60034
  • Alienator
    #42113
    A mostani daily commendation-okból lehet mást is kiváltani vagy csak a rakata kiegészítőket Ilumon ahogy eddig?
  • darth devil
    #42112
    Persze ez is benne van. De én inkább pozívumként élem meg, hogy ilyen kezdeményezés van. Amiért ennyien adakoznak. Jó lenne már, ha kicsit megfingatnák a "nagy" kiadókat.
  • picket
    #42111
    Érdekes, hogy én ebből egyet láttam (nálam kijavult), a többit nem, és nem is hallottam róluk.
  • PiszkosFred
    #42110
    Ha meg az egyik nagyobb projekt esetleg befurdik, vagy "eltunik" a penz, vagy nem olyan lesz a produkcio, amit igertek, akkor jon a negativ visszhang, es lottek annak a rendszernek is.
  • N1ggA
    #42109
    a napiból csak daily commendation jön, ahogy belsavisról és ilumról, black hole pedig csak a hetiből. legalábbis ezt szűrtem le.
  • Nephin
    #42108
    A hetiből jön 6, plusz naponta lehet 9, az 69 egy héten, az egész szetthez 460 db kell, ez 6,66 hét, ha minden nap és minden héten mindent megcsinálsz.
  • N1ggA
    #42107
    Az imént linkelte fakanal, hogy 6 db jön 1 héten.
    A napi questek daily commendationt adnak, mint eddig, és van 1 heti quest, ami ad 6 db black hole-t
  • Nephin
    #42106
    Azt nem tudom, hogy a napikból mennyi jön naponta.
  • N1ggA
    #42105
    Ez durva, így majdnem 2 év :D
    Akkor visszavonom, amit az imént mondtam, hogy felháborító meg nehogymá blabla. :D
  • Nephin
    #42104
    Szóval a corelliás napikból megy a black hole-os szett, a kampányos pedig az új raidből. A raides persze statokban is jobb valamivel.
  • Nephin
    #42103
    A Black Hole Duelist szett a survivornak megfelelő szerintem, ez ilyen:

    cipő: 50 black hole commendation
    bracer: 30
    kesztyű: 50
    sapka: 60
    implant: 35
    nadrág: 55
    füles: 35
    chest: 60
    shield: 50
    öv: 35

    Ezek szettbónusz nélküli lilák, kiszedhető modokkal.

    Van egy kampányos szett is, az már survivor néven, tokenekért, szettbónusszal, mint most a columi, rakata stb.. Mindkettőben 61-esek a modok.
  • Tyrpak
    #42102
    MMO fejlődés:

    Everquest: folyamatos lfg, amíg nem voltál csapatban, nem tudtál még grindolni se.
    Anarchy Online: pug 1-2 instára, aztán szétesés, hosszabb pug-ok hackler grindhoz.
    Warhammer: PQ puggal, pvp warbanddel, azon kívül solo.
    STO: automatikus pug a küldikben.
    AoC, Aion, Rift, SWTOR: idő 90%-ban solo, 5% raid guilddel, 5% insta puggal.

    Az, hogy az MMO átment állandó solo-zásba, és kötelező raidekbe, ez engem nagyon zavar, elszomorít, kiábrándít...
  • z3d
    #42101
    1.7 millióan játszanak most.
    Ahton kicsit punnyadás van, kéne szerver transzfer (sztem ez is általános az MMOkban, a kezdeti lelkesedés mindig visszaesik vmenynire, kivéve WOW?), amit spec én lámaságnak tartok, hogy nincs megvalósítva, de hát voltak fontosabb dolgok, amik meg ütnek.

    Van endgame content, van raid, van pvp, meg fogják csinálni az open pvp-t is, vmint a BW-t ismerve tuti vannak még dolgok a fejükben.

    Egy dolgot mindig elfelejtesz, amikor írod, hogy süllyesztő. Ez egy SW játék, akkor a fanbase, amit nehezen lehet megközelíteni mondjuk egy GW2-nek. Több SW rajongó van a világon, mint mmonomadprOHCbrutal, sztem ez egyértelmű. Sokan csak azért játszanak, mert Kotor meg SW, sok embernek ez az első MMOja.
    Sztem tényleg nincs értelme jósolgatni, mivel nem tudsz racionális mintát rajzolni az SW fanboi emberek viselkedésére.
  • vendó
    #42100
    ki töltölte le a star wars adwenturét??
  • N1ggA
    #42099
    legyen a consular, azon belül shadow survivor
  • darth devil
    #42098
    Erre az újrafeltalálásra esély a kickstarer gyűjtések. Ha azokból tényleg jó játékok sülnek ki, akkor talán van remény.
  • Bandras DaSilva #42097
    Ebben lehet igazad van, de nekem úgy tűnik, hogy bizonyos dolgokat újra meg újra felfedeznek a játékiparban.

    Remélhetőleg hamarosan megint valaki feltalálja a jó kis sandbox mmot...igazából elég sok előnye van:).

    Az, hogy quest helper meg ilyenek kellenek....hát igen, azon lehet vitatkozni, hogy ez jó-e vagy nem, sztem ha vkinek kell legyen, ezen ne múljon a dolog. És hát az is igaz, hogy egy bizonyos ponton túl már nem lehet egyszerűsíteni, egyértelműsíteni mert a játék részét ölöd meg. Ha mindent más csinál helyetted, az azért nem akkora nagy flash:)

  • t0xikus
    #42096
    aki swtor f2p-t remél pár éven belül, az egyszerűen együgyű és tájékozatlan:)
  • Nephin
    #42095
    Melyik class érdekel? Csak republicot tudok mondani.
  • Alienator
    #42094
    Egy mmo-t még mindig az endgame tart életben. Ha itt nem lesz valami drasztikus változtatás akkor over. De nem is kell bizonygatni itt semmit. Nézd meg hányan játszank most. A fórumok sem örömódákat zengenek sehol. baj van az egésszel, de foltozgatják. Aztán vagy sikerül vagy nem.

    És nem vagyok egy GW2-t messiásként váró emberka, de ha(!) hozza azt amiről a regék szólnak, az swtor-nak esélye se lesz talpon maradni.
    Lehet hogy meglesz 2-300 ezer player, de amit nem játszanak azt nem fejlesztik. Ergo süllyesztő.
  • darth devil
    #42093
    AION f2p lett, de az is elég sokáig húzta. Viszont az swtornak van valamilyen ami az aionnak nem volt. Ott van a világ, és a bioware. Valamikor az elején elmondták, hogy mi az az előfizetői szám, amivel még nyereséges a játék. Azt a számot hozni fogja. Jönnek a fejlesztések, majd az EA ismét agresszív kampányba fog kezdeni, hogy új/régi játékosokat szerezzen. Nem világmegváltó játék, de bőven hozza a szintet, ha a pvpt helyrehozzák akkor tisztességesen megállja majd a helyét a piacon.
  • Nephin
    #42092
    Szerverösszevonás simán lehetne szerintem is, már az elején sem kellett volna ennyi, csak ugye ment a sírás a sorok miatt...

    Viszont azt vedd számításba, hogy a legtöbb bolygóra nincs okod visszamenni (főleg, ha nem érdekel a napi q). Ez baj és sajnálatos, most a corelliai update-tel talán valami elindul.

    Sokan vannak a PTS-en klánostól, mert tesztelnek.

    Sokan szervert váltanak, a Tomb az egyik fő célpont, ha jól tudom.

    Na és persze sokan az 1.2-t várják. Most jártak le az előfizetések, gondolom bőven van olyan, aki - ha nem tud mit csinálni, mert nincs kedve vagy nem akar - majd akkor lép be.
  • Bandras DaSilva #42091
    Nekem pont ugyanez a bajom. Mert szépen elvagyok a játékkal, csak sokszor egyszerűen alig van ember akivel lehet bármit is kezdeni.

    pvp jó egy darabig, de néha ott is 20 perceket kell várni egy wzre, pvere meg nem jön össze ember csak ha raid van. Akkor mondjuk van elég legalább a guildben.
  • Alienator
    #42090
    Korrekt.
  • z3d
    #42089
    Tudom, ismétlem magam.
    Az SWTOR lelépi a jelenlegi konkurenciát. Nincs még egy ilyen MMO (pontosítok, olyan MMO, amit én ismerek), ami ezt tudja. Mondom ezt úgy, hogy vannak bugok, meg hülyeségek, meg lehet min sírni. Az én élményem egyik sem rombolja. (a bugok felhozásán meg csak röhögni tudok, mutassatok már az utóbbi X évből olyan játékot, amit nem patcheltek bugok, egyebek miatt, kösz).
    Most már nagyon kíváncsian várom a GW2-t. Nem magát a játékot, hanem a reakciókat, amikor kijön. Csak aztán nehogy oltári nagy arcraesés legyen, és akkor hirtelen jó lesz az mmonomadHCplayer bázisnak a panda is.

    Egy dolgon nem lehet csak vitázni: WTB server transfer.
  • Alienator
    #42088
    Mások az elvárásaim gondolom. nekem pl nem fér bele hogy 7%-nál resetelődik SoA pl. nem fér bele hogy nem lehet ládát nyitni boss után. nem fér bele hogy sztoriküldinél azért bukom a végét mert ott állok 2 méterre és "nem látom" a targetet (trooper).
    Nem tetszik hogy csak úgy eltűnnek az effektek (fénykard, force armor pl). nem tetszik hogy wz-on ülve csúszik a karakter és nem tudok védekezni és a /stuck sem segít sokszor, csak nézem ahogy faszra húznak. nem tetszik hogy a mentőskilleknél a CD beragad és ránézek egy necces szituban és cd-t ír rá. nem tetszik hogy a companionnál kikapcsolok egy skillt és vígan használja tovább, mintha be lenne kapcsolva. Nem terszik a hogy a comp HP-ját félnek írja miközben full. nem mind gamebreaker bug, de zavaró. Pontosítok: Engem zavar. Mondom, mások az elvárások. És egy BW-től nem ezt vártam, amikor egy Trion (Rift) sokkal szebb és bugmentesebb játékot csinált. Csak kár hogy engem a fantasy annyira nem feszít.
  • DummyBoy
    #42087
    Nézőpont kérdése ... ez a te nézőpontod, ami mint tudjuk nagyon szélsőséges ...

    Ha egy másik nagyon szélsőséges nézőpontot veszünk, mondjuk az enyémet akkor csak pár olyan bug van a játékban ami zavaró, de egyik sem gémbréker (Pedig lehetne ...).

    Ezek is olyan dolgok mint a "nemvagyokahátamögött" és a random stealthből kidobálás ... Vagy pl: a nem működő passzív skill ...

    De enélkül is elvagyok és szórakozom. Mai napig. Aki olyan típus mint én, az lehet ugyanígy van ezzel ... lehet hogy jönni fog más ami nekik jobban tetszik, és azzal szórakoznak. De addig azt a részét használják ki a játéknak, ami tetszik nekik.

    Amíg a játék nekem megfelelő kikapcsolódást és szórakozást jelent és úgy érzem megéri a pénzét, addig nem fogok minden idiótaságon pörögni.

    Ehhez kell bizonyos szintű érettség és intelligencia, és ez NEM a korral jön. Bizony lehet kikopnak majd páran ha kijönnek az új MMO-k, és ez majd valszeg jót is tesz a játéknak. Attól nem tartok hogy F2P lesz, hiába zeng ettől minden, mert megszoktam a való életben, hogy azok a leghangosabbak akik a legkevesebben vannak. (Tipikus nagy igazság: Aki kiabál, annak sosincs igaza.)

    Lehet ész nélkül pörögni a hibákon, csak semmi értelme nincs. Ha ennyire zavaróak, akkor keresni kell egy másik játékot és kész.

    Itt pedig lehet várni a javítást ... ha érdekel a játék, és elfogadod a hibáit akkor játszol tovább, ha nem akkor cancel, és majd lehet olvasni a patch notest és folytatni ha megoldódnak a gondok ...
  • s0n1c
    #42086
    Vicces, de olvastam egy interjút pár hónapja, samwise-ék beszéltek a wow egyik korai szakaszáról (mikor még javában ment a fejlesztés), hogy kint voltak valami expon (meg nem mondom melyiken), látták a swgalaxies-t és teljesen összeszarták magukat, hogy úristen mekkora király game és ehhez az ő wowuk sehol se lesz :D
  • z3d
    #42085
    Volt a hivatalos fórumon egy számítás, hogy a full gear több mint egy év.
  • N1ggA
    #42084
    Nálunk most már sor van este csúcsidőben :D
  • N1ggA
    #42083
    <3
  • Kazagor
    #42082
    Engem igazság szerint rohadtul nem érdekel, hogy a játékosszám 1.7 millió vagy 100 millió.

    Engem csak az érdekel, amit tapasztalok, hogy esténként 20.00-24.00 közötti csúcsidőben elmegyek bármelyik bolygóra, és 15-30 játékos lézeng az egész bolygón.

    Amikor az SWTOR beindult, akkor még bővel volt játékos minden bolygón. Ez mára eltünt, lecsökkent.

    Ma képtelenség találni heroicra embert, legyen az akár csak 2 fős heroic (nem a lvl 50-es napikról beszélek, hanem egy új kari szintezéséről).
    Ma ez úgy néz ki amikor a kiskarimat szintezem, hogy bemegyek egy bolygóra, ahol esti csúcsidőben van 20 ember, pl Alderaan. Megcsinálom a questeket, a heroic questeket meg eldobálom, mert soha egy rohadt jelentkező nincs rájuk.

    Ez itt a gond. A bolygók kihaltak, fleeten kivül alig lehet másik játékost látni, heroicokra nem lehet összeszedni az embereket stb.

    Szóval nem vitatom, hogy az 1.7 millió játékos valós adat, de azok, ezek szerint tuti nem az európai szervereken játszanak. Sok a szerver, felesleges 100 európai szerver, amikor kihaltak a bolygók és sinte mind STANDARD este.

    Vagy szerverösszevonásokra, vagy cross-server játékra lenne szükség.
  • Nephin
    #42081
    Belépek neked a PTS-re, pill. :D
  • Nephin
    #42080
    Az Aion annyiban speciális eset, hogy keleti MMO, ott nem is f2p, csak az európai verzió lett az.
  • N1ggA
    #42079
    Most akkor ez:
    The weekly give out 6 Black Hole Commendations (a gear on average costs 30+ Black Hole Commendations)
    Azt jelenti, hogy 1 darabka a gearből, monduk a fejes kerül 30+ commendationbe, vagy full szet?
  • picket
    #42078
    Neked valami bogárfóbiád van. Egyszer sorold már fel azt a rohadtsok bugot, mert én még egy game brakinget sem láttam, és a viccesebbekből is csak egyet-kettőt, szerinted meg hemzseg tőlük a játék.
  • Alienator
    #42077
    Igen, sajnos jellemző rám :)
    Akkor nézzünk konkrét tényt példával:
    AION.
    Igéretesnek indult? Igen. Volt hibája? Huh nem is kevés. Kijavították? Igen. Volt eközben alternatíva? Volt. Volt idejük kijavítani drasztikus játékoscsökkenés nélkül? Nem. F2P lett? Igen.

    Kísértetiesen hasonlít a dolog most is.
  • Nephin
    #42076
    Megint túlzol. Egy kicsivel több objektivitás sokat segítene az álláspontod reputációján. ;)
  • Bhalage
    #42075
    nagyon jokor voltak nagyon jo helyen, yilen meg egyszer nem lesz.
    regen az mmo egy szuk kor jateka volt, gondoljunk csak bele, kabelnet, dombornyomott kartya stb manapsag minden haztartasban ottlehet..

    jott egy technologiai& tarsadalmi bumm is, Mo.-n is, a vilagban is (vagy forditva :O)) ha akkor mas keszito csinal akkor egy piacvezeto ultrapopularis mmot, akkor a ma kijovo wowwal a kutya nem foglalkozna. lenne max 1.7 milla elofizetoje...

    szvsz ezzel lerendeztek meg egy joidore a dolgok allasat, ameddig nem lesz egy ujabb akkora trend/technologia/tarsadalmi valtas ami gyokeresen megvaltoztat mindent, ami elotte volt
  • Alienator
    #42074
    Ugyan már...
    Nagyon jól látszik, hogy amihez hozzányúlnak abba annyi bug keletkezik, amit majd egy köv patch javít ki. Egyszerűen nem megy nekik, és ez nem az a helyzet ahol van idő tanulni.