Star Wars: The Old Republic (MMORPG)
Jelentkezz be a hozzászóláshoz.
1 Warzone Commendation = 50 Credits
1 Common Crystal = 500 credits
1 Glowing Crystal = 1,000 credits
1 Radiant Crystal = 1,500 credits
Egy karakter max. 2 millió kreditet kaphat az átváltásokból....
Kérdés, hogy most az egyik karakteremnél van 71 ezer wz commendation azzal vajon mit csináljak.....<#confused>#confused>
Tomb of Freedon Nadd
- tehát a heti 5 warzone (immár reward nélkül)
- és nem mehetnek OPS-t (eddig se mehettek csak passal, de most már nem lesz pass).
Utoljára szerkesztette: Pacho, 2016.10.28. 12:02:58
Tomb of Freedon Nadd
- Tehát aki megvásárolta a legutolsó kiegészítőt, az aktuális játéktartalommal játszhat, a többiek 1 évvel levannak maradva folyamatosan.
- Plusz ha nem vagy előfizető, akkor ott is olyan erős korlátozások vannak, mint SWTOR-ban.
Tehát EQ2-ben dupla szívás van, mert ott nem kapod meg a kiegészítőt azzal, hogy egy hónapra előfizetsz, csak a többi f2p korlátzos tűnik el az előfizetés időtartama alatt. Ha ingyen akarod a kiegészítőt, akkor várnod kell 1 évet rá.
A fentiek alapján nem is annyira vészes az SWTOR f2p rendszere, nem? 😊
Final Fantasy XIV: Shionka Szilard (Omega server) Elder Scrolls Online: Shionka
- amit eddig megvásároltál CC-ért, vagyis valódi pénzt fizettél érte, azok mindaddig megmaradnak neked, ameddig ez a játék létezik. Soha nem fogják elvenni tőled, mert akkor jogi pereskedés lehetne belőle, azt meg amerikában nagyon komolyan veszik és nem szeretnének ebbe beleszaladni.
- ha F2P vagy Prefered vagy, eleve az új kiegészítőben nem tudsz 65-ről 70-re fejlődni, mindaddig, amíg nem fizetsz elő legalább egy hónapot
- ha előfizető vagy, mindenhez hozzáférsz ugyebár
- ha lejár az 1 hónap előfizetésed, akkor visszamész Prefered státuszba, az addig megszerzett gear-t tudod használni, de Galactic Command Center-ből megszerezhető újabb set bónuszos gear-t nem tudsz szerezni azon egyszerű oknál fogva, hogy a F2P/Prefered játékosok egyáltalán nem férnek hozzá a Galactic Command Center-hez. Így sem Galactic Xp nem jön nekik, nem lesz Galactic szintlépés és ebből jövő Galactic láda (amelyben a set bónusz gear is van), nem játszhatnak az Uprising-al.
- ami marad a F2P/Prefered játékosoknak: az eddigi játéktartalom, flashpoint-ok, kraftolható end-gear (set bónusz nélkül), Dark vs Light event. Mivel Operation pass is törlésre kerül, lehet hogy ezek után tolhatják az Ops-ot is.
Szóval a felállás a régi, az előfizetők korlátozások nélkül játszhatnak, a Prefered-ek pedig nem mindenhez férnek hozzá. Valamit valamiért. Ha nagyon zavar a korlátozás, fizess elő minden hónapban.
Én régi motoros MMO játékos vagyok, amikor 11 éve elkezdtem MMO-val játszani, nem létezett f2p rendszer sehol. Ha előfizettem a játékra, akkor játszhattam. Ha nem fizettem, akkor nem játszhattam. Ilyen pepita (fekete-fehér) egyszerű volt az ügy. Mivel nem szeretem a korlátozásokat és általában egy adott hónapban csak 1 MMO-val játszom, ezért nem vág a földhöz a havi 3-4 ezer forint és kifizetem az előfizetést és hagyjanak békén ezzel az f2p korlátozásokkal.
Final Fantasy XIV: Shionka Szilard (Omega server) Elder Scrolls Online: Shionka
Uprisingről lesz szó.
Másrészt: Kétlem, hogy a collection unlock-ok/ companion (treek/HK)/ Armor stb amiket meg lehet vásárolni azokat törölnék. erről nem volt szó. Max, hogy most a Sub az Prémiumra változott, de arról semmi szót nem ejtettek, hogy csak f2p lesz és Pref nem (ha jól emlékszem). Összességében csak a passokat törölték el, unlock-ok maradnak, így azokat nem teljesen értem miért kell ide belekeverni. "Minden" marad a régiben. Nem volt felesleges unlockokra stb...költeni creditet vagy CC-t.
A support részhez pedig csak annyit tennék hozzá, hogy ez egy MMO. Itt elég necces lenne csak úgy eldobni.
Utoljára szerkesztette: Kaputelephant, 2016.10.27. 22:54:41
Utoljára szerkesztette: Plata, 2016.10.27. 21:25:56
Mert az én értelmezésemben most fogják kitörlik a preferred státuszt ahogy van és minden preferredet visszab****** f2p szintre, armorokat meg cuccokat talán meghagyják, de hogy az unlockoknak meg az esetleges extra kari slotoknak búcsút mondthatsz / unk az fix. Igen persze jönni fognak mások csak az idő, és az ilyen ragequiterek meg fogják 1 gombnyomással delete from disk és csá... A fórumoknak se fog jót tenni a ragequiterek özöne, és ha még törölgetik is őket, az meg a másik lesz ami kiakasztja majd az embereket. Persze erre EA/BW páros még mindig röhöghet 1 jót a markába és mondhatja majd, hogy "köszi az éppen elindított / megújított előfizukat, ésatöbbit srácok de akkor most becsukjuk a kapukat jó volt veletek", és sajnos vannak olyan *****, hogy meg is lépjék ezt ha arra kerül a sor.... Tessék csak emlékezni eddig jópár EA játékra, ahol 1-ik napról a másikra fogták, és pápá support, stb, csak hogy párat említsek: C&C részek és a fejlesztőcsapatuk, Crysis 2, Dragon Age, Mass Effect 3, stb...
Utoljára szerkesztette: Nomad90Hun, 2016.10.27. 20:22:56
uplay: N0m4d_HUN Ryzen 9 3900x / 32 Gb ram / Gygabyte 2070 Super 8 Gb
CC-ből vettem,plusz aszinte minden faj CC-ből,treek account szinten CC-ből,minden unlock CC-ből,táska bővítés.Satubbi.
“Yesterday is over. Tomorrow is yet to come. Today is yet unknown. Let's go!”
Szerinted...?
uplay: N0m4d_HUN Ryzen 9 3900x / 32 Gb ram / Gygabyte 2070 Super 8 Gb
Én például tegnap másfél órán át toltam a Heroic 2-ket, egy barátom kiskariját húztuk és jött velünk még 1 másik barát is, így hárman voltunk. Sőt, még HM Fp-ben is voltam 1-2 kört, itt szintén DvL miatt segítettem (meg is lett neki a Legend). Pedig a tegnapi napom elég rövid volt, mivel edzésre mentem az este.
Ahogy én észrevettem, az emberek nagyon elkényelmesedtek.
- Vagy egyetlen egy bolygóra (pl. Tatooine) koncentrálnak és arra toboroznak össze 4 embert pár óra alatt, hogy aztán 15 perc alatt leüssék és fúdesokcredit jött elégedett vigyorral feküdjenek le aludni.
- Vagy olyanok, mint én, hogy nem várnak senkire órákon át, inkább letolják szólóban.
Én azért favorizálom a szólózást, mert valóban kevesebb credit jön (összességében -30% a nagy átlag, mivel nincs minden küldetésnek bónusza, ami csapatolás esetén megsokszorozódna), de mire összejönne a 4 ember, addig én több bolygót is végigcsinálok 10-20-30 küldetéssel. Na most 8 küldetés +30%-al ad több creditet vagy 30 küldetés -30%-al? Na ugye.
Viszont ha guildemen belül szeretne valaki H2-zni és nem kell órákat várnom senkire, akkor gondolkodás nélkül viszem magammal és 3-4 óra alatt level 7-ről 50 felé lehet szintezni.
Így én azt javaslom neked, hogy guilden belül próbálj társakat találni, de ha nincs senki, akkor ne várj és csináld bátran szólóban a Heroic 2-ket. Nem kell attól félni, hogy elfogynak a heti limit miatt, mivel 65 darab Heroic 2 küldetés van, így ezeket mind végigcsinálod, az bizony nem 1-2 óra (ha átlag 10 perc egy küldetés, akkor az 650 perc, vagyis 11 óra). Én néha 2-3 karival is megcsinálom őket, ebből farmolok creditet a guild fejlesztésre, decoration / mount / cosmetic gear vásárlásra.
Xp boost: jelenleg teljesen felesleges használni +25%-ot adó XP boost-ot, mivel november 28-ig mindenki kap +200%-ot. Ne bánkódj, hogy lejárt a boost-od, mivel +25% nélkül is nagyon gyorsan fejlődik a karakter! 😊
Utoljára szerkesztette: Shion, 2016.10.27. 09:00:49
Final Fantasy XIV: Shionka Szilard (Omega server) Elder Scrolls Online: Shionka
A CC-ért történő előfizetést jó ötletnek tartom. Nem ismerem a cég bevételi adatait, de nem vagyok meggyőződve, hogy ne növekedne tőle az előfizetői szám és/vagy a bevétel. Azon persze lehetne vitatkozni, hogy a GTN-en ez eladható legyen-e, vagy mi legyen a korábban megtakarított CC-vel. De talán egy átgondolt modellt érdemes lenne kipróbálni (pl. egy rövidebb előfizetési időszakok (heti, hétvégi) bevezetésével). A cég a bevételt növelhetné a CM-en árult cuccok mennyiségének növelésével is (többféle ruha, kristály, fegyver, stb.), persze ahhoz meg nem eléggé ferengik.
Közben lefutott a maradék egy óra is az XP boosteremből, így megy fuccsba a napi játékidő 😞
#56261: Hálásan köszönöm. Pedig milyen jó kis trekes nevű sithem lehetett volna 😄
#saveSTO #bringbackoldUItoSWTOR #GoogleMondjonLe
Annyiszor temettek mar a jatekot a sok faszsag miatt, amelyet az elmult 4-5 evben csinaltak a sracok, es valahogy midnig van egy uj becsatlakozo reteg, akik viszont eltartjak a jatekot, es az eves kimutatasokon meg ott virit az a temerdek millio dollaros bevetel. Pont emiatt, valamilyen szinten teljesen szabadon azt csinalhatnak a fejlesztok es ugy baszhatnak ki a pref/f2p jatekosokkal, ahogy akarnak, lesz utanpotlas valoszinuleg most is.
Megegyszer, nem tudom, hogy mennyire lesz szar a helyzet, csak a kommenteiteket veszem alapul (en spec csak subkent vagyok hajlando jatszani ezzel, ruhellem a korlatozasokat es a felugro "vedd meg baszki ha hasznalni akarod" jellegu megoldasokat). A kontent es gameplay valtozasokat meg evek ota nem ertem, de kazuarkent en lenyomom a sztorit, megnezem az endgame reszt amennyire lehetseges, keritek valami jo kis skint (statokat mar leszarom egy ideje, ugyis kuka par honapon belul), aztan ennyi. Vagy megnezem egy alttal vagy tipli egy idore mashova/jatekba.
Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2016.10.25. 18:56:15
“Yesterday is over. Tomorrow is yet to come. Today is yet unknown. Let's go!”
Tomb of Freedon Nadd
Tehát, elhamarkodni nem kell semmit, hiszen még csak tervek vannak. Érdemes várni az élesedésig és utána levonni konklúziókat.
uplay: N0m4d_HUN Ryzen 9 3900x / 32 Gb ram / Gygabyte 2070 Super 8 Gb
Csak egyébként ehhez egy nagyon fontos dolog még szükségeltetik: az endgame content. Komolyan kétlem, hogy azok a raiederek akik lenyomták pl. lvl 50-en, lvl55-ön, lvl60-on és lvl65-ön az EV/KP/EC triót majd nekiállnak lvl70-en is, csak azért hogy legyen a 224-es helyett 248-as gearjük. El nem tudom képzelni, hogy ez sikeres modell lehet. Vagy egy casual játékos legrindelje még 100-szor (karakterenként) ugyanazt a 2011-es flashpointot. Vagy egy pvp-s akinek amúgy hányingere van a classbalance-tól egész délután tolja a teljesen random arénákat.
Persze még nem tudjuk ez az Uprising mint takar, de szerintem kb. ugyanolyan lesz mint a Star Fortress csak nem 2 hanem 4 nehézségi fokon.
Tomb of Freedon Nadd
Addig meg van még jó pár hónap WoW előfizetésem,meg STO-ban is jön új Season plusz Winter event és egyebek,meg lehet hogy EVE-be is visszamegyek,bár ott újra kell kezdenem,mert régi accom már elfelejtettem.
“Yesterday is over. Tomorrow is yet to come. Today is yet unknown. Let's go!”
A lvl70-en kezdőd Galactic Commandból a sima playerek ki vannak zárva jelen állás szerint.
The Old Republic Hungary ----- swtor.hu
Ami a jatekot illeti, a sok dulfy info es stream kozott arrol nem volt szo, hogy mik lesznek az uj statuszok a mostani sub, pref es f2p helyett? Nem nagyon kovettem most az osszefoglalokat, gondoltam rakerdezek. (mert nemely valtoztatast azert mas megvilagitasba helyezne ez...)
“Yesterday is over. Tomorrow is yet to come. Today is yet unknown. Let's go!”
The Old Republic Hungary ----- swtor.hu
The Old Republic Hungary ----- swtor.hu
a warzone commendationok Bound to playererk lesznek a holnapi peccsel. Akinek tele van a legacy store-ja velük, az még ma ossza szét, különben így járt.
Minden eddigi kristályt mint fizetőeszközt kivezetnek november 29-én, a legvalószínűbb, hogy creditté konvertálják át.
Tomb of Freedon Nadd
Lehet megunták, hogy a guildek felvásárolták az ops/warzone/fp passokat és így segítették a prefered gulld tagokat ( ez nagyon elterjedt gyakorlat volt eddig)
The Old Republic Hungary ----- swtor.hu
Mert a végén még craftolt gearben menne be a szemét kis rohadék, és akkor leszarná a lootot a GC-ből.
Amúgy ezzel a húzással is bekaphatja az EA, először kivették a CM-ből múlt hét csütörtökön (vagy pénteken) majd ma közlik, hogy "ja kitöröljük az egészet", és hogy holnaptól mindegyik BoL lesz.
Azért kíváncsi vagyok, hogy pl. a guildek vaultjában tárolt passok kinek a legacy-jához lesznek kötve, ha ma pont nem logol be az arra jogosult szétosztani.
Szerk:
Eric Musco meg is válaszolta közben:
A preferredek bekaphatják
Utoljára szerkesztette: Pacho, 2016.10.24. 18:44:10
Tomb of Freedon Nadd
Azt tudok kártyával is meg KP-val is.
Ciki de a kártyám jó WoW előfizetésre meg WoW kiegre,de Sw ToR előfizura nem.
Így most WoW megy,mivel az elfogadja a kártyám.<#whatever>#whatever>
Na most ha van egy csepp eszük, akkor a unraked PvP-t és a Story mode Opsokat korlátozás mentessé teszik, plusz a sima arcade space küldetéseket, így növelve az ebd-gameben részt vevő játékosok számát.
És aki szeretne nem előfizetőként a Galactic Command részese lenni, az CC-ért vehet majd pass-t ( itt szerintem jó lenne, ha nem lehetne feltenni a GTN-ra őket)
(ne feledjük CC-t sok helyen jóval könnyebb venni, mint előfizetést)
Ha ezek megvalósulnának, akkor jó irányba léphetne elő a játék.
The Old Republic Hungary ----- swtor.hu
Nem tudom egyszerűen hol a hiba. Imádom a Star Wars minden egyes mozzanatát, filmeket, regényeket, könyveket, utalásokat meg mindent ami vele kapcsolatos...az MMO is közel áll hozzám a WoW miatt. De egyszerűen nem tud lekötni...még a chaptereket sem toltam végig, a 10-esnél asszem, az Anarchy in Paradisenál vagyok és semmi nem mozgat affelé, hogy letoljam még az új kieg előtt.
Csak keressek rá referre?
Ha hazaérek este megpróbálon én is.
De mobilról nem vacakolok vele.
Különben is itt az isten háta mögött irtó szar a mobilnet.
“Yesterday is over. Tomorrow is yet to come. Today is yet unknown. Let's go!”
Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2016.10.20. 18:18:24
“Yesterday is over. Tomorrow is yet to come. Today is yet unknown. Let's go!”
#saveSTO #bringbackoldUItoSWTOR #GoogleMondjonLe
1) Mintha láttam volna jó hosszú, négy-öt tagból álló nevet is, bár nem tudom, abból mennyi volt a toldalék. Talán majd kipróbálom.
2) Az exploration mission-öknél tavaly ráfáztam, mert a bevezetéskor elkezdtem újra csinálni őket a sorcimmal, de mindig visszaadta őket másnap 😊, szerencsére ezt javították
3) saját oldalon is vannak, a küldetést adó szenátoroknak is (az lehet, hogy rosszul emlékeztem, s régen is így volt, majd visszakeresem a régi képeimet)
5) köszi, megnézem
Amúgy elég sok a The login service is currently unavailable üzenet belépéskor, csak nem halódik a Progenitor?
Utoljára szerkesztette: gunji, 2016.10.20. 17:42:48
#saveSTO #bringbackoldUItoSWTOR #GoogleMondjonLe
Igen, a modolást tényleg kihagytam, mert úgyis leszintez lvl18-ra, csak a kardokba tettem egy-egy bolti modot, a ruha meg valami 6-8-as szintű cucc, már ami van. Viccből kéne egyet gear nélkül menni, s puszta kézzel harcolni (vö. Joshua Riker).
#saveSTO #bringbackoldUItoSWTOR #GoogleMondjonLe
3. az ellenfelek egy része, ha közel mész hozzájuk átvált vibrokardra
4. elvileg nem, de pl néhány spéci razor egér tudja
5. elvileg a diplomacy elég jól hoz
Utoljára szerkesztette: Gudott, 2016.10.20. 17:30:57
The Old Republic Hungary ----- swtor.hu
És már 1-es szinttől mehet veled companion.Szinte fölösleges küldizéshez ruhát modolni.Comp úgyis lever mindent.
Többi kérdésre passz.De asszem 12 bötűből lehet csak a karineved.
Hosszabb kihagyás után újrakezdve a játékot, felmerült bennem pár kérdés. Annyira azért nem életbevágóak, de köszi, ha valaki tudná 😊
1) A karakternevek hosszára van valamilyen limit? Lenne egy 25 karakteres ötletem, de csak régi vagy nem releváns infót találtam rá.
2) Az exploration mission-öket már nem lehet ismételgetni, vagy csak bugolhat nálam, hogy nem engedi? Tavaly ősszel még engedte DK-n.
3) Az vajon bug, hogy Coruscant-on az npc-k nagy részének van gyakorló/vibrokardja? 😊 Vagy esetleg van valamilyen játékbeli oka? Annyira nem izgat, csak hülyén néz ki, ahogy katonák rohangálnak valamilyen lőfegyverrel a kezükben, közben a hátukon meg ott a kard, még a földön fekvő sebesülteken is.
4) Ugye nem lehet makrózni, azaz több skill végrehajtását egy billentyű lenyomásához kötni?
5) Új jedi karakternél a slicing mellett mostanában mely crew skillt érdemes credit farmolási célzattal megtanultatni? (Eredetileg biochemet választottam volna itt is, ha lenne még reuseable stim/stb., amúgy van már mindegyik skillem.)
A játékot még mindig élvezem, bár nekem már zavaróan könnyűnek tűnik egy szintezés, vagy csak már nem vagyok annyira béna (mint ahogy máshol szokták volt mondani), mint 2012-ben voltam. De azért fura, hogy lvl12-n egy ingben és gatyában 3-4 skillel leszólózható a Chamber of Speech (T7, stimek és meghalás nélkül). Viszont a heroicok napi ismételhetősége nagyon hiányzik, anno az egy jó gyakorlási/fejlődési lehetőség volt, pont az a kihívás, ami most hiányzik a játékból.
#saveSTO #bringbackoldUItoSWTOR #GoogleMondjonLe
De ahogy olvastam a galacic command-os armorok csak a box-okból fognak esni.
uplay: N0m4d_HUN Ryzen 9 3900x / 32 Gb ram / Gygabyte 2070 Super 8 Gb