60034
  • Alienator
    #43641
    Az se véletlen hogy a game ára 6591Ft lett nem?
  • DummyBoy
    #43640
    "Szerintem 4 hónap után ekkora játékosállomány csökkenés egyetlen mmo-ban sem volt még."

    segítek értelmezni amit írtál, hogy jobb legyen:

    "Szertinem" - Ennek a szónak van némi köze a szubjektivitáshoz
    "... ekkora játékosállomány csökkenés ..." - mekkora? Hol a tény?

    Ez bizony szubjektív és tények nélküli ... Máskor legalább úgy próbáj meg trollkodni, hogy a saját !!! szavaidat ne hazuttold meg ... Vagy legalább értsd meg amit leírsz:

    link ... olvas ... ért ... aztán tanul a hibáiból?
  • Boncmester
    #43639
    Ebből a cikkből nem az jön le, hogy az swtor miatt rúg ki 500 embert az EA, csak hogy van benne része. A lényeg benne a játékosszám csökkenése, meg a 60-ról 10 dodóra való árfolyamcsökkenés.
    Nem kell miatta kárörvendeni vagy bármi ilyesmit tenni egyébként, nem örömünnep ez senkinek (max a blizzardnak).
  • Rubint
    #43638
    A hét ingyen napomon is elég szembetűnő. :(

    A WZ-k 60%-ában 5-6 emberrel kezd a csapatunk... és legalább 3-4 perc mire 8 lesz, ha egyáltalán. Külön érdekesség, hogy kivették a WZ imbalance lezárást, 4 emberrel is játszottunk 8 ellen.

    Fleet létszám a nap folyamán 5-20. Fantomszerver rulez, de 2 napra nem fogok tombon játszani.
  • Alienator
    #43637
    AZért a wow-ot ne hasonlítsd az swtor-hoz, az 7 éve 10 millió előfizetővel bír. Teljesen más kategória a kettő.
  • Nephin
    #43636
    Arra lennék kiváncsi, hogy tavaly, mikor az Acti kirúgott párezer embert, bementél-e a wowos topikba, hogy doomdoom, bukás a WoW. Ha igen, elnézést, ha nem, állj le.
  • Alienator
    #43635
    Tények nélkül???

    link, olvas, ért...
  • Alienator
    #43634
    Nephin NEM megyek át trollba. Sőt megsérteni se akarok senkit. De annyira elvakultak voltatok hogy nem láttátok pedig többen mondták hogy ez lesz. És nem rossz indulatból hanem mert tisztán látszott.

    Látod, most is próbálod megmagyarázni, még mindig nem látod hogy mi folyik. NEM örülök neki, de attól nem támad fel az swtor hogy nem veszek tudomást a tényekről.
  • DummyBoy
    #43633
    Most azon gondolkozom, hogy nem emlékszel arra amit leírtál (visszaolvasás ...), nem tudod értelmezni amit leírtál (nem lennék meglepve ...) vagy csak megint trollkodnivaló van ...

    Egyszerűen csak tények nélkül való kamuhaladzsát löktél be felnagyítva trollkodni ... Csoda ha már unalmas?
  • Nephin
    #43632
    Sőt, jövő héten f2p.

    Leállsz, vagy leállítsalak?
  • Nephin
    #43631
    Egyrészt, másrészt ha az EA leírja, hogy azért rúgtam ki 1000 embert, mert folyamatosan csökkent a játékosállomány, akkor lesz az, addig újságírói spekuláció (lásd utolsó mondat), te pedig, Alienator, ne menj át megint trollba, ha egy mód van rá.
  • Alienator
    #43630
    nem. Dehogy is. Amikor én ezt írtam a torkomnak ugrottak hogy mi alapján mondok én ilyet. Szerinted az EA ezek után mennyi pénzt fog ölni az swtor-ba?

    vakok akik ezt nem látták. Akik látták azok meg haterek lettek.
    Bukás. Ez van. Sajnos... nagyon sajnos...
  • darth devil
    #43629
    Mindenki tisztában van az előfizetők számának a csökkenésével. :D
  • Alienator
    #43628
    "Mindezek ellenére az SWTOR nem váltotta be a hozzá fűzött nagy reményeket: bár az eladások száma bíztató volt, ezt beárnyékolta az előfizetők számának folyamatos csökkenése."

    Jééé hogy mertem én játékosállomány csökkenésről beszélni mi?
  • Boncmester
    #43627
    Egy kis off, mint érdekesség:Elbocsájtásokra készül az EA
  • darth devil
    #43626
    10es imp kari, megveszed átpostázod.
  • Boncmester
    #43625
    És mióta tolod ezt?
  • STREEX
    #43624
    Légyszi áruljatok el valamit: Én gyakran szoktam összehasonlítgatni a felszerelésemet más játékosokkal és gyakran azt látom hogy nekem vannak sokkal jobb cuccaim mégis nekik gyakran 100-150 -nel több a stamina vagy az aim/willpower/cunning/strenght pontjuk. Még akkor is ha összeadogatom a cuccaikon ezeket és kevesebb mint az enyém.
    Szóval mi erre a magyarázat? Esetleg a kis datacronokon kívül van még mód hogy végleg magunkra szedjünk ezekből?
    Buffokon kívül természetesen
  • Bigblind
    #43623
    Rep oldalon megint nincs lila kristály? Gyártani se tud senki, mivel napok óta nem látok ah-ban, meg a vendor sincs már meg aki árulta! Fasza!
  • z3d
    #43622
    No, alakulnak a dolgok :-)
  • Nephin
    #43621
    Eventinfók spoiler nélkül
  • Kryon
    #43620
    Van némi rálátásom, mert mielőtt SWTOR kijött szintén GW2-őt vártam, ezt csak egyik nagy SW-s ismerősöm ajánlására próbáltam ki :D
    Aztán úgy megtetszett a játék rp része, a történetmesélés és a világ (mert alapvetően sci-fit szeretem, ha nem is csak kifejezetten SW-t), hogy itt ragadtam, azóta már összefutottam vagy egy tucat régi wow-os ismerőssel, akikkel ott is együtt játszottunk és alakulóban a csapat ismét :) Egyikünk sem tervezi abbahagyni a közeljövőben, és azóta már el is felejtettem mennyire vártam GW2-t. Nekem ez a legfontosabb a játékban a jó közösség és a hangulat. Szerencsére úgy néz ki a bolygókra visszatérést is megoldják az eventekkel, és ki tudja még mi minden lesz, pl ezt is ahogy megoldották híradóval meg minden, hát az állam keresgéltem egy darabig. A változó világot is igérték, előbb-utóbb bele is kerül szerintem, csak nem volt idő mindenre, meg ugye nem lehet egyszerre elsütni minden poént, mert akkor hova fejlesztenének később. Ezt a mindenki menjen amerre akar és csinálja random a zónákat és questeket megoldást nem tartom annyira jónak, pl épp hogy world pvp rovására mehet, ha egy zónából elmegy az ellen máshova, ha zavarja hogy megölik. Ráadásul erre így nehéz egy összeszedett történetet felépíteni. SWTOR-ból azt hiányolom csak ezzel kapcsolatban, hogy nem tettek bele akár csak néhány elágazást, amivel akár 2-3 teljesen eltérő végkifejlet lehet, illetve más irányba, más helyszíneken folytatódna a story, de talán ez is csak időhiány, és később lesz ilyen. Nagyon szépen fejlesztik úgy látom eddig, csak kell még nekik egy kis idő, ezért zavar amikor sokan úgy leírják ezt a játékot mintha olyan borzasztóan rossz lenne.
  • Boncmester
    #43618
    Ez nem az a topic, szóval ne itt beszéljük meg. És még a játék sem jött, ki, messze vagyunk még a kiegtől.
    Felteszem, az SWTOR-nak is lesz kiegje, ami pár évente jön majd ki, darabonként 5-15 ezer forintért...
  • z3d
    #43617
    Höhö.... mercenary arsenal "nerf"...nagyon brutál sírás ment a hivatalos fórumon a nerf miatt.
    Persze aki nem vak, az látta, hogy mi lesz

    Cry Me a River
  • N1ggA
    #43616
    Kieget azért kell megvenni, mert abban lesznek a legjobb cuccok+spellek, és ha nem veszed meg, esélyed sincs. Ez a Guildwars lényege, hogy kb. kötelező megvenni a kiegeket.
  • Boncmester
    #43615
    Ez továbbra sem GW2 topic, ezért:
    /OFF
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    A GW2 nem csak PvP-re van kihegyezve, hanem fontos része a PvP (a GW1 PvP-re volt kihegyezve, ha jól tudom, de nem játszotta vele sosem), és összetett open pvp rész lesz benne, mint a játék egyik alapvető eleme. Ahogy egy WAR-t is megjárt bétázó ismerősöm mondta, olyan lesz az open world pvp benne, mint egy kibővített Warhammer Online. Számomra ez nagyon jól hangzik.
    Ezen kívül meglesz benne ugyanaz a PvE content is, mint az SWTOR-ban megvan. 10 szintenként lesz benne egy-egy insta kezdéskor, amiken végig lehet menni a megfelelő szinten Story módban videobejátszásokkal (mint az SWTOR), később pedig Adventurer módban. Ez esetben a nehézségi szint a karaktered szintjéhez lesz igazítva (mint az SWTOR Hard mode-ja), és választásodtól függően többféle úton is végigmehetsz, (hasonlóan az SWTOR néhány flashpointjához) de itt már nem lesznek videobejátszások.
    Ezen kívül a világban össze-vissza mindenfelé questek lesznek, amikhez mindig a megfelelő szintre leszel igazítva, így mindig kihívás lesz, és skálázódnak aszerint, hogy mennyi ember csinálja őket éppen.

    Tehát a quest részét úgy lehet elképzelni kb (legalábbis ezt mondják a tesztelők, én még nem próbáltam), mintha bármelyik karaktereddel az SWTOR-ban bárhova mehetnél a világban, és bármely bolygó bármely questjét bármikor megcsinálhatod, úgy, hogy az mindig kihívást jelentsen számodra, bármilyen szintű vagy, és bárhányan vagytok is egy partyban, vagy bárhányan vagytok egyszerre akár csak azon a területen, party nélküé. Közben pedig nem kell felvenni a questet, hanem úgy megy, mint a Warhammer Online-ban a Public quest, csak ez hozzá dinamikusan változtatja a világot (kicsit hasonlóan a Rifthez, csak itt sokkal átfogóbban és hihetőbben változik a világ).

    Lesz benne crafting és AH is, ugyanúgy.

    Ha megveszed a játékot, akkor ingyenesen játszhatsz vele életed végéig, vagy amíg mennek a szerverek. Felteszem a kiegeket nem kötelező megvenni, mint ahogy a wow-ban sem az. Persze ha bejön a játék, úgyis megveszed, de ezt megteszed a wow-ban is, meg majd az swtor-ban is, de ott van havidíj is. Szóval akkor nem ingyenes, hanem havidíj mentes a megfelelő szó rá.



    /ON
    Darth Devillel arra céloztunk, hogy az igazán jó játék annyira leköt, hogy nem nagyon akarsz mellette másikkal játszani. Felteszem, amíg wowoztál, addig élvezted, és nem csak azért fizetted, mert rosszul érezted magad, ha nem vontak le 4 ropit a számládról... Tehát ez alapján a wow jó játék, legalábbis neked bejött.
  • PiszkosFred
    #43614
    En azt mondtam, hogy lehet parhuzamosan tobb jatekkal (mmoval) jatszani, ha tetszik neked a regi is, es az uj is. Csak az idot kell beosztani, ahogy ezt te is jelezted. Ennyi. Mig te azt szajkozod, hogy ha van egy jatek, ami tetszik, akkor csak es kizarolag azzal fogsz jatszani, mas szoba sem johet. Ezzel nem ertek egyet. Es erre mondtam, hogy nem fekete es feher a vilag. Ennyi. Tenyleg fejezzuk be, ha kozel 4 oranyi szajkarate utan is elbeszelunk egymas mellett, tenyleg ne folytassuk. Bar hozzateszem, egy apro hulyezesen kivul egesz civilizalt modon folyt le, ami ritka, es amit koszonok neked.
  • Kryon
    #43613
    Konkurencia, ez tény, de sokkal inkább rétegjáték mint pl. wow vagy SWTOR, ezért lesz is bőven lemorzsolódás azok részéről akik csodát várnak, mert az említett 2 játék bizony szélesebb réteg igényeit elégíti ki mint egy csak pvpre kiélezett mmo.
    Az ingyenesség pedig elég nagy csúsztatás, hiszen alapjáték+kiegek árába szépen bele van építve a havidíj.
    Arról vitázni, hogy kit mi köt le évekig hülyeség. Van aki 7 éve wowozik és élvezi, én 3-ig játszottam, szintén élveztem, SWTOR-al is jópár évig tolom majd úgy érzem. Úgyhogy akkor most SWTOR jó játék e vagy sem? (a logikád alapján)
  • s0n1c
    #43612
    A hangsúly itt a társaságon van.
  • Boncmester
    #43611
    Aztán eltér ettől, és meglepődsz mint állat. Meg azért általában nem 1v1, hanem csapat vs csapat harcok vannak, amik ugyebár eléggé változatosak.
  • z3d
    #43610
    Főleg, ha mercenary/commando a player :)
    Számítani lehet, hogy tracer missile/grav round spamet kap :P
    Vagy nem ;)
  • picket
    #43609
    Vagy ha adott kasztú játékossal találod szembe magad wz-n, akkor tudod, hogy stunnal kezdi, aztán ilyen sebzés, aztán megszakít, aztán debuffot rak, közel akar kerülni, vagy távol...
  • darth devil
    #43608
    Ez igaz. De szerintem össze kell kötni a kettő, esetlegesen pvp-vel megakadályozni az ellenséget, h mehessen bosst ölni. Emellett nem szétválasztani a geart pvp és pve gearre. Hanem egy cucc és kész.
  • picket
    #43607
    Nekem tetszik a pvp, akkor másnak is tetszik.
    Nekem tetszik a pve, akkor másnak is tetszik.
    Nekem nem tetszik a pvp, akkor másnak sem tetszik.
    Nekem nem tetszik a pve, akkor másnak sem tetszik.
    Én előfizetek két játékra, akkor mindenki más is.
    Én csak egy játékra fizetek elő, akkor mindenki más is csak egyre fizet elő.
    A másik nem úgy gondolja, ahogy én, akkor biztos hülye, leírom neki százszor, majd akkor megérti, velem is működött a harmadik osztályban, amikor erre büntetett a tanító néni.
  • Boncmester
    #43606
    Na de ha már megvan a taktika, és ezredszerre csináljátok, akkor már nem olyan nagy fun, mint elsőre, mert ugyanazt csinálja a játék, nektek ugyanazt kell válaszul erre csinálni.
    És olyan fejlesztőcsapat meg nincs, aki az új PvE contentet olyan sebességgel tudja belepakolni egy játékba, amennyi idő alatt egy átlagos csapat megunja őket.
  • Boncmester
    #43605
    Akkor meg pláne nem értem, miért nem hiszed el, hogy van olyan game, ami évekig le tudja kötni az embert, havidíjtól függetlenül.
    Zárjuk is le itt a témát, elég, ha elhiszed, hogy nagyon sok ember, azok közül, akiknek be fog jönni a GW2 (ha lesznek ilyenek, lehet, hogy nem lesz egy sem) nem fog folyamatosan másik MMO-t, pl SWTOR-t vagy WOW-ot fizetni csak úgy, mert nem lesz rá igénye. Emiatt bizony ez az MMO is konkurenciája az összes többi MMO-nak.
  • s0n1c
    #43604
    Nem értek egyet ezzel, kettőnek együtt kell(ene) mozogni minden mmo-ban. Btw, ha van egy jól összeszokott társaság, a pve encounter is baromi szórakoztató, főleg, ha a taktikát ti találjátok ki.
  • picket
    #43603
    Estig írok neked greasemonkey scriptet, ami x-től y-ig töröl mindent, és akkor nyugodtan raidelhetsz, utána meg törölsz mindent
  • Nephin
    #43602
    Na, srácok, mindenki fújjon egyet, menjen ebédelni vagy akármi, kezdünk tényleg elmenni olyan irányba, ahová nem kellene. Este raidelni akarok, nem törölgetni. :P
  • Fenrir
    #43601
    Ülj fel te is a trollercoaster-ra :D