Star Wars: The Old Republic (MMORPG)
Jelentkezz be a hozzászóláshoz.
Schematics esik a Galactic drop-ban, vagy vendortól lehet venni?
Tomb of Freedon Nadd
Vagy a másik lehetőség, hogy 200k crediért kiváltod Legacy / Character Perks / Field Respecialization skill-t és akkor bárhol bármikor ingyen válthatod a skill fádat.
Final Fantasy XIV: Shionka Szilard (Omega server) Elder Scrolls Online: Shionka
Jedi Shadow-nak 3 skill fája van: 1 tank és 2 dps. Általánosságban (és ez a Shadow-ra is) elmondható, hogy a dps-ek esetében az egyik skill fa burst dps (az elején nagyokat üt, aztán kis pihi), a másik skill fa DOT (damage over time, például 18 másodpercig sebző tűz) alapú. A két ág között minimális különbség van, ha end-game dps-t nézünk, főleg a játék stílus és a használati képesség számít (értsd mennyire fekszik neked ez a stílus, mennyire tudod kihozni belőle a maximumot). Próbáld ki az egyik ágat és ha nagyon bejön, jól megy vele, akkor hagyd meg. Ha nem tetszik, akkor bármikor át tudsz váltani a másik ágra.
Az én Shadow szerintem burst ágon van, úgy rémlik. Bár már hónapok óta nem játszottam vele, megkoptak az emlékek. Itt találtam leírást mindhárom skill fa használatáról: Shadow skill fák
Final Fantasy XIV: Shionka Szilard (Omega server) Elder Scrolls Online: Shionka
Sajnos igyekszek rákeresni de nem nagyon találok kielégítő leírást... ráadásul az angolom sem a legjobb
Te melyik klánban vagy? Csak mert ha már ilyen segítő kész vagy inkább hozátok csatlakozom
Teamspeak elérhetősége általában minden guildnek van, de csak guild tagoknak osztják meg. Az én ts szerverem is bérelt szerver, havi díjat fizetek érte évek óta, így kizárólag guild tagoknak és régi barátoknak engedem meg használni. Nem szeretnék átjáróházat csinálni belőle. 😞
Javaslom, csatlakozz egy guildhez és kérj ott segítséget a játékkal kapcsolatosan. Ha nem nagyon segítőkész guildet találtál, akkor lépj tovább a /gquit paranccsal és keress másik társaságot. A magyar klánok többsége örül az új tagoknak, segítőkészek szoktak lenni, így nem nagyon tudsz mellélőni a választással.
Final Fantasy XIV: Shionka Szilard (Omega server) Elder Scrolls Online: Shionka
Persze elvileg vannak aszimmetrikus fegyverek, amik majdnem egypengés fegyvert imitálnak.
A kérdések pedig jöhetnek ide, lehetőleg számozd be őket, így mindenki egyszerűen tudd válaszolni rá.
The Old Republic Hungary ----- swtor.hu
Tomb of Freedon Nadd
Amúgy a KOTFE megjelenésekor a priority opsokkal is elég sok idő, legalább egy hónap mire 1!!! karakterem full 224-ben volt, ráadásul úgy, hogy egy progress raid guild tagjaként, ahol folyamat mentünk a HM prio rédekre, még altokkal is, hogy minél előbb a main karikat felgeareljük. Szóval nem volt azt olyan könnyű megszerezni.
Utoljára szerkesztette: Party Hard, 2016.10.19. 15:52:53
“Yesterday is over. Tomorrow is yet to come. Today is yet unknown. Let's go!”
-Van Galactic Command stash (alapesetben 25 itemnek, de lehet bővíteni), amivel az itemeket el lehet osztani a karakterek között. ( kb mint az új pack nyitó stash, egyfajta mini legacy stash), de lehet, hogy ez a végleges verzióból kimarad?
-A Craftolt armorok jelenleg nem rosszabbak a rng Galactic dropnál, kivéve a mainhand, ( 1500 tech/force power vs .2000)
-Az armor kivételével a RNG galactic droppok RE-elhetőek (mod, ench, hilt/barrel)
-A fentiekből adódik, hogy a Galactic Drop-ot simán át lehet legacy armorokba tenni, míg a craftolt itemek nem moddolhatóak ( kivéve augment slot iletve dye, illetve fegyvereknél az effekt slot)
- Hogy van-e heti limit a pontgyűjtésre az még nem eldöntött
Party Hard:
Hatred, de ott meg kell tanulni a DoT (damage over time)-okat pakolgatni ill terjeszteni
http://dulfy.net/2014/10/13/swtor-disciplines-calculator-swtor_miner/?link=dGEAAABBAgACGAECBQkNFA8A
Utoljára szerkesztette: Gudott, 2016.10.19. 14:47:26
The Old Republic Hungary ----- swtor.hu
- az RNG drop
- a karakterenkénti endless grind
- a content helyett régi tartalom grind
- a bolster kérdése
- a jelenlegi tokenek kivezetése
- a pve-tábor elégedetlenkedik, hogy 0 skilles emberek fogják elözönleni az ops groupokat high lvl gearben 0 játéktudással
- a pvp-tábor elégedetlenkedik, hogy magasabb gear-es pve emberek előnyt fognak majd élvezni a lvl70-es pvp-ben.
- hogy force-olva vannak az emberek a ranked arénára item nélkül.
- meg persze az rng drop, az rng drop, és az rng drop<#hehe>#hehe>
Tomb of Freedon Nadd
Final Fantasy XIV: Shionka Szilard (Omega server) Elder Scrolls Online: Shionka
Mondjuk még mindig enyhébb mint a reddit, azon szerintem már a moderálást is feladták a vonatkozó topikokban.
Tomb of Freedon Nadd
PvP: itt a legfontosabb, hogy melyik Class fekszik neked és mivel tudsz játszani. Ranked PvP kivételével mindegy mivel játszol, a lényeg, hogy mennyire tudsz játszani vele. Ismerőseim között van aki a Assassin-ra esküszik, más az Operative-ra, de van aki Juggernaut-ban penge. De van Powertech fanatikus is 😊
Ha melee AoE-kat nézzük, akkor szerintem a Powertech / Vanguard páros a nyerő, neki van a legtöbb aoe-ja. Sentinel / Marauder és Operative / Scoundrel-nek talán 1, max 2 aoe-ja van összesen. Juggernaut / Guardian talán az átmenet, van 1-2 ütős aoe-ja, a többi viszont gyenge.
Final Fantasy XIV: Shionka Szilard (Omega server) Elder Scrolls Online: Shionka
A dual vild en kivűl esetleg?
Utoljára szerkesztette: Party Hard, 2016.10.19. 01:40:41
Final Fantasy XIV: Shionka Szilard (Omega server) Elder Scrolls Online: Shionka
A veteránok részéről többször volt felvetés, hogy időnként az imperial oldalt toljuk, de a casual játékosok ezt mindig elutasították, hogy nincs idejük/kedvük imperial oldalon is felhúzni karaktert. Most annyival talán javult a helyzet, hogy aki csinált DvL eventet, annak talán már van impen is karaktere 😊 De az imperial oldali játék még mindig a jövő zenéje, jelenleg nem vagyunk napi szinten aktívak, sajnálom 😞
Final Fantasy XIV: Shionka Szilard (Omega server) Elder Scrolls Online: Shionka
Más:
Shion impen van valami jelenlétetek?
uplay: N0m4d_HUN Ryzen 9 3900x / 32 Gb ram / Gygabyte 2070 Super 8 Gb
A "vegyél pass-t, hogy használd a heti passokat" én simán kinézem belőlük és akár sikeres is lehet, kiindulva a CM pakkok sikeréből....
És pl 208 a HM FP-re és a story OPsokra bőven jó, ha van mellette némi játéktudás is
Utoljára szerkesztette: Gudott, 2016.10.18. 13:34:13
The Old Republic Hungary ----- swtor.hu
Amúgy az end game craft-hoz eddig szükség volt end game drop alapanyagra is, kíváncsi vagyok ezzel mit fognak kezdeni.
Tomb of Freedon Nadd
(remélem nem olvastam el nagyon a dolgokat, de az "end-game " craftolás továbbra is megmarad, igaz így nem lesz setbonus, de hát senki sem dől majd a kardjába 😄)
Valamint szerintem lesz Galactic Coomand Pass (de csak CC-ért), hogy tudd a többi heti pass-t használni...
Utoljára szerkesztette: Gudott, 2016.10.18. 13:02:40
The Old Republic Hungary ----- swtor.hu
Elsősorban én is HM/NIM raider vagyok és sajnálom, hogy még nem lesznek új opsok, de nem tartom rossz ötletnek ezt a Galactic Commandot. Két dolog van benne ami szerintem gáz: a random loot (ez nagyon gáz, remélem változtatnak rajta valahogy) és a ranked wz követelménye már nem a full expertise hanem valamilyen szintű valor (remélem max 30 lesz, bár kétlem). Ennek a valor követelménynek az ég világon semmi értelme nincs. Pl.: van egy valor 100-as sentim, full pvp gearben, nem is tolom vele rosszul és akarok egy kicsit a tükörclassal (marauder) is rankedezni, akinek mondjuk a jelenlegi valor szintje 10, mert nem nagyon játszok vele. Eddig simán átküldtem a geart és a marám is full pvp gearben figyelt és mivel a sentimmel már jól tolom, a marával sem lesz gond, mivel ugye tükörclass. Na akkor most miért is kéne a marámnak mondjuk lvl 50 valor ahhoz, rankedezzek?? Full marhaság.
Utoljára szerkesztette: Gepo, 2016.10.18. 13:02:13
Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2016.10.18. 12:09:26
“Yesterday is over. Tomorrow is yet to come. Today is yet unknown. Let's go!”
- Assassin dps, ez jó lenne még
- Scoundrel / Operative dps, ez nem tetszik nekem, nem is lesz.
Szóval van 27 karim, legalább 3 karakterrel (dps, tank, healer) járok ops-ra, szóval mindegyikkel külön kell farmolnom 😞
Final Fantasy XIV: Shionka Szilard (Omega server) Elder Scrolls Online: Shionka
Tomb of Freedon Nadd
Command Rank – Basically your rank in the Galactic Command system. Each time you rank up, you get a Command Crate. Command Rank is character specific, not legacy wide.
Tomb of Freedon Nadd
A legacy lenne a jó megoldás, mert mondjuk elmegyek a main Sage-mel GXP-t farmolni, majd Ops után átloggolnék a Commando-ra és azzal váltanám ki a ládát. Így nem gond, hogy a Sage-el nem tudok Commando-s set itemet kiváltani.
De ha karakter GXP lesz, akkor szívás lesz, mert mindig az adott Class-al kell kifarmolnom a gear-t, aminek szeretném. Hiába a legacy-s ruha, mivel más Class-al nem tudom kiváltani a gear-emet, ezért "semmire" nem megyek velük. Ez esetben akkor van haszna a legacy-s gear-nek, akinek több ugyanolyan Class-a van, mint nekem 3 Sage és 2 Sorcerer. Egy gear-el le tudom fedni mindegyiket.
Final Fantasy XIV: Shionka Szilard (Omega server) Elder Scrolls Online: Shionka
"Gear will no longer drop from bosses as all gear will come from Command Crates. All cosmetic/unique drops will still remain on those bosses (Stronghold Decorations, Wings of the Architect, etc.)."
Utoljára szerkesztette: oz, 2016.10.18. 11:19:32
Eltelt 4 év és most visszahozzák.
GG
Tomb of Freedon Nadd
Az, hogy csak sub only az várható volt, mert a józanabb emberek eddig sem fizettek elő minden hónapban, hanem megvárták amíg kijön "valamennyi" tartalom és akkor egyszerre behúzták az összeset (ami persze az EA fals politikája miatt volt.)
Kizárni a f2p/preferred játékosokat a gearből egy vicc, vagy akkor ne legyen egyáltalán f2p model.
Tomb of Freedon Nadd
Sőt, akárhányszor elmentem PUG Ops-ra, ott is a leader osztotta ki előre megbeszélt szabályok szerint. Itt sem lesz változás.
Mire gondolsz, ami szerinted rosszabb lesz, mint most?
Final Fantasy XIV: Shionka Szilard (Omega server) Elder Scrolls Online: Shionka
Evek ota ez van, megszoktak mar mindenki, el is fogadta mindenki. Csak az fog hisztizni emiatt, aki hisztizni AKAR emiatt
“Yesterday is over. Tomorrow is yet to come. Today is yet unknown. Let's go!”
uplay: N0m4d_HUN Ryzen 9 3900x / 32 Gb ram / Gygabyte 2070 Super 8 Gb
Egyrészt ez az egész dolog csak előfizetőkre vonatkozik. F2P és preferred egyáltalán nem fér hozzá ehhez a rendszerhez, így ők teljesen kimaradnak belőle.
A bossokból pedig egyáltalán nem random loot esik, hanem egy token, amit a raid leader annak oszt ki, akinek szükésge van rá / még nincs neki, az meg arra váltja be, amire akarja (gondolok itt arra, hogy - ha már a set bonus megvan - bármilyen kaszt dolgát ki tudja váltani az optimális modok miatt). Csináltunk egy opsot, általában esett valami mindenkinek, pláne az elején.
Most pedig lesz egy full random láda, amit időközönként megszerezhetsz (játsz sokat a régi kontenttel, persze, és akkor gyorsabban), és dobhat neked valamit, amit vagy jó, vagy eladsz egyből (ja nem, visszaadhatod xp-ért a vendornak, így gyorsabban juthatsz a következő ládához).
Mivel én alapvetően egy raider lennék, aki a HM/NiM kontentet üti, semmi kedvem napi sok órát tölteni régi, ezerszer megcsinált kontent farmolásával, hogy kapjak egy olyan cuccot random, ami semmire sem jó (van jobb, már kiesett, nem optimális). Új játékost/altot behozni egy HM/NiM csapatba lehetetlen, hiszen nem tudunk egy hét alatt felgearelni egy új játékost.
Ez a rendszer egy full casual előfizető játékosnak jó, aki még nem játszotta végig a tartalmat, nem játszik sok alttal (hiszen ez az egész karakter függő, nem legacy wide), és sok időt tölt a játékban. Az a kevés veterán, aki még nem lépett le, az majd most fog.
Sőt, ha jól értettem, a GSF is adni fog GXP-t, tehát aki szeret repkedni, ezzel is fejlesztheti a gear-jét.
Jó lesz ez szerintem, kicsit elfelejtjük megint a tokenes rendszert.
Megszűnik a Priority Ops, ami azért lesz jó, mert így a játszani egyáltalán nem tudó vérpistikék nem fognak 224-es gearben feszíteni, holott még egy Tactical Fp-t sem tudnak megcsinálni.
Egy dolgot el kellene fogadni, az MMO játékok folyamatosan változnak, hol tetszik nekünk az irány, hol nem. Lásd WoW is folyamatosan változik 10 éve, van amelyik változás bejött és jó lett, az megmaradt, de ami rossz lett, azt megváltoztatják utólag.
Final Fantasy XIV: Shionka Szilard (Omega server) Elder Scrolls Online: Shionka
Tavasszal volt olyan időszakunk, hogy bár casual-ok vagyunk, de annyian menni akartak Ops-ra, hogy már minden estre jártunk, sőt volt amikor 2 csapattal párhuzamosan. De mindig is Casual-ok voltunk és azok is maradunk 😊 A jó közösség, a jó hangulat és a közös játékélmény a fontos. Egyedül nem annyira jó MMO-t játszani, de jó társaságban igen 😊
Final Fantasy XIV: Shionka Szilard (Omega server) Elder Scrolls Online: Shionka
Tomb of Freedon Nadd