60034
  • a.carkey
    #42032
    Dehogy van meg minden. Sokminden megvan, de az EVE más. Igazából külön kategória.
  • Tyrpak
    #42031
    Akkor még egy 3 évet várnod kell World of Darkness-re.

    "having the ability to vote for other players to have real positions in the world: and those positions will have power and authority - so as a player you will be able to be the prince of a city, you will recognised by other players as the prince - you're going to have to fight for it and politic for it but that is a core focus of the game."

    "We are not ready to talk about the scope...It'll be big. In regards to cities, we examined it quite a bit, and what we found is cities are generally...boring. We're using a stylised version, but they will be named after real cities, you'll have a New York, a London, and a Paris etc."
  • darth devil
    #42030
    Ez mind megvan most is az Eve onlineban. CSak az ilyen játék, hiába lenne, sw, wow, akármi iszonyat réteg játék lenne. A casual többség nem biztos, h ezt igényli, nem is válallják be. Emiatt kifejezetten örülök, h egyelőre törölték a wh40k mmot.
  • Bandras DaSilva #42029
    Hát valszeg nem.

    Én továbbra is azt mondom, hogy a sandboxé a jövő olyan toolokkal amikkkel a játékosok gyakorlatilag mindent szabályozhatnak, questeket csinálhatnak, stb stb stb. Ha már swg, a story teller cucc pl nagyon jó volt benne. Elég fasza quest chaineket lehetett gyártani, és ötletes questeket is. Csak rajtad múlt. Sokat szarakodtam vele, de vették is a questjeimet meg 10re ratelték. Azt lehetett volna tovább fejleszteni és kiegészíteni, mert a végén azért csak az volt minden quest, hogy szedj össze ennyi ezt meg azt vagy ölj meg ennyi ilyet vagy olyat.

    A theme park mmok unalmassá válnak egy idő után és nagyon függnek attól, hogy milyen gyorsan pakolgatnak bele tartalmakat. Általában itt szokott a dolog meghalni, hogy egy esetleges játékos bázis esés után nincs keret sok fejlesztőt alkalmazni és lassulnak a content patchek. Aztán az x instát meg megunja az ember egy idő után.

    Swtorban pl már rosszul vagyok a 3 wztől. Majd persze most jön egy új, de az sem fog sokat hozzátenni. open world pvp lenne a jó, de hát Ilumot épp kinyírják (egyelőre csak ideiglenesen, de azt nem lehet tudni, hogy mikor jön az új változat és hogy az milyen lesz).

  • a.carkey
    #42028
    Nekem is bejön, csak ez nem fog kitartani 8 évig.
  • a.carkey
    #42027
    SWGben lehetett nyitott házad, mindenki bejöhet, ill zárt vagy csak az ismerősök, haverok. Ha vendorod volt a házban, akkor mindenki bejöhetett. Még a különböző vadállatok is, és ha nem voltál crafter, akkor szépen neked is estek.


    SWGben volt, hogy egy lüke miatt lerohadt 25 vendorunk fullig feltöltve, mert a srác úgy döntött, hogy dobbant, leáll a játékkal, csak nem szólt. Aztán nemhogy nem szólt, de törölte is az összes kariját.

    Na onnan volt szép újrakezdeni. Buktam vagy 120 millát ami le volt craftolva. Mindez 2005ben ... :D

    Aztán elbuktam 2011-ben egy bug miatt a saját házamban lévő vendort is, benne még 2003as über és akkor többtíz millát érő cuccokkal. Nem tudtam belépni. De volt olyan is, hogy egy haver letett egy házat, egy bug miatt (nem nyúlt hozzá, nem pakolt ki belőle) belepakolt 6000 cuccot. Ennél többet nem tudott. Amikor kilépett, akkor megőrzésre áttetük az én karim nevére, és elég szép 2003-as-2004-es quality anyagokkal megpakolt raktárunk lett. Poénból benyomtam az árut az utolsó két hétben a bazaarba. Úgy elvitték, mint a cukrot. Még levelet is kaptam, hogy ezt most hogy és honnan. :D Mókás volt.
  • a.carkey
    #42026
    Nem voltak azok rondák.

    Először volt Naboo, Tatooine és Corellia típusból bolygónként 4-4, ill. 4 general. Majd lett wookie fa, felhőváros, Jabba Yacht, Bunker, többfajta teraszos benga állat ház. Emellett Guild Hallban is lakhattál, és letehettél kétfajta bázist. Plusz a Sorosub. Mindegyikbe INGYEN minimum befért 200+ cuccod, és ha nem tettél bele zsét, lerohadt. Így működött a "selection". :) Utána kevesen lettek, és nem akarták, hogy aki keveset van, az lerohadjon és elűnjön, így bevezették, hogy ha le is rohad, és el is tűnik, akkor is a datapadodba, ahonnan bármikor berendezve előkaphattad, ha kifizetted a fenntartási költségeit.

    Még mindig emlékszem, hogy a bunkerben először hónapokig eltévedtem, annyira sok lift és szoba volt benne. :D
  • a.carkey
    #42025
    Vagy egy bug miatt az Endoron. :D

    Anno volt itt a Taluson a mocsárban egy házam, de sajna lerohadt.


    Volt egy fajta Yoda feelingje a dolognak. :D
  • Nephin
    #42024
    SWG: sandbox

    TOR: theme park

    Kb. ennyi.

    Amúgy engem nem érdekel, hogy star warsos játék, star trekes vagyok. :D Ha szórakoztat, felőlem lehet rózsaszínpóni is (na jó, ennél azért elég kicsi az esély, hogy szórakoztat, de értitek a lényeget). :D Márpedig a TOR szórakoztat, a bugok nem olyanok, hogy ne játsszak miattuk, érdekes, leköt, egy kicsit lehetne nehezebb, lehetne benne néhány plusz dolog, amit hiányolok, de így sincs vele nagy gond.
  • Bandras DaSilva #42023
    No, azért azt tegyük hozzá, hogy azért azt tudtuk, hogy swtor nem swg 2 lesz. Ne vigyük félre a topicot swg nosztalgiával:).

    Nekem swtor is bejön, szeretek belépni meg játszani, csak néha emberek nincsenek...ez a fő bajom.
  • a.carkey
    #42022
    Tatoon kell. :)

    De semmihez sem fogható a shuttlere való várakozás, ami az SWGben volt. Annyi csodabogarat, magamutogató buzit még sehol sem láttam, mint anno Coronetben.

    Plusz a buffolás, ahogy az emberek várakoztak egy sorban. :)
  • a.carkey
    #42021
    Ezért írtam a CUt, mert ott már igen, méghozzá nem is akármilyen.
  • a.carkey
    #42020
    Honnan tudod, hogy erre nincs igény? A Sims és kiadásai (1-2-3, Medieval) mind toplistásak eladás tekintetében. Ehhez hozzádobni egy SW francit, na az lenne ám érdekes. Az SWGben megvolt, az űrharccal, űrbányászattal!, quality bányászattal, quality craftinggal, housinggal, pve és pvp résszel (bolygó és űr!), petekkel, gyártható bio engineer petekkel, befogható petekkel, többszemélyes! járművekkel, nem level alapú fejlődéssel, skill ledobással, bármikori karakterátalakíthatósággal, blockbuster movie bolygókkal, player vs player bounty levadászhatósággal, és baromi nagy bolygókkal minden még 2005 nyarán a 2005 novemberi NGE előtt. Ekkor már majdnem tökéletes volt az SWG, a CU is jó volt, csak annyi pici kellett volna, hogy:
    -pár mission, insta vagy csak sima dungeon és kész.

    Erre jött az NGE, és ha nem számítom az elqurt harcrendszert és a csalódott playereket, jött:
    -a trading card game!!!
    -a Hoth
    -a PvP a Rorin
    -és jópár hasznos dolog.

    Szóval semmi más nem kellett volna az SW faneknek, mint egy SWG2, - az NGE harcrendszere. ÉS KÉSZ. Tökéletes endgammel, igazi mmo lehetett volna.

    Ehelyett kinyírták az SWGt, azonnal jött az SWTOR, és hogy ez nem lesz 8 évig játszható, abban biztos vagyok. Sajnos.

    Az a bajom ezekkel a mű mmokkal, hogy egykaptafa mind. Az SWTORt az SW világ dobja fel, ami - mivel jópárezer évvel vagyunk a filmek előtti ERAtól - kb. újdonságnak is hat, mégha az ember nyomta a KOTORRAL is, hisz onnan lehet ismerős, de nem ad MMO érzést, a minimális elemek hiányoznak belőle, és lehet, hogy baszott jó (bocs) a sztori, de az agyam eldobom, hogy L50 után nem élvezése van a dolgoknak és igyekszel vele értelmesen játszani, hanem ha van napi 4-5 órád, akkor most nem szórakozol, hanem farmolsz max. szint után is a valorért (mert egyelőre ahhoz kötik a best pvp gearT), nyomod az instákat a best pve gearért, és ha nem elég, nyomod továbbá ugyanazokat a napikat, amiket tegnap és előtte is lenyomtál. Mintha melóznál. Agyam eldobom.

    SWGben azért olyan "max. level" end content volt (craft, űr, insta, dungeon, pvp, theme park, bolyón járkálás, role play, cantina, stb.), amit azóta SEHOL se láttam. Ezért sajnálom ezt az SWTORt is, hogy ez lett belőle ...
  • s0n1c
    #42019
    Nem tudom, én szívesebben mennék/mentem force sensitive nightsistereket ölni Dathomirra, vagy írtani a "buckapatkányokat" a Tatooinera, mint egy raidbosst ölni, de ez ízlés kérdése. Igen, akár 100x-ra is, mert közben a csapattal lehetett beszélgetni, zenélni, vagy gyógyulni a player campben. De órákat el tudtam tölteni a player vendoroknál, vagy az image designereknél a városokban.
  • Tyrpak
    #42018
    Nekem az Anarchy Online ház rendszere tettszett, ahol fix számú ajtó volt, és egy kulcsod volt az ajtóhoz, amit le tudtál másolni, és másnak odaadni ha az is be akart menni.
    Viszont meg kellett jegyezni, hogy melyik ajtó volt a tied.

    Lotro-ban a lakópark nem tetszett annyira, viszont a guild ház, a kertben a trófeákkal, nagyon hangulatos volt.
  • Kazagor
    #42017
    És mit vársz egy WOW előtti 2004-es grafikától?
  • Bhalage
    #42016
    kúrva rondák voltak a hazak swgben es bugos szarok voltak

    zsenialis :o lol
  • Kazagor
    #42015
    Ez azért nem teljesen igaz. SWTOR-ban, LOTRO-ban és gondolom AION-ban is instance-olt a housing. SWG pont azért volt ilyen téren is zseniális, mert nem instance-olt volt, hanem open world, vagyis 1-2 bolygót leszámitva bármelyiken és bárhova letehetted a házadat, ha azt a terepviszonyok megengedték. Lehetett egy házad az erdő közepén mint egy magányos remetének, de beköltözhettél egy játékosok által alapitott hatalmas városba a polgármester engedélyével, ahol akár több 100 ház volt már lerakva. Amikor motoroztál a zónákban, ott rengeteg játékosok által lerakott házat láttál, azokba bemehettél, megnézhetted hogyan rendezték be vásárolhattál a vendorából stb akkor is ha a háztulajdonos nem volt online. Ez volt az igazi szabadság, az igazi sandbox, ahol nem fix házhelyek és meghatározott számú lerakható ház volt egy instance-olt területen. A kettő között azért óriási a különbség.
  • Kazagor
    #42014
    Vagy 10 percet várni a spaceporton a hajóra, ha másik bolygóra akarsz repülni, mint SWG fénykorában.:)
  • Nephin
    #42013
    Szerintem a black hole-os gear nem olyan jó, mint a raidgear, de megnézem majd délután.
  • z3d
    #42012
    Itt már azért is sírás van, hogy űrhajó-spaceport-bolygó :)
    Itt kéne 10 percet motorozni, azonnal kitörne a forradalom :P
  • fakanal
    #42011
    :) gl hf:D en meg csak ott tartok, hogy visszaterjek e a jatekba 1.2 miatt:D
  • Fenrir
    #42010
    Jah, a nyomorék jedi falu :D

    Úristen, hogy mennyit kellett oda motorozni a spaceport-ról, alsóhangon volt vagy 10 perc minimum.
  • a.carkey
    #42009
    *Aurilia
  • a.carkey
    #42008
    A 8+ hónapos Village of Aurilla (SWG) után ilyen 6 comm/hét már meg se fog kottyanni. :D
  • Fenrir
    #42007
    RP még hagyján, de a PvE-t azért fájó említeni az SWG kapcsán, CU-ig kb tartalom sem volt. Jah de, Corellian Corvett :D

    A picket meg bol lair-ek ütögetése nálam nem meríti ki a PvE content-et.
  • a.carkey
    #42006
    Ha azzal nyomtad volna, másképp gondolkodnál erről az SW MMOról ..., különösen, hogy RP és PVE rajongó vagy. :)
  • a.carkey
    #42005
    Hehe. Beteszik, sikeres lesz, utána mindenki rájön, hogy ez mennyire jó, és hogy ők ezt az elejétől fogva szorgalmazták. :D
  • darth devil
    #42004
    Bele kell törődni, hogy olyan mmo-k amik régen voltak, sok embernek az első mmo-i, soha többé nem lesznek.
  • a.carkey
    #42003
    Én tudtam mit kapok majd, de mivel megszűnt aznap amikor felléptem ide az SWG, valami féle folytonosságot éreztem (azt 8 évig fizettem, ezt biztos nem fogom 8 évig ...). Sajnos, a legeleji aggodalmaim fognak beigazolódni. Sajnos.
  • darth devil
    #42002
    Nincs azzal semmi gond, ha soloban is össze tudja valaki szedni a cumót. Viszont kell olyan dropp a raidnek amit csak az dob, és jó dolog. Amiért megérje raidelni menni. Az már csak hab lenne a tortán, ha pvpzni is kellene egy egy raidért. XD
  • picket
    #42001
    Akkor mit szeretnél endgame címszó alatt?
  • darth devil
    #42000
    Mert nem erre van igény. Ha házat akarsz építgetni stb stb, arra ott van a second life, már ha megy még, és egyéb soc játékok.
  • fakanal
    #41999
    Valamilyen mertekben mind2 oldalt meg lehet erteni. Viszont en sem ertem a hisztit, mikor is egy HC guildnek ez az "elete". Ez alatt arra gondolok, hogy csunyan mondva szeretnek szivni a gear megszerzeseert. Mert igen is elvezik, mivel mar csak wow-bol kiindulva nalunk anno remeges ment raid elott:)
    Talan ez a vita inkabb az irigysegrol,gear vagizasrol, mutogatasrol, {elnezest a kifejezesert Nephin E-Penis-rol} szol...

  • Fenrir
    #41998
    A housing egy dolog, de azon kívül még jó pár más olyan volt az SWG-ben ami bőven túlszárnyalta az idejét. Akár a komplex bányászat-gyártás, városok építése, nem szint alapú fejlődés, a kantinokban a játékos zenészek és táncosok használata, a doktorok használata, stb. Én személy szerint nem szerettem a preCU-t, de azok amiket felsoroltam azok nagyon királyok voltak benne.

    Nem értem, hogy a mai napig miért nem tudja legalább ezek valamelyikét használni egy új mmo.
  • z3d
    #41997
    Így van. Ezért jó ez a lehetőség, plusz a HC játékosoknak is jó kiegészítésnek.
    Nem is értem, miért megy a sírás ez miatt is.
  • fakanal
    #41996
    Nem mindenki hc gamer. Rengeteg casual player van. Azok velemenyem szerint ezt fogjak csinalni mondjuk 2 WZ kozott. Arrol nem is beszelve, h az uj OPs azert nehezebb lesz mint pl egy EV Ezen felul nem biztos, hogy tul sok pug team tudja majd megcsinalni szerintem .
  • z3d
    #41995
    Igen csúnya hiszti megy. Én is a weekly mellett tenném le a voksom, a player válassza ki, hogy akarja kiszedni a cuccot. Ha ő szívni akar több mint egy évet a setért, akkor hajrá. Én spec ha akarok pve geart, tuti megpróbálok összeszedni egy bandát inkább.
    A lényeg, hogy több lehetőség van.
  • Alienator
    #41994
    Nagyon helyes hogy össze lehet szedni szólóban is. Az mmo-k egyik szar dolga, hogy egy raidet rommá kell farmolni ha kell valami. Ha pl az ötödik raiden nem esik ki ami kell, lehessen összeszedni máshonnan. Nehogy már 1000-szer kelljen a dögunalmassá vált raidet farmolni csak mert még mindig nem hullott ki ami kell.
  • fakanal
    #41993
    "Kuzdeni" kell majd a daily questek altal is a cuccokert.1 heten 6 db black hole comm szedheto majd ossze. Forras
    A temaban az swtor forumon mar egy ideje megy a "darido" :)