60034
  • s0n1c
    #43519
    Keep calm, általánosítasz, aggresszív vagy, bocs, de semmivel nem vagy jobb, mint akiket most osztasz. Mutass kérlek, tőlem egy olyan postot, ahol meg akarlak győzni, hogy ez a játék szar.

    De, ha kíváncsi vagy a véleményemre, nem szar, csak ez így mmo-nak az én, szigorúan privát, véleményem szerint kevés. Tökéletesen látszik, hogy a bioware kezdő ezen a területen (amivel nincs is semmi gond), szerettek volna belépni az mmo piacra, a következő játékuk biztos vagyok benne, hogy jobb lesz. Én max azért sajnálom, mert egy star-wars környezetből sokkal többet/jobbat ki lehetett volna hozni. Ez egy wow klón silányabb minőségben, a story alapú quest nagyon jó, csak mellette nem nagyon van más, a raid ebben a formában engem nem igazán érdekel, mondjuk időm sincs rá nagyon. Ettől függetlenül tőlem aztán az játszik vele, aki akar, távol álljon tőlem, hogy bárkit is meggyőzzek, csak szomorú vagyok, mert sw fan lévén nekem ez így (főleg egy star wars galaxies után) kevés.
  • Boncmester
    #43518
    /off
    Tera amúgy megy már 1 éve koreában, ha jól tudom, most az "európai" verzió tesztelése folyik, így érthető, ha kevesebb benne a bug.
    /on
  • picket
    #43517
    "Grafikában jobb mint az swtor." - Már pentium 2 szint?
  • DummyBoy
    #43516
    Ne erőlködj ... sose lesz ... Kijöhetne már valamelyik csodaszar, mert akkor talán nyugodtan telnének a napjaink, hetente beesne egy - két kutyánmajom trollkodni, még talán kikapcsolódásnak jó is lenne ...

    De nem ... mindig lesznek megmondóemberek, akik meg fogják mondani, hogy hülyék vagyunk, a zsíros kenyér hagymával az szar, különben is büdös tőle a pofád, és nem fognak a dizsiben beszélni veled a bulák. A nutellás kenyér az isten.

    Az nem számít, hogy esetleg te allergiás vagy a mogyoróra, vagy nem kell dizsiben játszani a nagyfiút, mert vár otthon az asszony, ráadásul Te magad sütötted a kacsát - kolbászt, aminek a zsírjával kennéd a kenyeret. Ez mér bizony magasfokú fanbojság ...

    De ha véletlenül sima bolti zsírból kened azt a kenyeret, akkor is hülye vagy, mert az is szar. Nem érdekes, hogy azt kívánod, azt ennél, SZAR.

    Nutella. Pont.
  • Boncmester
    #43515
    Nekem reagáltál, tehát a magam nevében tudok beszélni.
    Nem mondtam az swtor-ról, hogy fos (amúgy nem tudom, ezt hányszor kell még leírni, hogy mindenki megértse), hanem hogy szar az endgame része, a szintezése meg jó, és nincs benne rendes pvp.
    A Warhammerben sem volt e-sport szintű PvP, mégis rohadt jól elvoltam vele 2-2,5 évig, szóval ilyet sem állítottam soha, hogy nekem csúcsszuper HC pvp content kell.
    Azt sem mondtam, hogy a GW2 tökéletes (egyébként nem is szoktam róla itt beszélni, kb 1x említettem csak meg még pár hónapja a játékot, és mondtam róla, hogy na ott olyan pvp lesz előreláthatóan, amit ebből hiányolok), mert nem is hiszem, hogy egy játék lehetne tökéletes akár csak az én szemszögemből nézve is (vagy akkor sokféle módon lehetne az).

    És én nem mondtam azt sem, hogy egy ember egyszerre csak egy játékkal játszhat, sosem vetemednék ilyesmire, hogy ezt leírjam. Te írtad le, hogy aki MMO-zik, az mindenképp elkölt havonta 4-5 ezer forintot játékra, mert azt nem tudja másra elkölteni. Na emiatt pont a te gondolkodásod fekete-fehér.
    Tehát simán elhiszem, hogy lesz olyan ember, aki GW2, D3, stb mellett még fizet egy vagy több másik MMO-t is, te viszont azt állítod, hogy mindenki fizetni fog másik MMO-t, aki az említett játékokkal játszik, és "MMO fan", ez pedig egy oltári nagy faszság.
  • Bhalage
    #43514
    najo tegnap meglattam uj reliceket a daily vendornal akkro lettem rosszul, mert egy olyan is need.
  • z3d
    #43513
    Oki, világos.
    9dragonsban volt vmi olyasmi, hogy egy spell cast kb .001%ot vitt fel a skill tudáson, és 100% volt a max. Lehet nem pontos a szám itt sem, de én elrettentem, és elmenekültem :P

    Nem is rád gondoltam, mint megjegyezgető emberre. Sry, ha félreérthető volt.
  • TDC Geronimo
    #43512
    Ne offolj kérlek
  • Bhalage
    #43511
    jezusom mar megint mi a fasz megy itt?!

    inkabb arra valaszoljon vki, hogy a Rakghoulos event vajon meddig fog tartani, kene crystal is meg a kis raksi is ^^
  • Boncmester
    #43510
    Amikor quest van, az nem igazi grindelés. Az a grindelés, ami pl az Aionban volt (nem jutottam el idáig, csak olvastam róla, és inkább cancel suboltam), hogy pl lvl 40 és 42 között kellett mittomén, 1 millió XP, és csak 2 quest volt ezekre a szintekre belőve, amik hoztak összesen 50K XP-t, a maradékot meg úgy kellett összeszedni, hogy mobokat öltél quest nélkül, darabonként 1000 XP-ért. A számok biztos rosszak, amiket hoztam a példában, csak hogy értsd, a koreiakban a grind azt jelenti, még quest sincs mellé. Ezért szarok szerintem.

    Amúgy én nem szoktam másokat nevesítve emlegetni ebből a topicból a GW2 topicban, bár volt már, hogy reagáltam ilyen megjegyzésre...

  • z3d
    #43509
    Rofl.
    Olvass akár itt vissza, akár a hivatalos swtor fórumon, akár az itteni GW2es fórumban vissza. Ki van kiáltva megjelenés előtt(!) a világ legjobb MMOjának.
    Én (mi) nem generálok semminek hype-ot. Engem nem érdekel a GW2, nem a játék miatt, hanem a közönsége miatt. Engem ez a játék érdekelne, csak kicsit nehéz úgy, hogy mindig van valaki nagyon okos, aki jobban tudja, mint ÉN, hogy mi a jó MMO, meg mi a jó játék, meg mi a jó időtöltés.

    Eljutottam odáig, hogy azt mondjam: majd amikor valamelyik nagyon okos fizeti a havidíjam, megmondhatja, mivel szeretnék játszani, meg mit élvezzek. Addig sztem adjanak tanácsot másnak, aki esetleg kíváncsi rá.

    És tényleg: mi a pékre jó az, hogy itt megy az SWTOR doomsday? Kit akartok meggyőzni?
  • z3d
    #43508
    Tévedsz (megint).
    Nem vagyunk fanboiok.
    Nekünk bejön egy termék, nektek nem. Ezt szajkózod te is, meg Boncmester is, ilyen-olyan módon.
    Ti nem értitek meg, hogy mi ezt már DECEMBER óta tudjuk, hogy NEKTEK nem tetszik. Azt is megértettük, hogy CSALÓDTATOK.
    De a topiclátogatók egy része még nem csalódott, és szeretnénk értelmesebb dolgokról beszélni, mint arról, hogy fogja a D2/Terra/GW2/panda/Angry Birds f2p-é tenni a játékot.

    Az MMO csinálásról (anyám, ez még mindig téma? lol).
    Elismétlem harmadjára. Van egy IT (vagy akármilyen) projekt. Van X feladat, Y erőforrás. Ha az Y idő nem elegendő az X feladatra, akkor nem fog elkészülni az X feladat.
    Nincsenek csodaegyetemisták, meg csodaerőforrások, főleg nem egy ekkora projektnél, itt hozzáértés van, amit egy új ember (akár egyetemista, akár prO) nem fog tudni hozzárakni, sry. Vagy nem akartak új erőforrást bevonni.
    Aki melózott valaha nagyobb projekten (akár IT, akár pl. házépítés), az ezt tudja. Aki nem, az nem tudja, és fölösleges magyarázni is. Meg persze ott a harmadik kategória, aki nem akarja megérteni - erre meg inkább no comment.

    "Na van-e fény?"
  • MarkBlade
    #43507
    Ez akkor az összes szerepjátékra igaz. Tök más nézd meg inkább.
  • Nephin
    #43506
    Szóval megmagyarázod nekem, mit írtam. Oké. :D
  • s0n1c
    #43505
    Egyébként ezt a GW2 hype-ot ti generáljátok a legjobban :DD
  • Alienator
    #43504
    Kimaradt hogy nem az apróságok döntik el egy mmo sorsát, de ami eldönti abban az swtor nem jó.
    A gw2-t nem ismerem, a tera-t is csak béta szinten (nem láttam bugot), de lenyűgöző amit beletettek bugmentesen. Igen, lehet így is mmo-t készíteni. A BW alap dolgot se tudott beletenni bugok nélkül.
    És hogy tud-e a BW mmo-t csinálni? Nem tud. Aki tud, az olyat csinál mint a tera pl.
  • s0n1c
    #43503
    Akkor félre értettem, sorry.
  • Alienator
    #43502
    Ti fanboi-ok (ha már mi haterek vagyunk) tényleg nem értitek Boncmester mit akar mondani? Segítek:
    Van Józsika, akinek hétköznap van 2 órája, hétvégén 6 órája MMO-t tolni. Most swtor-ozik mert nincs más neki. De jön a d3, gw2 és ezt az ADOTT időt arra fordítja, ergo nem fog swtor-ozni.
    Mellesleh tera bétát tolom, annak ellenére hogy erős előítéletekkel kezdtem. És azt kell mondjam, iszonyta jó. Grafikában jobb mint az swtor. Dinamikusabb, jobb a harcrendszer, gear customizálhatóság (de szép szó), politikai rendszer, ezer féle pvp lehetőség. Az apró részletek is lehetnek lenyűgözőek. Pl van egy hosszú hajú karakter, felvesz egy robe-ot és a haja átlóg a ruhán. A tera-ban ilyenkor copf-be teszi a hajat hogy ne lógjon át természetellenesen. A mobok nem csak vannak hanem "élnek is". Reagálnak akkor is ha csak közel mész, néha egymásnak esnek stb. Nem kell grindelni, rengeteg a küldetés. A szori is jó nagyon. Amiben az swtor jobb, az nem a sztori hanem a mesélés módja. De ez nem fog kitartani sokáig ilyen ellenfelekkel mint a felsoroltan, amihez UGYANAZ au idő kell mint az swtor-hoz.
    Na van-e fény?
  • Boncmester
    #43501
    Hát ennek pont ez az értelme, ugyanis a játszást állítod szembe a nemjátszással, az FP-t pedig a guildablak invvel. Ha nem vágod, hogy ez azt jelenti, akkor nem tudok veled mit tenni...
  • Laroa
    #43500
  • PiszkosFred
    #43499
    Tobb, mint gondolnad. Ti azt mondjatok, egy jatek vagy TOKELETES vagy FOS. A pvp vagy E-SPORT szintu, vagy ULTRAGAGYI. Vagy. Azt mondjatok, hogy a jatekos vagy EZZEL jatszik, vagy AZZAL. Csak a vegletekben gondolkoztok es ez alapjan formaltok velemenyt. Nincs ezzel gond, lassatok ugy a vilagot, ahogy akarjatok, de engedtessek meg nekem az, hogy publikus forumban felhivjam ra a figyelmed, joszandekom jeleul, hogy hosszu tavon ez a gondolkodas nem mukodik, es belathatatlan kovetkezmenyekkel jar. (amire peldat szinten lehetne hozni az elmult idoszak hiradasaibol, de megint offtopik lenne)
  • Nephin
    #43498
    Divatos és menő BW-t meg TOR-t fikázni, ennyi, nem minden hater teszi emiatt, vannak csalódottak is ilyen-olyan okokból, de egy tekintélyes tömegnél belejátszik a dologba.
  • z3d
    #43497
    Öööö...néha átnézek ám a GW2 topicba (röhögni), és hát ott szokták emlegetni a játékot is meg embereket is innen, nevesítve.
    Ezt sem mi kezdtük, ne haragudj. És nem is mi járunk át másik topicba (mondhatnám a WoWot is) az észt osztani.
  • z3d
    #43496
    De vannak questek ott is, pl gyűjts össze 20 patkányfarkat. A grindfest-et arra értettem, hogy óránként negyed-fél szint már mid leveltől (9dragons-ban erre még rájön, hogy az a skilled fejlődik, amit használsz, és vmi brutálisan lassan).
    Nekem az, hogy 4 wzben nyomulok, vagy megölök 10000000000000 mobot ahhoz, hogy szintet lépjek - hát inkább a 4 WZ. Ráadásul itt vmi normális, casualoknak is elviselhető tempó van. Pl. Nem könnyű a BM cucc (vesztes WZk 0-30 com, mainhand 1550 com), de összeszedhető.

    Azon beszéltünk a múltkor, hogy nem tudják hogy kell. Én mondtam erre, hogy van X feladat, amiből adott idő alatt Y-t lehet megcsinálni, akkor sajnos az Y lesz kész, pont. Ez nem a fejlesztő/szervező/projektvezető járatlanságából adódik, hanem abból, hogy csak Y idő volt. Még ha totálisan hülyék is lennének a BWnél (ami azért a vicc kategória), akkor is lenne honnan lopniuk, és annyi eszük már tuti lenne.

    Az f2p rész már nem is rád, hanem magára erre a köpködős szituációra szólt. Igaz, nem voltam annyira aktív az sg-n, de nem láttam még olyan topicot, amit ennyire ellepnének a "hater"-ek, olyat meg végképp nem láttam, ahol nem küldik el a zembert a pék haragjába kb azonnal.

    Egyszer benéztem a WoW topicba pár éve, mert egy jó cimbim mérgelődött, hogy az mmonomadhcprO arcok beugatnak neki, benéztem, hozzászóltam, elhajtottak onnan, hogy qsspofabenemjátszom.
    Ha bemennék a GW2 topicba trollkodni (tudnék, mindenbe bele lehet kötni, ha akar az ember), sőt, objektív dolgokkal lehúznám a játékot MINDEN NAP, akkor beza biztosan megkapnám, hogy ugyan húzzak már a jó édes a...ba. És elhiheted, azok üvöltenének a leghangosabban, akik itt nyomják a "idióta fanboi-ok vagytok" szöveget.
  • Nephin
    #43495
    Nem hoztam fel oknak semmit, ezt mondtam:

    "Meglepődsz, ha azt mondom, hogy rohadtul nem szenvedünk? P :D

    Tegnap megnéztük az új raidet, baromi jó, nehéz, figyelni kell még sztorimódban is, szombaton éjjel egyig EV-Karagga párosoztunk HM/NM-ben, többet nevettem, mint két hónap alatt összesen.

    A rakhgoulos event pedig tényleg ötletes, egyik wipe-nál valaki megfertőzött a bejáratnál a tömegben és fél óra alatt világító narancssárga szemű rakhgoul-kezdemény lettem, majd otthon keresek képet. :D

    Ezek miatt a legjobb MMO ez a játék perpillanat és őszintén szólva egyáltalán nem érdekel, hogy guildpanelből nem lehet invelni (amúgy már lehet), vagy a sisakomat nem festi át a matching."

    Ebben hol van, hogy te (vagy akárki) a festés miatt quitelt?? Tényleg menjünk le óvodaszintre?
  • Boncmester
    #43494
    Ez egy szuper közhely, de nem tudom, hogy jön ide, mert semmi köze a témához...
  • Boncmester
    #43493
    Nem tudom, mi az MC és mi a ZG. Amúgy nem is érdekel... A WOW-ról elismerem, hogy valszeg baromira jó játék (volt, vagy lett évek alatt, nem tudom, nem játszottam vele 2 trialnál többet), mert mindenki akit ismerek és wowozott, nagyon szerette, és évekig tolta. Igazából azt sem tudom, nekem megfelelt volna-e benne a pvp, vagy sem?
  • darth devil
    #43492
    Eve onlinet fizetem ig pénzből, mert így fejlődik a pilótám. Ha két hónap múlva lejár az ingyen hónapom, elfelejtem az swtort, és eve online amíg nem jön a gw2. De közben fejlődik az eve karakterem, ezért fizetem.
    Lehet h a wow annyira ingerszegény, unalmas, stb stb, h te másik játékra is vágysz közben.
    l2 ment évekig nálam, lehett volna másik mmo is közben, de jó volt az l2, nem volt igényem másra.
  • PiszkosFred
    #43491
    Mert a vilag - ha hiszed, ha nem (bar korodbol fakadoan lehetnel picit szelesebb latokoru) -, nem csak FEKETE es FEHER. :) Ilyen egyszeru.
  • Boncmester
    #43490
    Egyébként ezt a GW2 témát ti hozzátok fel folyamatosan. Lehet, hogy van olyan, aki azért nem játszik SWTOR-al, mert jön a GW2, de ilyet nem ismerek. A kettő játék egymástól független.
  • Fenrir
    #43489
    Azért ha azt veszed akkor Wow-ban sem volt olyan baromi sok raid az induláskor, mintha csak MC és ZG lett volna. MC-re meg mindent lehetett mondani csak azt nem, hogy érdekes volt.
  • Boncmester
    #43488
    Miért térne vissza bárki bármelyik korábbi játékhoz, ha már megunta?
    SWTOR-ban most van 7 ingyen napom, de nem játszom vele, mert nem azért nem fizettem be, mert nincs pénzem, hanem mert nem akarom ezzel tölteni az időm. Se ingyen, se fizetve érte. Ha nekem fizetnének, meggondolnám.
    WAR-al imádtam évekig játszani, most meg nem játszom vele, pedig ott is lenne ingyen időszakom. Nem érzek késztetést havi 4 ezret játékra kiadni, pedig nem halnék éhen, ha megtenném...
  • z3d
    #43487
    Nem akarok senkit megbántani, de ez úgy van, hogy ha mi mondjuk, hogy jó az SWTOR akkor az fanboi viselkedés, ha vmelyik mmonomadhcprO mondja azt, hogy a GW2 után eljő a Kánanán, akkor azok objektív tények.
  • Although
    #43486
    Szerintem csak felmérték mire lehetnek képesek. A pvp amúgy is egy nehéz eset. Még a nagyon jó pvpvel rendelkező Conanba is mulatságos olvasni a bejegyzéseket. Ha túl erős az egyik class akkor megy a rewamp urána persze a classosok reklamálnak és ez így megy megállás nélkül. :) Nem minden cég akarja felvállalni ezt. És pont a conanba láttam amikor egy új pvp fejlesztéssel sikerült szembeállítani a pveseket(zömmel az rp szerveren) a pvpsekkel. És ezáltal Európa egyik akkor, talán legnagyobb létszámú rp szerverét közel lenullázni. Hidd el semmi sem annyira egyszerű egy mmoban mint gondolod.
  • Boncmester
    #43485
    A koreai MMO-kban nincs quest, csak szörnyeket kell grindelni, vagyis mindig ugyanazt kell csinálni, szörnyenként.
    Az SWTOR-ban amikor eljutsz endgame-ig, minden nap a napi questeket vagy a flashpointokat tudod ismételni, vagyis "grindelni". Nem teljesen ugyanaz, de a párhuzamot mindenki érti szerintem.

    A story eltűnik lvl 50-en, mert véget ér. Amúgy én tökre szerettem, szóval sajnálom, hogy véget ért.

    A BW-nek nincs tapasztalata az MMO készítésben, akkor így mondom, mert régebben is így fogalmaztam általában.
    A játék nem szar, ilyet nem mondtam, az endgame szar, legalábbis szerintem, meg a legtöbb átlagos MMO-s szerint, mert meg lehet unni viszonylag gyorsan, ahhoz képest, hogy a jobb MMO-k endgame-jét évekig tolja az ember. Átlag játékosokról beszélek itt is, nem mindenkire egyetemesen értendő.
    Nem mondtam soha, hogy F2P lesz jövő héten, vagy akár jövő évben.
  • PiszkosFred
    #43484
    Nincs hat, de a kezdeti lelkesedes mindig csokken, es ekkor jonnek ujra a kepbe a regi dolgok, ahogy lesz ujra idod. Picit kellene csak tovabb latni, mint az orrunk hegye. Minket vadoltok elvakultsaggal, de ha azt mondom, hogy nem fogsz csak es kizarolag a GW2/D3-mal jatszani a kovetkezo fel evben, hanem vissza fogsz terni valamelyik korabbi jatekodhoz, fel vagy haborodva, es/vagy kijavitasz, hogy az nem fog megtortenni. Hogy is van ez? :)
  • darth devil
    #43483
    Miért adna ingyen hónapot mindenkinek ha nem látná, hogy mennyire gyenge lábakon áll a játéka?
  • darth devil
    #43482
    A bio látványosan leszarja a pvp orientált játékosokat, ez szerinted jó politika? Nem inkább mind a két tábor igényeit kellene kielégíteni?
  • z3d
    #43481
    Nem csak olyan embereknek van az SwTOR, akik 4 WZt meg napit grindelnek. Akik ilyenek, azoknak ott vannak a koreai MMO grindfestek. Ha grindelni szeretnék, mennék Lineage2ni, vagy a még jobb, 9 Dragons-t tolni, itt ráadásul itemshop van emlékeim szerint, tehát tuti a tuti.

    Te PVPni szeretsz, ezért GW2. Mi(én) szeretjük a szerepjátékot, meg a storyt, nekem SwTOR.
    A cancel subodnak személy szerint én nem örülök (meg gondolom még egy páran így vannak), jó lett volna együtt játszani is, meg a fórumtevékenységed is "pozitívabb" volt itt. De te okosabb vagy az mmonomadhcprO arcoknál, ne akarj meggyőzni minket hogy
    - a BW nem tud mmot csinálni (de tud)
    - a játék sz*r (a legjobb MMO a maga nemében).
    - f2p lesz jövő héten (nem lesz).

    A konstruktív kritikákra sztem nyitottak a topic látogatói, én mindenképp. A fenti pár dolgot viszont már december óta vitatjuk, és már totálisan kiveséztük a dolgot.

    Tényleg egyszerű a dolog...nektek nem tetszik, nekünk igen :/
    GW2 foreva! Aztán majd meglátjuk, merre mentek tovább.
  • Boncmester
    #43480
    Aham, szóval szerinted külföldön, aki "MMO játékos" (ez egzakt kategória? mi alapján van benne valaki, mi alapján nincs?) az mindenképp kifizet havonta egy havidíjat valami játékra, csak MO-n nem? OMG...