60034
  • z3d
    #43559
    Jobb lett a CM? Hmm, pedig nagyon sírtak, hogy az ammo (BH heat) management meg pár skill nerf miatt pvpben szívás lesz (ha pve-ben nem is).

    Én is azt vettem észre, hogy aki nem annyira jó healer, azt szét lehet kapni, de aminr találkozik az ember egy skillesebb-el akkor beza vérizzadás van, és még akkor sem biztos, hogy el tudod kapni, mielőtt elmenekül (sorci speed powa :P).

    Sztem sem rossz az update - eddigi tapasztalataim szerint. A vesztes WZ com mennyiség nekem is fáj - 30 WZ com egy szívás után kb. Ez egy BM fegyverre 50 meccs akkor, ha mindent megszívsz. ha nyersz párat, esetleg napi questek bejönnek, akkor max 2-3 nap alatt a legdrágább BM cuccod is meglehet, ami sztem baráti. A war hero ütem persze más tészta, de majd ha lehet nem átváltással ranked WZ comra szert tenni, akkor az sem lesz akkora gond.

    A sorci WH set élőben kicsit olyan, mintha egy arctámadót lefagyasztottak volna az ugrás utolsó előtti pillanatában (mielőtt rátapad a delikvens arcára :P). De erre is reagáltak, hogy lesz új design, de ez nem öt perc (ami érthető).
  • Boncmester
    #43558
    Minél többet írsz, annál inkább azt bizonyítod, hogy hülye vagy. Pedig az elején még gondolhatta azt az ember, hogy félreértettél valamit, de nem, te tényleg ilyen vagy...

    Szóval, gyengébbek kedvéért:
    Az emberek nem azért költik a pénzüket havidíjas MMO-ra, mert van felesleges pénzük, amit nem tudnak másra költeni. Legalábbis aki nem milliárdos. Nem is azért, mert nincsenek barátaik vagy családjuk vagy mittomén, igazából nem is tudok elképzelni olyan helyzetet, hogy valakinek van olyan pénze, amit nem tud mire költeni. Esetleg néhány remete, vagy hasonló.

    A GW2 egy MMO. Mint az SWTOR, a WoW, a Warhammer, a Rift, stb... Vagy netán ha az SWTOR nem lenne havidíjas (ugyanaz lenne, mint most, csak nem kéne érte fizetned), akkor a havi 4000 forintot te mindenképp befizetnéd a WoW-ba, vagy valami másik MMO-ba?

    Nem mondtam, hogy valaki csak azzal fog játszani, de azt mondani, hogy aki megveszi, az párhuzamosan tutira fog fizetni valami másik játékot, amit te állítottál, na az egy faszság. Lehet ez is, az is. De nem azért nem játszanak az emberek egyszerre akár több havidíjas MMO-t, mert nincs rá pénzük, hanem mert nem érdekli őket az egyik vagy a másik. Pl most is van olyan a guildben, aki egyszerre WoW-ozik meg SWTOR-ozik. Ha nem érdekelné az egyik, nyilván nem játszana vele, és nem fizetné. Ez nem pénzkérdés.
  • TDC Geronimo
    #43557
    gw2ben nincs endgame
  • N1ggA
    #43556
    Am tényleg elég fasza, főleg felrobbanni :D
  • N1ggA
    #43555
    Nem tudom, de tegnap is volt, az biztos. Tatooinra kell menni, északkeletre a republic base-től van az event, és asszem level 28-tól már lehet menni!
  • PiszkosFred
    #43554
    Mert minden jatekban van egy pont, ahol elersz az adott tartalom vegere/vegehez. Na ott felszabadul majd annyi ido, hogy kifujd magad, es immaron az endcontenttel foglalkozz. Amely szinten igenyel idot, de lenyegesebb szervezettebb keretek kozott, mint a szintezes, elore tervezheto modon, es idopontokban.

    D3-at azert emlegetem en jomagam is, mert ismerve a d1-2 kultuszat, tobb embert fog megmozgatni az elso fel evben, mint az SWTOR es a nehai SWG osszesen, vagyis szamolni kell a D3 premier utani jatekosokra gyakorolt hatasaval is a nyar elejen, akarcsak a GW2 eseteben. Aztan beall mindketto egy szintre, es jonnek az mmo-k ujra. Ujak, regiek, tokmindegy.
  • Laroa
    #43553
  • Bandras DaSilva #43552
    Féltem kicsit az 1.2 es pvp változtatásoktól, de most, hogy sikerült tesztelnem elég sokat, szerintem jók lettek.

    Korábban combat medic voltam, aztán guild miatt átmentem dpsnek, de van pár ismerős aki maradt healer és szerintük nem lett gázabb a heal, sőt, van aki azt mondja, jobb lett most a cm. Wzkben azt veszem észre, hogy végre potyognak a sorcererek is, bár ha vki jól tolja még mindig nehéz leverni.

    Healerek száma sem nagyon csökkent...nálunk legalábbis. Van elég sok belőlük, és wzkben kapom is a healeket...úgy meg élvezet hentelni.

    Az új fpt meg operationt még nem láttam mert inkább pvpre feküdtem rá, de az új wz elég jó lett sztem. pörögnek a meccsek is és elég sűrűn kapunk másik mapet, szal nem állandóan huttbal. Ezt is az 1.2 javára írom.

    Persze republic oldalon sokszor szpounk mint a torkosborz, de ez nem a játék hibája, hanem az olyan 50eseké akik full zöld meg ilyen semmilyen dresszekben mozognak ahelyett, hogy legalább a recruit cuccot megvennék.

    A commendation mondjuk kevesebb és ez néha gáz. Mivel elég sokat szopunk impektől, ezért ez a 40-50 kevés. Ha nyerünk jól jön a 100 de ez általában csak este 10 után van, amikor főleg rep vs rep meccsek vannak.

    Ha dobnak még pár wzt meg meghegesztik az open world pvpt nem lesz ez rossz, szal nekem inkább pozitív mint negatív tapasztalataim vannak.

    Kicsit más: az örök hisztim, a népesség is kezd megint oké lenni. Végre megint 60+ ember van fleeten (ami nem túl sok, de mondjuk a 20-30 hoz képest rengeteg). Az kérdés, hogy ez meddig marad így, de ha így haladnak tovább talán maradnak az emberek.

  • Nephin
    #43551
    Este majd összeszedek róla infókat.
  • darth devil
    #43550
    Rendben te fizetsz két mmot, a nagytöbbség meg játszik egyel és mellett él. :D
  • Boncmester
    #43549
    OMG, nyilván nem arra gondoltam, hogy amikor meglátják, hogy "hopp, ez még hiányzik", akkor feladnak álláshirdetést (aki csinálta az UI-t, annak 5 perccel többet kellett volna rászánnia a melójából erre, amikor a friend ablakot is csinálta). Csak érzékeltettem, hogy ez mekkora szintű munka, és mennyire nem pénzkérdés.
  • Kryon
    #43548
    Csak egy példának hoztam, és nem magamat nevettetem ki, majd téged foglak kinevetni amikor x hónap múlva sírsz GW2 fórumban, hogy szar a játék...
  • z3d
    #43547
    Nem mondták be a fleet hírekben, hogy áll a járvány izolálása (pedig elvártam volna :P) Egy kis rakghoul petet már láttam tegnap. Nem olvastam utána, nehéz megszerezni?
  • TDC Geronimo
    #43546
    Rengeteg ember van, akinek 1 MMOra is alig van ideje és, ha neki bejön teszem azt a GW2, akkor minek fizessen egy másikért, mikor valószínű ideje se lenne rá? GW2 meg dio meg megint nem egy kategória. Dio3 egy single játék 4 fős cooppal megspékelve, GW2 meg egy teljes értékű MMO. Dio mellett simán "elfér" egy fizetős MMO, de gw2 mellett már aligha.
  • Boncmester
    #43545
    Ezt írta a 43459-ben:
    "Aki evekig fizetett havi 4-5ezret egy mmo-ert, az a D3/GW2 ingyenessege miatt tovabbra is fog fizetni valami mmo-t, nem fogja a csaladra/hobbira kolteni a penzt, mert eddig sem tette. Mindegyik melyik mmo, de a kezdeti lelkesedes utan ujra elo fog fizetni valami mmo-ra. ERRE ertettem, a kisse erosnek tuno parhuzamot. Nem a jatek osszetettsegere ertelemszeruen."

    Ez kimeríti azt, hogy:
    "azt mondta mindenképpen fizetni fogja mindenki tovább az egy mmo-t"

    Bár neked hiába magyaráz az ember, úgyis mindent megpróbálsz félrevinni. Te vagy a tipikus, akiről nem lehet eldönteni, hogy rosszindulatú-e, vagy idióta? Eme hozzászólásod első fele alapján az első, második fele alapján a második, szóval valszeg mindkettő vagy egyszerre.
  • Laroa
    #43544
    Mókás ez a mai nap

    OFF:
    K.jó a rakghoul plague event, meddig tart, infó akármi van róla vhol ami olvasható?
  • PiszkosFred
    #43543
    En azt mondom, hogy aki eddig kibirta fizetni az aktualis mmo havidijat, ergo van "feles" havi 4-5 ezre, annak a d3 kozben is lesz, amivel nem tud mit kezdeni. Mert ha tudott volna talalni ertelmesebb dolgot, mint az mmo-k vilaga, mar megtette volna. Igy aztan a D3 kezdeti lelkesedese alabb fog hagyni, es a napi 8 ora jatek helyett csak 4 orat fog a Diablora szanni, a maradek 4 oraban ujra eloveszi a regi mmojat, legyen az barmelyik, hiszen a penze tovabbra is megvan a havidijra, es mar van ideje is. Se a GW2, se a D3 nem fogja teljes mertekben kiszolgalni a jatekosok igenyeit, elobb utobb kell majd valami mas. NEM HELYETTE, MELLETTE!

    Azt ertse meg mindenki, hogy a D3/GW2 fele havidijtol mentes jatek - amelyet boldog, boldogtalan jatszhat majd egyszeri dij elleneben -, nem konkurenciaja a havidijasoknak. Csokkenteni fogja az mmo jatekosainak adott jatekra szant idejet egy idore, de ezek a jatekosok szepen vissza fognak szivarogni idovel. Mert a ket jatekkal valo parhuzamos jatek nem zarja ki egymast, csak az idot kell beosztani. DE NEM, te azt mondod, hogy aki Diablozni/GW2-zni fog, az elvakultan, csak es kizarolag azzal fog jatszani 24/7ben, masra ra sem fog nezni. En erre mondom, hogy nem igaz, bzzzzt... teves.

    Abban igazad van, hogy az SWTOR hatereknek megvaltaskent erkezik mindketto uj jatek, mert igy menekulhetnek az SW elcseszett vilagabol vegre, es uj jatekra tudnak fokuszalni. A TERA nem nekik valo, a WOW unalmas, a tobbi bebukott regen, vagy nem jott ki egyelore. De minden orom csak addig tart nekik, amig nem talalnak ott is egy bugot, meg egy ujabb bugot, es amin nem kezdenek el ugy porogni megint, mint a korhinta... na onnan megint kezdodik az egesz ongerjeszto utalat elolrol. Talan addigra bejelentenek valami uj cimet, amit lehet varni ujabb messiaskent, mert ha nem, akkor 3-4 honap "kiralysag" utan jon a palfordulas, es mar semmi sem jo, vege a vilagnak, ojaj.

    A vicc az, hogy az egesz a szorakozasrol kellene, hogy szoljon, de...
  • z3d
    #43542
    Utolsó off, aztán tényleg végzek ezzel, meddő a "vita".

    Nem, nem csinálja meg. Ennyi idő alatt normális helyeken még a jogosultságaid sem állítják be. Egy hét betanulás pedig kb arra elég, hogy megtalálja a saját t*keit az ember egy új helyen. Tudod, az nagyon kevés ám, hogy az ember tud 1 (10) programozási nyelvet.

    Itt nem én bizonygatom a saját igazam, mivel előfizettem, ennél jobban nem tudom megmutatni, hogy ez az én játékom. Ha ez idiótizmus, akkor idióta vagyok. A rosszindulat viszont távol áll tőlem, mivel megismétlem: nem én vagyok az, aki átjárkál másik topicba észt osztani.
  • picket
    #43541
    Nem bírom követni a flémet, rábízom egy egyetemistára, hogy pentium 1-es grafikával fejlesszen a fórumra egy context menü elemet, amivel egy klikkentésre küldhetem el az összes flémelõt a halál falloszára.

    Egyébként szerintem meg PiszkosFred havidíjas hozzászólására azt állítja, hogy azt mondta mindenképpen fizetni fogja mindenki tovább az egy mmo-t "az hazudik, aki pedig ennek az eltúlozásával próbálja meg a maga igazát bizonygatni, az simán rosszindulatú (vagy idióta)."

  • Boncmester
    #43540
    Plusz ha kérhetem, ne mossatok össze az swtor-t fikázó trollokkal, köszi!
  • darth devil
    #43539
    Wow és komoly pvp? Ne röhögtesd már ki magad. :D
  • Kryon
    #43538
    Jöhetne már valamelyik csoda MMO, hogy a sok troll ne itt fikázza SWTOR-t unalmában. GW2..., pvp meg minden, beszélgettem róla néhány pvps ismerőssel akik elég komolyan tolják wow-ban, ők e-sport miatti jó balance miatt várják, és ők tudnak is pvpzni. Ha hozzájuk hasonlók sokan mennek oda, akkor mehetünk röhögni GW2 fórumra, mert lesz ám sírás a mármegintmegöltakötsögúgyhogysemmitsetudtamcsinálni témában :D Kaptok pvp-t ne aggódjatok :D
    Tera..., náluknál 3x nagyobb fegyvert félkézben lóbáló páncélbikinis mangalányok, olyan effektekkel, hogy kiég a szemem, kössz nem...
  • Boncmester
    #43537
    Ebben semmi paranoia nem volt...
  • t0xikus
    #43536
    sikeres wz:D
  • Boncmester
    #43535
    Az egyetemistás az enyém volt, de én azt mondtam, hogy pl a guildablak invelést egy egyetemista betanítással doksiírással teszteléssel mindennel együtt megcsinálja 1 hét alatt 500 dolcsiért, ellenben itt általában úgy emlegetik, mintha én azt mondtam volna, hogy az 1.2-t egy egyetemista megcsinálja 1 hét alatt. Ilyen pedig nem történt, aki ilyet állít, az hazudik, aki pedig ennek az eltúlozásával próbálja meg a maga igazát bizonygatni, az simán rosszindulatú (vagy idióta).
  • z3d
    #43534
    Hmm....lehetőségek.
    merc nem BG = pokol tüze
    merc BG = pokol tüze
    merc BG + SL + Toxi = cool

    Van felvétel? ;)
  • darth devil
    #43533
    http://img98.imageshack.us/img98/4061/swtor2012041613415613.jpg
  • darth devil
    #43532


    Még szeretnék ilyen jó pvp updatet,
  • Nephin
    #43531
    Te nem vagy magadnál, már bocs, mielőtt nekiálltál pattogni, hogy márpedig nem a festés miatt léptél ki, még halványan sem említett senki, Marfy mondott valamit és én reagáltam.

    Semmilyen félrevezetés nincs és nem is volt, nem vagy kicsit paranoiás? Fuss két kört vagy mittudomén, de a képzelt szellemeidtől és sérelmeidtől kíméld mega topikot, köszi.
  • t0xikus
    #43530
    merc healerek a pokol tüzén égjenek. persze ha az én seggemet hílelik, akkor ne:D
  • z3d
    #43529
    Így a 8vs4ben lehet kapni medált a gyors kivégzésért? Igazság szerint nagy marhaság sztem is, meg ez a minimum 4 medálos limit is. Ha annyira brutál az ellenfél, akkor nem hogy nyerni, medálokat sem tudsz gyűjteni.
  • z3d
    #43528
    Az egyetemistás pl. a te elszólásod volt, be is másoltam egyik nap a hozzászólásod sorszámát.
    Arról volt szó, hogy elfér e egymás mellett több game, majd hogy bezzegaTerra.

    Ekkora projektban nem vettem még részt, ezt tény.
    Ezért írtam a házépítős példát, az érthető talán a nem IT-s emberek számára is. Tehát ha nincs elég időd és/vagy pénzed, az nem azt jelenti, hogy az ács ne tudná megcsinálni a tetőt. Csupán azt, hogy nem fért bele az erőforrás kereteidbe.

    Mindegy, igaza lesz Dummyboy-nak, semmire nem megyek a trollok etetésén kívül, vissza is térek ontopicra sztem. Kicsit fárasztó ugyanazt hajtogatni már hetek óta olyan embereknek, akik vagy nem tudják, vagy nem akarják megérteni, hogy nekünk jó a zsír.

    szal ontopic :P
    napokban meglesz mindkét BM fegyverem, kíváncsi vagyok, mennyit fog változni a recruithoz képest a dps outout. Most szinte csak recruit vagyok (kivéve offhand fegyver, ami már BM), de így is top 1/3ban vagyok általában DPSben, remélem, ez csak nőni fog :)

    Egyik nap láttam két merc healert, cross-healeltek, hát, még mindig nem egyszerű kicsinálni egy healert sem, ha van egy kis esze, bár lehet, ez még felszerelés probléma.
    Vkinek tapasztalat?
  • Boncmester
    #43527
    Azt hittem, szándékos félrevezetés volt, ezek szerint véletlen félrevezetés, nem gond, csak máskor ne legyen ilyen, legalábbis az én mondataimmal ne! Köszi!
  • darth devil
    #43526
    Szerintetek miért keleltt kivenni a wz megszakítást kevés játékos esetén? Miért jó hosszú perceken keresztül szopni 8 vs 4ben?
  • Boncmester
    #43525
    Ezzel tökre egyetértek, én nagyon sajnálom, hogy az "SW MMO" nem olyan lett, mint amilyet én szerettem volna, pedig nagyon sok potenciál van a világban. Pontosabban annak nem örülök, hogy a játék PvP része nem olyan lett. A többi szerintem vagy jó, vagy nem érdekel benne.
  • z3d
    #43524
    Elnézést, ha agresszívabb voltam a kelleténél, az viszont, hogy nem vagyok semmivel jobb azoknál, akiket "osztok".
    Egyrészt nem osztok senkit, elmondom a véleményem, mint bárki más. Mivel ez egy nyílt topic, még azzal sincs gond, ha vki szerint az SWTOR epic fail, azzal se legyen gond, ha szerintem meg epicwin.

    DE. Igen ez ismétlés lesz. Mi innen nem járunk át másik topicokba, hogy
    - hol van full voiceover (nincs)
    - hol van ilyen jó szintezés (nincs)
    - hol van ilyen szintű szerepjáték (nincs)
    - hol vannak fénykardok :) (nincs :P)

    Majd ha ezt fogom csinálni (ugyanezt csinálja itt xyz ember, ebben megegyezhetünk), akkor mondd rám kérlek, hogy nem vagyok jobb azoknál, mint akiket "osztok". Ráadásul egyes emberekkel ellentétben igyekszem a mondandóm civilizáltabb formában előadni - ezek szerint nem mindig sikerül, ezért elnézést, nem volt szándékom senkit megbántani. Visszafogom magam, kösz hogy szóltál.

    A véleményedre kíváncsi vagyok, még ha a "BWnemértazMMOhoz" résszel nem is értek egyet, leírtam lentebb, miért.
  • Nephin
    #43523
    Szóval a tudatalattim keresztbe tett a felettes énemnek, ráadásul kommunikál veled és közli, hogy én valójában mire gondoltam.

    :D

    Nem lehet - ha már pszichózunk - hogy csak te látsz benne ilyesmit, mert titokban, a tudatalattidban mégis mocorognak ilyen okok is, hmm? :P ;)

    /sarcasm off - ez vicc volt, csak hogy tudat alatt is értsd, nem azt mondtam, hogy emiatt hagytad abba :D

    Nem szállunk le a témáról? :)

  • QuippeR
    #43522
    mindegy, ne menjünk bele, off is, meg egyébként sincs kedvem a mágusról vitázni. mindenesetre a SW d6 sokak számára még mindig menő rendszer, és ebben semmivel nem játszik nagyobb szerepet a nosztalgia, mint az átlag magyar rpg-s mágus-bűvöletében.
  • Boncmester
    #43521
    Most még csak nem is erről van szó. Nektek bejön az egész játék, nekem meg csak egy része (más nevében beszélni nem fogok). Elmondtam már, és nem is szóltam volna hozzá a dologhoz, ha nem azt látom, hogy a mondataimat összemosva, elferdítve és más kontextusba helyezve nem használnák egyesek eszközként a vitáikban vagy az elferdített tényközlésükben.
    Nem akarok senkit sem meggyőzni arról, hogy jó-e az swtor, vagy szar. A GW2-ről sem. Ha netán ez lenne a téma, annyit tudok róla mondani, hogy amit láttam, az alapján tetszik, de amikor az SWTOR bétát meg az első 2 hónapját csináltam, az is tetszett nagyon. Viszont mostmár jobban tudom, mire kell figyelni majd ha bétázom (mert eddig ezeket alapnak vettem egy MMO-nál a tapasztalatlanságomból fakadóan) és a GW2 ezek a dolgok úgy látszódnak, hogy megvannak.

    A fejlesztésről meg teljesen felesleges okoskodni, a topic látogatóinak szerintem a 95%-a azt sem tudja, mi fán terem, bár állítólag itt mindenki baromi nagy programozó, stb...
  • Boncmester
    #43520
    Lehet, hogy véletlenül, öntudatlanul értél a retorikának ezzel az eszközével (biztos van neve is, de nem tudom, nem vagyok bölcsész, ellenben újságírók és politikusok rendszeresen használják), de akkor szólok, ne csináld, mert ez a mondanivalója annak, amit írtál. Ha nem lett volna ott az utolsó mondat arról, hogy téged nem érdekel a sisakfestés vagy a guildablak inv, akkor teljesen mást jelentett volna az egész.