60034
  • darth devil
    #43600
    Kár erről már tényleg vitatkozni.
  • picket
    #43599
    Nem értelek mit akarsz, ez szájkarate, itt kötelező félreérteni a másikat, félremagyarázni, felfújni, sarkítani, aztán végül személyeskedni. Ez így működik. Szállj be és tanuld szépen a mozdulatokat!
  • z3d
    #43598
    Ez meg nem a pvp minőségétől, hanem az embertől függ.
    Nem mindenki mmonomadhcprO arc (szerencsére, fel is akasztanám magam), van elég sok casual játékos is.
  • PiszkosFred
    #43597
    Basszus, ne mar! Ti vandoroltok MMO-rol MMO-ra, topikrol topikra, keresve a megvaltast, nem en :) En 7 eve wowozom, most van mellette egy kivalo SWTOR, en jol szorakozok ezekkel, kiegeszitik egymast.
  • z3d
    #43596
    Hmm...akkor egy "olyan" válasz.
    Aki focizik az hülye. A kosárlabda sokkal jobb szerintem, izgalmasabb a pvp, jobb az endgame.
    Szerintem.
    Ettől még időnként focizom.
  • darth devil
    #43595
    Ezt mondtam pár hozzászólással alább. Pvet megunja az ember legyen akármilyen jó. A pvp leköti az embereket. Aki az első csoportba tartozik az lehet h fog egymás mellett több mmot futtatni. Az utóbbi nem.
    Maradjunk ennyiben.
  • z3d
    #43594
    Ez a gond....
    Ő nem játszott jó mmo-val. Ki szerint jó? Szted? s0n1c szerint? A velem szemben ülő munkatársam szerint?

    Sztem meg játszott jó MMOval. A neve SwTOR.

    Ez egy végtelen vita. Vagy belátjuk, vagy etetjük egymást.
    Én inkább belátnám.
  • Nephin
    #43593
    Ma valami Bábel-vírus lehet, senki sem érti, mit akar a másik mondani. :)

    Vagy nem is, tudom már, a rakhgoul-járvány IRL-izálta magát! :D Micsoda event! :D
  • Boncmester
    #43592
    Ez kb olyan kérdés, hogy hogyan lehet egy egész életen keresztül focizni?
  • PiszkosFred
    #43591
    Eddig SWTOR/WOWoztal. Jon a GW2, hurra. En azt mondom, lehet ket mmo(-szeru) jatekkal jatszani parhuzamosan, csak be kell osztani az idot (penz nem tema, hisz' ingyenes az egyik). Eleinte az ujra fogsz fokuszalni, ez egyertelmu, de kesobb, amikor elersz egy pontot (endcontent, akarmi) akkor visszatersz majd a korabbi jatekodhoz, HA SZERETTED MAR KORABBAN IS. Gyk: kezdeti 2-3 honapos intenziv GW2 utan csokken a GW-szal toltott ido, es ujra eloveszed a regi mmo-dat (swtor, wow, stb) mellette, a felszabadult heti x ora idodben. Es nem jar extra kiadassal, leven az uj szereplo ingyen van, anyagilag nem megterhelobb a ket jatek egyszerre, mint korabban. Ido kerdese csupan. Ha ruhelted az aktualis mmo-dat, akkor nem fogsz visszaterni, ertelemszeruen. Bar van kiveteles ember, akik azzal jatszanak, amit nem szeretnek. (itt jegyeznem meg, hogy ezert sem ismertem a Warhammer Online-t, nem az en vilagom a pvp, ki is hagytam teljes egeszeben)

    A kollega azt mondta, ez hulyeseg, vagy ezzel jatszik az ember, vagy azzal, de a kettovel egyutt, parhuzamosan nem lehet jatszani.

    Volt meg nolifer-ozas (nem Boncmestertol), de az ignore, olyan szinte nem sullyedtunk le.

    Ennyi. Nincs koncepciom, en leirom azt, amit gondolok. Nem mellesleg unom a SWTOR szidasat, ahogy a multkor is a film fele terelve a flamet, itt is inkabb probaltuk mas iranyba terelni a beszelgetest. Inkabb legyen agymenes errol, mint olvassuk milliomodjara a hianyzo sisak szinezest, az rossz guild invelest, pinceben ket napig dolgozo egyetemistakat vagy az elcseszett pvprol...
  • Boncmester
    #43590
    Nem értjük félre. Ő még nem játszott jó MMO-val, vagy minden MMO-ban csak a szintezést élvezi, vagy valami ilyesmi. Az a baj, hogy emiatt látszik, hogy ő úgy nevez minket "hater"-eknek, hogy fogalma sincs arról, hogy miről beszélünk, és hogy ez másképp is mehetne.
  • z3d
    #43589
    Megismétlem: 5 év múlva a mostani csodammo topicok egyikében találkozunk (sztem sem fogunk, de ez is saját vélemény). Hacsak addig el nem üt a villamos engem.
  • DoctorStryker
    #43588
    Ne haragudj Bonc de az egész napot már végigsírtad húzz már innen. Nyom egy cancel subot és élvezd az életet.
    Neked is jobb lesz meg nekünk is.
    Köszi
  • z3d
    #43587
    Ööö....
    Úgy rendezte be az életét, hogy beleférjen a játék is. Ehhez időnként hozzátartozik, hogy leemelnek x HUF összeget a számládról.
    Én sem tudom elképzelni, hogy lehet egymilliárd évig csak wowozni (CS-ztem egy fél évet, elég sok időt fektettem bele, annál jobb pvp nem is kell, de akkor is unalmas lesz egy idő után, ha nem gépi ellenfelek ellen játszol). A legjobb játékok sem elégítik ki ennyi időig az igényeim, engem is a változatosság gyönyörködtet. Mindig jön egy újabb/jobb.

    Sztem ne sajnálnivaló akit nem köt le egy egy akármi 5 évig.
    És ezt a vitát is lehet folytatni 5 év múlva, amikor pandáztok/GW2tök, D3-tok.
  • Boncmester
    #43586
    Én feladom, nem tudok vele mit tenni.

    Fred, azért annyit szeretnék kérni, hogy ha majd úgy hozza neked az élet, hogy nem lesz időd semmiféle MMO-ra valamilyen oknál fogva, akkor a havi 4 ropit légyszi az én bankszámlámra utald, köszi!
  • darth devil
    #43585
    Nem értettük félre, azt mondja h lecseng a láz/eléred az endgamet és akkor felszabadul annyi időd, h mással is játsz. Erre mondtuk azt, hogy egy jó mmo leköti annyira az embert később is, h nem akar mellette mással is játszani.
  • z3d
    #43584
    Marhára félreértitek, mit mond. No offense.
  • Boncmester
    #43583
    De ez egyszerűen nem igaz!
    Úgy rendezte be az életét, hogy játsszon egy játékkal, és nem úgy, hogy havi 4000-et mindenképp leemeljenek a bankszámlájáról!
    Könyörgöm, egy JÓ MMO leköt annyira, hogy ne akarj mellette másra havidíjat áldozni, akkor sem, ha mellesleg havi több milliárdot keresel. Mert minek?
  • darth devil
    #43582
    De fog, mert nincs olyan játék Fred szerint, ami teljesen kielégítené az igényeit. Kész pont. Szélmalom harc ez már.
  • Boncmester
    #43581
    Jézus, komolyan.
    Én nagyon remélem, hogy nem gondolod komolyan azokat, amiket leírsz. Ha pedig nem tudsz elképzelni egy olyan játékot, ami évekig leköt endgame szintjén, akkor sajnállak, tovább kéne keresgélned!
    Mégegyszer mondom, a játékok havidíjának fizetése nem pénzkérdés, hanem kedv kérdés. A játékosok szerintem minimum 80%-a, aki havi 4000-et tud erre áldozni, valszeg tudna 8000-et is (külföldön meg pláne), ha egynél több játék érdekelné. De ha egy ingyenes játék kielégíti teljesen, akkor NEM FOG másik játékra pénzt áldozni. Nem azért, mert nem lesz neki, hanem mert nem akar majd.
  • a.carkey
    #43580
    Nézd, azért az nem úgy működik, hogy ha nem jön be, akkor is fizeti az ember. (Nem adó ez! :D)

    Bekerült a játékba egy rakat bolygó.

    Alderaan
    Balmorra
    Belsavis
    Corellia
    Coruscant
    Dromund Kaas
    Hoth
    Hutta
    Ilum
    Korriban
    Nar Shaddaa
    Ord Mantell
    Taris
    Tatooine
    Tython
    Voss

    Néhányra csak egy-egy oldal mehet, a többire (kivétel a fővárosok) meg az adott bolygó "lenyomása" után max. a class quest miatt mész vissza.

    Na ez pl. nincs jól. De lehetne a jól sikerült designról még többet írni, de leszarom.
  • Witcher
    #43579
  • s0n1c
    #43578
    Esküszöm nem kötözködöm, de nem értem a koncepciódat. Én swg mellett nem játszottam csak swg-vel (2 évig azt hiszem), wow mellett talán a 3. évben néztem valami más után. Daocot is toltam folyamatosan 1 évig. Szóval sorry, de tényleg nem értem az összefüggést.
  • picket
    #43577
    Többször kéne. Vegyünk fel rá egyetemistát, aki beírja százszor!
  • z3d
    #43576
    De mi nem akarunk mással játszani jelenleg. Akkor van endgame? Milyen logika ez?

    Értsétek már meg, hogy azon megy a szájkarate már hónapok óta, ami a saját véleményetek. Ettől még azok nem lesznek tények. Az a ti véleményetek lesz, megalapozottan, én örülök is neki, hogy SZERINTETEK nincs endgame. Ne legyen, lesz*rom. De ne naponta 20szor írjátok már le, könyörgöm.

    Franc, megint offolok.
  • PiszkosFred
    #43575
    Az a baj, hogy belefolytal egy olyan dologba, amely nem neked lett cimezve. Nincs erom, se energiam ket emberrel folytatni parbeszedet, foleg ugy nem, hogy te csak kotekedni akarsz. Ezert inkabb igazat adok neked, es elfogadom az allitasodat.
  • darth devil
    #43574
    Akinek a pve az endgame is, az nyilván fog keresni mást is. Akinek a pvp, és van rendes állandó pvp, az nem. Így már jó?
  • DummyBoy
    #43573
    Csodálkoztam is, hogy ez még ma nem volt xD
  • darth devil
    #43572
    Egy jó mmoban van annyi endgame, h nem akarj mással játszani. De látom nem akarod megérteni.
  • Laroa
    #43571
    SL színvonal
  • z3d
    #43570
    Kicsit sok a személyeskedés már.

    Egyébként: Fred azt próbálta írni, hogy aki MMOzik, annak nem kiadás ez a 4k. Nem azért, mert nem tudná mire költeni, hanem egyszerűen nem kiadás, és ehhez nem kell milliomosnak lenni (én sem vagyok az, de nem is érzem meg). Ezeknek az embereknek ha lecseng az aktuális megváltó game (tökmindegy hogy MMO vagy valami más), akkor megint elkezd költeni vmire, mert így rendezte be az életét, heti pár órát rászán vmi játékra. Ami panda lesz, vagy SWTOR, vagy GW2 kieg, vagy az új csoda.

    (és meg lett említve, hogy a múlt évek nomad vonulását látva az új csoda sem lesz csoda).

    Senki nem hülye. Vélemények vannak, amik kezdenek durvulni, és ez nem annyira jó. Már nem is a játék fikázása megy, hanem egymásé.
  • Nephin
    #43569
    Én sok hülyeséget le tudok írni, a jogosan felróttakat vállalom is. :P
  • PiszkosFred
    #43568
    A te szadbol ezt boknak veszem. Hulye vagyok, pont. Egyszeruen keptelen vagy felfogni azt, amit irok. Nagyon szepen megkerlek, fuss neki megyegyszer annak, amit irtam. Vagy direkt erted felre amit irok, ebben az esetben serto a hulyezesed, es kikerem magamnak. Vagy keptelen vagy felfogni, ebben az esetben elfogadom.

    A gyk megegyszer:
    Akinek eddig volt havi 4-5 ezre egy mmora, annak lesz a kovetkezo idoszakban is, fuggetlenul attol, hogy milyen uj jatek jon a piacra. Max, ahogy irtad is, ideje nem lesz ra eleg. Erre irtam en, hogy igen, de maximum eleinte nem lesz, mert minden csoda harom napig tart, es visszaternek majd a korabbi mmo-hoz, hiszen megint lesz idejuk jatszani vele. Penz nem lehet kerdes, hogy eddig is volt ra, ezutan is lesz. (Pocok ota ismerjuk, hogy az SWTOR csak azert szar, mert havidijas, ingyen mar szuper lenne). Aki evekkel ezelott mmo-ra adta a fejet, mert volt ra ideje es ki tudta fizetni a csaladi kasszabol, annak nem jelent majd gondot a visszateres, ha a GW2/D3 kezdeti izgalom alabbhagy.

    Igy mar ertheto?

    Hogy kinek mi az elet, hogy eli azt, azt sosem emlegettem, pont leszarom ki mekkora kocka, vagy ki mennyire hazafi, vagy hany gyereket nevel, milyen munkaja van, csoro e vagy szegeny mindaddig, amig valaki indoknak nem hozza fel. Mindenki el tudja donteni, hogy mi fer bele az eletebe, es tetszik e az, ahogy eli. Ha nem, tegyen ellene. Ha pedig tetszik neki, elvezze. Nincs jogom ez alapjan megitelni, csak ha o hozza fel eloszor peldanak.
  • picket
    #43567
    Vagdalkozz csak magad körül, idiótázz le minél több embert, így polírozhatod a fórumos hírnevedet. Esetleg próbálj megbeszélni helyet és időpontot verekedés céljából, az még ad egy újabb fokozatot, és elérheted vele a fekete öves szájkaratés szintjét.
  • Boncmester
    #43565
    Nem mindenki hülye. Te vagy hülye, meg most Fred is bizonyít. Nephin néha leír hülyeséget. De a legtöbben nem hülyék itt a topicban sem.
  • Boncmester
    #43564
    Látszik, hogy nem játszottál a Warhammerrel pl. Ott végig volt pvp, szintezésnél is, meg endgame-ben is, de endgame-ben jött be igazán, ott volt iszonyat jó. Szóval amikor azt kipróbáltad, akkor szerettél bele igazán a játékba, és onnantól sokkal több idődet vette el. Na az SWTOR nem ilyen, de pont ezt mondtuk, hogy egy jó MMO pedig ilyen.
  • TDC Geronimo
    #43563
    PvE rész valóban véges. PvP viszont nem. Főleg a WvW része. Persze más kérdés, hogy nem mindenki szereti a PvPt ugye.
  • picket
    #43562
    Nem tűnik fel, hogy mindenki hülye, csak te vagy helikopter?


  • darth devil
    #43561
    Vagy a felszabaduló idődben csinálsz teljesen mást nem csak játszol. Amit írsz az max azokra igaz, akik nem élnek, nem csinálnak semmi mást csak játszanak.
  • PiszkosFred
    #43560
    Hagyomanyos ertelemben veve nincs, de az ottani tartalom sem vegtelen. Bar ugy lenne...