60034
  • Laroa
    #41112
    Ez mind nem számít, mert nem lehet guild ablakból invelni
  • picket
    #41111
    Az egyik azért sír, mert szöveget kell leszpészelnie a nyúlbélgyűjtés előtt (ez már önmagában a hónap vicce), a másik mert csak. Mi nem érthető itt? Kijön egy mmorpg ami erpégébb mint bármelyik eddigi, erre megy a sírás, hogy már nem is rpg-s semmi. Miközben története van a karakterednek. Rászabott küldetéssorozat. Dumál a társaival, akik utálják vagy szeretik a tettei alapján. Beesnek a szemei ha sokat gonoszkodik. És nem eléggé role playing game, mert párbeszéd nyomja el a nyúlbélgyűjtést, meg mert tudod mire kell a nyúlbél, nem csak úgy összefarmolod. Kilincs nélküli ajtó kéne erre az országra, hogy ne járkáljanak szabadon ezek az emberek
  • Laroa
    #41110
    Mennek a szerverek szóval be lehet fejezni a jajjderosszjátékfújfúj sírást
  • darth devil
    #41109
    De tudok. Csak ezek a játékok már nem azt nyújták amit én keresek. Ezért várom pl a Wastelands2őt, vagy ezért tudtam nagyon jól szórakozni a Fallout New Vegassal. De ez a minnél több és látványosabb akciót toljuk a játékosok pofájába, ez nem az én világom már. Egy kezemen meg tudnám számolni, hágy single játékot vittem végig az elmúlt 5-6 évben, pedig előtte elég Hc játékos voltam.
  • s0n1c
    #41108
    Ezt így általánosságban mondom, hogy Welcome to Hungary.
  • Tyrpak
    #41107
    Mindenki egyfolytában elégedetlen.

    Valahogy azt kéne kideríteni, hogy akik nem szólalnak meg, akik csendben olvasgatják a fórumokat, nekik mi a véleményük?
    Ismerősnek felajánlottam egy trialt, de nem kérte, mert túl sok rosszat olvasott róla, és a videók alapján nem tetszett neki.

    Erre leültettem virtuális desktop mellett - tegyük hozzá, a sorc altomhoz - és nem értette, hogy ha ilyen jó, akkor miért mondják rá ezt?

    És sajnos azt kellett válaszolnom neki, hogy ha egy hónap alatt elérnéd az 50-et, akkor megértenéd.
    Szomorú, amikor az ember észreveszi, hogy valami meghalt benne, és már nem ül le akkora izgalommal a játék mellé.
  • Laroa
    #41106
  • DoctorStryker
    #41105
    Mi a bajotok az RPG elemekkel? Már megint csak a sírás megy és, hogy milyen volt régen és milyen most ti semminek sem tudtok örülni, istenem lehetne bármilyen jó úgyis csak a hibát keresnétek. Ti elfelejtettek játszani sőt nem is tudjátok mi az.
  • z3d
    #41104
    Ne haragudj, de nem értek egyet.
    Kihagytam a CD Projektet. Iszonyatosan jók ők is.
  • darth devil
    #41103
    Ez már lassan leredukálódik a bethesda-ra.
  • z3d
    #41102
    darth devil: Szvsz BW és Bethesda az a két cég, ami életben tartja a műfajt, sőt, előrelépéseket mutat fel.

    s0n1c: lesz lassan az is.
  • s0n1c
    #41101
    Most, hogy megvettem én meglepően jónak találom, ahhoz képest, amiket (többek között itt is) írtak róla. Csak a dualspecet hiányolom :F
  • darth devil
    #41100
    Elnézve az SWTOR-t és az ME3at, valami nagyon nincs rendben a Bio háza táján.
  • Bhalage
    #41099
    kurva jo jatek, ez egyertelmu, cska mindig van par faszarc, akinek semmi sem jo
    np
  • z3d
    #41098
    Én mondtam, hogy a BW profi, és ezt tartom is. Minden munkájuk minőségi, RPG piacon nehéz megszorítani őket. Lehet nyekeregni a konzolosságról, meg a játékok butaságáról - másik kedvenc témám -, persze a sok HC RPG arc (van egy pár itt) elfelejti, hogy egy RPG nem attól RPG, hogy iszonyat bonyolult játékrendszer van alatta, hanem attól, hogy van egy jó történeted, ahol döntéseket hozhatsz, ami befolyásolja a világot, és a mese végét. Itt ez megvan. Lehet jönni a Baldurs Gate-el, egy Dragon Age és igen, a lefikázott Mass Effect is simán a nyomába lép a klasszikusoknak a fenitek miatt. Ez a konzolbutulás fika is egy csodálatos divat.

    Visszatérve az SwToR-ra, a BW profi desigban is. Úgy tüntetitek itt fel őket, mintha amatőrök gyülekezete lenne csak. Ez részben igaz is (írtam tegnap, sztem miben hibáztak), de ahogy írtuk itt régebben: kihagytak pár funkciót azért, hogy ki tudjon jönni a játék. Ennyire egyszerű. Más dolgokat alapvetően elqrtak, ez miatt vakarhatják a fejüket, és ezeken a dolgokon lehet lovagolni is, de mozgatható UI, guild invite? Ne már.... Savazzátok Illumot, az open pvpt, ami nincs, a szétinstancolt világot. Az jogos. Szvsz persze.

    Az EA meg nem gonosz szörny, kell nekik a pénz, tiszta ügy. Én marhára örülök, hogy nem most kapom meg a játékot, hanem már tolhatom december óta. Semmivel nem lett volna nagyobb a játékélmény, ha mozgatható az UI.

    Grafika: ezzel a grafikával nem így kéne, hogy fusson a dolog, de nézzünk már meg pár ingame beszélgetést, arcmimikával, miegymással, és akkor mondjuk már, hogy rossz a grafika. Vagy nézzük meg a harci animációkat. Persze maga a motor egy adag f.. bénaság, ennél optimalizálatlanabb motor nem létezik. De hogy rosszul néz ki...hát nevetnem kell, bocs.

    Elismétlem: ez a játék nem a HC arcok játéka. Vagy belátják, vagy nem, nekem mindegy. Én lelkesedem továbbra is, és nem azért, mert fanboi vagyok, és mazochizmusból szenvedek minden nap ingame, hanem azért, mert szórakozom, és szerencsére még van így pár ember. Az ME3mat még meg sem vettem (pedig nem kicsit érdekel a dolog), mert leköt az SwToR.

    Tudom, most megkapom, hogy fanboi vagyok, ez sem érdekel. Ma levonták az aktuális hónapot, és ez mosolyt csalt az arcomra. Több nekem nem kell.

  • picket
    #41097
    Pár tévedést tisztáznék:

    Sosem mondtam, hogy profik. Sosem mondtam, hogy amatőrök. Sosem mondtam semmit az EA-al kapcsolatban. Alienator zsidózta őket, de azt meg hadd ne vegyük komolyan érvnek.

    Nem millió munkaóra, csak úgy nem működik, ahogy te leírtad, és nem két perc, és nem Sanyi a programozó dönti el, hogy kijavítja-e.

    Lehet, hogy a legegyszerűbbet emelted ki, de egyben a leglényegtelenebbet is. Ha így gondolja egy bw-s termékmenedzser is és berangsorolta legalulra a javítandók közé, akkor majd egy év múlva sorra kerül. Nem azért, mert nem foglalkoznak a játékkal, hanem mert annyi egyéb dolog van.

    Tovább ismételgetni, hogy alap lenne, meg egyszerű lenne felesleges. A játék teljesen játszható nélküle, és aki egy picit is gondolkozik, az már kivédte a problémát (pl. "[guild]Greatsogron: whispereljen rám aki invet akar!").

    Tudom, hogy van más ilyen probléma is. Sok ilyen apró, meg néhány nagyobb is. Attól még látszik, hogy dolgoznak rajta, nem pedig "nesze bazmeg, fizettél, beszedtük már a pénzed, leléphetsz máshol nyafogni", és ezért érzem úgy, hogy felesleges itt sírni...
  • Laroa
    #41096
    "Ezek után jött az, hogy szerintetek minden hibát kijavítani millió munkaóra"

    Szövegértés luxus?
    Senki nem írta, hogy az ea szemét szörnyeteg volna, a profitorientáltság alapvető egy kiadónál. Az, hogy emiatt félkész játék jött ki őket nem izgatja, mert a profit megvan. Ugyanígy senki sem írta, hogy a bw gárdája profi lenne, picket jópárszor vázolta neked és alienatornak elég érthető példákkal, hogyan is működik nagy vonalakban a szoftverfejlesztés. Lásd ezt, ezt és ezt. Én meg egész pontosan ezt írtam. Szóval szakmai tapasztalataid igencsak hiányosak, de legalább szórakoztató, ahogy hülyeséget beszélsz
  • Boncmester
    #41095
    Csak azt érted félre, hogy én nem emiatt a feature miatt rinyáltam, hanem azt mondtam, hogy ennek hiányából nem az látszik, hogy nem volt tapasztalatuk az MMO készítésben, ezért nem 1.2-ként jelent volna meg, ha áprilisban jelenik meg. Szerintetek meg csak azért nincsenek ezek benne, mert a srácok rohadt profik, ellenben az EA szemét szörnyeteg, és minden az ő hibájuk, nem a BW-é. Ezek után jött az, hogy szerintetek minden hibát kijavítani millió munkaóra, szerintem meg bizonyosakat gyorsan meg lehet tenni, ezt pedig szakmai tapasztalat alapján mondom egyébként, persze elismerem, hogy sok dolgot nehezebb javítani, mint elsőre látszik. Próbáltam a legegyszerűbbet kiemelni.
  • MarkBlade
    #41094
    Nem tudom biztosan én sem de logikusnak hangzana hogy mi is megkapjuk a +4 napot.És akkor a sok maint problémásnak is be lenne fogva szája az ingyen napokkal :D
  • Braikingboss
    #41093
    PvP változások hát semmi arra utaló jel nincs. Eddig úgy néz ki ugyan úgy kilépkednek az emberek majd.
  • Braikingboss
    #41092
    Azt írta szombat óta hogy nincs aktív előfizetésem. Erről a +4 nap free röl nem tudok sokat de akkor lehet az lesz.
  • Tyrpak
    #41091
    Amit nem értek ezen a fórumon:
    Nagyon sokan lelkesek voltak / még most is lelkesek a játékért.
    Tudjuk, hogy vannak hibái, és egy részük nem kicsit kiábrándító.

    Aztán nyomok egy /played-et és az altom most érte el a 100 órát.
    Lásd ME3 végigjátszás 31 óra.

    Szóval ha összehasonlítjuk a jelenlegi alternatívákkal, akkor ez egy gyönyörű grafikájú játék, nagyon szép pályákkal, hangulatos szövegekkel, és lehangoló, felesleges pvp-vel.
    X+1. altnál nálam is felmerül, hogy miért is játszok vele.
    De attól még hiányzott, mert most 4 napig nem tudtam belépni.
  • MarkBlade
    #41090
    Nem a vakság a lényeg. Szép helyek vannak és nekem is bejönne a grafika hozzáteszem elöttem szóló is írta nem a grafika alényeg. A hangulat hozza a játékot.Ez szerintem az összesre igaz hozzáteszem.
    Viszont nekem nem mai csirke a gépem és néha oktalanul beszaggat. És nem ilumon. Az hogy Ilum vagy fleet nem pöc nem érdekel de mondjuk a WZ illene hogy jól menjen.. és lehet a gépem rossz de nekem sokszor q közben is. És akkor a bolygók töltögetéséről nem beszélek.
    Mondjuk ennek ellenére tetszik a játék és játszom lenyelve a békát de lehetne javítani. És más mmoval hasonlítva láttam szebbet jobban futni.
  • Tafaya
    #41089
    Deserter debuff-ról van már valami infó?
  • picket
    #41088
    Totál hülyeséget állított. Nem csak a költői túlzás nem igaz, de úgy az egész ahogy van. Ráadásul a költői túlzás addig költői túlzás, amíg nem nevetséges. Ez az összehasonlítás már nevetséges. Akár azt is mondhatta volna, hogy gameboy-os grafikája van.
    Lehet, hogy én vagyok tapasztalatlan, vagy egy másik játékkal játszom. Nekem a pár ismert helyen kívül (wz, ilum, fleet) teljesen akadásmentesen fut (full hd-ben, átlagosnál gyengébb konfigon), és bár az átlagos környezet maximum a "rendben van" kategóriába esik azért volt néhány hely, ahol azt mondtam, hogy "húha, ez így is tud kinézni". Ez persze nem ment volna úgy, hogy ezerrel rusholok 50-re, mert ehhez végig kellett néznem a magasabb felbontású párbeszédeket, vagy meg kellett másznom egy hegyet, hogy körülnézzek. Sajnálom, hogy nincsenek screenshotjaim róla, de ha visszalapozol nagyon az elejére, akkor Johnnyka pont így volt vele: először szarozta a grafikát, aztán linkelt néhány egész jó képet.

    Melyikünk vak?

  • DummyBoy
    #41087
    "középszar grafikájú" - "szokatlanul szar grafikával"

    Engem lehet megkövezni, de nincs bajom a grafikával ... Az akadások, és a hibák jobban zavarnak, de a játéknak van egy normális - kicsit clone wars-os grafikája. Nekem bejön.

    Tök vicces, hogy egy idő után mindig előkerül ez a grafika dolog. Ennyire fontos? Akkor minek jáccanak még az emberek a tuggyukmivel? Vagy még lehetne emlegetni pár játékot?
  • picket
    #41086


    Sozse nyomold a tejjesen retardátat tezsó!

    Összefoglalom:
    -crassusi magasságokba emeled a nyafogást egy darab kiválasztott feature miatt - lehetne ez target of target is akár, de véletlenül nem az :P
    -Állítasz valamit, ami szerintem hülyeség, és azért mondtad mert nincs meg hozzá a szakmai tapasztalatod. Nem kell egyetértenünk benne, mert így a névtelenségbe burkolózva pontosan annyira értünk hozzá mindketten: semennyire. Nyilván ha felsorolná mindenki a végzettségeit meg a munkahelyi tapasztalatait, meg referenciákkal szolgálna, akkor más lenne a helyzet, de természetesen ilyet nem fogunk tenni, így csak vitázhatnánk egy jót.
    -Ami miatt még sem vitázunk egy jót, az a személyeskedés. Én azt mondom, hogy amit állítasz az hülyeség, te azt mondod, hogy én vagyok hülye. Remélem, hogy nem kell kifejtenem a különbséget, bár tudom, hogy népünk mentalitásából fakad, hogy egy kalap alá vesszük a kettőt, mondván aki hülyeséget mond, az hülye. Közben nagyvonalúan megfelejtkezünk arról, hogy a legokosabb emberek is mondtak és állítottak hülyeségeket, amikről később kiderült, hogy nem úgy van, javítottak, átgondolták, mondtak helyette jobbat. Így működne ez, és ettől lesznek ők okos emberek: belátják, hogy nem úgy van valami, ahogy elsőre a fejükbe vették, korrigálnak, vitában bátran közelítik a véleményüket másokéhoz, mert tudják, hogy a vita lényege nem a győzelem, hanem a vitás kérdés tisztázása.
    -Csomó mindenben egyetértünk, de nem mindenben. Egy feature nincs benne a játékban, akkor az nincs kész. (félkövér a pont, remélem látszik, hogy ki akartam emelni ) Attól még az a dolog hiányzik onnan. Alap lenne. Gyorsan meg lehetne csinálni. De van fontosabb. Megoldható máshogy (nem csak a guild listából tudsz invelni, így a hiánya csak kényelmetlen, nem blokkoló hiba). Nem jó a diákos példa. Nem jó ha nem jó a példa, és a példán akadok ki, te meg azt hiszed az eredeti állítást cáfolnám, és lehülyézel.
  • Boncmester
    #41085
    Te komolyan mindent szó szerint veszel? Szerintem MMO havidíj helyett valami kommunikációs tréningre gyűjtsd a pénzed, vagy fizettesd be magad a cégeddel :)

    Tudod nem az a vicces, hogy rájöttél, hogy ez a játék nem menne pentium 1 alatt, hanem az, hogy elkezdesz vodoo bansheekról meg agp foglalatról magyarázni, mindezt nyilván poénból, de azért lebaszod őt, mert ugyanilyen szarkasztikus dolgot tolt be :P
  • MarkBlade
    #41084
    Szerintem költői túlzás volt. Az tény hogy annyira nem szép a grafika ami ilyen gépigényt javallana.
    Láttam szebb mmo-t röcenés nélkül futni. Ez meg megizzasztja a gépet az optimalizálatlansága miatt.
    Mondjuk ezzel mindenki tisztában van.DE ez van..
  • picket
    #41083
    "Ilyen grafikával egy pentium 1-en is tökéletesen kéne futnia, annyira puritán és gyenge az egész külcsín." - Nem az a vicces, hogy leírod, hanem hogy el is hiszed A pentium 1 idejében jelent meg az agp foglalat, és már sokaknak volt 3d gyorsítójuk, beindultak a koaxos lanpartik... Lehet azt állítani, hogy olyan a grafikája, mint egy akkori játéknak, de ehhez fel kell mutatni a Vakok és Gyengénlátók Országos Szövetségének fényképes igazolványát. Vagy vegyél fel egy diákot, és programoztasd le vele az egészet p1-es konfigra voodoo banshee-vel.
  • MarkBlade
    #41082
    Nem szokása beengedni hidd el ha lejár már nem megy.
    Nem a 4 nap free az amit rászámoltak az előfizetésre? Szerintem az lesz.
  • Laroa
    #41081
    Egyszerűbb kérdezni mint tájékozódni
  • Nephin
    #41080
    Nem, a héten eredetileg is 8-tól van, lásd itt, ehh, feleslegesen dolgozik az ember lánya... :P :D
  • Tyrpak
    #41079
    Ja, pont mikor az agent PTS eredményeket néztem volna...
  • Laroa
    #41078
    Na, átrakták 8-ra a heti szerver fixet 9-ről?
  • Boncmester
    #41077
    Lehet, hogy nem gondoltak rá, hogy bárki is cancel subolhat :D
  • Braikingboss
    #41076
    Teljesen mind1 mert rég lejárt de még tegnap is megcsináltam a PvP napit. Elméletileg még 2-3 napig beenged lejárt előfizetéssel is :D
  • Boncmester
    #41075
    Nem azért nem kapsz, mert nem vagy befizetve? :D
  • Braikingboss
    #41074
    Ha még mindig nem kapok egy gramm social pontot sem érdemes lenne ticketet írni ?:D
  • Boncmester
    #41073
    Ez egészen korrekt hozzászólás volt.
    Red Dead Redemption amúgy pl nekem is tetszett, az üdítő kivételek egyike.