincs. De ez egyeseknél sem javított semmit.
    Érdekesség, hogy ha a chatbe belinkeled, egyes FP-nél nem 0/1-t hanem 0/2-t ír, mintha 2x kéne végigtolni.
    Utoljára szerkesztette: Kaputelephant, 2016.08.10. 11:10:48
  • oz
    #56089
    Alapvetően a történet kapcsán inkább csalódott vagyok, mint elégedett, de ez valószínűleg azért van, mert az elvárásaim voltak mások. Számomra nem volt elég kerek ez a történet, gyakorlatilag egy hosszú(nak szánt) sztori elejét kaptuk meg. Az elején nagyon zavart, hogy nem tudtam az sw univerzumba helyezni a történetet, Vitiate/Valkorion teljesen érthetetlen számomra, gyakorlatilag rebootolták a karaktert homlokegyenest más irányba. Még mindig nem tudok semmit - vagy én nem értem - a motivációjáról, céljairól, és végül mégiscsak ő a fő mozgató rugó.

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    A chapter XVI végi ünneplést meg nem értem. Nem történt semmi, az Eternal trónon egy veszélyesebb ellenfél, Arcann eltűnt, meghalni nem halt meg senki egyik oldalon sem, még a Gravestone is eltűnt DS oldali korábbi döntés hatására.
    Folyt.köv hónapok múlva.


    A companionok sem jöttek vissza, pedig azt ígérték, hogy a Ch16 végére visszajönnek majd. Valószínűleg nem volt elég erőforrás az alert küldetésekre, ami azért nem túl bizalomgerjesztő.
    És persze a szokásos hibák, tegnap peccseltek is egyet, de például a legendary LvD szintet nem lehet megcsinálni, ha már az HC Fp-k megvannak, mert nem adja meg az acsit.
    Utoljára szerkesztette: oz, 2016.08.10. 09:26:00
  • Shion
    #56088
    Ma reggel én is megcsináltam a Chapter XVI-t, vegyesek az érzéseim ezzel kapcsolatosan. Maga a történet tetszett, még ha döntéseinknek gyakorlatilag semmi súlya nincsen, az "én döntésem alapján alakul a galaxis sorsa" szlogen csak illúzió. De amit vártam, hogyan folytatódik a történet, nos egyik sem jött be. De tetszik az új vonal, szóval a történet rendben van.

    Maga az Arcann csata szerintem túl hosszú és unalmas. Ráadásul a csata nagy részében Silence alatt van a karaterünk, ergo semmit nem tudunk castolni. Így ebben a formában csak egy tehetetlen nézelődő vagyok, nem a csata résztvevője. Nálam a csata ötlete 4-es, azonban a kivitelezése és az élvezhetősége egy nagy nulla! :( A fight után az volt az első gondolatom, hogy ezt soha többet nem akarom megcsinálni, annyira unalmas. Arcann fight előtti történet és csaták viszont élvezetesek, azokat még élveztem is.

    Szerintem ugyanúgy elcseszték ezt az Arcann fight-ot, mint anno Yavin 4-en a Revan szóló küldetést. Azt is zsigerből utálom, rendszerint elindítom a fight-ot és elmegyek kávézni és 2-3 percenként ránézek a fight-ra, hogy kész van már? :(

    Természetesen benéztem, mivel a 27 karakterből lassan már nem tudom melyik micsoda. Így lendületből megcsináltam egy olyan friss karakterrel, mit a Dark vs Light event előtt napokkal indítottam el. Aztán szitkozódtam, hogy miért nem dingel be a DvL event? Miután leesett még jobban szitkozódtam, mert este csinálhatom újra egy másik karakterrel. :(

    Annyi a problémám a Chapter I-XVI történetszállal, hogy elsőre érdekes és sok helyen nagyon jó. De 27 karakterem van és mindegyikkel végigcsinálni ugyanazt, rémálom és már most 10+ karakter után rosszul vagyok, ha szóba kerül a KOFTE sztori. Nagyon remélem, hogy majd kihoznak egy olyan lehetőséget, hogy ne kelljen újra és újra végigcsinálni a KOFTE 16 fejezetét.
  • Kaputelephant
    #56087
    Valóban elmondható, hogy nem érződik a döntésein súlya, de pl a Boss harc és a finálé elég pöpec lett szerintem. Több ilyet is lehetne.
    Új alert missión van: New Alliance Alert: Shining in the Darkness! Én már megcsináltam. Mondjuk nem egy nagy was ist das. Séta fika az egész.
    Eredetileg előbb jött volna az utolsó fejezet és utána 1-2 héttel a Bonus Chapter. Mivel eltolódott az időpont valszeg így a bonus chapteré is.

    Ahogy elnézem a hivatalos fórumot, vegyesen vannak. Valakinek nagyon bejött, van akinek nem. Én azt mondom, kap egy négyest, volt már rosszabb minőségű chapter is.
    Utoljára szerkesztette: Kaputelephant, 2016.08.09. 19:24:26
  • Gudott
    #56086
    "choice is an illusion"

    Nem nélyedtem annyira bele, így konkrétumokat én sem tudok. Illetve nincs Hk-55 chapter, ill új alert mission.

    Ja meg persze a kötelező "túl nehéz/túl könnyű" parttalan vita
    Utoljára szerkesztette: Gudott, 2016.08.09. 17:31:51
  • PiszkosFred
    #56085
    Hetvegeig nekem sincs idom megnezni, megmondod - spoiler nelkul -, hogy most eppen miert szidjak oket? :D
  • Gudott
    #56084
    Nekem bebugozott a patcher, (vagy döglődik a HDD-m), így egyelőre nem tudtam megnézni az utolsó fejezetet, de a neten keményen szíják.
    Amúgy megint van/lesz egy órás karbantartás
  • Kaputelephant
    #56083
    Egyelőre nem látom, hogy elérhető lenne a Bonus chapter. Csak a már-már halogatott Jedi Recruit szerepel a listában az utolsófejezet teljesítése után. Szerintem az majd picivel később eresztik útjára.

    Event: Bounty hét lenne, de úgy néz ki megint fertőzést kaptunk.
    Utoljára szerkesztette: Kaputelephant, 2016.08.09. 12:26:46
  • DarkBlade
    #56082
    Az új epizód is éles, vagy az maradt 11. -re?
  • Kaputelephant
    #56081
    Hajnalban meg is történt a 4.7 élesedés. Előrébb hozták, mert valami gubanc volt. Lehet nyomni már is srácok! Éljen a betegszabi! Kockulunk! :)


    Utoljára szerkesztette: Kaputelephant, 2016.08.09. 10:06:40
  • Kaputelephant
    #56080
    Áhá értem, köszönöm szépen a választ!
    Utoljára szerkesztette: Kaputelephant, 2016.08.05. 21:20:12
  • Gudott
    #56079
    És akkor a válasz:

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Revan és Mandalore maszkja két különböző darab.
    A mandók egy bolygón igen keményen elverték a catharokat, egy öbölbe szorították őket, és hozzákészültek a már megadott ellenség kiirtásához. Ekkor egy női mandalori harcos kiállt, hogy ez gyáva és aljas tett lenne, erre egy Fett azt válaszolta, hogy ha akarja védje meg őket. A nő így tett és őt is megölték. A köztársaság ekkor még nem igazán foglalkozott a mandokkal, mivel főként még a külső gyűrű tevékenykedtek. Revant és pár jedit küldtek kivizsgálni az incidenst, aki megtalálta a maszkot majd mikor felvette, látomása lett neki és a vele tartóknak, így látták a mészárlást. Nagyjából innen indul meg Revan "karrierje" és mozgalma és innentől viseli az egykori női mando maszkját.
  • Kaputelephant
    #56078
    Segítséget kérnék lore-al kapcsolatosan: (csak saját felelőssegre)

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Revan Mask: Nos a Kotor 1-ben is, ha jól emlékszem arról volt szó a korábbi eseményekkel kapcsolatosan, hogy legyőzte Mandalore-t és megszégyenítés gyanánt elvette a maszkját és ő kezdte el viselni. Majd mikor Sithként tért vissza akkor is viselte. Most olvasom a Revan könyvet és abban azt írják, hogy miután legyőzték Mandalore-t elrejtették a maskot, majd Canderoussal megtalálják ismét és Cando lesz az új Mandalore. Közben Bastillánál is van egy Revan Mask elrejtve amit Meetra-nak (Exile, KotoR 2) ad, hogy ha megtalálja Revant adja oda neki. Na most akkor hogyan is van ez? Van külön Mandalore + Revan Mask? Akkro Revan Maskja honnan van? Tiszta katyvasz ez már nekem. Pedig ha jól emlékszem a KotoR-ban arról volt szó, hogy az a mask amit visel Mandalore-é. + Addig tuti viselte amíg a Jedik el nem fogták stb stb kotor 1, tudjátok. Ez a könyv pöppet ellentmondásos. No tessék segíteni hámozni. Köszönöm.

    Utoljára szerkesztette: Kaputelephant, 2016.08.05. 18:06:36
  • Plata
    #56077
    Én mióta ismerem mindig is volt.Csak ha jött ki nagyobb kieg akkor mintha lenullázták volna.
  • PiszkosFred
    #56076
    De, jo ideje (ertsd, evek ota) van mar 90 napos cooldown.
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2016.08.05. 00:33:10
  • Kaputelephant
    #56075
    Ez valami újdonság: "Previous Subscribers who participate in Friends of SWTOR cannot be referred again for 90 days."? Van 3 Accountom ami sub volt (ne kérdezd, volt olcsón 30 nap, pár száz forintért) és az official accountommal mindig használtam refer linket így az elsőért 600 továbbiakért 100 CC-t kaptam érte. Most lassan 2 hónap kihagyással akartam megint használni ezt az opciót, és nocsak mit találok. Ez eddig tudtommal nem volt. Kicsit szigorít a BW. :)
  • Kaputelephant
    #56074
    Valami gyros és átlátható oldalt kerestem a gyors build váltásra HM FP farmoláshoz DPS/Heal - DPS/Tank kasztok között. Mondjuk inkább úgy, primitívebbet, mint a Dulfy. Gyors build talentek + prior statok. LvD event...ehhh, már nincs sok vissza.
  • gunji
    #56073
    Hm, az oldal neve nem, de a designja rémlik a trialos időkből. Örülök, hogy az oldal még aktív négy év után is [ez itt egy tapsolós smiley helye]
  • Kaputelephant
    #56072
    Pedig 4.0 buildek vannak. Lelgalábbis amiket néztem, mind 4.0-ás.
  • Plata
    #56071
    Nem rossz oldal de helyenként van pár év lemaradása.Én gyorsan meg is néztem magamnak egy buildot,erre kiderült nem is olyan talentok vannak most és vagy nem azon a szinten.
  • Kaputelephant
    #56070
    Találtam egy nagyon jó kis összefoglalót. Amolyan Dulfy 2.0 de nekem jobban bejön, lényegre törő. Build Guide
  • Gudott
    #56069
    Chapter XVI. teaser, Cartel Market változások.
  • Plata
    #56068
    Aki tud menjen el a flottára felvenni a napi pvp küldit,most voltma felvenni GSF és pvp napit,flevettem őket és kiírta hogy a pvp kész is,szintet is léptem.
  • Gudott
    #56067
    És persze, ha valaki szeretne írni cikkeket, bejegyzéseket, csak nyugodtan. Én is örülnék neki.
  • Plata
    #56066
    Állati csini szetteket lehet kapni flottánál.Bár kicsit húzós az áruk egy új karinak,de pár FP után meglehet az ára.
  • Gudott
    #56065
    ígéret van egy régi tagtól, hogy rendbe lesz rakva az oldal (mármint az swtor.hu) és a szellem adminok accountjai repülnek. (mondjuk erre ígéret már egy jó ideje van...)
    Ha ez teljesülne, akkor én is itt folytatnám, ha nem akkor jönne az ,amit lent linkeltem.
    Anno rajtam kívül nem volt más jelentkező, aki vállalta volna, h besegít az oldalnak. Nem tudom, hogy most lenne-e jelentkező rá.
  • gunji
    #56064
    És mekkora lehet e játékos bázis (a játék fórumán olyan 200k körüli előfizetői létszámot találtam) ?
  • Panzeradler #56063
    Lehet, hogy ezért nincs már játékos bázis, nekem személy szerint nincsen semmi kedvem se belépni, azért, hogy szintezzek. De bioware szerint csak én vagyok ezzel így.

    És szerintem a casual, story ops-ot ölő réteg is tudna örülni egy pár opsnak.
  • Kaputelephant
    #56062
    És utána mi lesz az oldallal? Lesz aki átveszi, vagy megszűnik, esetleg, úgy mint a WoW-Hungary kietlen pusztaságként megmarad, mint egy szellemwebhely? Rendes brigádot is össze akarsz rakni vagy 'loneRanger-ként egyszemélyben?

    ui: bocs a sok kérdésért, kezdek kicsit belelkesedni, mint anno a Blizfeednél, hogy nem maradunk "hivatalos" magyar fan site nélkül.
    Utoljára szerkesztette: Kaputelephant, 2016.08.03. 21:53:30
  • Gudott
    #56061
    Maradnék a hagyományos formánál. :D
    Nyilván valamilyen WP-s sablon lenne, csak a tárhelyszolgáltatón gondolkodok még, ahol egyszerű a backup és van normális FTP kapcsolatra lehetőség. Nem szeretném teljesen a WP-nek kiszolgáltatni magam.
  • Kaputelephant
    #56060
    Sokan a WordPress.org-t írják, hogy nagyon jó és eléggé elterjed a cucc. De nézz itt szét ha gondolod: Blogs Ha kell valami szólj. Ezek mind külföldiek. Vagy esetleg csak hazait szeretnél? De a legtutibb a youtube. Videóblog :)
    Utoljára szerkesztette: Kaputelephant, 2016.08.03. 20:45:25
  • Gudott
    #56059
    Már egy jó ideje sajnos eléggé hendikeppes az oldal, a feltört admin utáni takarítás eléggé idegölő, nekem meg most lett elegem, a spammer 1 scripttel több tucat bejegyzést fertőz meg, amit én kézzel sok sok perc alatt takarítok ki, az neki kb 30 másodperc visszatenni.

    Az eredeti gárda a játék megjelenés után kb 1-1,5 évvel lelécelt, utána Nephin, majd én írogattunk az oldalra.
    Én továbbra is folytatni szeretném, ehhez kellene valami normális felület.
  • Kaputelephant
    #56058
    Kíváncsi voltam mikor jut az oldal a WoW-Hungary sorsára. Már rég akartam kérdezni várható-e valami, de akkor úgy néz ki, hogy bedől az egész. Utána nézek, pár ismerőst megkérdezek. Mobilbarát+no disqus. Értettem.
  • Gudott
    #56057
    Egy kis segítség kellene.
    Egy bolondbiztos, alap blogoldalhoz jelenleg mi az ajánlott szolgáltató?
    A magyar swtor oldal finoman szólva is recseg-ropog, régi tagok adminját felhasználva tele van szemetelve spamekkel össze vissza, átirányít különböző kétes oldalakra, nem megy a login, csak kerülővel, durva régi WP van alatta, amit nem lehet updatelni, stb stb.
    Szóval nagyjából folytatnám a hírezést a játékról, csak valami felhasználóbarátabb helyen, ehhez várnám a tippeket.
    Ami a lényeg, hogy legyen mobilbarát verzió belőle és a disqust kommentmotort semmiképpen sem szeretném használni.
  • Kaputelephant
    #56056
    Igen, megint ügyes voltam. Elég lett volna rávinni az egeret a karakter fülön a Pres-re és ott írja is, hogy a Companion hatékonyságát növelni xD
    Köszi.
  • PiszkosFred
    #56055
    Hat ha csak nem egy companion az egyik csapattag, akkor sok szukseged nincs presencere :)
  • Kaputelephant
    #56054
    Egy kérdést szeretnék feltenni. Most elkezdtem healerkedni 65-n, megfelelő gear beszerzésével. HM FP-tól szeretnek stimulátorokat használni. Healernek Presence vagy Mastery kell? Presence-t sosem használtam semmire, nem tudom konkrétan mire jó. (basszus, 2 év és semmi presence...borzasztó)