60034
  • Boncmester
    #43479
    #43405-ös hozzászólásodban szembeállítottad a játszó embereket a nemjátszókkal, és az egyikre felhoztad oknak az új FP-t meg akármit, a másikra meg a sisakfestést és a guildablak inv hiányát.
  • darth devil
    #43478
    Lehet h a wowban, vannak ilyenek, de aki komolyabban játszik egy mmoval, az nem fog egy másikat is fizetni. Hazai viszonylat ide vagy oda, külföldön sincs több ideje az embereknek.
  • Although
    #43477
    Azért én se értelek benneteket teljesen oké sajna az SWTOR gyorsan kifuttatható, kifuttatod és nem fizeted utána, majd ha lesz elég új tartalom akkor igen. De ezért itt ócsárolni egy mmo-t. A PVP-re meg leírtam korábban a véleményemet ezen a forumon. Nem emlékszem hogy hiper szuper pvp-t ígért volna a Bioware, de ha ígért is, használod a fejed és tudod hogy a Bioware pve-ben lehet jó. Mindenki hazudozik a játékfejlesztők között, lásd Bethesda szintén. Tehát tényleg nem értem miért nem mentek át egy pvp orientált mmo-ba van pár nézetek körül.
  • t0xikus
    #43476
    én a pöcsömmel tuti!
  • PiszkosFred
    #43475
    Nem a te hibad, egy ujszulottnek minden vicc uj, illetve te a hazai viszonyok alapjan gondolkodsz (ami alapjan az a csoda, hogy van magyar jatekos, amilyen szarban van az egesz orszag, de ezt hagyjuk). Maradjunk annyiban, hogy a premierek utan 3 honappal nezzuk meg, ki mivel jatszik.
  • Boncmester
    #43474
    Írtam ilyet, hogy heti 40 órát fogok játszani? Meg hogy hány évig? Nem tudom, olvasni nem tudsz, vagy halucinálsz, vagy valami más a probléma?

    Azt írtam, gyengébbek kedvéért, hogy ha valakit annyira leköti akár a GW2, akár a Diablo 3, hogy a szgépes játékokra fordítandó szabadidejét (és egyeseknél ez akár 40 vagy több óra is lehet, másoknál mondjuk csak heti 2 óra akár) teljesen kitölti, hogy a GW2-vel vagy a D3-al játsszon, az mi a fenének fizetne egy másik MMO-t is emellett? Amúgy lehet, hogy megunja a GW2-t 1 hét után, vagy a D3-at is, meg az is lehet, hogy 10 év múlva is ezt fogja tolni, kit érdekel. A lényeg, hogy amíg ez a kettő, vagy bármilyen másik játék teljesen jól elszórakoztatja, az nem fog mániákusan csak azért is befizetni random másik MMO-t. Hacsak nem pszichiátriai eset.
  • Nephin
    #43473
    Tegnap az új flashpointon 4 összeszokott, sok MMO-t megjárt játékos HM-ben az első bosson sorozatwipe-olt, legjobb eredményként 44%-ig jutottunk... nehéz, hidd el, végre az, szerencsére. :)
  • z3d
    #43472
    Végül is 4 hónap alatt semmi nem került be a játékba.
    Rofl.
    Csak két új FP, egy WZ, egy OP, új tier felszerelés, legacy.
    Ezt egy egyetemista egy hét alatt letolta volna sztem.
  • t0xikus
    #43471
    social set -ennek darabjai vajon tatooine daily event folyamán fognak kiesni? most esett nekem a cipő
  • Nephin
    #43470
    *sigh*

    Nem mondtam, hogy emiatt quiteltél. Annyit írtam Marfynak, hogy engem nem érdekel a festés és társai, mert jól szórakozom, erre te nekiálltál, hogy nem emiatt nem játszol a játékkal - oké, ki mondta, hogy emiatt? Utána írtam, hogy sokan fennakadnak minden apróságon, akár a ragequit szintig is (nálad éppen nem ez okozta a cancelt), lovagolnak rajtuk, lásd: "hanem ezeket úgy hoztuk fel, mint sokkal messzebbre mutató problémák" by Boncmester :P :D

    Ne menjünk bele szövegértési problémákba inkább. ;)
  • darth devil
    #43469
    Én jelenleg azért fizetem a tor meleltt az Eve online, mert ig pénzből el lehet intézi a havidíjat. De hogy gw2 mellett majd fizessem a tort? Minek, minden ismerős ott lesz, heti 1 max 2 óra játékért nem fizetem.
  • Boncmester
    #43468
    43459-es hozzászólásban írtad, hogy aki évekig 4-5 ropit költött MMO-ra havonta, az a GW2/D3 mellett úgyis fizetni fog valami másik havidíjas MMO-t, és nem fogja másra költeni a pénzt, pl családra vagy hobbira.

    Én ekkora hülyeséget még az életemben nem hallottam...
  • PiszkosFred
    #43467
    Heti 40 orat fogsz jatszani a D3/GW2-vel a kovetkezo evekben? Folyamatosan? Ez esetben fogadd elismeresem, lehet videora kellene venned, es penzt keresni vele.
  • Although
    #43466
    De ha vigasztal a három közül biztos az SWTOR-t fogom kipróbálni. :) Egyszerűen azért mert Bioware és az minőség az rpg területen. Még ha grafikaliag sokall szarabb is mint a Conan meg talán lehet nehézségben sem éri el, ezt megláttom majd, a Bioware képes megfelelő nehézségű játékot készíteni. Abban biztos vagyok az az egy két hónap amit eltöltök benne, a storyval küzdve az szép élmény lesz. :) Meg jó sok rps haverom váltott át szóval, megnézem őket.:) Aztán legfeljebb kipróbálom a carebears pvp-t is :)
  • PiszkosFred
    #43465
    Ha a doki felirt szemuveget, hasznald is kerlek :)
  • Boncmester
    #43464
    Ja, értem, szóval ha valaki szeret MMO-kkal játszani, akkor mindenképp fizet havi 3-5 ezer forintot valamilyen játékra, függetlenül attól, hogy a GW2-val vagy a Diablo 3-al esetleg hetente 40 órát játszik? Tiszta sor... Ezek szerint én nem vagyok rendes MMO játékos, mert a WAR és az SWTOR között sem költöttem semmilyen játékra, amibe nem logoltam be, meg az SWTOR óta sem fizettem más MMO havidíját feleslegesen...
  • PiszkosFred
    #43463
    Radiant AI-t en vartam a legjobban a vilagon, mar az Oblivion idejen is. Aztan kaptam erte egy scriptelt rendszert. Skyrimben par van benne par "if" is, de tovabbra sem az, mint amit igert Hines evekkel ezelott.

    Nem becsulom le a GW2/D3-at, iszonyat regota varom oket, foleg utobbit, de tudom, hogy a kezdeti 1-2 honap utan vissza fogok menni wowzni, torozni mellette, es csokkenni fog a jatekkal toltott ido. A varazs meg fog maradni, mar most az ev jateka nalam a D3, de e tipusu nem havidijas jatekok csak ideiglenesen jelentenek konkurenciat az mmoknak.
  • darth devil
    #43462
    A gw2 egy mmo, ha kielégíti a játékos igényeket miért fizetne egy másikra is elő?
  • Boncmester
    #43461
    Neked meg lassú a felfogásod.
  • Boncmester
    #43460
    GW2 = Angry Birds... Köszönjük Emese!
  • PiszkosFred
    #43459
    Aki evekig fizetett havi 4-5ezret egy mmo-ert, az a D3/GW2 ingyenessege miatt tovabbra is fog fizetni valami mmo-t, nem fogja a csaladra/hobbira kolteni a penzt, mert eddig sem tette. Mindegyik melyik mmo, de a kezdeti lelkesedes utan ujra elo fog fizetni valami mmo-ra. ERRE ertettem, a kisse erosnek tuno parhuzamot. Nem a jatek osszetettsegere ertelemszeruen.
  • Boncmester
    #43458
    Nem is tudtam, hogy nem színeződik a fejes, meg le is szarom.
    Csak arra reagáltam, hogy ti általában, ha valaki nem fizet már elő a játékra, arról kikiáltjátok, hogy azért nem teszi, mert "nem lehet invelni guild ablakból", amit meg ugyebár én hoztam fel itt anno, nem gamebreaking bugként, hanem tök más kontextusban (és már akkor is írtam, hogy egyébként küldtem róla feedbacket még béta alatt). Plusz egyébként később nem fizettem be a játékot. A kettőnek (közvetlenül) semmi köze nincs egymáshoz, max annyi, hogy a BW nem vágja, hogy kell egy mai szintnek megfelelő MMO-t csinálni (olyan embereknek, akiknek nem elég csak a story központú szintezés), és emiatt maradhatott ki ez is a fejlesztés közben. De mégegyszer mondom, nem emiatt cancel suboltam, tehát lehetőleg erre többet ne hivatkozzatok, megpróbálva hülyének állítani be azokat, akik többre vágynak egy játéktól, mint 3 (mostmár 4 WZ) meg ismételhető napi grind questek...
    Én sem fogom többet felhozni, ha ti sem.
  • Although
    #43457
    Meglátjuk. Én mondjuk nem fogok váltani rá nem tetszik hogy pár gombot nyomogatok és szuper pont mint a Skyrim. De lehet neked lesz igazad. Én viszont úgy érzem nagyot lépet a másik irányba a funcom. Persze nagy kérdés milyen lesz a pve tartalom, nagy forradalmat igérnek. :) Tartok tőle ez olyan lesz mint a radiant modell a Skyrimba :D Ami nem rossz de hogy forradalmi :) A többit meglátjuk. Az ingyenességet és az itemshopot ne becsüld le! Nem teljesen értem a Conanál se miért ilyen népszerű de halára kereste magát vele a Funcom is. Tehát lehet tényleg ez lesz a jövő ha nem lesz minőségi különbség az ingyenes meg a fizetős között nyugaton ez nem kérdés mit választanak. Már 2.5év alat megismertem a gondolkodásukat a tőlünk nyugatra élőknek. Magyarország meg semmit nem számít ezen a térképen :)
  • picket
    #43456
    "A lényeg az volt, hogy a BW nem tudja, hogy kell MMO-t fejleszteni, és ezt pl ilyenekrõl lehet leszûrni." - Az guild ablakból. Te ritka szórakoztató individuum vagy
  • Laroa
    #43455
    Jobb 1.2-vel azért a pvp rendszer, bármit is sírdogál a sok vészmadár.
  • s0n1c
    #43454
    "Ezert sem erdemes konkurenciakent emliteni a GW2+D3-at a tobbi mmoval kapcsolatban, kb angry birds kategoria (ingyen van es jo, de hosszu tavon kell melle mas jatek is)." - ezzel nem értek egyet, még dio3-at (már csak azért is jobbnak tartom ebből a szempontból, mert hasonló rendszerre kellett volna a bio-nak is építeni a tor-t) is simán konkurenciának tartom, nem hogy egy GW2-t.
  • darth devil
    #43453
    Azért lol egy gw2t egy angry birdshez hasonlítani. Azért mert ingyenes.
  • PiszkosFred
    #43452
    Pvp orientalt jatekosoknak az egesz SWTORnak semmi haszna, de valahogy megis e-sport szintet varnak el tole ezen jatekosok. Egyszer majd rajonnek erre, az okosabbja hamarabb, a butabbja kesobb.
  • PiszkosFred
    #43451
    Secret World nem tema, hamar lecseng, kemeny magnak jo lesz, de az mmo jatekosok birkak, nekik az a rendszer ijeszto lesz, es nem fognak maradni.

    GW2 es D3 ingyenes, elso honapok utan lecseng es mivel nem visz el penzt mas havidijastol, igy lehet mellette masik jatekra is elofizetni, ld. panda vagy tor. Persze lesz olyan kocka, aki 24/7ben nyomja majd, es nem lesz mellette alternativ mmo megoldas, de ezek kevesen lesznek. Ezert sem erdemes konkurenciakent emliteni a GW2+D3-at a tobbi mmoval kapcsolatban, kb angry birds kategoria (ingyen van es jo, de hosszu tavon kell melle mas jatek is).
  • Nephin
    #43450
    Tényleg ne nyissunk ezen új fejezetet, de szerintem az, hogy a fejes nem színeződik, nem mutat semmire, főleg nem arra, hogy nem értenek az MMO-fejlesztéshez. Ez egy szimpla, kikerülhető, minor bug, amit felnagyítotok és - önmagaddal ellentmondva - valami nagy gebasznak az origójává teszitek.
  • Fenrir
    #43449
    Nigga? Rasszista vagy-e? :D Hívd légyszíves afroamerikainak :)
  • darth devil
    #43448
    Pvp orientált emberek számára a buffot leszámítva, semmi haszna a legacynak.
  • PiszkosFred
    #43447
    Legacy csaladfa csak egy kiragadt dolog a Legacy rendszerebol, ami egyebkent fun. Ismerek tucatnyi olyan "regi motoros" kollegat, akik 2 oraig generalnak karaktert egy szerepjatekban, es ebbol csak masfel ora a nev kitalalasa :D Na az ilyen tipusu elmebetegeknek (incl. myself) ez egy extra kis fun. Aki meg szarik erre, annak ott vannak a buffok, uj kaszt-faj kombinaciok, rewardok es ingyen 30 nap lvl6 utan. Mivel mar nem vagy elofizeto, erdemes par videot vagy cikket elolvasni a temaban, tobb a Legacy rendszer, mint egy csaladfa. Es meg boven fog fejlodni, ez csak a kezdet. Hogy hova fejlodik, igerem, ha igenyeled, ossze fogom foglalni a kovetkezo honapokban, semmibe se kerul.
  • darth devil
    #43446
    Ha nyertek akkor a végén kapsz még egy adag medált. De amíg ennyire lehúzza a veszteseket a wz, vagy nem lesz deserter büntetés addig szenvedés a wz. Persze ezzel a játék egyetlen kis pvp lehetőségét ölték meg. :D
  • Although
    #43445
    Nos igen amennyire kivettem ez talán a legnagyobb hiba és itt nagyon kijön az hogy a Bioware solo játék készítő. Anno nekem simán 1-1,5 másfél évig kitartott az alap Conanés ott már jött a Godslayer 4-5 lv80-as zónával. Tehát nagyjából 2011közepe volt mire már igazából kifutott nekem mint élmény. Nos a Bioware elkövetett egy aranyhibát gyors felfutást csinált és ez tényleg hiba mer pár hónap alatt nem lehet nagy mennyiségű új tartalmat fejleszteni.Persze hallottam hogy majd félévente új tartalom, de ezen már akkor is nevettem. Innen persze vannak lehetőségek még,meglátjátok. Viszont Júniusba jön a Secret World ami a pvpseket biztos hogy viszi. És látva a Funcom milyen primitív karaterfejlesztést és harcrendszert tett ,bele nekem nagy meglepetés tőlük, esetleg a tömegnek is be fog jönni. És még ott a GW2 is amit sokan várnak. Tehát ez tényleg hiba volt a Bioware részéről mert nem biztos hogy lesz ideje korrigálni. Mondjuk megértem őket nyilván el akarták kerülni a grind jelentette monotonítást. De ez jelen technológiai szinten lehetetlen. Persze a grindet is sokan utálják.
  • DummyBoy
    #43444
    Nem is ez a legszarabb része a dolognak, hanem az, hogy ha pl: Alderaanon az elején befoglalok egy tornyot, és ottmaradok védeni, akkor ha nem jön enemy, talán meglesz 3-4 medálom, és mindegy, hogy győzünk vagy vesztünk, akkor is kevés commendation jön ... ergo mindenki megy harcolni, védeni meg alig maradnak az emberek ...
  • Boncmester
    #43443
    Neked sem erősséged a szövegértés, szóval erről ennyit. Olvass vissza akkorra, és nézd meg, miről szólt az a beszélgetés meg flame.
    A lényeg az volt, hogy a BW nem tudja, hogy kell MMO-t fejleszteni, és ezt pl ilyenekről lehet leszűrni. Nem vágom, hogy kapcsolja ezt valaki a cancel subhoz, ráadásul több ember is, újra és újra...
  • PiszkosFred
    #43442
    Engem, de be nem irom megegyszer :) Skyrim (Bethesda) kapcsan akartam irni reakciot #43433-ra, osszevetve es parhuzamot vonva a BW-vel, de ez a komment mar az enyeszete.
  • Boncmester
    #43441
    Még mindig nem érted, miről van szó. Amikor ez volt a téma, vagy ezek a kis dolgok vannak felhozva, akkor sosem írta szerintem senki (legalábbis én tuti nem), hogy ezek eget rengető problémák, és ezért valaki ragequitel, hanem ezeket úgy hoztuk fel, mint sokkal messzebbre mutató problémák.
    Senki sem fogja azért szerintem abbahagyni a játékot, mert nincs guildablakból inv, és azért sem fogja újra elkezdeni senki, mert van legacy családfa. Ezek csak olyan dolgok, amik messzebbre mutatnak, de egyszerűen érzékeltetnek összetettebb dolgokat. Ha nem érted az összetett dolgokat, akkor nem tudok mit csinálni. De még egyszer mondom, nem ezek miatt szar vagy jó a játék.
  • DummyBoy
    #43440
    "Szerintem 4 hónap után ekkora játékosállomány csökkenés egyetlen mmo-ban sem volt még."

    A "Szerintem" részen van a hangsúly. Megmondanád pontosan mekkora is volt ez a játékosállomány csökkenés az elmúlt 4 hónapban?

    SW részt ignorálom ... Már kiveséztük régebben, néhány kiválasztottban a midikloriánok indikálnak egy természetellenes változást, így a delikvenseknek lesz egy új különleges képességük, az úgynevezett "fantázia".

    Az alfa verzió, az amatőr fejlesztés és hasonló dolgokat ismét csak nyugodtan lehet ignorálni, hiszen volt már pár vita itt a topikban hasonló dolgokról, amiknél kiderült, hogy az adott téma legnagyobb hangadói nem biztosan a legfényesebb körték a csillárban ...

    A sapkaszinezős bugra van egy megoldás a kezdetektől - Hide head slot.
    Igazság szerint kicsit nagy divat lett mostanában felnagyítani a dolgokat, de én lennék a világ legboldogabb embere (no meg pár BW fejlesztő) ha ez lenne a legnagyobb bug a játékban.

    Az Armorok kinézete meg szubjektív. (BTW, szerintem is rondák ...) de át lehet belőlük pakolni a modokat a rabszolgacuccba, és lehet Leiakét szátcsapni mindenkit. A lehetőség adott.

    Rengeteg bug van, de SW megléte óta eddig 1 db olyan bugot tudok mondani ami jelentősen rontotta a játékálményt, mégpedig az, hogy nem lehetett beloggolni ... Másnapra megoldották. Szóval szerintem neked keresni kellene valami mást ...

    Próbáld ki a SWG Emut.