60034
  • Pacho
    #41832
    És mire lehet majd beváltani, arról van info? Wz tokenre, vagy merc tokenre?
  • z3d
    #41831
    Be lehet váltani az ilyen olyan tokeneket, ha jól emlékszem.

    Bár a mai savazások után már nem merek megszólalni lassan :P
  • z3d
    #41830
    Feltételezem, az itemek mögött van vmi jóféle adatbázis, tegyük fel, hogy relációs adatbázis. Csak elméleti szinten.
    Nos, ebben az esetben egy SQL-el lehet módosítani az adatokat. Ez nem MMO fejlesztés, ez szimpla adatbázis művelet.

    Persze ha nem adatbázisban tárolják az adatokat, hanem mondjuk vmiféle grafikus megvalósításban (jpeg :P), akkor nem szóltam, nem egyszerű megcsinálni.
  • Tyrpak
    #41829
    Ez tipikusan az a helyzet, ahol bármit csinálnak, valaki sírni fog.

    Kezdő 50-esek a kék, nem szétszedhető pvp cucc miatt fognak sírni, hogy ha lecserélik a modolható cuccaikat, akkor az expertise-től eltekintve gyengébbek lesznek.

    A régiek meg azon fognak sírni, hogy a meglévő centurion és champion tokenjeikkel nem tudnak mit kezdeni.
    Ami azért fals, mert már most sem tudnak mit kezdeni vele.
  • N1ggA
    #41828
    Az expertise buff meg azért van, hogy nagyobb legyen a különbség pvp és pve ruha között (eddig a rakata bm mix jobb volt a full bm-nél).
    Eddig az volt, hogy a centurion 51es, champ 56os, bm 58as volt, azaz a 5 különbség vs. 2 különbség. A bm expertise buffjával kicsit nő a különbség a kezdő set/ champ és a bm között, és ehhez igazodik az uj set. Ez igy sokkal igazságosabb rendszer lesz.
  • DummyBoy
    #41827
    Persze, sokminden változik.

    Csak pl: az unlimited force is elég nagy táp, várható volt hogy kiszedik ... mégis megy a hiszti.
    A bugfix is logikus volt, mégis megy a hiszti ...

    A Force bending hatása a Dark Infusion/Deliverance-re az egyik legszembetűnőbb olyan változtatás, ami nem volt annyira várható, de mégis "üt" és mégis ezért láttam a legkevesebb nyüsszögést. (Az más kérdés, hogy sok sorcis topikot nem olvasok, csak néha 1-2t amit elkapok, szóval lehet tévedek ...)
  • N1ggA
    #41826
    Nem tudom néztétek-e az armor összehasonlitasokat, de a lényeg, hogy nem lesz champion és centurion ezentul, azaz a cent-champ-bm helyett boltban vásárolt kezdő set-bm-warhero lesz. A champet nem buffolták, a kezdő meg kb. champpel egyenértékű lesz (kisebb statok, de nagyobb expertise), csak set bonus nélkül. A célja az egésznek, hogy a friss 50esek ne legyenek annyira szarok a többiekhez képest, viszont akinek megvan a champion, az ne menjen a kukába az új kezdő set miatt, a set bonus megléte miatt.
    Ez teljesen logikus, jól kitalált, és szerintem teljesen jó rendszer.
  • picket
    #41825
    Egy újabb mmorpg fejlesztő öreg róka. Hemzsegnek a topikban...

  • z3d
    #41824
    Tőlem ilyet nem láthatsz. Összekeversz vkivel, szal a szánalmas jelzőt másnak tartogasd, thx :) No offense.
    Azt mondtam, ezt sem a legjobb módon csinálták meg, nem ezt vártam, ennyi, és nem több.
    (Ok, kicsit drámáztam, mert tényleg meglepett a dolog, és nekem számít, hogy néz ki a karakter. Sry.)
  • z3d
    #41823
    Setbonus + augment a nyerő :)

    Persze az a 6 nem 6. Van egy thread swtor-on, össze van szedve synhtweavinges orange receptek, jelenleg head+chest+greaves craftolható. Lehet, 1.2ben változni fog, és lesznek plusz recik.

    Synthweaving orange
  • Laroa
    #41822
    Nem trollkodás volt. Ha van sapka az a baj, ha nincs sapka az a baj hozzáállást egyszerűen szánalmasnak tartom.
  • z3d
    #41821
    Ez a trollkodás most mellément :)

    A problémám az, hogy a patch note-s ban bölcsen elhalgatták, hogy régebbi cuccokra nem igaz a modolási lehetőség, úgymond nem így lett reklámozva. Nem szeretem a beetetést, mondják meg a frankót, és akkor nem esik le az arcom.
    Ráadásul a champ expertise duplázás egy db adatbázis művelet tapasztalataim szerint, ás a BM cuccra meg is oldják.
    No mindegy, nem vágom fel az ereim, csak k*csögségnek tartom.

    Amúgy meg fejleszennek csak, majd széttépem az új cuccokat akkor :P
  • Tyrpak
    #41820
    Magyarul: szedd ki az új set-et, és ha már megvan, akkor rakhatod át a crit craftolt cuccba.

    Én úgy vagyok vele, hogy inkább leszarom a set bonust, ha helyette ott van 6 augment slot.
  • Laroa
    #41819
    a mocskos szemét gecik fejlesztenek, hogy képzelik!
  • z3d
    #41818
    A pék haragját már...

    http://www.swtor.com/community/showthread.php?p=3531734#post3531734

    "Currently, Armorings of level 61 or above (new in 1.2) have the set bonus on the armoring.

    Items of level 58 or below (existed before 1.2) have the set bonus on the item, not the armoring."

    Félreértettem, azt hittem, szétkapom a champion cuccom, mint Foxi a lábtörlőt. De neeeeem, csak az új cuccokra lesz az igaz, hogy az armoring modon lesz a set bónusz.
    Nem mondanám magamra, BW hater lennék, de basszuskulcs, ezt SEM sikerült megoldani rendesen? Nem elég, hogy a champ gear expertise-t nem növelik, csak a BM-et (máig nem értem miért, biztosan bonyolult lett volna az item adatbázisban kiadni egy 2 soros SQL-t...), ráadásul még szét sem kaphatom és nem rakhatom máshova?? Hát...facepalm. Idióták.
  • z3d
    #41817
    Akkor ebből 2vs2 PvP lesz...ja bocs, az nincs az SwTORban :)
  • N1ggA
    #41816
    Természetesen nem a procolt duplaheal miatt sirnak az emberek, hanem amiatt, hogy a noble sacrifice életet visz le (azaz téged is healelni kell, ha nem akarsz kifogyni a forcebol), valamint a nagy heal (deliverance) nem gyorsabb lesz, csak kb. tuti krittel. Ez azért probléma, mert én proc nélkül, tehát 2.5 mp cast timemal sikeresen alig tudtam healelni, mert egy valamire valo csapat megszakit mindenképp.
    Ez a nagy cast time, tuti crit nagyon jo, mert közben tölt a force, az egész nerf annyi, hogy könnyebben szakitanak, és fogy az életed, de a hps kb. marad, ha nem szakitanak.

    Amugy jogos a nerf, mert teljes dps gearben, ugy, hogy soha sem healeltem még mmoban, ki akartam próbálni milyen, és retalent után rögtön az első wzben 650k-t healeltem, és ilyen nincs.
  • Tyrpak
    #41815
    Elsőre én is BH-tam írtam, aztán referenciának megnéztem a wow-os részt, és alliance-al voltak.

    Viszont Stan és Kenny meg sose lenne imp, szóval...
    De Kyle is inkább sorc mint sage.
  • z3d
    #41814
    Cartman sosem lenne republic csókával :)
    Szóval dagi bounty hunter? :P
  • Tyrpak
    #41813
    Aha, ezért volt úgy összehúzva rajtuk a csuklya... meg narancssárga cuccban voltak.

    Ha már volt wow-os rész, szerintetek ki milyen kari lehetne?
    Cartman egy köver trooper commando, Stan JK guardian, Kyle női sage, Kenny meg smuggler scoundrel. :)
  • z3d
    #41812
    Megölték a sorcit! A szemetek!!!
  • DummyBoy
    #41811
    A Sorci healernek a Resurgence HoT-ja talentelve proccolja a Force Bending-et, ami megnöveli a Innervate (3 sec csenel híl) critjét, vagy lecsökkenti a Dark Infusion cast time-ját 1 seccel (meg egy pár másikat) ...

    DE! Ha Resurgence után nyomsz egy Innervate-et, majd az utolsó ticknél egy Dark Infusiont, akkor még pont élni fog a Force bending ergo arra is megkapod a csökkentett cast time-ot ... ez így igen finom kis heal ... Mindezt ha bubival kezded, mire leverik az emberünkről a bubit, addigra majdnem full hp-n figyel ...

    + emellett elveszik a lehetőségét a végtelen Force-nak is ...
  • Bhalage
    #41810
    mondjuk akkor se valtok ha csak az alap lovese marad es minden mast elvesznek, mert megkedveltem a karit (bar a story 2ik fele JO NAGY SZAR volt. a sith warrior utana ami elejetol a vegeig epic) <3
  • Bhalage
    #41809
    en pyromancer bh vagyok es nagyon sokan sirnak hogy jaj nerf useless class, en kivancsian varom a valtozasokat
  • z3d
    #41808
    Temetik a mercenary-kat is, pedig az arsenal ággal gyk. semmi nem történt, sőt a patch notes alapján simán azt mondom, hogy nagyobb lesz a damage output, mint eddig :)

    A BH healerek is nagyon sokat sírnak , mondjuk a bodyguard ág változások nem is néznek ki jól (bár nem ismerem nagyon azt az ágat). Sok skillnek növelték a heat követelményét, megy a "bezzegasorciknakunlimitedforcepooljavan" szöveg.

    Sorcik komolyan azon sírnak, hogy nem tudnak ezen túl vmi bugot kihasználni? Na neee ...
  • DummyBoy
    #41807
    Mondjuk én akkor kapok majd agyhúgykövet, ha a nevetést tényleg elveszik :(

    Igen ... érdekesek ezek a javítások ... kiváncsian várom mi lesz a végeremény ... Azért jó ez a fajta megfogalmazás, mert ebből akármi is lehet még xD Jó kis menedzsdzseres ...
  • Tyrpak
    #41806
    Hidden Strike / Shoot First-öt csak és kizárólag álló, egy irányba néző karakter ellen szabad használni.
    Ha ezek a feltételek nem teljesülnek (amellett, hogy stealth-ben és a háta mögött vagy), akkor hibaüzenetet kapsz.

    Ilyen egyszerű, csak bele kell írni a tooltip-be, és probléma megoldva.


    Engem az basz fel, hogy egy dolog, hogy átírják, de akkor már ugyan írják meg, hogy mire.

    Gondolok itt a:
    - Culling has been redesigned and is now a 2-point skill. It no longer increases damage dealt to poisoned targets, but increases the Energy gained by Stim Boost and the damage dealt by Laceration and Collateral Strike.
    - Meticulously Kept Blades no longer increases Energy gained by Stim Boost. This effect is now part of Culling.

    Ok, tehát a 3 pontos képességről leveszik a +0.5 energy / pont részt, és rárakják egy 2 pontosra... ami mennyit is ad pontonként? 0.5-öt? 0.75-öt? 1-et?
  • DummyBoy
    #41805
    Nekem is scoundrelem van, ott is van pár topik, de a legjobban az tetszett, hogy van 1.2 PTS topik, ott megy a diszkássön hogy vajon mi legyen 1.2 után a scrapperekkel, meg pár mileszvelünkanerfután topik.

    Ezekben viszont mindig van pár hsz amiben üdvözlik, hogy végre lenerfelik a legopabb classt a játékban. o.O Olyan baromságokat írnak az emberek hogy öröm nézni ...

    Én mint noob player és noob pvp-er tényleg nem értem a nerfet, de ez van, ezt kell szeretni ... respec healerre és megvan a sikerélmény ... Ha meg kihívást akarok akkor vissza scrapperre ...

    Van healer sorcim is ... Én is használtam a bugos healt, mert persze nagyon jó, de tisztában voltam vele, hogy nem fog így maradni ...
    Erre beindult a hiszti, hogy teljesen használhatatlanná válik !!! a sorci healer ha "nerfelik" (Ja nem ... bugfix ...) Meg az unlimited force is gyanús volt ...

    Roppant érdekesek az emberek ...

    Egy dolog viszont nálam is kib@ssza a bisztosítékot ... Az ellen úgysem tudunk mit tenni, hogy lenerfelejenek valamit ... csak legalább a qrva nemvagyokahátamögött bugot javítsák ki ... Azért respeceltem dühömben, mert WZ-n 8-szor próbáltam meg az enemy healert hátbalőni, és nem sikerült ... ő meg szépen állt egy helyben, és healelte a csapatát ... én meg lépegettem mögötte stealthben és próbáltam olyan pozíciót taláni ahonnan eltolhatom a ShootFirst-öt, de egyszer sem sikerült ...

    Szinte biztos vagyok benne, hogy azért kapnak +CD-t a hátbalövős skillek, hogy kevésbé tűnjön fel az embereknek ez a bug ...

    Ráadásul érdekes, de a shadow-nál nem tűnik fel ennyire. (Bár az nem annyira hátbaszúrás - függő, de akkor is ...)
  • Tyrpak
    #41804
    1.2 patch notes

    Nem, nem már megint, hanem még mindig :)
  • t0xikus
    #41803
    lemaradtam:) már megint nerf lesz?:D
  • Tyrpak
    #41802
    A sorci dps része a wrath + chain lightning kivételével kapott valami nerfet?
    A healer bug fixet kapott, meg pici átrendezést.

    Ezektől miért kell rögtön "omg you broke the class / sorc can't pvp, unsub" topicokat nyitni?

    Vegyenek példát az operative-okról, akik már zen nyugalommal fogadják a 4. nerfet, és már csak azok maradtak az AC-nál, akik értenek is hozzá.
  • Bhalage
    #41801
    "-következő content peccsben bejövő páncélok kinézete"

    nos kivancsi leszek eloben, mert kepeken nem gyozott annyira meg ; ( !
  • Bhalage
    #41800
    en nem birom a offi forumot.
    szoktam keresni rajta, hatha talalok vmi hasznaosat vagy erdekeset - nos az offi forum a siros kurvak minosegi gyujtohelye. okadek.
  • picket
    #41799
    A szomszéd Pityu mesélte, hogy a fogorvosának a lánya már próbálta, és megy
  • TDC Geronimo
    #41798
    1.2 :p
  • j0nNyKa
    #41797
    pfff, meg mindig nem lehet invelni guild ablakbol? pffff
  • picket
    #41796
    Dobj föl egy flém témát, és majd spawnolnak.
    Az alábbiakból válassz:
    -open world pvp
    -wz pvp
    -szar a pvp
    -p1-es szintű grafika
    -invite guild listából
    -következő content peccsben bejövő páncélok kinézete
    -következő peccsben bejövő nerf / buff
  • DummyBoy
    #41795
    Én birom a hivatalos fórumot ... Minden classtopik fele arról szól, hogy buffolni kellene, mert mi vagyunk a leggyengébb tank - dps - healer ... a másik fele pedig arról szól, hogy nerfelni kellene az adott class-t, mert ez a legopabb tank - dps - healer xD

    A kedvenceim a sorci sírós topikok ... Volt egy ilyesmi is valahol: Why sage/sorc is a weakest class in pvp ... xD
  • z3d
    #41794
    Swtor hivatalos fórum kitöltheti azt az űrt, amit a trollok hagytak itt :) Mindenen megy a nyávogás, ráadásul minden mellett és ellen is van érv :) Meg néha értelmes infót is találhatsz :)
  • z3d
    #41793
    Ezt én is hülyére vertem :) Nem tudta, mikor kell befognia ;)