60034
  • DummyBoy
    #42153
    Az Eve-ről rengeteg jót olvasni, egyik kollégám sokáig Eve-ezett, de elmondta azt is hogy sokminden szuper benne, de nem kasuál rétegeknek van kitalálva ...

    Sajnos ha igazán pénzt akarsz látni valamiből, akkor a tömegeket kell megcélozni, nem pedig az igényesebb kissebbséget :(
  • darth devil
    #42152
    Ilyen szempontból szerintem az Eve idő alapú skill tanulási rendszere zseniális.
  • Nephin
    #42151
    Nyilván. :D
  • a.carkey
    #42150
    Hülye a Lucasarts?
  • a.carkey
    #42149
    Próbáljuk ki, de a fejlesztők nem merik, pedig volna rá esély.
  • Nephin
    #42148
    A játékiparban sok a schmittelő, szóval nem hiszem, hogy sokat kell rá várni. :D
  • PiszkosFred
    #42147
    Pont emiatt a reszletgazdagsag miatt rizikos vallalkozas elsosorban, hiszen a jatekosok nagy resze ismeri, es elvar egy bizonyos szintet, amely egy mmo nem biztos, hogy vissza tud adni. Masodszor pedig azert, mert nincs xp alapu fejlodes az Arena ota, igy alapjaiban kellene megvaltoztatni a jatek egyik erosseget, a "gyakorlat-teszi- a-mestert" skill es fejlodes rendszert. Harmadszor a TES-ben megszokott szabadsag ami egy iranyitott fejlodesu mmo rendszerben szinten gondot okozni. De mondjuk ezt a GW2 most kivaloan megoldotta, remelem sokan elschmittelik az otletet, mert kivaloan lehet alkalmazni szinte minden mmo-ban, ahol zonankent valtoznak a szintek.

    Inkabb maradjon meg az utolso hirmondonak a single jatekok kozott, a nagyon eros modder bazisrol nem is beszelve.
  • Nephin
    #42146
    :D

    Ja és nem Skyrim, Elder Scrolls. ;) :P
  • DummyBoy
    #42145
    Skyrim MMO: egy dolog ami tuti:

    Minden szerveren lesz legalább 1 "We took an arrow in the knee" nevű guild ...
  • Robe77
    #42144
    Nem azt mondtam, hogy nem lehetne, csak szerintem inkább maradjon meg single-nek. Nem tudom elképzelni MMO-nak. Abban viszont igazad van, hogy változatos a kultúra meg a területek. Csak mondom, nekem fura lenne MMO-ként. :)
  • Nephin
    #42143
    Hmm, szerintem pont ideális, tele van lore-ral a single player verzió is, nagy terület, sok faj, sok class, változatos terepek, sokféle kultúra, történelem, vallások, rengeteg apróság, ami élővé tesz egy világot és amit fel lehet fedezni.
  • Zozzancs
    #42142


    .)
  • Robe77
    #42141
    Elder Scrolls-ból szerintem nem kéne MMO-t csinálni. Bár lehetne az tény. Viszont a Fallout-ból simán jöhetne.
  • DummyBoy
    #42140
    Én azért félek, mert azoknak is túl nagy elvárásokkal esnének neki az emberek, és ott is tuti lenne nagy hisztiáradat xD

    Mondjuk ha a 3 közül választani kellene, nálam még mindig a SW a nyerő, mint téma xD
  • Nephin
    #42139
    Nekem tetszene egy Fallout és egy Elder Scrolls MMO is, bár az utóbbi talán jobban. :)
  • DummyBoy
    #42138
    Ezt úgy értem, hogy ha úgy jelent volna meg először ...

    Fallout pl: igen nagy név, szuper kidolgozott, ugyanúgy mint a Skyrim ... Van háttértörténet rendesen ...

    GTA más kérdés ... az teljesen más miatt lett népszerű ... az csak hab a tortán, hogy sandbox xD "Góóóóranga!"
  • darth devil
    #42137
    Van egy szűk réteg, aki ezt igényli és ezt szeretné. Mellette van a milliós nagyságrendű tábor, akinek tökéletes ami most van. Te melyikre fejlesztenél játékot?
  • darth devil
    #42136
    Mind a fallout, mind a tes világa olyan, h tökéletesen rá lehet húzni egy mmot. Igaz egy sandbox illene hozzájuk a legjobban.
    Sanbox mmo egy van a piacon jelenleg szerintem és az az Eve online. Az sem dúskál az előfizetőkben, a túl nagy szabadsággal túl nagy gondolkodási kényszer is jár.
  • PiszkosFred
    #42135
    Skyrim eseteben kiderul(het) 1-2 even belul, keszul egy MMO a Bethesdanal, bar nagyon bizunk benne, hogy nem a TESbol csinaljak (bar mar 2-3 eve pletykaljak... sot, anno a hero engine-t mar licenszeltek, de azota valtottak Unrealre), hanem a frissen megszerzett jogokat felhasznalva egy Fallout MMO jon. Kiderul, mennyire lesz eletkepes egy masszivan es hagyomanyosan single jatek, mmo-kent.
  • Bandras DaSilva #42134
    Pedig az tény, hogy a bázis a vége felé inkább nőtt mint mondjuk stagnált. Az LA azt mondta, hogy nem lehet 2 sw témájú mmo. SWG öreg volt már, szal ment a levesbe. Volt nagy hiszti, az LA meg kapott jópár kurvanyázós levelet meg szervezkedést....persze ezek nem érnek semmit.

    Az viszont tény, és ebben igazad van, hogy az swtor több zsetont hozott a konyhára.
  • Nephin
    #42133
    Azok nem MMO-k, ne keverjük a szezont a fazonnal. :)

    Én elhiszem, hogy jó volt az SWG, de ha a Lucasarts bezárta annak ellenére, hogy olyan népszerű és jó meg satöbbi volt, mint mondjátok, akkor hülyék. Vagy mégsem volt annyira népszerű. Melyik a valószínűbb?
  • DummyBoy
    #42132
    Egyetértek azzal amit mondasz ... de csak félig ... Ha a Skyrim vagy GTA havi előfizetéses lenne, akkor is milliók játszanának vele?
  • a.carkey
    #42131
    Kb. mindent meg tudsz nézni az emuval. Bár az preCU. Én mostanában nem léptem be, mert nem akartam fájdítani a szívemet. :( Majd 1x rászánom magam.
  • a.carkey
    #42130
    Ha itt trialt próbálnál, akár az AHTOt, akkor is szinte egyedül rohangálnál. :D
  • a.carkey
    #42129
    Na de ott a Skyrim és elődei, a GTA sorozat és utódai. Sandbox mindegyik, mégis, milliók várják az újabb és újabb részeket.

    Akkor most van igény a sandboxra vagy nincs? :D

    SWG2 még jöhet. Kb. fél éve, amikor egyre valószínűbbé vált, hogy ingyenes lesz az SWG vagy megaszűnik, felraktak a hiv fórumra pár morzsát, melyet szinte azonnal le is szedtek, hogy készül az SWG2, miközben készült az SWTOR. Úgyhogy akár még lehet is belőle valami.
  • Nephin
    #42128
    Hááát... nem vitatkozni szeretnék, félre ne érts, de ugye egyetértünk, hogy ha üzletileg megérte volna a Lucasartsnak (magyarul lett volna elég fizető játékos), akkor nem zárják be?

    Trialt próbáltam, szervernevet ne kérdezz, mert fogalmam sincs, valami európai volt, azt hiszem, de játékost csak mutatóba láttam, teljesen egyedül rohangáltam a legtöbb helyen. Persze nem jártam mindenhol és sokáig sem voltam ott, lehet fals benyomás.
  • a.carkey
    #42127
    Ja, csak amikor kijött a CU, akkor meg sokan visszajöttek, különösen az TOW után. Hogy honnan, nem tudom, de az NGE előtt volt a legtöbb előfizetője a játéknak, ami nőtt, mindenki elkezdett reménykedni, majd rárakták az NGEt, és kb. azonnal kiürültek a szerverek. Smedleyt meg valaki dugta aki benne volt a WOWban pénzileg, mert ekkora böszmeséget ember nem csinál ...
  • Bandras DaSilva #42126
    swgt azért zárták be mert jött az swtor. Elég sokan tolták még a végén is. Szóval simán lehetett volna vinni tovább. Csak a lucasarts nem hosszabította meg a licenszét. Ott ez a sztori.
  • Nephin
    #42125
    Szóval jött a WoW, az emberek átmentek, megnézték és ottragadtak, többnyire.

    Ez nem engem támaszt alá? :) A theme parkok vezetett játékvilága sokkal inkább szól a tömegeknek, mint a sandboxos szabadság, ahol neadjisten gondolkodni kell. Az SWG-ben ottmaradt az egyre fogyó, maroknyi kitartó játékos, míg végül annyira nem érte meg az egész, hogy bezárták. Egy percig se hidd, hogy ha tuti üzleti siker, akkor létezne a TOR... Akkor lett volna egy SWG2, továbbfejlesztve az eredetit.
  • a.carkey
    #42124
    Mert jött a WoW?

    Nem nyomtam sok MMOt.

    EQ volt az első amit kipróbáltam, de nem szeretem a fantasyt, így dobtam. Amivel három hónapnál többet játszottam (ha olyanokat, mint WoT, BG nem számolok) akkor azok:

    a DAOC
    az SWG
    az EQ2
    a (Roma Victor)
    a Pirates of the Burning Sea

    Amúgy az idő nem szépíti meg. Az SWTOR megjelenésének napjáig fizettem (valójában 2011 május, utána nem vontak semmit) 2003 júniusától kezdve ...
  • darth devil
    #42123
    Semmi baj nincs azzal, ha egy ideig farmolni kell, ha jó a társaság...
  • darth devil
    #42122
    Te pontosan mit is vársz egy mmotol? Ahogy kiveszem neked semmi se jó.
  • Alienator
    #42121
    Nem?
    Ne bassz már... lehet hogy neked szórakoztató ugyanazt a helyet farmolni hosszú hónapokig de nekem nem annyira.
  • N1ggA
    #42120
    1-2 hónapnak soloban? Ne vicceljél már, operationben nem kéne 2 hónap alatt megszerezn ia full setet, nemhogy soloban.
  • Alienator
    #42119
    Igen tudom megint kötözködök de...

    Ekkora baromságot. 2 évig tart kiszedni ezt a geart. Hülyék ezek? vagy 2 évig ez lesz a top és más nem kerül bele? Tényleg amatőrök. max 1-2 hónapnak kéne lennie.
  • Nephin
    #42118
    Igaz, most jobban megnéztem. Akkor viszont tényleg sokáig tart, egyszerűbb raidelni. :)
  • N1ggA
    #42117
    Eddig rakata szintű implantot és fülest lehetett venni, most még +-ba lehet venni Campaign szintű reliceket (ez az új raid set)
    Itt nézd.
  • Alienator
    #42116
    Úgy értem az 1.2 után.
  • Alienator
    #42115
    Na igen itt a különbség.

    Nálad nincsenek ilyen anomáliák - nem durrogsz
    Nálam vannak ilyen anomáliák - durrogok
    Ha nálad lennének ilyen anomáliák - durrognál
    Ha nálam nem lennének ilyen anomáliák - nem durrognék.

    Ennyi.
  • N1ggA
    #42114
    campaign szintű reliceket.