60034
  • DummyBoy
    #41632
    Ezzel én is találkoztam már ... Ilyenkor úgy sajnálom, hogy nem üthető, pedig még Karma-t is érne xD
  • darth devil
    #41631
    Spawn prot csak a privát szerverek sajátja volt. Offon sosem létezett, hála égnek. :D
  • DoctorStryker
    #41630
    Ahogy előttem is írták egy űrállomás foglalás állandó eventek lennének, vagy kalózflották birtoklása, kereskedelmi utak, térségek adóztatása állandó elfoglaltságot adnának az embereknek.
    Pl azok kapnának pvp, warzone pontokat akik ott résztvennek és sikeresen megvédik vagy megszerzik az állomást.
  • Kryon
    #41629
    Szerintem nem sok értelme lenne spawnkillnek ebben a rendszerben, mert azért ha csak simán megölsz valakit nem kapnál semmit, a jutalom a cucc sikeres célbajuttatásáért járna, tehát nem állnál le gankelni, hanem mennél keresni/üldözni az ellenfél csapatát.

    A frakció problémát pedig megoldaná, ha minigame-t csinálnának belőle, pl aki részt vesz benne az külső ember által nem támadható.
  • z3d
    #41628
    Néhány empire-s ninjázót levertem volna én is, mint vak a poharat. A fene a ninjázó pofájukat. Így maradt, hogy beszóltam neki, persze sztem magasról tettek rám.
  • DoctorStryker
    #41627
    Ezzel csak az a baj h olyan lenne mint ilum... spawnkill.
    L2 volt egy megoldás teleport utána míg nem mozdult meg az illető addig sérthetetlen.
    Azért sajnálom h frakciók közt van a harc és nem klánok közt.. Lenne pár rep s emberke akit szívesen megöltem volna, de nem tudom..
    Pl a object előtt a mobokat verem mire odajön valaki s lenyúlja
  • DoctorStryker
    #41626
    OFF:
    Hát igen az L2 -s szép idők :)Amikor Evas Knightal vertem le a varikat :) macroval lekaptam az összes ékszert majd magic deflect :D én éppen kibírtam a lövést de ő abba belehalt. :D

    Ott Open pvp volt az egész világ :) bár a karmás megoldás nem volt a legjobb, mivel pár mob leverése után már lejött vagy belilult.
    Akik nem l2-tek:
    Ha egy ember úgy vert le egy másikat h az ellenfele nem ütött vissza akkor piros lett a neve s ezért jutalmul karmát kapott 3-400 ami JK-k után tovább gyarapodik.
    Ha meghal más JK-tol vagy Mob-tól bármit ami a hátizsákjában volt dropolhatott kivéve a pénzét.
    Ha egymást püfölték akkor mind a 2-n lilák lettek.

    Nem kis vagyont szedtem össze PK-s emberek álltal elhullatott cuccokból.Utána jöttek a könyörgő PM- h agyam vissza mert fél év alatt tudta összeszedni a +12-s S-s fegyót (pechére nem volt rajta augment).
    Bár ott a PVE és PVP cucc közt nem volt különbség.

    Voss-ra ezért szeretünk visszajárni ha vannak ott sithek. Leöljük a kisebbeket ők szólnak az ismerőseiknek amitől még nagyobb tömegbunyó lesz s a végén mindenki boldog :)
  • Kryon
    #41625
    pvp szervernek annyi előnye van csak pve-hez képest, hogy mindíg van egy kis izgalom, figyelsz hogy megtámadnak e, illetve ha meglátsz valakit összemérhetitek az erőtöket, és mivel lényegében értelmes cél nincs mögötte, itt és a hárombetűsben is ki szokott merülni agyatlan gankelésben 1-2 üdítő kivételtől eltekintve, ez pedig szerencsére csak a közösség minimális részének élvezet, így nem lesz tőle igazi ow pvp.
    Ezért is kéne itt és az összes hasonló játékban értelmes célt adni ow pvpnek, ami kivinné az embereket a pusztában harcolni, és mindkét fél élvezné.
    Erre pedig a legjobb, ráadásul szerintem könnyen beépíthető módszer az lenne amit leírtam. Legyen egy csapat vigyetek el valamit egyik helyről másikra a bolygón, az ellenfél szerezze meg és vigye el egy 3. helyre, a cucc persze oda-vissza megszerezhető így ha el is vették, utánamentek és visszaveszitek. A közös bolygókra csinálhatnának ilyen eventeket, amik pl naponta váltanák egymást, hogy ne szóródjon szét túlzottan a nép. Szerintem akár több órás élvezetes harcok lennének belőle, és még az is részt akarna benne venni, akit eddig egyáltalán nem érdekelt a pvp.
  • darth devil
    #41624
    Soha egy mmoban sem volt jutalmazva a kicsik ölése. L2ben ha nem ütött vissza akkor pk pont és karma, ha visszaütött onnantól viszont pvp pont járt érte. De kicsit ölni nem csak a jutalom miatt lehet...
  • DummyBoy
    #41623
    Nem a pár genkelő paraszt a gond, hanem a felvetés hogy csak a genkelés legyen jutalmazva.

    Lenne a pípónak 2 lehetősége: elmegy és keres a szintjének megfelelő ellenfeleket, majd komolyabb harcok árán összeszed pár pontot vs. elmegy a legegyszerűbb helyre, és legenkeli az összes kicsit és farmol ...

    Mi is lenne ebből: genk - farm - hiszti - üres PVP szerverek ... Hiszen PVE szerveren is lehet PVP-zni, csak nem kell tartani a parasztoktól ...

  • z3d
    #41622
    Én is igen régen toltam, de ott a piros emberek max fél óráig tudtak keménykedni, aztán futottak, mint a nyúl a többi vadász elől :) Mindig akadt olyan, aki meglapogatta az orcájukat.

    Mondjuk ott a gear-t nehezebb volt megszerezni, mint itt, lehet, itt nem érdekelné a zembereket, hogy geart dobhatnak.
  • Alienator
    #41621
    Én pve szerveren vagyok. csak javaslat volt.
    Azért fáj(na) ennyire a gank mert valaki nem azért megy pvp szerverre hogy esélytelenül haljon meg percenként, hanem hogy legyen lehetősége kiegyenlített ow pvp-re. Ha a vár istvánok nem lennének enyire szánalmas szarok hogy gankelnek.
  • darth devil
    #41620
    Miért fáj ennyire a gank? Miért kellene szankcionálni? Megint csak azt tudom mondani, ott a pve szerver.
  • darth devil
    #41619
    Normális l2 szerveren ez egyáltalán nem volt jellemző. Lol magyar szervereket inkább hagyjuk. De járt érte karma, biztos versenyeztek h kinek lesz több. :D
    Akinek az ilyen játék nem tetszik, az menjen szépen pve szerverre.
  • Alienator
    #41618
    Adjanak a PvP itemeknek egy item level számot. Ez a karaktereken összeadódik, kijön egy PvP gear szám. Tegyék bele hogy aki nála pl 10 vagy akármennyi item level számmal rendelkező játékost öl, vagy sokkal többen, attól vegyen el a rendszer x valor szintet vagy commendationt vagy ilyensmi. És máris nincs gank.
  • DummyBoy
    #41617
    :) Amikor L2-ztem, akkor sajnos voltak olyan alkalmak, hogy a kis karik gyakorlatilag bent ültek a városban amíg valakik nem segítettek nekik, mert az összes kijáratnál állt egy fullos kari, aki mindenkit legenkelt aki arra járt. Pedig nem járt érte semmi ...

    Amit írok az worst case scenario, de sajnos láttuk már rájuk példát ...

    A szintekre osztás meg itt azért nem tuti, mert van aki gyorsan szintezik, van aki lassan, van aki mindent megcsinál, pvp-zik, hajózik és bőven overlvl az adott bolygókra ... A másik meg megy mint a mesze, csak classküldizik és alacsonyabb szinten ér oda, stb ...
  • z3d
    #41616
    Egyszerű, az kéne, mint Lineage2ben, criminal flag.
    Ha leölt valaki, és nem ütöttél vissza, piros lett, utána ha levadászták, bukhatott geart.
    Aki nagyon kemény volt, így is ölte a kicsiket, de a totál szívatást nem kockáztatták be, mert mindig voltak más kemények, akik le akarták vadászni a criminal keményeket.

  • DummyBoy
    #41615
    Oké, igazad van. Aztán lenne a PVP szervereken 10 nólájfer, 2 nap alatt 50-en meg 2-3000 lvl 20-as pléjer akik nem tudják kirakni a lábukat az első közös bolygó PVP területére mert kapnak azonnal. Kicsit sarkítva, de lehetséges lenne. És ez is a játék része ... És mi lenne ... pár emberke PVP szerveren meg többezer PVE-n ... Vicces lenne.

    Taxival hoivá mész mikor csak 1 területet ismersz? Vagy ha alapból többet kapsz, akkor a taxi területek lehetnének a 2-ik legjobb vadászmezők ...

    Nem igazán gondoltad te ezeket végig ...
  • Pacho
    #41614
    Azt is írtam, hogy jónéhány más megoldás is lehetséges, csak nem írok regényeket, mert a főnök itt járőrözik.
    Szóval meg lehet azt is oldani, hogy hogy egy terület egy bizonyos szintre vonatkozzon pl. lvl 25-35 és aki magasabb szintű, az vagy nem léphet be, vagy csak nem flaggeve léphet be, vagy chicken buffot kap vagy akármit.

    Kryon én voltam a who-ban olyan szerveren, ahol 4:1 arány volt egy időszakban az ellenfél javára, és lehetett pvp-zni csak jó csapat kellett hozzá....
  • darth devil
    #41613
    Az tuti. :D
  • Kryon
    #41612
    Hogy érdemben is hozzászóljak, world pvp javaslat:

    Ismeritek a Silkroad-ot? Valami hasonló dobná fel szerintem igazán a pvpt. Egy minijáték, ahol az egyik fél feladata eljuttatni valamit A pontból B-be, miközben az ellenfélnek meg kell szereznie, és elvinni c-be, sikeres teljesítésért jár a jutalom.
  • Laroa
    #41611
    grapple+huttball=epic fun
  • DummyBoy
    #41610
    Nem kezdőhelyet írtam ...

    Mellesleg pár 50-esnek full gearben még egy 40-es kari is kicsi ...
    Nem beszélve egy 20 körüliről, mikor nekiugranak 4-en.

    Mivel erre volt példa, nem értem miért is hülyeség. Kitaláltam erre egy új nevet, valszeg életemben én használom először, de meogsztom veletek is: "Spawnkemp"

    A championos megoldás is bibis kicsit, hiszen elég kb 30 méterrel arrébb várakozni ... Lehet hogy órákig nem tudsz majd kimenni, max stealthben ...

    Az más kérdés, hogy ha valahol kvesztelés közben megtalálnak ... Ez a velejárója a PVP szervernek ...

    De ha csak azért járna pont, hogy nyílt PVP area-ban mennyi pirosat ölsz, akkor az a kis kariknak lenne szopás. Nem kicsit ... Nem hiszem hogy végiggondoltad ...
  • Kryon
    #41609
    Arra azért hideg vizet ne igyál :)
  • Pacho
    #41608
    Nem ott nem, és téged amúgy is mindig kinyírnának.
  • darth devil
    #41607
    Taxival arrébb lehet menni.
  • j0nNyKa
    #41606
    tudtommal egyre balanszoltabbak a szerverek, legalábbis nem 4:1 arányokról beszélünk
  • Kryon
    #41605
    Aztán a jó kis 4:1 arányú szervereken a gyengébb frakció ki se tud jönni a bázisról, ígyjárás? Tényleg nagy ötlet...
  • darth devil
    #41604
    Akinek nem tetszik mehet pve szerverre. Unalmas már ez, hogy helyes vagy nem helyes.
  • picket
    #41603
    Azt azért józan paraszti ésszel be lehet látni, hogy ez nem igazolja a helyességét. -.-'
  • picket
    #41602
    Ott volt cél. Csak cél nélkül bedobni annyit, hogy csak a world pvp killért adna jutalmat semmit nem ér, csak egy genkfesztet csinál a játékból a pve tartalom rovására (amit azért reszelt annyit a bw, hogy ezzel kinyírja). Átgondolt javaslatok ftw!
  • darth devil
    #41601
    És? Még mindig a játék része.
  • Pacho
    #41600
    Soha nem wowoztam ha erre gondolsz. Csak azért írtam mert
    1. most sem lehet visszamenni a "kicsik" kezdőhelyére.
    2. Ha elő is jön, hogy magas karik kicsiket gankelhetnek pl. tatooine akkor is tele lehet tenni a bázis környékét lvl50-es champ-ekkel akik egy ütéssel ölhetnék a gankelni vágyókat (de van több tucat megoldás ennek elkerülésére)
  • j0nNyKa
    #41599
    ez kurvajó, köcc
  • Laroa
    #41598
    Warhammereztünk
  • picket
    #41597
    És ugye hárombetűsöztél pvp szerveren? Ahol semmi nem járt open world pvp királykodásért, mégis ha nem volt szerencséd, akkor kezdtél egy új karaktert, mentél disznód ölni, és ennyi volt a logban:

    Királysanyirugó crits you for 82307298456298.
    You die.
    Királysanyirugó spits on you.
    Királysanyirugó laughs at you.

    Csak mondom. Nem biztos, hogy ez lenne, ha még jutalmaznád is.
  • z3d
    #41596
    Van itt egy példa is.
    Remélem, nem csak engem érdekel, ha igen, sry.
  • z3d
    #41595
    Sztem a duplázás oka az, hogy az expertise képlet megváltozott, és hogy a BM gear olyasmi legyen, mint a warero gear - bár ez utóbbiról nem tudom, melyik felszerelés tierben fog elhelyezkedni.

    http://www.swtor.com/community/showthread.php?t=369977

    Itt azt mondja az egyik dev, hogy a champ gear jobb lesz, mint a recruit. Nekem az ok. Ha nem, akkor valóban az lesz, amit mondtál: kioperálom a modokat a champ gearből, és átrakom critelt cuccokba, aminek megnövelem az expertise részét. Aztán ha lesz majd BM gear, akkor megint operáció, de az augment helyére már mehet expertise-n kívül más is.
    Asszem.
  • Pacho
    #41594
    Természetesen.
  • picket
    #41593
    Elolvastad, hogy mire írta? :p