60034
  • a.carkey
    #44161
    Nézzétek, én még fizetem, de már csak be-belépek, pedig volna mit tenni benne és van is. Részemről simán eljutottam oda, hogy a legkevésbé is leszarom, ha esetleg nem tudok belépni (ez pár hónappal ezelőtt még nem így volt), és tény, hogy nagy valószínűséggel ennek kb. vége, vagy legalábbis sürgősen kell neki valami összevonás, hogy a maradék ne azért fejezze be, mert nincs kivel raidelnie ill. kevés vagy nem elegendő a szerveren a pvp.

    Biztos vannak népszerű szerverek, ahol cool a játék, van elég nép, de valahogy ez a többségnek kevésnek tűnik.
  • picket
    #44160
    Nem így működik. Themepark mmo, tehát szintezéssel kezdődik. Végigvisz a szintekhez tartozó területeken (lásd még csőjáték marhaság), majd eléred a maximális szintet, és ott vagy. A büdös életben nem mész vissza az alacsonyabb szintű területekre magadtól, de ha vissza is mész (mondjuk egy eventre), akkor is leszarod az alacsony szintűeket, akik ott questelgetnek. Ettől a terület üres lesz, de a szerver nem. Csak máshol állnak az emberek, nem ott, ahol te tartasz. Lehet, hogy 500-an fent vannak, de azon a területen csak 5-en. Most ha összevonják a szervereket, akkor mindenhol annyival szorzódik a játékosok száma, amennyi szervert összevontak. Ha tehát Hoth-on voltak 5-en, és összevonnak 2 szervert, akkor Hoth-on lesznek 10-en. Ez jobb neked? Szerintem nem nagyon számít. Fleeten meg lesznek 200-an. Még ha 5 szervert vonnak össze, Hoth-on akkor sem lesz nagy élet. Ez az egész themepark mmo genre by design hiányossága, és nem oldja meg szerverösszevonás, csak ismerősök, akikkel összeszinkronizálod a játékodat.
    (Azt már ne is említsük, hogy 5 szerver összevonása után kijön egy peccs, amit az összes pisike azonnal meg akar nézni, és beállnak a sorba, de ez amúgy sem felfogható dióbélnyi aggyal, szóval nem is erőltetem. Ez nem feltétlenül neked szól.)
  • Alienator
    #44159
    Szerintem hónapokig nem fognak szervereket összevonni. lehet hogy a BW nem látja vagy nem akar tudomást venni a játékosállomány csökkenéséről. A postjukban is ez látszik, próbálják megmagyarázni a rengeteg light szervert úgy, hogy ne jöjjenek ki belőle szarul. Ez még érthető is lenne, csak a fej homokba dugása ebben a helyzetben inkább árt mint használ. Le kéne kommunikálniuk, hogy igen, a game nem ütött akkorát mint száímtottunk rá, nagy a lemorzsolódás ezért indokolt a merge. Ehelyett van a truccpolitika. Miért nem tudják megérteni hogy ez így bukáshoz vezethet? Komolyan, én a helyükben azt csinálnám, hogy kiadnék egy nyilatkozatot, hogy igen elkúrtuk, szar az endgame, szar a pvp, szar az engine. Srácok leállunk 2-3 hétig és mindent megoldunk. lehet licenszelni unreal engine-t, gyxors mint a villám, stabil és iszonyat szép dolgokat lehet kihozni belőle. ESKÜSZÖM hogy egy ilyen lépéssel nagyon sok cancel sum ismét aktívvá válna. Most őszintén.. ez a nyűglődés a jobb, vagy pár hét offline és utána egy szép, gyors bugmentes game?
  • Sir Quno Jedi
    #44158
    "Akik a Kotor 3-ra vártak, azoknak többet is nyújt mint amit elvártak." ezzel vitatkoznék.
  • Alienator
    #44157
    Egyszer az a bajotok hogy sok a troll, egyszer meg hogy nem pörög a topik, hol vannak a trollok. Nehéz itt minden igényt kielégíteni :)
  • Darth Raven
    #44156
    Ez még önmagában nem lenne probléma, hiszen Hoth az egyik legnagyobb bolygó eddig voltam. Viszont más helyszíneken már igazán lehetnének egy páran. Tython óta 3-5 ember szokott lenni bolygónként, egyedül a köztársasági flottában vannak valamivel többen, de azok már mind 50-es szintűek és amúgy sem csinálnak túl sok mindent. Ez a probléma nem csak egy szervert érint és mint azt már alább kifejtettétek egy szerverösszevonással meg lehetne oldani.

    Addig is várok, előbb-utóbb meg kell lépniük. Félreértés ne essék, nem azt mondom, hogy a játék szar. Mielőtt eluntam volna felejthetetlen élményben volt részem, amiért elismerésem a készítőknek. Majd ha többen lesznek a szerón biztos találni fogok néhány embert akivel végigvihetem.
  • Nephin
    #44155
    Tud ő korrekt, rendes kritikai posztokat is írni, kár, hogy sokszor a troll-énje kerül előtérbe. :(
  • N1ggA
    #44154
    Ja ez így kb. korrekt
  • Omlás
    #44153
    Hála az égnek nem HCMMO áldom is érte a BW-t hogy ne megy only progressz hulladékot csináltak. Sokak szerint ez egy fizetős KOTOR hát akkor ne fizessék nem kötelező :] amíg szórakoztat és kikapcsolódok ingame addig baromira nem érdekel, hogy haldoklik é vagy nem illetve, hogy mik hiányoznak, szar e a pvp meg nincs e kontent... rinyagépeknek üzenem akkor ne fizess és keress mást
  • Omlás
    #44152


  • DummyBoy
    #44151
    A második csoport minek játszana SWTOR-t? Azok a trollok ...

    Nem áll az olyan gyenge lábakon ... csak ez nem HC MMO ... Casualoknak tökéletes ... Nekik a többi nagy játék közül a GW2 jöhet jól majd mivel nincs havidíj ... Viszont sokan csak a SW környezet miatt játszanak SWTOR-t ... Más MMO nem is érdekli őket ... Akik a Kotor 3-ra vártak, azoknak többet is nyújt mint amit elvártak.

    Van pár dolog, amin javítani kell, ez tény, de ez minden game-nél így van., És így is marad amíg világ a világ. Mindegyik más célközönségnek szól.

    Azok a HC arcok, akiknek volt eszük, és rájöttek, hogy a SWTOR nekik nem jó, már másik topikokban vitatkoznak arról, hogy miért ne beszéljen az öntudatra ébredt - teljes jogú EU állampolgár - buta magyar paraszt magyarul a general chaten ... (Vagy a guildnév, vagy a karakternév, hogy csak pár igen komoly - minden MMO-t érintő ideológiai problémát említsek ...)

    Akiknek ez még nem esett le azok itt vannak és trollkodnak ... Előbb utőbb kijön majd egy újabb MMO, akkor ezek is eltűnnek, és akkor nyugi lesz itt is.
  • Alienator
    #44150
    Úgy látom kétféle ember van az swtor táborban. Azzal mindenki egyetért hogy a game gyenge lábakon áll (van aki elismeri, van aki nem), és domoklész kardja ott lebeg felette. Az egyik csoport a "majd kijavítják, már dolgoznak rajta" a másik csoport az "ez egy alapból elbaszott game és ilyen mezőnyben halálra van ítélve". majd kiderül kinek lesz igaza.
  • t0xikus
    #44149
    szarkazmus táblát linkeljek?:D
  • MarkBlade
    #44148
    Ott alapban nincs havidíj.. :)
  • N1ggA
    #44147
    JÉZUSOM, most nézem és van 2 standard amerikai, és 3 standard európai szerver, az ÖSSZES TÖBBI light.
    Ez durva, ez a játék tényleg meghalt. Szinte az összes szerver light úristen, jézusom, f2p lesz.
    A GuildWars 2 pedig már megbukott, pedig még meg se jelent, mert f2p lesz :D
  • t0xikus
    #44146
    látom sikerült azért ignorálni azt a választ, amiben állításod cáfolva volt:)
  • Alienator
    #44145
    Persze persze a foci miatt üresek a szerverek, meg a TV maci miatt, meg a maják miatt. Szó sincs arról hogy egy rakás embernek elege van az egészből, meg hogy ilyen lett a game. Sőt a hivatalos fórumokon sincs ezer rage a játék minősége miatt. Minden jó és fasza, a game sikeres. Azért van ennyi cancel account meg mindenféle visszacsalogató dolog, meg ingyen hétvége, meg a leárazás akció is azért volt mert az EA ilyen jó fej.
    Hiába, aki elvakult azzal nincs mit tenni.
  • Nephin
    #44144
    Hothon nem is nagyon fogsz emberekbe futni...
  • Darth Raven
    #44143
    Akkor mégsem ugrok neki még egyszer, majd később amikor már jobban lesz kedvem folytatni. Jó lenne ha csak a főküldetéseken kellene végigmennem, úgy viszonylag gyorsan ki lehetne vinni, de úgy túl gyorsan nehezül. A szerveren pedig már szinte senki sem maradt (igaz egyszer találkoztam egy 50-es szintűvel, de őt nem érdekeltem túlzottan).
  • Pacho
    #44142
    Hoth után még jön Belsavis, utána Voss, és utána Corellia...szóval még van sztori utána;)
  • Darth Raven
    #44141
    Hoth után mennyi van még a főszálból? Sajnos azon játékosok közé tartozom akik megvették a játékot (kezdetben nagyon tetszett) viszont nem találtak jó guildet majd szép lassan elunták azt.
  • DummyBoy
    #44140
    Nekem megjött tegnap este a tauntaunom :) Aranyos xD
  • Boncmester
    #44139
    THX!
  • Laroa
    #44138
    Ma néztem postaládát és megjött a pet nekem :)
  • Rhilen
    #44137
    Én se kaptam még meg, se a petet, ellenben az e-mailt, már megkaptam róla ápr. 13-án. Egyébként no para:

    http://www.swtor.com/legacypromotion

    "The 30 days of game time will show up on your account by April 25, 2012, 11:59PM CDT/ April 26, 2012, 4:59AM GMT and will begin once your current game time remaining expires. If the remaining game time on your account expires prior to April 25, 2012, 11:59PM CDT/ April 26, 2012, 4:59AM GMT, you will be unable to login to the game until your 30 days of game time are added to your account."
  • Laroa
    #44136
    Elnézte az órát és reggel 9 volt
  • El Protector
    #44135
    jahh látom, már megoldódott a rejtély :)
  • El Protector
    #44134
    Tegnap este kilenckor már ment a real-bayern elődöntő, előtte fél órával még egy raklapnyi szerver standard volt, de akadt heavy is
  • Boncmester
    #44133
    Az egyik ismerősömnek be volt fizetve 12-én a game, volt is 3 db 50-es karaktere, mégsem kapott 30 napot (tegnap este nézte utoljára, a többiek addigra már megkapták). Ez mással is előfordult, vagy egyedi a probléma?
  • picket
    #44132
    Most már tudjuk, hogy Alienator nem focirajongó. Fogadjunk akváriuma sincs!
  • picket
    #44131
    Látom elolvastad és értelmezted.
  • Rhilen
    #44130
    Közben rájöttem, 3/4 9kor kezdődött a BL elődöntő, így a - ezek szerint nem kevés - focirajongók kiléptek
  • picket
    #44129
    Kis csúsztatás nem árt, jót lehet vitázni a "tényeken"
  • Marfy
    #44128
    Ennek nem nagy a valószínűsége, mert ha magamból indulok ki, tőlem aztán jöhet bármi event én nem fogok meg egyszer ezért fizetni. Valamint nem hiszem hogy +1000 ember akarna belogogolni bármi event után is szerverenként... De nyugodtan áltasd csak magad
  • picket
    #44127
    Az eredeti hozzászólása - még ha nem is volt magasröptű esszé a fórumetikettről - nem volt alpári, de az látható volt, hogy ha adsz neki valamit amin rage-elhet, akkor fog is.
  • Rhilen
    #44126
    Éééééérdekes.
    Fél 9 felé néztem a szerver listát (bizony, elgondolkodtam rajta, hogy Tombon indítok egy karaktert):
    very heavy - Tomb
    Jedi tower és valami Red akármi - heavy
    a maradék 70%-a standard
    és kb 30%-a light. Sajnos Atho is.

    De lehet neked van igazad és elnéztem / illetve 9re pánikszerűen kilépett mindenki, hogy csak 1 db standard szerver maradt
  • darth devil
    #44125
    Lesznek szerver összevonások, lejjebb volt egy interjú idézet, amiben azt mondták h a játékos állomány nem csökkent, a további rész nem lett bemásolva, annnak a végén elmondja, h mindenre hajlandóak azért, h jó communityk és szerver pop legyen. Látják ők is a dolgot. Csak ez már késői ébredés lesz.
  • Roró
    #44124
    Hát az én szerverem is ligth sajnos. Tnap kb. 3 órányit voltam fent abból 3* log ki + be mert meguntam a várakozást... 1 wz volt az is lose mert már csak az über gimpek vannak. Legalább 2 hete nem láttam LFM-et flashre. Tényleg semmi baj nem volna ha nem üres szerveren volna az ember. De mivel üres a szerver ezért guild társak sincsenek már és egyre inkább azt érzem csak az időt vesztegetem a várakozással. De eléggé lélek ölő tud lenni, hogy fél órát háromnegyed órát kell várni 2 wz között.
  • PiszkosFred
    #44123
    Igen, volt benne egy kis "en/mi/kozosseg megmondta" dolog, nevezd ezt karorvendesnek (igen, dogoljek meg, es az en kva anyamat), bar en inkabb latom onigazolasnak, es annak, hogy a korabban hozott dontesunk nem volt teves. Viszont mellette el is lett mondva, hogy nem tud mit tenni, addig vagy jatsszon mas jatekkal, vagy altozzon mashol, mert jelenleg EZ A HELYZET, es hiaba is karomkodik es kommunikal alpari stilusban itt, nem fog valtozni a helyzet. Aki x honap alatt nem talalt egy jo kozosseget/guildet egy szerveren, akikkel el lehet utni az idot, az nem tud mit tenni. Lasd Dummyt, aki szinten ott van, es megsem erinti meg nagyon a dolog. (Hadd ne menjunk ebbe melyebben bele, mert akkor elo kellene venni a csordaszellemet, a vakon kovetest, nagyhangu cserbenhagyasokat, stb.-t)
  • picket
    #44122
    Na megjött a helikopterek optimus prime-ja.
    Ha a bw szerint nem csökken az előfizetők száma, csak már nem napi átlag 5 órát játszanak, akkor ha összevonja a szervereket, aztán egyszer csak valami eventre, vagy világmegváltó peccs után mindenki be akar loggolni, akkor lesz egy négyjegyű sorszáma a jóembernek, és azért nem fizet elő. Válassz melyik jobb!