60034
  • picket
    #44201
    Single player játékhoz képest egész jó, hogy három hónapig előfizettél (tudom, hogy nem játszottál, csak előfizettél). Te a füledbe tolod a csilit, de nem szólok bele, te dolgod :p
  • picket
    #44200
    Szintezz, az szórakoztatóbb!

    Amúgy szerintem az egész probléma a fészbuk éra miatt van. Az átlagos játékos megszokta, hogy minden elé van tolva. Akivel irl érintkezik, azt megtalálja, onnantól meg dől a "kit ismerhetek". Nulla gondolkozás, nulla utánajárás kell, egy klikk és írhatsz a falára. Itt meg bejössz, ha nincs egy társaság, akivel együtt tolhatod, akkor unatkozol. Pedig hét éve a hárombetűsben nagyon nem így működött az mmo. Persze ott vannak azok is, akik szerint single player és ignorálni kell a többi játékost, mintha csak valami kellemetlenség lenne, hogy belecsöppen, és jelenlétével zavarja az én játékomat. Vagy questre inv party-ba, aztán party feloszlat. Egész szintezés alatt kettő ismeretlen szólt hozzám. Ez is lehet egy probléma...
  • Kryon
    #44199
    Unalmas lenne nélkülük a topic, meg kell őket becsülni :)
  • Sir Quno Jedi
    #44198
    Én biztos, hogy abbahagytam, mert letelt a három hónap előfizum, így az előfizetői tábor csökkent! :D
  • picket
    #44197
    Szerintem felesleges pont vele kötekedni, mert legalább van valaki aki normálisan tudja közölni az észrevételeit. Kicsit túlérzékenyek lettünk, mert folyamatosan megy itt a világvége hirdetése a prófétalelkű fórumozók áldásos tevékenysége nyomán. Mondjuk velük meg azért felesleges kötekedni. Áh, kötekedjünk amikor jólesik!

  • darth devil
    #44196
    2naponta játszom vele, munka miatt. Ez a kezdetektől így megy. Játszok vele, mert van egy társaság ahol jól érzem magam. Viszont tapasztalatból tudom, h rengeteg ismerős abbahagyta a játékot. A játék viszont unalmas nem véletelen csak wz-t nyomok, addig amíg le nem jár az ajándék 30 nap.
  • Kryon
    #44195
    Akkor meg mégsem olyan szar, ha játszol vele...
    És mint írod, 2 naponta, tehát egyben bizonyítod BW magyarázatát is az aktivitás csökkenéséről azonos előfizetői szám mellett.
  • darth devil
    #44194
    Honnan tudjam mennyire lesz überfasza mmo a gw2? Nem próbáltam még. Majd liveban kiderül. Btw jelenleg is swtor előfizető vagyok, igaz a kétnaponta wzn kívül mást nem csinálok.
  • Kryon
    #44193
    Az, hogy miért ide írsz, ha neked nem tetszik a játék? Ha téríteni akarsz, akkor meg csak írd le, hogy mindenki menjen veled GW2-be mert az mekkora überfaxa mmo lesz..., úgyis arra megy ki az egész, ugye? :)
  • picket
    #44192
    Írtad. Vagy mi.
  • picket
    #44191
    Világos, csak nem ezt mondtad :p
  • darth devil
    #44190
    Biztos van ilyen ember is, és olyan is aki leszarja h mit írnak a játékról. Mi nem világos?
  • picket
    #44189
    Mindenhol azt olvasni, hogy "egy hónap alatt 50 voltam, aztán uninstall". Ez ugyanaz, mint az egy hónapos cipő, amit írtam. Csillog, villog amikor megveszem, de ha azt állítják százból kilencven commentben, hogy egy hónap és vége, akkor nem dobok ki rá pénzt. Mi nem világos?
  • Kryon
    #44188
    A wow-nak is volt 200k előfizetője is...
  • darth devil
    #44187
    Olyat se láttam még, hogy egy 4 hónapos játéknál már ingyen hónapokat dobnak az emberekhez.
    Nincs swtor temetés, mert be fog állni a játék egy stabil előfizetői mennyiségre, csak növekedni nem nagyon fog tudni.
  • Kryon
    #44186
    Szerver összevonás nem volna hátrány, de valószínűleg technikailag nem megoldott, ezért hiába szeretnék meglépni nem tudják, majd csak ha a háttér elkészül.
  • darth devil
    #44185
    Voltak ingyenes hétvégék, ki lehetett próbálni mindenféle kötelezettség nélkül. Erről érdekes módon semmi nyilatkozat, hogy hű mennyire sikeres volt és mennyien előfizettek a trial hatására.
    Fred, ezzel tisztában vagyok vannak a "casual" játékosok akik effektíve keveset vannak online és vannak az aktívabb játékosok akiket sokat látni sokat vannak fent, és miattuk többen vannak egy időben a szerveren. Ők tűntek el, vagy legalábbis a nagy részük. Sajnos.
  • z3d
    #44184
    Már megint SWTOR temetés van? Komolyan, ha nem látnám a saját szememmel, nem hinném el, hogy ilyen emberek vannak a világon.
  • Pacho
    #44183
    A Warhammeresek véleménye a játékról

    Tudom, hogy itt nincsenek sokan, ez NEM szentírás, hanem csak vélemények.
  • picket
    #44182
    Lépj be Hungarianra, és kérdezd meg van-e valahol felvétel. (Már ha Ahton vagy)
  • Kryon
    #44181
    Ez nem a te játékod, sajnáljuk, de nem tudunk ezen segíteni.
  • picket
    #44180
    Hát pedig ha nekem egy cipőmárkáról azt mondják, hogy az mind szar és egy hónap alatt leesik a lábamról, akkor nem adok érte 15 ezer ungarische pengőt...
  • Kryon
    #44179
    Ha belépnél egy guildbe az nagyban megkönnyítené az életed, ha nem is mennének veled állandóan szintezni, legalább lenne kivel dumálnod, és nem unnád meg.
  • PiszkosFred
    #44178
    Tenyleg nem akarom kotni az ebet a karohoz, de... Az aktiv elofizeto =/ aktiv, naponta csucsidoben jatszo jatekossal. A jatek startja utan igen, akkor mindenki jatszik, mert uj a dolog, erdekel, szintezel, stb. Aztan beall az erdeklodes egy szintre, es ekkor mar lenyegesen kevesebbet leszel online, de attol meg elofizeto maradsz.

    Pl 7-8 eve fizetem a wowot, nonstop, 2005 februarja ota. Volt olyan honap, hogy be sem loggoltam, mert vagy nem volt idom ra, vagy mas kototte le a jatekra fordithato idomet. Ha be is loggoltam, csak bekoszontem a guildnek, vagy gyorsan letudtam az aktualis eventet. De raidelni, instazni vagy pvpzni nem volt kedvem, stb. Jott kieg, volt, hogy csak azzal jatszottam, szinteztem az altokat, probalgattam a raideket, stb. Aztan megint alabbhagyott. Az egesz egy hullamvasut. De attol meg elofizeto vagyok, max nem lesz miatta sorbanallas a serveren :)

    Ketsegtelen, a BW nem ulhet nyugodtan a seggen, van mit fejleszteni a jatekon, lesznek is sokan, akik elpartoltak tole, de inkabb gondoljak at a dolgokat, mint sem kezdjenek kapkodni 4-5 honap utan.
  • Alienator
    #44177
    Még1 karaktert...na még csak azt kéne. Van (volt) klánom de majdnem mindenki abbahagyta. lehet keresni másik klánt, ismerősöket és mire összecimbiztek ők is abbahagyják.
  • darth devil
    #44176
    Ezt értem, és elfogadható magyarázat, de ha nem csökkenne az előfizetők száma drasztikusan akkor az egész napra levetítve, de különösen a délutáni/esti órákra, nem lenne ennyi light/standard szerver.
    Picket, aki fórum alapján nem próbál ki egy játékot az magára vessen. Volt jópár ingyenes hétvége, kipróbálhatta az aki esetleg a trollkodások miatt nem merte megvenni, mégse látom sehol ezeket az embereket. Tehát nem a trollokban van a hiba.
  • Darth Raven
    #44175
    Ez az első MMO amivel eddig játszottam, új vagyok az egészben. Ezért még az elején nem értettem a csapatjáték jelentőségét. Így hát egyedül vágtam neki az egésznek, csak később jöttem rá, hogy ebben sok ezer órányi játékidő van, a főszál pedig egyedül nem ad elég tapasztalati pontot ahhoz, hogy egyedül végigvihessem. Ezért muszáj volt minden egyes mellékküldetést megcsinálnom és így is megizzasztott némely esetben. Aztán beláttam, hogy így elég gyorsan el fogom unni a játékot, úgyhogy hozzáláttam egy normálisabb csoport kereséséhez, akik nagyjából ott tartanak ahol én. De mivel csak 3-5 ember volt rajtam kívül az adott helyszínen nem találtam senkit aki segítene. Gyakorlatilag senki sem volt az én szintemen, és ahogy írtad a magasabb szintűeket nem érdeklik túlzottan az alacsonyabb szintűek. A kereséssel párhuzamosan untam el a játékot, Hoth főküldetésszálának végén. Tudom, hogy túl nagy ahhoz, hogy bárkit is találjak, akárhány szerver is van összevonva, de az utána következő helyszínen már lehet nagyobb szerencsém lenne. Ezért tartom jó ötletnek a szerverösszevonást. Ha a következő bolygón 5 helyett 10-en vagy 20-an lesznek az esélyek is megsokszorozódnak. Úgy már érdemesnek tartanám folytatni a játékot. Ahogy feljebb írtam új vagyok ebben és nem biztos, hogy pusztán ezért megérné meglépniük. De én az egyetlen esélyt a játék végigviteléhez ebben látom, mert nem hinném, hogy az előfizetésem lejárta előtt kedvem lenne egyedül végigtolni az egészet.
  • picket
    #44174
    "de az épp offline emberek helyére jönnének mások" - Kivéve ha önkéntesek hada ordítja tele az internetet teli torokból és hatalmas hévvel, hogy ez a játék mekkora rakás szar. És az nem baj, hogy ők ferrarit vettek és nem tudnak vele szántani...
  • PiszkosFred
    #44173
    Pont ez a lenyeg. A kezdeti lendulet alabbhagyott, vagyis mar nem napi 4-5 orat jatszik (csak irtam egy szamot) csucsidoben szintezve az egyszeri gamer, hanem beloggol 1-2 orara, vagy kevesebbre, letol egy dailyt, vagy warzonet, esetleg raidel heti 3 este, stb. De attol meg elofizeto az illeto, csak mar csokkentett idoben jatszik. Ezzel magyarazza a BW/EA is.
  • goshinki
    #44172
    Igazából sokan megfeledkeztek arról a tényről, hogy ilyen téren a Bioware igen nagyban függ az EA-től, aki - mint tudjuk - nem az emberközpontúságáról híresült el. Hiába akarnak összevonni, ha az EA nemet mond.
    A másik pedig, hogy itt is előjött az, ami minden más mmo-nál is tapasztalható jelenség. A kezdeti hype hatására rengeteg ember fizet elő és játszik is, de sokan ezek közül sokan gyakorlatilag 1-2 hónap után abba is hagyják. Ezért is van rengeteg üresedés.
  • picket
    #44171
    Ezt eddig a hivatalos közlemény, meg te állítottad, mert én pl nem :p
  • picket
    #44170
    Te mit nem értesz főhőbörgő elvtárs? Az első nagy peccsben legtöbb energiát a legacy-ba ölt a bw. Mit jelent a legacy? Szintezz több karaktert. Ehelyett az okosak állnak 50-en és követelik a contentet. Tévedés a bw részéről? Lehet. Én is elértem az 50-et, és kezdtem új karaktert, mert láttam, hogy nincs értelme fleeten állni. Te nem akarsz szintezni, mert zavar a sok szöveg nyúlbél gyűjtés közben, megértettük, nem a te játékod.
    De hadd magyarázzam így: adott egy csilipaprika. Ez a termék. Én megveszem, kipróbálom pizzára, magában, levesbe, stb. Te megveszed, zabálod te is, mert jó. Aztán megunod, és kísérletezel. Pl milyen, ha a szemedbe kened. És nem jó. Nem baj, hogy ezt a terméket nem arra találták ki, te kiabálsz, és még sok ezer megvakult társaddal együtt tüntetsz a saját hülyeséged miatt. A hülye meg én vagyok.
  • darth devil
    #44169
    Ebből jön a köv kérdés,h miért is vannak szellem szerverek? Nyilván kevesebbet aktívkodnak az emberek mert lecsengett a láz, de az épp offline emberek helyére jönnének mások. Ez itt nincs, mindig ugyanazok az emberek játszanak. Nem véletlen light a szerverek nagy része. Nem véletlen dobták hozzá az emberekhez a 30nap ajándék játékidőt ilyen gyorsan az 1.2es "csoda" patch után.
  • PiszkosFred
    #44168
    Azt nem erted meg, hogy a server ha ures, csak akkor gond, ha nincs egy darab ismerosod sem, nincs guilded, nincs kivel jatszanod, csak random lfg-s emberekkel warzoneokban. Ebben az esetben igazad van, egyedul jatszva 50-eskent nem tehetsz mast, mint dailyzol (ha akarsz) es pvpzel random emberekkel. Ez igy elegge hangulatrombolo tud lenni. A gond az, hogy ez barmilyen mmo-ra, offline tarsasjatekra, faszbukra, sgforumra is igaz. Ha nincs tarsad, egyedul szar az elet.

    De ha van egy jo tarsasag, egy jo guild, kivaloan el tudsz szorakozni 50-esen a raidekkel, heroic instakkal, egyeb worldbossok kergetesevel, stb. Mert ez az MMO (es maga az elet) lenyege, hogy egy kozosseg tagjakent ervenyesulj.

    A kerdes csak az, hogy amikor az ember az ures (szellem)servereken koborol a maga csendessegeben, akkor belegondol e, vajon miert is van egyedul a jatekban? Miert nem talalt maganak kozel 5 honap alatt egy tarsasagot?

    Mindent ne varrjunk azert a TOR nyakaba, vannak itt emberi tenyezok is.
  • darth devil
    #44167
    Persze, csak van a hivatalos álláspont, és van az amit az ember tapasztal. Ezek köszönőviszonyban sincsenek egymással. A játékkiadó/készítő sosem fogja azt mondani, hogy ezt biza elkúrtuk. Max ha valakit kirúgnak és bosszúból kitálal.
  • PiszkosFred
    #44166
    Hat, ha ez a hivatalos allaspont, akkor nincs mit csinalni.
  • darth devil
    #44165
    Az a vicc, h ti el is hiszitek h nem csökken az előfizetők száma.
  • Alienator
    #44164
    Te agyoniskolázott, nem érted meg hogy az emberek abbahagyják mert konganak a szerverek az ürességtől?!? Nem azt mondják hogy "igaz hogy senkit se látok és tök üres a szerver, de jó ez így mert az emberek nem játszak annyit".
    LESZARJÁK hogy miért van ez, de ez NEM JÓ és lelépnek. A game nem tudja elérni hogy sokan játszanak sokáig, mert a game nem annyira jó, inkább dögunalom 50 után. Azt kell megszűntetni hogy ne legyenek a szerverek üresen mert ha ez marad akkor a roló mehet is le, és hiába mergelnek mert nem lesz ember. Nekem is hiába magyaráznák hogy miért ilyen kevés a player. Leszarom, de kevés és ez gáz. Ezt fogd már fel. Az ok MINDEGY. Az eredmény szar, és az eredményt érzékeled, akármilyn ok van mögötte.
  • picket
    #44163
    Ha állnak 70-en fleeten és nincs kivel raidelned, akkor mennyivel lesz jobb a helyzet, ha 140-en vagy 210-en állnak fleeten?
  • picket
    #44162
    A szerveren online játékosok száma nem egy abszolút előfizetői érték, hanem az előfizetők számának és a játékosok aktivitásának vetülete. Ezt nem fogod fel te sem, meg az egész bőgőmajom kórus, hogy semmi értelme napi átlag 5 órát pvp-zni, vagy állni fleeten az 50-es karaktereddel, ezért nem is teszik az emberek. Így kevésbé aktívak, illetve pont az aktívabbak húztak el (lásd nem hc mmo-ról szóló hsz-ek hónapok óta), így összességében jóval kevesebbnek tűnhet a játékosok száma, mint amennyi a tényleges. De minek gépelek, én csak egy hülye vagyok, aki nem fog fel alap jelenségeket...