60034
  • Nephin
    #42193
    Elvileg fel.

    Nem, azoknál nem az armoring modhoz van kötve a bónusz, tehát csak az új szettől érvényes ez a verzió.
  • N1ggA
    #42192
    Magyarul fel kell áldoznom a rakata cuccomat, hogy meglegyen a recept?
    1.2 után szerzett columi rakata stb cuccokból már setbonussal együtt lehet kiszedni a cuccokat?
  • Nephin
    #42191
    Az opos cuccokból vissza lehet fejteni a receptet.
  • BrandonLee
    #42190
    De a synthesek csak rakata kezest meg övet tudnak csinálni nem? Vagy 1.2 után mindent tudnak majd? Mert az király lenne! Az viszont már nem annyira hogy én meg eldobtam a 400-as synthemet mert semmi hasznát nem láttam....
  • Nephin
    #42189
    A rakatából a synthesek csinálhatnak recit, amiből narancsárga cucc lesz rakata külsővel, felveheted azt az új modokkal, sőt, még augmentes is lehet, ha critel. Nekem is a rakata jön be, szóval ez a terv nálam is. :)
  • Nephin
    #42188
    Mondtam, hogy ne csesztessétek egymást.
  • Bigblind
    #42187
  • Bigblind
    #42186
    Had linkeljem be még egyszer! Légyszi, légyszi....
  • Bigblind
    #42185
    Nephiiiiiin! Most miért? Ez csak egy kis finom élcelődés volt!
  • BrandonLee
    #42184
    Pffff.... Pont ettől féltem! Nekem a rakata tetszik, és abba akartam átvinni a war hero-t! Miért nem tudták akkor már az összes itemet modolhatóra csinálni és akkor mindenki azt viselné ami tetszik neki? Gz Bioware!
  • Nephin
    #42183
    A narancssárga cuccok teljesen modolhatóak. Ha neked nem tetszik a war hero külseje, kiszeded a modokat és berakod egy narancssárgába, ami tetszik. Viszed a szettbónuszt is. A rakatából is kiszedheted a modokat, de a szettbónusz nem megy vele.
  • BrandonLee
    #42182
    Lássuk jól értem e ezt az új modolási rendszert. Szóval az új okádékul kinéző war hero itemek teljesen modolhatóak lesznek, de a régi rakata itemeknél minden marad a régiben, és nem lesznek teljesen modolhatóak? Ha ez így van akkor annak tökéletesen semmi értelme, úgyhogy gondolom én értek félre valamit.
  • picket
    #42181
    Aha. Valahol volt egy plüss murlockom is, szerintem ott van az egyik szemétdomb alatt.
  • Nephin
    #42180
    Egymás csesztetésével álljatok le pls.
  • 1Darton1
    #42179
    Rendben, segítek.
    Én az említett kifejezést és az azt használókat kritizáltam. Te erre részletesen kifejtetted, hogy vizelettartási problémáid vannak és nem szeret az anyukád.
    Ez objektíven nézve is nehezen érthető.

    Ha írsz majd érveket, azokkal nagyon szívesen vitába szállok. Az órarendeddel kapcsolatban nem sok mindent tudok mondani. Mivel én pont hogy nem akarok beleszólni mások időbeosztásába, illetve az alapján címkéket ragasztgatni.
  • Kasadya
    #42178
    a képen az te vaty?:D
  • picket
    #42177
    Nem tudtam, hogy csak azért írsz, mert utálod a billentyűzetedet és gyorsan el akarod koptatni, hogy legyen okod lecserélni. Azt sem gondoltam volna, hogy az egyik hozzászólásommal vitába szállsz, és én arra nem reagálhatok. De a legkevésbé azt nem gondoltam, hogy nem is vitázni akartál, csak beszólni. Én kérek elnézést, hogy korrekt vitapartnert feltételeztem a személyedben. Legközelebb nem fordul elő. Ezek szerint basement dwellerekkel nem érdemes vitázni.

  • 1Darton1
    #42176
    Ezt miért nekem írtad, és miért hagytad figyelmen kívül a kommentemet, örök talány marad. De biztos találni benne izgalmas részt is, nekem nem sikerült.

    A lényeg, hogy neked "van életed", és ezt mindenkinek a tudtára kell adnod. Vettük az adást. Haha
  • picket
    #42175
    Nézzük a vádat, hogy egy sznob geek nem gondolja át miről beszél, amikor azt állítja, hogy aki átlag felett játszik az swtorral (ami állítólag több mint napi 5 óra), az az alapvető szükségleteken kívül mást nem nagyon csinál az életben.

    Átlagos felnőttről beszéljünk az egyszerűség kedvéért, ne az un. "12 évesekről". Tételezzük fel, hogy van munkája, vannak biológiai szükségletei (evés, ivás, alvás, egyéb elhanyagolható időt igénybe vevő dolgok).

    Akkor nézzük tisztán racionálisan, matematikai alapokon:
    Munka ( + utazás + ebédidő ledolgozása) : 10h
    Alvás: 7h
    Egyéb napi tevékenységek: 3h (tegyük fel, hogy az élethez szükséged van ételre, esetleg néha sportolsz, egyéb szabadidős tevékenység akár hétköznapokon is, szerintem erre nem sok a 3 óra, inkább még kevés is).

    Ez napi 20 óra, a hét 5 napján, eddig tehát 100. Nézzük a hétvégét!

    Tegyük fel, hogy alanyunk lusta disznó, és hétvégén képes akár teljes értékű 8 órás alvásra is. Nem mondok sok időt egyéb tevékenységre, de egy nagyobb bevásárlás, takarítás, lakás / ház körüli teendők legyen mondjuk 5 óra naponta. Így hétvégén jó sok szabadidő marad, így is elmegy napi 13 óra.

    Az egy héten 126 óra munkára, alapvető szükségletekre, a környezeted rendben tartására, és egy minimális sportra. Így marad 42 óra szabadidő, aminek ha minden másodpercét játékkal töltöd, akkor napi 6 óra jön ki, tehát nem lehetetlen.

    Azt azért be lehet látni, hogy nagyon sok dolog kimaradt a számításomból. Például egy sörözés a haverokkal nem fér bele ebbe. Egy barátnő, egy mozi, egy kicsit időigényesebb hobbi vagy szórakozás nem fér bele. A rokonaival a matematikai modellem alapja szintén nem érintkezett, hacsak nem a játékon belül. Ha tehát nem basement dweller szinten akarod tolni, akkor ebből a napi 6 órából nagyon sok még elmegy egyéb dolgokra. Szerintem.

    Mindenkinek maga fogja kialakítani a véleményét, de a fenti számítás megerősített abban, amit eddig is tudtam: én sem tolom keveset, nem vagyok egy nagy partiarc, aki tehát ennél jelentősen többet (értsd dupláját) rászán, azt akárhogy is mentegetheted, mert ennek a sznob geeknek a szemében egy nolifer.

    Persze az egész nem érvényes, ha nem kell semmit dolgozni, meg anyu mos, főz, takarít... Nálatok ez a helyzet?
  • Nephin
    #42174
    1.2 Q&A
  • 1Darton1
    #42173
    Én arra szerettem volna utalni, hogy ez a "van élete" duma nagyon sok szempontból gagyi. Azért mert valaki sokat ér rá, nem biztos, hogy nincs kiegyensúlyozott élete (sőt, nem sok összefüggés van a kettő között). Illetve aki nem ér rá semmire, az nem biztos, hogy jó irányba tereli az életét.
    A Te definíciód szerinti emberek legtöbbször arra sem érnek rá, hogy bekapcsolják a számítógépüket, nem hogy legyen idejük játszani is valamivel. Ők még csak véletlenül sem hallottak erről a szlengről.

    Tapasztalatom szerint ezt a kifejezést sznob geekek szokták használni, akik valamilyen felsőbbrendűséget szeretnének ezzel kimutatni, illetve saját magukat átverni. De arra már nem veszik a fáradságot, hogy át is gondolják, hogy miről beszélnek.
  • stickerey
    #42172
    Sziasztok,

    A WASD[4] Videojáték Magazin ingyenes nyereményjátékán SWTOR digitális deluxe változatot lehet nyerni. Részletek itt: http://www.wasd4.hu/mmorpg/nyeremenyjatek-hatalmas-star-wars-the-old-republic-nyeremeny/

  • PiszkosFred
    #42171
    "Akkor meg minek a sandbox? 10%-nak? Felesleges vele szenvedni ... "

    Nezd meg, hogy pl WoWban, a jatekosok hany szazaleka progressel Heroic raideken. De azt is nezheted, hogy hany szazalek oli meg a content utolso bossat az aktualis nerf elott. Annyit segitek, hogy az elsonel egy szamjegyu a vegeredmeny, es nem sokkal tobb normal pre-nerf content eseteben sem. Akkor minek egyaltalan raid egy mmoba? :) Ezert is mondom en is midnig, hogy ha valaki ujitani akar egy jatekba, azt ne tegye kotelezove, egyszeruen csak legyen meg a lehetosege, akinek tetszik az majd hasznalja. Akinek nem, az marad a hagyomanyosnal.

    Aki pedig gyors es egyszeru kikapcsolodast keres, az nem fog mmo-zni, ez nem az a jatek stilus. Arra ott vannak a single jatekok PC-n, de legfokeppen a konzolok es kinalatuk.

  • DummyBoy
    #42170
    Ehhh ... nem így értettem ...

    Igényesebbnél arra gondoltam akinek nem az az egyetlen célja, hogy 2 perc alatt neki legyen a legnagyobb epénisze a világon ... Olyan dolgot (és nem csak játékot) nehéz csinálni, ami mindenkinek jó. A nagy átlagnak nincs szüksége speciális tartalomra, extrákra ... gyors - egyszerű kikapcsolódás ... ennyi. Kenyeret és cirkuszt ... ezt kell adni a népnek.

    Visszatérve a sandboxra: Arra mész és azt csinálsz, amit akarsz ... Nem adnék neki 2 hétnél többet, és tele lenne a net guide-okkal, hogy merre kell menni, ha minél gyorsabban top lvl akarsz lenni ... És az emberek 90%-a arra menne ... Akkor meg minek a sandbox? 10%-nak? Felesleges vele szenvedni ...

    @1Darton1: Nem attól van ... de ha valakinek van élete, akkor nem ér rá napi 5 órát játszani ... Mert ha igen akkor vagy hazudik, vagy nem alszik.

    A van élete azt jelenti hogy meló + család + barátok + kutyamacskatengerimalac + olyan hobbi, ami nem exe-vel indul (linuxos helyettesítsen), stb ... ezek között persze néhány opcionális.
  • 1Darton1
    #42169
    Ne attól legyen már valakinek élete, mert nem ér rá valamire.
  • picket
    #42168
    Rossz párhuzamot olvastam ki ebből, javíts ki ha nincs benne, de ne attól legyen már valaki igényes, hogy élete van, és nem tud a hét minden napjából 25 órát egy játékkal tölteni :S
  • a.carkey
    #42167
    Volt már rá példa. (Smedley se magától cselekedett, ennyire talán nem hülye senki ...)
  • Tyrpak
    #42166
    A skillek fele (1-5) van a fegyverhez kötve.

    6-0 variálható + traitek.

    De tényleg, ezt beszéljük már másik fórumon és ne swtor -on :)
  • Kasadya
    #42165
    nem baj az! egy pallos-al mégsem backstabelhetsz ugye!:P és daggerral is nehéz kivédeni egy támadást egy polearmtól:P nemrosz az az elgondolás....
  • Nephin
    #42164
    Az a baj, hogy a skillek fegyverhez vannak kötve.
  • Zozzancs
    #42163
  • Tyrpak
    #42162
    Nem kell félni, szinkron is lesz: pont ugyanazok a voice actorok mint swtor -ban+ Felicia Day :)
  • Kasadya
    #42161
    jóvanna azt csak úgy irtam az olyan MMO-s slang,hogy "fullepik" aztmondjuk mindenre ami maxos:P:)

  • jazzy
    #42160
    És itt válik valóra a South Park, ahol malacokat ölhetsz lvl500-ig :)
  • Tyrpak
    #42159
    Még jó hogy nem a full epic fog számítani hanem hogy milyen skilleket szedtél össze és hogy hogyan tudod használni.

    És azért a full epic is a lvl 2 full epicnek megfelelően előnyt ad a mókussal szemben.
  • Kasadya
    #42158
    ahogy nézegettem a dynamic eventeknek hála még questelni sem nagyon kell csak jársz/kelsz a világban ahogy irtad amerre neked tetszik és jön a szint az eventek által...nem rossz! inkább mint a szinkron:P
  • PiszkosFred
    #42157
    Hulyenek hulye, de legalabb tied a szabadsag, hogy mikor es merre szintezel, nem a keszitok altal kijelolt zonakba megy kotelezoen, hanem oda, ahova jol esik. MMO-ban az ujrajatszast nagyon meg tudja dobni, es tenyleg tied a dontes szabadsaga - ezt illetoen.
  • Tyrpak
    #42156
    Eve -ről mindenki sokat dumál. Miközben a játékosok 80%-a high-secben carebear kedik és a kisebbség kisebbsége megy csak low-secbe és még annál is kevesebben 0.0-ba.

    Én is csak Irmalinig jutottam miután egy óvoda corp wardec -elt high-secben minket és gyakorlatilag kidockolni nem tudtunk, mert levadásztak volna.

    És jó sok mindent lehet csinálni, de a bányászást és a mission runningot az ellenségemnek se kívánom.
  • Kasadya
    #42155
    az elgondolás jó,hogy downgrade-el a program VISZONT azért magas szinten mégis hülyén néz ki,hogy full epikben összerezzensz egy lvl 2-es mókustól,mert ledob a progi az ő szintjére:P
  • Tyrpak
    #42154
    Gw2-nél szerintem zseniális húzás, hogy a játékos szintjét igazítja a területhez.
    A bethesda féle módszer mmo -ban nem működik szerintem, mert mit kezd a többi játékossal.

    Viszont van már gyakorlatuk abban hogyan hozzák össze a sandboxot a quest hubokkal.

    A kérdés már csak az hogy a létező, megjelent swtor fórumában miért beszélgetünk hipotetikus játékokról, mmo -t még soha nem készítő cégtől?