60034
  • picket
    #44523
    Tehát 15 ismerőssel te single playereztél egy olyan játékban, ahol négyen együtt tolhatnátok minden küldetést. Még kész szerencse, hogy én vagyok az idióta, képzeld mi lenne, ha nem lennél ilyen okos...
  • Kazagor
    #44522
    Mint írták, kb. 500k játékos kényelmesen eltartja az SWTOR-t. Amig az alá nem esik a játékosszám, és huzamosabb ideig nem marad az alatt, addig eszükben sem lesz F2P-t csinálni a játékból.

    És hidd el, a mostani kb. 1.2M aktív játékos még jópár évig nem fog leredukálódni 500k alá.

  • Nephin
    #44521
    Mi lenne, ha most lezárnánk, hogy oké, szerinted f2p lesz, aztán visszajössz, mikor az, hogy naugyemegmondtam és mi megtapsolunk. Addig Terázol, mi meg elleszünk magunkban. Mit szólsz?
  • Nephin
    #44520
    Ha egész nap a fülükbe dünnyögtél, nem is csodálom.
  • Alienator
    #44519
    Én nem várom hogy f2p legyen, csak azt mondtam hogy indokolt lesz nemsokára. Én akkor se mennék vissza szerintem, mert a single részét végigjátszottam amivel akartam, a többi része meg említésre sem méltó.
  • Alienator
    #44518
    kettőben. az új már nem érdekelt. Még valami. Az ismerőseim közül akik megvették (15 fő kb) 2 kivételével mind otthagyta. Van köztük fiatalabb, idősebb, lány, fiú, sw fan, és olyan is aki csak játszani akart. Ők lennének az elszigetelt kisebbség? Én nem hiszem. Ez kb levetíthető az egész swot előfizetőre, persze nem ennyire szélsőségesen és pont ilyen arányban, de a lényeg hogy otthagyják. Ki előbb, ki később. De évekig nem fog menni, ezért kár is remegni.
  • Tafaya
    #44517
    Azért sz*r lehet minden reggel arra kelni, hogy ma sem lett f2p.
  • Alienator
    #44516
    Szerintem nem mondok semmi bántót, érvekkel támaszok alá mindent amit mondok. Picket egy idióta de nem is figyelek rá, így nincs oda-vissza fikázás.
  • Nephin
    #44515
    Hány raiden jártál?
  • picket
    #44514
    Mi neked az mmo? Az, hogy random emberekkel egy gombnyomásra összedob, hogy aztán vagy legyaluljatok egy instát ha szerencséd volt, vagy haldokoljatok, szenvedjetek, kickeljetek? Esetleg még mindig fogalomzavarban szenvedsz, és mmo = pvp?
    Az swtor-nak egyetlen "single player" része van, az pedig az űrcsata, de az egy minigame. Minden más része mmorpg. Hogy neked nincs semmi ismerősöd, akivel meg tudd beszélni, hogy szintezgettek vagy fp, wz vagy akármi, az a te bajod, attól még nem lesz a játék single player.
    Az a baj a hozzászólásaiddal, hogy hülyét csinálsz magadból. Így trollnak gyenge vagy, bohócnak erős közepes.

  • Alienator
    #44513
    A tor jelenleg a legjobb fejlődési rendszert muatta be, ezzel egyetértek. De ettől még nem a legjobb pve tartalom. A pve tartalomhoz hozzájön az endgame rész is, pl a raidek. De egy olyan raid ami új és egy hét alatt letolható, vagy a nehézségek között csak HP és sebzés különbség van, merész dolog jó endgame-nek hívni. Nézd csak meg a wowot pl. Att a normál és HC raidek közt a boss mást csinál, más spelleket használ, addok jönnek, tehát mást kell csinálni. Az swtorban csak jobb gear kell és ennyi. Ez szerintem nem nevezhető legjobbnak. A fejlődés az top, ebben egyetértünk.
  • Nephin
    #44512
    Ja igen, megint napok óta rólad szól a topik és a baromságaidon pörgünk, állj le egy kicsit, pls, menj napozni, mittudomén.
  • Nephin
    #44511
    Ez hülyeség, már bocs.

    A BW-re fújnak, mert sokaknak nem tetszett az ME3 befejezése.

    Aztán fújnak még, mert sokan mást képzeltek a TORba, mint amit mondtak, hogy benne lesz.

    A TOr jelenleg a legjobb PvE kontenttel rendelkező MMO egyedülálló VO-val, a legmagasabb szinten. Az, hogy neked meg másoknak ezért meg azért nem tetszik, többnyire azért, mert mást képzelegtetek róla, egy dolog, már ezerszer mondtuk. De attól még nem szar, ha nyolcmilliószor elmondod, akkor sem. Ugyanígy nem lesz f2p sem, mert nincs rá szüksége, akár tetszik ez neked, akár nem.
  • Alienator
    #44510
    Emellett természetesen lesznek eolyanok, akik fizetnek érte mikrotranzakción belül, ezt nem vonom kétségbe. A BW-nek most az használna a legtöbbet, ha belátná hogy nagy a lemorzsolódás, összevonná a szervereket, amikor jönnek és befutnak a nagy nevek, akkor f2p-re váltana. Mert most a BW név nem kicsit kopott meg, az swtor MMO minősége miatt. Az EA-nak csak a pénz számít, egy egyértelmű. De a fejlesztőknek (jelen esetben a BW ugye) kell az is, hogy a nevük garancia legyen. Ezt a státuszt most elvesztették, és egy olyan dologgal amit fent leírtam, valamelyest kompenzálnák.
  • Alienator
    #44509
    Az swtor esetében azért lesz f2p hogy megmentsék a teljes bukástól. Én is azt írtam egy előző postomban, hogy az f2p a legtöbb esetben illúzió, mert lesz olyan amiért úgyis fizetsz. Ez a legtöbb játékban így van. Az swtor azonban egy kicsit más. A játék egyetlen élvezhető része a sztori alapú küldetések. Ennek a résznek a végigjátszásához nem kell semmi olyan előny, ami indokolná a mikrotranzakciót. Ergo egy átlagos MMO-hoz szokott emberke nem fizet egy olyan MMO-ért mint az swtor, ha nincs értelme kihasználni az MMO másságát egy single game-hez képest. Így az a helyzet áll elő, hogy aki szereti az sw világot és kotor-t lát a játékban, az ingyen, az f2p keretein belül végigjátszhat annyi sztorit amennyit akar és kész. Így a game single player része ingynessé válik számukra. Aki meg MMO-t akar játszani, az választ egy olyan játékot, ahová nem csak azért tettek MMO elemeket hogy havidíjat lehessen szedni. teljesen nyilvánvaló, hogy a BW csinált egy kotor 3-at, és a végén beletett néhány (épp ezért elbaszott) MMO elemet, hogy lehessen havidíjat szedni.
  • Kazagor
    #44508
    Az SWTOR még jópár évig nem lesz F2P. Szerencsére.

    Egy MMO 2 úton lesz F2P. Vagy már az a megjelenéstől (ezek a gagyi, névtelen, 2 hét után felejthető, tömegMMO-k, amikből naponta jelenik meg 100), vagy egy neves cég, nagy költségvetésű MMO-ja évek után elveszti a játékosbázisát, és elér egy olyan pontot, amikor érdemes F2P-re váltani.

    Miért is jó egy cégnek F2P-re váltani?
    Amikor a játékosbázis lecsökken egy kritikus szám alá, akkor átváltanak F2P-re, ezáltal több új játékos elkezd játszani, vagy a régiek visszatérni, mondván azt, hogy ingyen van, kipróbálom, mi változott, mi lett jobb.
    Aztán mikor belép a játékba, akkor veszi észre magát, hogy csomó lehetőség, amit a fizető játékosok megkapnak, azt ő nem kapja meg, ezért vagy abbahagyja, vagy ő is elkezdi fizetni a havidijat (vagyis ugyanott lesz, mint a fizetős MMO-ban).
    Erre jön még rá a mikrotranzakció.
    Így a cég plusz bevételhez jut, ami bár nem lesz olyan magas, mint amikor a játék indult fizetősként, de magasabb lesz az F2P-re váltás előtti időszakhoz képest (lásd Conan, LOTRO stb).

    Tehát az F2P-vel ki tudják nyújtani egy játék elkerülhetetlen haldoklását pár évvel.

    DE játékos szempontből az F2P egy nagy átverés, egy parasztvakítás.
    Szerintem csak az kívánja, hogy egy MMO F2P legyen, aki vagy nem ismeri az F2P lentebb leírt hátrányait, vagy ha ismeri, akkor nem teljesen normális.:)
  • picket
    #44507
    Akkor eddig teljesen már f2p játékokkal játszottunk, és teljesen ellentétes dolgokat tapasztaltunk. Próbálj ki mondjuk egy dcuo-t, ahol két métert nem tudsz repülni, mert máris belefutottál a kempelőkbe. Soha nem is leszel erős, vagy magas szintű, mert kezdő szintek után (első pvp zóna) uninstall. Lehet, hogy ők a megfontolt 25-30 éves korosztály, akik fizetnek a játékért és azért ölnek le minden alacsony szintű játékost a megfelelő helyeket kempelve, hogy a te logikádnak eleget tegyenek, de hadd kételkedjek ebben.
  • DummyBoy
    #44506
    Lesznek helyettük goldsellerek ... szuper :)
  • Kazagor
    #44505
    Pont hogy a vérpistikék tünnek el az F2P MMO-kból. Mivel nem fizetnek érte, igy lekorlátozódik a PVP lehetőségeik is, gyengébbek lesznek a fizetős játékosoknál, és mindig szarrá verik őket.

    Talán ez az egy előnye van az F2P-nek.
  • Omlás
    #44504
    Adjatok már neki egy BANánt talán akkor a többi kicsi troll sem itt pörög a hülyeségeken mert kezd unalmas lenni, hogy oldalakat kell skippelni a folyamatosan ismétlődő flame miatt...
  • picket
    #44503
    Ez csak az egyik oldala.
    A másik oldala a 12 éves vérpistikék hordáinak azonnali spawnolása, akik pénzt egy petákot sem hoznak, mert anyu-apu nem fizeti a játékot, viszont virágágyásba szabadult birodalmi lépegetőként végeznek a saját vérében hörgő community maradványaival is.
  • picket
    #44502
    benézek
    hsz-ek 90%-a gagyinátor
    oké

  • Kazagor
    #44501
    Miért várja minden csalódott emberke azt, hogy F2P legyen és majd akkor játszik vele?
    Láttatok már F2P MMO felépitést?
    Általában 3 kategóriára osztják a játékosokat. Akik sohasem fizettek a játékért, akik valaha fizettek, és akik folyamatosan fizetik a havidijat.

    Akik ingyen akarnak játszani, azok elnézést, de lószart sem fognak kapni a játékban. Kevesebb karakter slotod lesz, csomó alapvető és fontos opciót nem használhatsz a játékban, kevesebb zsákhelyed lesz stb.

    Ez miért is jó? Az F2P, vagyis az, hogy teljesen ingyen játszol egy F2P játékkal, az élvezhetetlen, mert annyira lekorlátozzák a játékban a lehetőségeidet, hogy nagy hátrányba kerülsz a fizető játékosokkal szemben.

    Az F2P egy bosszantóan szar konstukció! Miért is? Mert függetlenül attól, hogy fizetsz érte vagy sem, a játékba bekerül a mikrotranzakció.
    Vagyis ilyen-olyan dolgokat megvehetsz pénzért (+statok, képességek, +zsákhelyek, bankhelyek, tárgyak, receptek stb.)
    Aki azt szeretné, hogy a karaktere jó, vagy akár a legjobbak közé tartozzon, az meg fogja venni ezeket a plusszokat, és akkor máris ott tart, hogy bőven túllépte egy havidijas MMO előfizetési dijait, ahol ez a vásárlási kényszer nincs meg.

    Tehát ha te egy F2P MMO-ban szeretnél mindent megszerezni a karakterednek, akkor egyrészt ugyanúgy fizeted a havidijat, másrészt a mikrotranzakció utján még veszel a karinak plusszokat ergo többet költesz a játékra F2P-ben.

    Aki nem tudja, vagy nem érti miről beszélek, az menjen fel akár a Conan akár a LOTRO akár az EQ oldalaira és nézze meg a fizetési konstrukciókat.
  • Sir Quno Jedi
    #44500
    Én megvárnám, míg lesz ingyenes próbahónap, vagy ilyesmi terából, addig nem fizetek MMO-t, míg nem próbáltam alaposan. SWTOR-t is csak azért kockáztattam meg, mert BW, meg SW, meg KOTOR. Máig nem tudom eldönteni jó döntés volt-e, avagy senem.
  • Rhilen
    #44499
    Erre ébredni, hogy már megint f2p az swtor...

    Nincs új a nap alatt.
  • Nephin
    #44498
    Ha te mondod...
  • Marfy
    #44497
    Ellőbb lesz az az swtor , igazából már most is pofátlanság pénzt kérni ezért.
  • darth devil
    #44496
    Majd ha f2p lesz a tera, akkor megnézünk. :D
  • Kryon
    #44495
    Mindenképpen, a topik megbecsült házitrollja nélkül a fórumozás már nem lesz a régi. Veszteségünk a Terasok nyeresége, remélem befogadnak és bőséges eleséggel látnak el, ahogy mi tettük, Isten veled!
  • Alienator
    #44494
    love & sex till the end. What else? :)
  • Nephin
    #44493
    Jajjaj, mi lesz velünk? :D
  • Kryon
    #44492
    Panda szerintem ugyanúgy bukás lesz mint cata, és tovább csökken az előfizetők száma, nem azért mert rossz lesz, hanem mert régi a játék és mostanra sokan megunták/kiégtek. Minden elismerés Blizzardnak, hogy már 7 éve a csúcson vannak, de már látszik néhol az erőlködés.

    GW2 pedig elsősorban pvp-seket érdekli, guildben beszéltünk róla, pve-seket (többség) teljesen hidegen hagyja, casual pvpsek mint én is játszunk majd vele néha swtor mellett (az egészből igazán csak WvWvW érdekel, de az nagyon :) ), és az egész guildben 1 ember van csak aki csak pvp-t szereti, és mindenképp átmegy majd.

    Tehát ez a 2 játék nem hinném, hogy kinyírja. A legnagyobb veszélyt saját magukra jelentik, azzal ha valamit tényleg nagyon elkúrnak.
  • Alienator
    #44491
    becsüljétek postjaimat ó dicső fórumozók, mert holnap indul a tera, és nem fogok ide írogatni. hiányozni-e fogok?
  • Alienator
    #44490
    ofc darlin'

    különben miből vennék neked felfújható halálcsillagot? :)
  • Alienator
    #44489
    majd ha az űberimba 100000 DPS-es fegyvered úgy néz ki mint egy orosz hurkatöltő, akkor megkockáztatsz egy skin cserét :)
  • Nephin
    #44488
    Drágám, a lottószámokért ugye már elugrottál szombatra, ha nem, el ne felejtsd, cupp. :D
  • Kryon
    #44487
    Gyanítom a speeder átszínezés és 5 féle vásárolható minipet nem, ezért nem is siettetném azt az f2p-t...
  • Alienator
    #44486
    Ez egy értelmes kérdés, így reagálok. NEM azonnal lesz f2p, hanem amikor már nem lesz 1 milla előfizető. vannak akik már most f2p-t akarnak, de most semmiképp nem lesz az. majd amikor a panda meg a gw2 meg miféle game-ek már befutnak és mennek rendesen. Tippre ez pár hónap. pontos dátumot meg nem tudok, pedig időutazó vagyok.
  • DummyBoy
    #44485
    Mondjuk én kíváncsian várom az ötleteket, vajon milyen f2p modell hozna többet mint az 1 milla előfizető ...
  • Alienator
    #44484
    Igen :)