60024
  • Nomad90Hun
    #56253
    Galactic drop armorokon van-e set bonus azt passzolom.
    De ahogy olvastam a galacic command-os armorok csak a box-okból fognak esni.
  • Pacho
    #56252
    A Galactic drop armorokon van setbonus?
    Schematics esik a Galactic drop-ban, vagy vendortól lehet venni?
  • Shion
    #56251
    Fleet-en ahol a trainerek vannak, az utolsó szobában áll egy Skill Mentor nevű npc.

    Vagy a másik lehetőség, hogy 200k crediért kiváltod Legacy / Character Perks / Field Respecialization skill-t és akkor bárhol bármikor ingyen válthatod a skill fádat.
  • Party Hard
    #56250
    Hogy is tudom a skilfámat változtatni, lecserélni?
  • Shion
    #56249
    Jedi Köztársaság guildet vezetem, Red Eclipse szerver Republic oldal. További infókat megtalálod az aláírásomban.

    Jedi Shadow-nak 3 skill fája van: 1 tank és 2 dps. Általánosságban (és ez a Shadow-ra is) elmondható, hogy a dps-ek esetében az egyik skill fa burst dps (az elején nagyokat üt, aztán kis pihi), a másik skill fa DOT (damage over time, például 18 másodpercig sebző tűz) alapú. A két ág között minimális különbség van, ha end-game dps-t nézünk, főleg a játék stílus és a használati képesség számít (értsd mennyire fekszik neked ez a stílus, mennyire tudod kihozni belőle a maximumot). Próbáld ki az egyik ágat és ha nagyon bejön, jól megy vele, akkor hagyd meg. Ha nem tetszik, akkor bármikor át tudsz váltani a másik ágra.

    Az én Shadow szerintem burst ágon van, úgy rémlik. Bár már hónapok óta nem játszottam vele, megkoptak az emlékek. Itt találtam leírást mindhárom skill fa használatáról: Shadow skill fák
  • Big Boss Hu
    #56248
    Shadow-al nem leszel aoe dps, egyik legrosszabb aoe class.
  • Party Hard
    #56247
    Illetve Jedi shadow nál ha aoe dps akarok lenni melyik skill fával érdemes kezdeni?
    Sajnos igyekszek rákeresni de nem nagyon találok kielégítő leírást... ráadásul az angolom sem a legjobb
  • Party Hard
    #56246
    Egyértelmű
    Te melyik klánban vagy? Csak mert ha már ilyen segítő kész vagy inkább hozátok csatlakozom
  • Shion
    #56245
    A guildek lényegében erre is jók, hogy ne egyedül kelljen mindenre rájönnöd a játékban, hanem régi játékosok (akár a teamspeak-en) sok mindent el tudnak mesélni és jobban át fogod látni a lehetőségeket.

    Teamspeak elérhetősége általában minden guildnek van, de csak guild tagoknak osztják meg. Az én ts szerverem is bérelt szerver, havi díjat fizetek érte évek óta, így kizárólag guild tagoknak és régi barátoknak engedem meg használni. Nem szeretnék átjáróházat csinálni belőle. :(

    Javaslom, csatlakozz egy guildhez és kérj ott segítséget a játékkal kapcsolatosan. Ha nem nagyon segítőkész guildet találtál, akkor lépj tovább a /gquit paranccsal és keress másik társaságot. A magyar klánok többsége örül az új tagoknak, segítőkészek szoktak lenni, így nem nagyon tudsz mellélőni a választással.
  • Gudott
    #56244
    nem, az assasin/shadow szinten minden komolyabb képességéhez dual-saber vagy eletrostaff/dualvibrobade kell.
    Persze elvileg vannak aszimmetrikus fegyverek, amik majdnem egypengés fegyvert imitálnak.
    A kérdések pedig jöhetnek ide, lehetőleg számozd be őket, így mindenki egyszerűen tudd válaszolni rá.
  • Pacho
    #56243
    Akkor te még szerencsés voltál. Én minden companiont felöltöztettem battlemasterba annyi zsákot vettem ki, és sosem esett páncél. Aztán mikor megesett, az azt következő 10 zsákból 6-ban páncél volt.....
  • Gepo
    #56242
    Értem én, hogy valahogy előfizetésre kell sarkallni az embereket, mivel most hál istennek nem lesznek havonta megjelenő fejezetek. De ez akkor is túlzás (mondom ezt úgy, hogy a játék megjelenése óta előfizető vagyok). Optimális esetben időnként megjelenő tartalommal lehetne ezt megtenni, itt valamiért nem úgy megy. Nem értem, miért nem lehet a Makebes, Shadow of Revanos kiegeknél maradni. Ott volt story, ops meg minden, nem is kellett más. Ez lenne a normális kieg.
    Amúgy a KOTFE megjelenésekor a priority opsokkal is elég sok idő, legalább egy hónap mire 1!!! karakterem full 224-ben volt, ráadásul úgy, hogy egy progress raid guild tagjaként, ahol folyamat mentünk a HM prio rédekre, még altokkal is, hogy minél előbb a main karikat felgeareljük. Szóval nem volt azt olyan könnyű megszerezni.
  • Party Hard
    #56241
    Köszi a gyors választ. És ha jól látom ez müködik sima lézerkardal is???? Esetleg valaki tudna javasolni privátban egy ts szerwert amin fel tudnám tenni a kérdéseimet? Tudom linkeltetek klánokat meg minden de amégy nem ismerem a játékot nem a csatlakozás az első.
    Utoljára szerkesztette: Party Hard, 2016.10.19. 15:52:53
  • PiszkosFred
    #56240
    Mert ha a story kontent lemegy 2 nap alatt, az opsbol kiszeded ami kell max 3 het alatt, akkor minek maradnal es fizetnel a kovetkezo x honapra? :) Igy meg grindolj meg, hogy meglegyen ami kell. De lehet rosszul latom casual solokent.
  • Gepo
    #56239
    Az RNG loot tényleg nagyon súlyos. Nekem különösebben több bajom nincs (jó persze, nincs új ops, ami alap probléma már egy ideje). Az a durva, hogy az RNG loot témát már eljátszották a játék elején a pvp gearrel és hamar rájöttek, hogy változtatni kell (mikor egymás után 3 bracer esett ki nem kicsit voltam ideges). Szóval most nem értem, hogy miért hozzák ezt vissza, ráadásul úgy, hogy nem csak a pvp-t, de a pve-t is érinti. Teljesen hülyék vagy nem tudom mi van.
  • Gudott
    #56238
    PTS jelenlegi állás szerint:
    -Van Galactic Command stash (alapesetben 25 itemnek, de lehet bővíteni), amivel az itemeket el lehet osztani a karakterek között. ( kb mint az új pack nyitó stash, egyfajta mini legacy stash), de lehet, hogy ez a végleges verzióból kimarad?
    -A Craftolt armorok jelenleg nem rosszabbak a rng Galactic dropnál, kivéve a mainhand, ( 1500 tech/force power vs .2000)
    -Az armor kivételével a RNG galactic droppok RE-elhetőek (mod, ench, hilt/barrel)
    -A fentiekből adódik, hogy a Galactic Drop-ot simán át lehet legacy armorokba tenni, míg a craftolt itemek nem moddolhatóak ( kivéve augment slot iletve dye, illetve fegyvereknél az effekt slot)
    - Hogy van-e heti limit a pontgyűjtésre az még nem eldöntött

    Party Hard:
    Hatred, de ott meg kell tanulni a DoT (damage over time)-okat pakolgatni ill terjeszteni

    http://dulfy.net/2014/10/13/swtor-disciplines-calculator-swtor_miner/?link=dGEAAABBAgACGAECBQkNFA8A
    Utoljára szerkesztette: Gudott, 2016.10.19. 14:47:26
  • Party Hard
    #56237
    Sith assassinnál ha aoe dps re akarok menni melyik képességfával érdemes kezdeni?
  • Pacho
    #56236
    Az csak egy kis szelete az egésznek. Röviden összefoglalva a következők miatt:
    - az RNG drop
    - a karakterenkénti endless grind
    - a content helyett régi tartalom grind
    - a bolster kérdése
    - a jelenlegi tokenek kivezetése
    - a pve-tábor elégedetlenkedik, hogy 0 skilles emberek fogják elözönleni az ops groupokat high lvl gearben 0 játéktudással
    - a pvp-tábor elégedetlenkedik, hogy magasabb gear-es pve emberek előnyt fognak majd élvezni a lvl70-es pvp-ben.
    - hogy force-olva vannak az emberek a ranked arénára item nélkül.
    - meg persze az rng drop, az rng drop, és az rng drop
  • Shion
    #56235
    Nem olvastam mostanában a hivatalos fórumot, így nem tudom pontosan mi miatt megy a rage. A F2P korlátozások miatt megy? Én erre tippelnék.
  • Pacho
    #56234
    Csoda, hogy az swtor.com fórummotorja nem omlott össze a rengeteg rage-től amit a Galactic Command miatt kap az EA. Ilyet még nem láttam az elmúlt 5 évben, hogy egy bevezetésre kerülő ötlet ennyire egyöntetűen negatív fogadtatásra találna. (Talán ha a hozzászólások 10% pozitív.)
    Mondjuk még mindig enyhébb mint a reddit, azon szerintem már a moderálást is feladták a vonatkozó topikokban.
  • Shion
    #56233
    Assassin és Shadow kézbe tud venni sima fénykardot is, de nem biztos, hogy minden skill-je működni fog vele. Ha megnézegeted a skilljeiket, akkor írni fogja a legalsó sorban, hogy milyen fegyver kell hozzá. Ha nincs ott semmi, akkor az a skill bármilyen fegyverrel működik.

    PvP: itt a legfontosabb, hogy melyik Class fekszik neked és mivel tudsz játszani. Ranked PvP kivételével mindegy mivel játszol, a lényeg, hogy mennyire tudsz játszani vele. Ismerőseim között van aki a Assassin-ra esküszik, más az Operative-ra, de van aki Juggernaut-ban penge. De van Powertech fanatikus is :)

    Ha melee AoE-kat nézzük, akkor szerintem a Powertech / Vanguard páros a nyerő, neki van a legtöbb aoe-ja. Sentinel / Marauder és Operative / Scoundrel-nek talán 1, max 2 aoe-ja van összesen. Juggernaut / Guardian talán az átmenet, van 1-2 ütős aoe-ja, a többi viszont gyenge.
  • Party Hard
    #56232
    Az assasin és a shadow tud használni sima lézerkardot is?
  • Party Hard
    #56231
    Melyik a legjobb kaszt aoe melee ből pve re?
    A dual vild en kivűl esetleg?
    Utoljára szerkesztette: Party Hard, 2016.10.19. 01:40:41
  • Shion
    #56230
    Galactic Command rendszerről egy összefoglaló cikk a Dulfy-ról: SWTOR Galactic Command Overview
  • Shion
    #56229
    Van imperial oldalon is guildünk, hajó, stb. De igazat megvallva, nem nagyon vagyunk online a birodalmi oldalon. Csak ha valami achievement kéne onnan, vagy éppen valaki imperial karaktert húz, stb. Még Ops-os időszakban is főleg 95%-ban a Republic oldal ment, mivel repu oldalon lettek toborozva az emberek, ezért a többségnek csak repu karaktere van. Igy csak a hozzám hasonló veteránoknak van annyi karaktere, hogy bármelyik oldalon tud játszani.

    A veteránok részéről többször volt felvetés, hogy időnként az imperial oldalt toljuk, de a casual játékosok ezt mindig elutasították, hogy nincs idejük/kedvük imperial oldalon is felhúzni karaktert. Most annyival talán javult a helyzet, hogy aki csinált DvL eventet, annak talán már van impen is karaktere :) De az imperial oldali játék még mindig a jövő zenéje, jelenleg nem vagyunk napi szinten aktívak, sajnálom :(
  • Nomad90Hun
    #56228
    Játéktudásban szerintem itt senkivel sincs gond, én inkább a random vérpistikéktől kapok néha olyan idegrohamot. hogy majdnem kettéfejelem a billentyűzetet. Tipikus példa Kuat trooper boss beírja valaki, hogy kezdjük balról, leokézza mindenki, erre amikor kéne valaki tuti jobbra indul és 2 percen belül fekszik az egész csapat... Oké biztos összekeverte de 2-ára is..??? Nahaggyámáár...

    Más:
    Shion impen van valami jelenlétetek?
  • Gudott
    #56227
    Nyilván nem rating 224-re gondolok, hanem 208-ra (ill2016ra) ezekhez nem kell endgame alapanyag.
    A "vegyél pass-t, hogy használd a heti passokat" én simán kinézem belőlük és akár sikeres is lehet, kiindulva a CM pakkok sikeréből....

    És pl 208 a HM FP-re és a story OPsokra bőven jó, ha van mellette némi játéktudás is

    Utoljára szerkesztette: Gudott, 2016.10.18. 13:34:13
  • Pacho
    #56226
    Tehát vehetsz egy passt, hogy aztán vegyél még egy passt? Ha tényleg így gondolkodik az EA, akkor már márciusban lehúzhatja majd a rolót.
    Amúgy az end game craft-hoz eddig szükség volt end game drop alapanyagra is, kíváncsi vagyok ezzel mit fognak kezdeni.
  • Gepo
    #56225
    Na ez is igaz, ha lehet a maxos endgame geart craftolni set bonus nélkül akkor ez is egy megoldás, de erre eddig nem volt példa (pl.: most sem lehet 224 ratinges cuccot craftolni).
  • Gudott
    #56224
    Nem csak a Galactic Commandból lehet majd lvl70-es itemet szerezni, valahogy a craftolást mindenki figyelmen kívül hagyta...
    (remélem nem olvastam el nagyon a dolgokat, de az "end-game " craftolás továbbra is megmarad, igaz így nem lesz setbonus, de hát senki sem dől majd a kardjába :D)

    Valamint szerintem lesz Galactic Coomand Pass (de csak CC-ért), hogy tudd a többi heti pass-t használni...
    Utoljára szerkesztette: Gudott, 2016.10.18. 13:02:40
  • Gepo
    #56223
    Szerintem az nem teljesen igaz, hogy mindegyik karakterrel külön kell farmolni, mivel már régóta vannak legacy itemek. 5 item van amit még nem lehet megoldani legacy gearrel (füles, 2 implant, 2 relic). Nekem jelenleg is egy karakterem van full 224-be (legacy itemekben), a többi karival úgy játszom, hogy átküldöm a geart. A fent felsorolt 5 item elég ócska, és setbonus sem passzol minden karihoz, de ezek a NIM tartalmat kivéve teljesen elhanyagolhatóak. Összességében 3 geart kell összerakni annak aki mindhárom role-lal játszni akar: egy tankolósat, egy healereset (0 acc.) és egy dpsest. Tehát elég 3 karival nyomni a GC-t. Ha valaki teljesen maximalista és nem bírja ki a set bonus hiányát, akkor is max advanced classonként kell GC-zni, de nem minden karival.
    Elsősorban én is HM/NIM raider vagyok és sajnálom, hogy még nem lesznek új opsok, de nem tartom rossz ötletnek ezt a Galactic Commandot. Két dolog van benne ami szerintem gáz: a random loot (ez nagyon gáz, remélem változtatnak rajta valahogy) és a ranked wz követelménye már nem a full expertise hanem valamilyen szintű valor (remélem max 30 lesz, bár kétlem). Ennek a valor követelménynek az ég világon semmi értelme nincs. Pl.: van egy valor 100-as sentim, full pvp gearben, nem is tolom vele rosszul és akarok egy kicsit a tükörclassal (marauder) is rankedezni, akinek mondjuk a jelenlegi valor szintje 10, mert nem nagyon játszok vele. Eddig simán átküldtem a geart és a marám is full pvp gearben figyelt és mivel a sentimmel már jól tolom, a marával sem lesz gond, mivel ugye tükörclass. Na akkor most miért is kéne a marámnak mondjuk lvl 50 valor ahhoz, rankedezzek?? Full marhaság.
    Utoljára szerkesztette: Gepo, 2016.10.18. 13:02:13
  • PiszkosFred
    #56222
    Azert mielott temetnenk az 1-1 valasztott classunkat, varjuk meg, hogy gyakorlatban mennyire lesz konnyu vagy nehez majd az ezt a rankot novelni es a CXP-t gyujtogetni. Oke, opsban a leggyorsabb, de jo lenne latni majd ezt szamszerusitve, mert az is lehet, hogy egy main karakter mellett az altokkal lenyomott hetik/dailyk is elegendoek lesznek. Ha nem is olyan utemben, de azert hatha lehet majd haladni igy is. Foleg, ha esetleg kapunk valami legacy buffot (lasd mas mmokban) is akkor, ha mainnal elerjuk a max GC rankot. Ki tudja.
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2016.10.18. 12:09:26
  • Shion
    #56221
    27 karakterem van és még mindig van 2 olyan Advanced Class, ami nincs meg:
    - Assassin dps, ez jó lenne még
    - Scoundrel / Operative dps, ez nem tetszik nekem, nem is lesz.

    Szóval van 27 karim, legalább 3 karakterrel (dps, tank, healer) járok ops-ra, szóval mindegyikkel külön kell farmolnom :(
  • Pacho
    #56220
    Amúgy ezzel a EA a kedvenc gyermekével, a Cartel Market-el is ki fog baszni, mert innentől kezdve értelmetlenné válik a weekly passok világa. Nem fog senki ilyen passot venni, hiszen hiába vehetnél részt bármennyi wz-ben vagy ops-ban, ha nem kapsz rewardot, hiszen a gear nem innen hanem a Galactic Command-ból jön. Hasonlóan meg fogja érezni majd a GTN is, jóval kevesebb stim-re, buff-ra stb lesz szükség, mert egyszerűen szűkebb lesz az a réteg aki ilyen tartalmakon részt vesz.
  • oz
    #56219
    Egyrészt karakter szintű és nem legacy, de még ha az lenne, akkor is rossz, hogy farmolod a GXP-t az egyik karakterrel (úgy, hogy ő semmilyen lootot nem lát közben, csak játszol), majd a másik karakterrel RANDOM nyitsz egy ládát, ami lehet, hogy semmire sem jó. És egy idő után, ha magas a GC szint, nem lesz gyors az új láda megszerzése.
  • Pacho
    #56218
    Már írtam, de akkor még egyszer:

    Command Rank – Basically your rank in the Galactic Command system. Each time you rank up, you get a Command Crate. Command Rank is character specific, not legacy wide.
  • Shion
    #56217
    Nekem igazából egy lényeges kérdésem lenne a Galactic Xp-vel kapcsolatosan: GXP karakter vagy legacy Xp lesz?

    A legacy lenne a jó megoldás, mert mondjuk elmegyek a main Sage-mel GXP-t farmolni, majd Ops után átloggolnék a Commando-ra és azzal váltanám ki a ládát. Így nem gond, hogy a Sage-el nem tudok Commando-s set itemet kiváltani.

    De ha karakter GXP lesz, akkor szívás lesz, mert mindig az adott Class-al kell kifarmolnom a gear-t, aminek szeretném. Hiába a legacy-s ruha, mivel más Class-al nem tudom kiváltani a gear-emet, ezért "semmire" nem megyek velük. Ez esetben akkor van haszna a legacy-s gear-nek, akinek több ugyanolyan Class-a van, mint nekem 3 Sage és 2 Sorcerer. Egy gear-el le tudom fedni mindegyiket.
  • oz
    #56216
    Nem a jövőbeli lootosztáról írtam, hanem az eddigi gyakorlatról. A leírtakon kívül is van jónéhány lootosztási rendszer (DKP, EPGP, sima roll, stb), az általam írt csak egy péda volt. Egy guildben pedig ha a raid leader bunkó módon oszt lootot, akkor keresni kell egy másik guildet, puggal meg előre kell tisztázni a lootosztás szabályait.
  • oz
    #56215
    A probléma ott van, hogy a bossok ezentúl nem dobnak lootot. Pont ez az új rendszer lényege, hogy end game gear CSAK a Galactic Command Command Createréből jön. A bossok csak dekort, mountot, ilyesmit fognak dobni. A boss killekért csak GC xp-t kapsz, és ha összejön egy ládára való, kiveheted a ládát.
    "Gear will no longer drop from bosses as all gear will come from Command Crates. All cosmetic/unique drops will still remain on those bosses (Stronghold Decorations, Wings of the Architect, etc.)."
    Utoljára szerkesztette: oz, 2016.10.18. 11:19:32
  • Pacho
    #56214
    Majd király lesz mint az 1.0-ban a PVP zsákok gyűjtögetése a daily/weekly questekből, amikor megesett 10-szer egymás után a bracer, de egy páncél sem. Az emberek őrjöngtek a fórumokon az RNG drop miatt, ezért is vették ki.
    Eltelt 4 év és most visszahozzák.

    GG