60034
  • QuippeR
    #43439
    valakit kiütöttem, bocs.
  • QuippeR
    #43438
    a magus egy sima dnd klón, ha ilyesminek lett volna valaha is esélye világsikerre, akkor most mindenki das schwarze auge-t játszana.
  • darth devil
    #43437
    Csak kinézetre azok. Átpakolták a bm modokat.
  • Pacho
    #43436
    Hát az új wz rendszer sztem eléggé bünteti a vesztes csapatot, én nem tartom magamat sem überpro pvpsnek, sem faszlámának, de hétvégén 5 olyan wz-ben voltam (a szokásos pre-50 wz, ahol a mi oldalunkon 5 lvl 11-es, meg 3 lvl20+ náluk lét lvl 49 guildes premade), ahol a 3 medált nem sikerült összehozni - hát ezt dobta a gép, sith happens. Ha nincs 3 medál nem kapsz semmit ugyebár. Miután erre sokan rájöttek az elmúlt 4 napban ez odáig fajult, hogy pl. voidstaron az első ajtót ha elveszítjük azonnal lelép a csapat fele, alderranon, ha két torony az ellenfélé akkor is stb.)
    Amúgy király, hogy az 50-es wz-kben pedig már az esetek 50%-ban full war hero setes premadekkel találkozok;)
  • picket
    #43435
    Látod, hogy nincs tartalom, mert állnak 50-esen és nem tudnak mit kezdeni magukkal :P
  • Nephin
    #43434
    Nem tudok szerkeszteni brühü. Naszóval. Picket, jó a kép. :D

    Nem hagysz dolgozni! :P :D

    - armorok: valóban nem túl csinosak, de ezt már láttuk akkor is, mikor megvoltak a képek és kiveséztük, másrészt ízlés dolga, lehet, hogy van, akinek tetszik :D. Egyébként mondták többször, hogy más irányt keresnek a dologban, mert sokaknak nem jött be az új szett.

    - sapkaszín: na erről beszéltem reggel :D

    - bugok: toxi mondata kb., folyamatosan javítják, legfeljebb a neked fájó még nem került bele a csomagba... Az 1.2-ben komolyabb bugot (mert a színezés akkor sem az, ha fejreállsz :P ) csak néhányat láttam: nem lehet kilogolni néhány esetben whisper után (kerülőúttal megy), raiden a trash másfél óra alatt visszaspawnol (írtunk ticketet, de nem biztos, hogy bug, lehet hogy így van tervezve), a wz kick elvileg nem működik (sok a kilépő) és a legnagyobb bug valóban a hangok, össze-vissza elmennek-visszajönnek, elhalkulnak stb, szerencsére játékmenetet ez nem befolyásol. Kb ennyi.

    - rakhgoul: ez tényleg nem a filmek SW-je, jóval korábban vagyunk, fanként gondolom zavaró, nekem kifejezetten tetszett

    - játékosállomány: tegnap este legalább 10 heavy szerver volt + a fullos Tomb, direkt megnéztem Nigga kommentjekor. A legtöbb standard (Ahto is) és 8-9 light volt...
  • Although
    #43433
    Szerintem ha elfogadod azt hogy az mmo mint műfaj gyerekcipőben jár, akkor nem leszel ideges minden apróság miatt. :) Persze erre nagyon sok embernek kellene rájönnie. :) Mondjuk a Skyrim fejlesztőitől lenne mint tanulnia ezen a téren a legtöbb mmo gyártónak, bár persze teljesen nem összevethető. Viszont tartalomban meg a Bioware szokott jobb lenni. Szóval ez egy jó kérdés mire kell jobban rámenni a tartalom mennyiségre vagy a bugmentességre. :) A Bethesda ebben dönt jól ők rájöttek az emberek 90%-a a bugmentességre szavaz. :)A mai fejlesztési időkbe mindkét szempont nem fér már bele. Én persze a tartalomra szavazok ezért sose izgatott ha valami bugos mert azt lehet javítani. A tartalomszegény játékot viszont nem. Így voltam a Conannal is :)
  • picket
    #43432
  • PiszkosFred
    #43430
    Ket konkret teny van a kommentedben, a bugos klassz kveszt es a szinezos bug. A tobbi csak talalgatas es spekulacio, illetve par szubjektiv velemenyre alapozott altalanositas. (meg par duhbol megeresztett gyenge es lepattant "rugas")

    Komolyan olyan ez mar, mint az egyszeri vadasz es a medve esete a barlang elott... "vadasz, vadasz, mondd csak, te sz*pni jarsz ide?". :)

    A BW igy csinalja 4 honapja, igy is fogja folytatni. Akinek ez nem tetszik, mondjon bucsut az SW vilaganak, es menjen GW2/D3/Panda/AION/ME3, stb multizni, hatha ott boldogabban telnek a napjai majd, es nem kap agyverzest a TOR miatt. Bele kell torodni vegre, hogy jelenleg a dolgok igy mukodnek, a jatek el es virul, anyagilag boven jol hoz a konyhara, es bar nem fogja megvaltani a vilagot, de szorakozni kivaloan alkalmas jopar ember szamara.

    Negy honap alatt tobbet dolgoztak rajta a BW emberei, mint barmely mas mmo kapcsan a tobbi fejleszto. Sok a hiba, de dolgoznak rajtuk. A jo hir, hogy a pincejuk hamarosan tele lesz magyar egyetemista programozokkal, akik ket nap alatt kiirtjak a bugokat, es rendbeteszik a jatekot. Addig birjatok ki.
  • t0xikus
    #43429
    hanggal nálam is van néha probléma
  • MarkBlade
    #43428
    A régi sw rendszer a 6 oldalú kocka volt. És lassú volt nagyon, ez volt a baj. Màgus is azért nem lett világsiker.
  • Rhilen
    #43427
    Rakghoul fertőzés:
    1. nem játszottál KOTOR-ral
    2. nem figyeltél a sztorira Tarison, mert elszpészelsz mindent

    Ha a fenti 2-ből valamelyik hamis lenne, nem írnál marhaságokat.
  • Pacho
    #43426
    Valaki játszik <40 jedi knight-al, vagy sw-vel? Van egy 40+-os skill a "majd megtanulható" kategóriában, ami egy full üres rubrika a trainernél. A troopernél is találkoztam hasonló "skillel". Valakinek hasonló hiba előjött?

    Meg nálam a patch óta a hang kicsit megzakkant, egyszer üvölt a játék, máskor meg olyan halk, mintha rátenyereltem volna a mute gombra, pedig nincs is.
  • darth devil
    #43425
    Legjobb. :D
  • t0xikus
    #43424
    "alfa fázisban" - legalább olyan szakkifejezést ne használj, amiről nincs fogalmad:) abban igazad van,h érdekes elképzelésik vannak a bugok fixálásáról, bár ez inkább azok hibája lehet, akik a severity-t állítgatják a bejövő ticketeknél:)
  • darth devil
    #43423
    Pár dologban igazad van. De a játéknak semmi köze a filmhez. Pár ezer évvel előtte játszódik. Rádásul a filmben a világ egy apró részét mutatták be. De jó h mindig felhozod a filmes témát. :D
  • Alienator
    #43422
    Én a BW helyében nem így csináltam volna az 1.2-t.
    Természetesen megint tele van bugokkal, és őszintén szólva már unalmas hogy még mindig olyan a game mintha alfa fázisban lenne. Beharangozzák az új fícsöröket és kiadják bugosan. Ha már ennyire amatőrök, azt kellett volna tenni, hogy kijavítják az összes ismert bugot és utána tesznek bele tartalmat. Bár nem hiszem hogy komolyan akarnak ezzel a játékkal számolni akár a fejlesztők akár a játékosok nagy része, ennél azért többet érdemelne. Lehetne két csapat akik közül az egyik a tartalommal, másik a bugokkal foglalkozna. Megígérték hogy a trooper bugos sztoriküldit kijavítják, annyit tudtak tenni hogy most nem ír tooltimet hogy mi a küldi csak ott van szürkén megcsinálhahatlanul, kidobhatatlanul. Értem én hogy a nagyobb bukokat javítják, és ez nem gamebreaker bug, de annyi ilyen van hogy nagyon rontja az összképet. Az új armor set-ek bűnrondák. Komolyan olyan érzésem van hogy viccnek szánják az egész játékot. Ilyen ronda armort még szándékosan is nehéz csinálni.
    Nephin igenis baj hogy a sapkát nem lehet átszinezni (a zöld színű itemeknél se működik), mert beharangoiztak valamit és megint, szokásukhoz híven elbaszták. Amatőrök. Hiába raknak bele új dolgokat, a fele bugos lesz. A másik dolog, az event. Rakghoul fertőzés… OMG… Kifolyt volna a szemük ha eseteg megnéznek egy star wars filmet? Mi lett volna ha olyan eventet csinálnak aminek legalább egy hangyafasznyi köze van a sw-hoz? Ez egy resident evil játékban jó lenne, de itt…
    Szóval lehet hogy látják hogy a game bukásra van ítélve és már nem veszik komolyan? Tényleg nem értem mi történik. Szerintem 4 hónap után ekkora játékosállomány csökkenés egyetlen mmo-ban sem volt még. És ez nem a játékosok hibája, hanem hogy telebaszták baromságokkal meg bugokkal. Nem hinném hogy bárki is úgy vette volna meg hogy „húúú megveszem és majd jól abbahagyom mert remélem bukás lesz”.
    A jelenlegi helyzetért a BW amatőr fejlesztői és gondolom az EA a felelős. Senki más.
  • DoctorStryker
    #43421

    :)
  • t0xikus
    #43420
    öröm látni,h ahogy a wz party fele kb az első perc után kilép wzből:)
  • Laroa
    #43419
  • PiszkosFred
    #43418
    Ezt mondjuk en sem ertem, hogy miert kellett ilyen alacsony jatekos limittel dolgozni. Az oke, hogy a devek lattak a motor hatarait ebbol a szempontbol, es nem akartak server crasht, mint a tobbi mmo startja eseteben, vagy esetleg a heroengine nem bir tobbet egyszerre kezelni?

    Utobbi esetben nagyon orulok, hogy bar 2007-8 korul licenszelte a Bethesda a motort, de a TES mmo kapcsan mar masban gondolkodik (hogy ne legyen penzkidobas a motor licensz, max megkapja a Fallout)

    Mindenesetre furcsa volt az elejetol kezdve, hogy a wowos 15-20ezres populacio utan csak par ezres a serverek (ket oldal osszesen) kozossege. Talan emiatt sem alakult ki a mai napig olyan szintu community, mint a wowban. Szerencsere en/mi egy komplett wowos guilddel jottunk jatszani a pandara varas idejere (majd par honapja el is huztunk az Ahtorol masik serverre, meg idoben), igy megvan a tarsasagunk, de aki nem talal megfelelo guildet maganak, az nagyon egyedul marad a vegen.

    Ezert is bizok benne, hogy valamelyik devnek eszebe jut, hogy mondjuk a nagyon maganyos jatekosok esetleg party helyett hasznalhassak a sajat companionjaikat, akar egyszerre 2-3at is, es mondjuk igy legyen lehetoseguk a heroic4-es kvesztekre mondjuk act2-3ban, vagy akar csinalni flashpointokat, amig az xrealm-lfg-finder rendszert nem fejlesztik ki. Minden karakternek van tank, dps, healer stb tarsa, sot, a legtobb tarsat meg cska nem is hasznalja az ember, max 10 perc erejeig (nem szimpatikus, vagy hasonlo szerepu a karakter, igy ket tank nem kell, stb), de ezzel lehetne konnyebben haladni a szintezes kozott.
  • QuippeR
    #43417
    dolgozzál inkább.
  • picket
    #43416
    Egy teljes napot flémeltünk a vezényléseddel a guild ablakos invelés köré építve. Valahogy mindig visszatértél rá, hogy milyen egyszerű lenne, és miért nincs benne, jó trollok meg ugrottak rá. Értjük, hogy nem ez volt a lényege a mondandódnak, de emiatt a hülyeség miatt kellett az a teljes nap, mire kibökted, hogy mi a baj. És ez a gond. Kiválasztok egy témát, és két naponta visszanézek, hogy "na még mindig szar". Jó hogy az, mert nem javul ki egy perc alatt (ez volt a guild ablakos flém lényege is, amit máig nem fogtál fel).

    Valami nem tetszik? Valamit hiányolsz? Valami bugos? Írni kell a hivatalos fórumba, ha linkeled ide a topikot még meg is támogatjuk helyeslő hozzászólásokkal, ezzel felhívhatod a fejlesztők figyelmét a problémára. De nem, te ide jössz, és bizonygatsz valamit (erősen eltúlozva), ami köztudott, és közel sem akkora probléma mások szemében, mint ahogy az te képzeled.

    Én úgy látom, hogy nem érted meg, hogy nekünk nem kell igazolnod, hogy miért nem fizetsz elő, illetve hogy mi előfizetünk-e az pedig nem tartozik rád. Ezt írd egy papírra a monitorod mellé, és ennek fényében írj hsz-eket ide, és hirtelen nem fognak a saját guildtársaid sem úgy kezelni, mint egy koszos rongyot.

    Jelenleg úgy néz ki a monitornak erről az oldaláról, mintha egy hajódroidnak magyaráznánk, hogy nem kell ismételgetni ugyanazt a három mondatot. Hajódroid-e vagy? Mert ha nem, akkor ne viselkedj úgy! Másból nem tudunk megítélni, csak abból amit ide írsz, és ha az lenézés, hate, rage, flame, akkor te számunkra ez a kis csomag vagy. Te minek nézed azt az embert, aki lenézően bizonygatja neked, hogy hülye vagy?
  • QuippeR
    #43415
    van d6, d20 és Saga rendszer is. a d6 még ma is sokak kedvence, szóval akár azzal is lehet játszani, de a d20 is kiválóan játszható, főleg DnD3 tapasztalattal. Saga nem tudom milyen.
  • Laroa
    #43414
    Fleeten van egy news panel, amelyik mondja hogy Tatooine-on Rakghoul fertőzés van és ne utazzon oda senki, ne válaszoljon senki sos hívásra a szektorból.
  • z3d
    #43413
    A rendszer nem volt a legjobb, DE.
    Az RPG nem is a rendszerről szól. Sok, magát HC RPG-snek képzelő arc szerint igen. Sztem nem :)

    Mesélőnek nem biztos, de játékosnak, ha van hely, szívesen jelentkeznék.
  • t0xikus
    #43412
    lemaradtam vmiről:) milyen tiltás?
  • z3d
    #43411
    Na igen, ez egyértelmű irónia volt :)
    Kb olyan ezt emlegetni, mint a "minden ezredmásodperc számít" :P

    Jópofa volt tegnap ez a Tatooine tiltás, igaz, hajnal egykor 2 WZ között nem is lett volna kedvem elmenni oda :)
  • MarkBlade
    #43410
    Elég elcseszett a rendszere emlékeim szerint. :(
  • DoctorStryker
    #43409

    Akinek van tapasztalata a papíros sw rpg-ben mesélésben, s lenne hozzá kedve, nem mesélne-e egy történetet?
    Illetve ha lenne egy kalandmester kit érdekelne?
  • Nephin
    #43408
    Amúgy nem akarom újrakezdeni ezt a vitát, csak Marfyra reagáltam, szóval én off.
  • Nephin
    #43407
    Nyilván triviális dolgokat emeltem ki, azt hittem, egyértelmű az irónia. :P

    Rengeteg hasonló dolgon fennakadtatok (olvass vissza) + a bugokon, ami jogos volt, viszont javítják őket, tehát kiesnek a kalapból.

    A lényeg az, hogy van egy kör, akik minden vackon fennakadnak, akár még hisztiznek és ragequitelnek is, meg a másik tömeg, akik felülemelkednek az apróságokon és élvezik a játékot, ráadásul nagyon jól szórakoznak. A különbség a két társaság között az, hogy az utóbbiak nem akarják meggyőzni az előbbieket, ha elmennek, hát elmennek, ők tudják alapon, míg az előbbiek állandóan önmagukat ismételve ecsetelik a problémáikat, mazochista szenvedőknek és hülye fanboinak néznek mindenkit, aki nem osztja a véleményüket, neadjisten rá merészel mutatni, hogy az általuk vázolt óriási probléma egyáltalán nem is akkora...
  • Boncmester
    #43406
    Nem bírok leszakadni erről a guildablakos invelős dologról.
    Annak a lényege nem az volt, hogy emiatt nem játszik valaki a játékkal, de látom itt van pár ember, akinek a szövegértelmezés nem erőssége... És nem is amiatt nem játszanak, mert nem lehet festeni a sisakot. Hülyének kell lenni, hogy ezeket a dolgokat valaki összemossa...
  • Nephin
    #43405
    Meglepődsz, ha azt mondom, hogy rohadtul nem szenvedünk? P :D

    Tegnap megnéztük az új raidet, baromi jó, nehéz, figyelni kell még sztorimódban is, szombaton éjjel egyig EV-Karagga párosoztunk HM/NM-ben, többet nevettem, mint két hónap alatt összesen.

    A rakhgoulos event pedig tényleg ötletes, egyik wipe-nál valaki megfertőzött a bejáratnál a tömegben és fél óra alatt világító narancssárga szemű rakhgoul-kezdemény lettem, majd otthon keresek képet. :D

    Ezek miatt a legjobb MMO ez a játék perpillanat és őszintén szólva egyáltalán nem érdekel, hogy guildpanelből nem lehet invelni (amúgy már lehet), vagy a sisakomat nem festi át a matching.
  • Marfy
    #43404
    Minden tiszteletem a tiétek, hogy még mindig van türelmetek szenvedni ezzel a játékkal.
  • Boncmester
    #43403
    Mondjuk ha egy szerverre nem max úgy 1000 vagy 2000 játékos férne fel egyszerre, akkor nem lenne az, hogy vagy fullon van, vagy kong az ürességtől, ez csak ennyi...
    Túl kevés ember fél fel egy szerverre, emiatt nem lehet rendesen elosztani őket...
  • Rubint
    #43402
    Csak azért mondom, mert a hivatalos válasz a levélben elvesztett anyagokra:

    "We are sorry, but we cannot offer restoration for items lost this way."

    Szóval csak csínján, hogy mit mail-eztek.
  • Rubint
    #43401
    Sajnos rossz customer service tapasztalatról kell beszámolnom:

    Nem átallottam beriportolni, hogy eltűnt 6x99 grade 6-os scavanging anyagom, amit levélben küldtem a saját altomnak. (Amikor megérkezett, akkor üres volt a levél, és unknown errort írt kis felugró ablakban, megpróbáltam return-olni, de nem lett belőle semmi) Ma reggel pedig szépen le is törölték az issue-k közül, mondván, hogy majd elküldik a dev-eknek jól, és én pedig nyugodjak meg, nekem lósz*r lesz, nem material.

    "Galactic Support is our specialty…"
  • N1ggA
    #43400
    Egész jó ez az event ami most megy :)
  • Bigblind
    #43399
    Lila color kristályt hol lehet most beszerezni? A vendort kivették aki árulta, ah-ban meg csak a szokásos színek vannak? Gyakorlatilag lila kristályt sehol nem láttam 1.2 óta.