60034
  • gosumofo
    #45698
    nincs ember úgyhogy ez van
  • Alienator
    #45697
    Az eszem megáll mekkora baromságokat hordtok itt össze...
    Renegát jedi?!? Ha egy jedi áttér abból sith lesz (lásd Anakin). Már így is totál tönkrebaszták a SW feelinget ezzel a same fraction wz-okkal. A SW a sithek és a köztársaságiak háborújáról szól, nem mindenféle kevert szarságról...
  • Omlás
    #45696
    Azért kizártnak nem tartom idővel ezeket a dolgokat mármint, hogy bekerül.
    Kicsi az esélye de simán megeshet egy kiegészítő alkalmával pl :)
  • DummyBoy
    #45695
    PVP szerveren akkor legalább lenne értelme a PVP flagnek ...

    Aki benyomja az saját frakció által is támadhatóvá válna. (Persze a védett területeken kívül ...)

    Régebben volt erről szó, és tény hogy a legjobb megoldás az lett volna ha te választhatod ki, hogy melyik frakcióhoz akarsz tartozni ... Renegát Jedi az imperialoknál, renegát Sith ... Dark Empire smuggler, Light BH a Köztársaság oldalán, átállt Imperial Agent és még sokan mások. Gyakorlatilag tökéletesen be lehetett volna illeszteni őket ebbe a világba, és mindenkinek jobb lett volna ... Mondjuk a sztori miatt érthetőek ezek a dolgok, erre lett felépítve az egész, de szvsz sokkal jobban megdobta volna a játékot, ha a játékosok kaszttól függetlenül választhatnak frakciót pl.

    És akkor még nem beszéltem arról, ha valaki nem akarja magát elkötelezni (Annak ott lenne a Hutt kartell pl.)

    @Outpost őrség: Scoundrellel megszopatott a térkép Hoth-on, és szépen stealthben beballagtam az imperial outpost közepébe ... meg is lepett, hogy ott hesszelt pár játékos ... Bezzeg a szaros silver mobok Ilumon hamarabb észrevesznek ha stealthben vagyok ... Harcolni még nem harcoltam velük, de kínos volt nézni, hogy valaki 3 championnal a nyakán szaladgál ...
  • Omlás
    #45694
    Szerintem simán életképes lenne pvp szervereken ez a kapcsolható opció.
    Ha más amúgy is WZ-n is harcolhatsz frakción belüli játékosokkal akkor nem értem miért ne lehetne ezt kapcsolható opcióvá tenni :]

    Amúgy outpost őrségek gyengeségét nem értem, ezzel a kezdetek óta gond volt igazán megbuffolhatnák őket annyira, hogy a maxos playerek is szívják a fogukat ha behúznak pár őrt.
  • DummyBoy
    #45693
    :) Ez nekem is hiányzik xD

    Főleg mivel ha a "történelmi hűséget" (megintcsak lol) nézzük, azért voltak ott egymásra támadó sithek, meg átálló Jedik, meg minden ...

    Ezt a teljesen elszeparált 2 oldalt sajnálom kicsit ...
  • Omlás
    #45692
    Eskü én szívesen segítenék de szerintem nem egy oldalon vagyunk :]

    Én néha amúgy azt bánom hogy nincs "freeforall opció" mert néha pár "szellemileg sérült" frakción belüli player is megérdemelné, hogy elkenjék a száját...

    Legalább pvp szerveren lehetne ilyen kapcsolható opció, hogy bárkit megtámadhatsz ha úgy döntesz.
  • DummyBoy
    #45691
    Köszi :)

    Ez az aprócska rész tette igazán idegesítővé a dolgot ...
  • Nephin
    #45690
    Nem feltételeztem. :)
  • DummyBoy
    #45689
    Apropó, ha már Open World PVP és hosszú utazások ... Amikor az 1.3-as új bolygót bejelentették, nekem volt egy olyan sejtésem, hogy ott lesz majd igazán haddelhad, hiszen új content lesz, nagy bolygó, tele 50-es karikkal ...

    Erre úgy néz ki, nem is igen lőttem mellé:

  • DummyBoy
    #45688
    Nem, Tatooine Salara Outpostjára kell menni felvenni a World és a Class kveszt folytatását is ...

    Viszont ez a hely a szélén van az outpostnak, simán be lehet kempelni ...

    Tudtam volna máshová menni, csak nem tudtam volna ott mit csinálni xD

    Annyira nem vagyok noob, hogy hobbiból hagyom magam hülyére gankelni xD
  • Nephin
    #45687
    A másik outpostra utazás és onnan kerülőút sem ment?
  • Zozzancs
    #45686
    Sziasztok eladó swtor account lvl 50 sorcival dobjon privit akit esetleg érdekelne
  • DummyBoy
    #45685
    Én rásakkoztam ... Én arra a szerverre mentem amire a cimbik :)

    Ez a "Red is Dead" lehet jó poén, a Dark sorcimmal nem is érdekelne, de a Light karijaimmal nem akarok nekiugrani senkinek, ennyi RP engedtessék meg nekem xD

    Ha valaki nekemugrik (velem egyszintű), akkor megpróbálom megvédeni magam, de magamtól még sosem ugrottam neki senkinek. (Tudom, az én hülyeségem :) )

    Volt egy nem 50-es ganker az egyik kvesztzónában, akiért visszamentem shadow-al de az istennek nem találtam meg ... elmentem közben vagy 6 kvesztelő imp mellett stealthben, mégsem estem nekik ...

    Ez teljesen egyéni kérdés ...

    Az a baj, hogy játéktechnikailag nem lehet szétválasztani azt, mikor egy 50-es császkáló karakter lenyom egy útjába kerülő "redet" (erre mondanám inkább azt hogy PVP szerver = "red is dead") és azt mikor valaki direkt szopatja a kicsiket.

    Az SWTOR nagy hibája itt az, hogy pár outpost annyira szarul van megcsinálva, hogy 1-2 enemy elég, hogy ne tudj továbbmenni. Egyszerűen nem tudod kikerülni őket.

    A közös csatorna ötlete nagyon jó, hisz aki egy kis open world pvp-re vágyik, az figyeli és elindul, ha épp ráér. Ami miatt viszont tartok tőle, hogy előbb utóbb hiszti lenne rajta, hogy "Miért nem jöttök mááár!!!!" ... Bocs, de pesszimista tipus vagyok xD De ne legyen igazam xD

    Igény van rá sajna, szóval legyen meg, max healelni átloggolok addig, ha DPS lesz elég :)
  • darth devil
    #45684
    Le kellett volna őket verni. Legjobb pvp amikor raid közben jön rád az ellen, vagy épp a bossért harcoltok.
  • PiszkosFred
    #45683
    En 7-8 eve adtam fel a pvp servereken torteno komolyabb palyafutast, amikor meg a bekebeli wow idoszakban a draga horda ud papok azzal szorakoztattak magukat, es a tisztelt publikumot raid elott, hogy mindcontrollal ugrasztottak minden raidre gyulo allyt a lavaba, BRD/MC/BWL elott :) Vagy, amikor szinten felorakat ultek az hulladon STV-ben, mikozben probaltad a szerencsetlen Nesingwary vadasz kuldijet megcsinalni - eselytelen volt. Inkabb ment az ember Desolacebe kvesztelni, mert az kurva messze volt mindentol, hogy csak azok az elmebetegek kveszteltek ott, akik kepesek voltak masfel orat utazni, hogy odaerjenek :) (se repulo mount, se gyors utazas, sima mount is csak 40-en volt akkoriban). Csakhogy odafele menet at kellett menned Barrensen, ami szinten nem egy eletbiztositas, foleg akkoriban. Mai napig altozgatok pvp serveren (outland), de egyszeruen se idegrendszerem, se idom nincs manapsag arra, hogy hazhoz menjek egy pofonert, mert az ellenfelnel van par unatkozo highlvl karakter.

    Megolnek 2-3x, az meg oke, annyiszor en is levagok valakit ha nagyon nem akar nyugodni (vagy ott farmol ahol en:)), de utana bekenhagyom, amig nem tamad be ujra. De nem ulok egyszer sem a hullajara, es oneshotolom, csak mert megtehetem.

    Inkabb mentem anno pve nyugdijas klubba, es meghagyom a pvp servereket olyan napokra, amikor ugy tartja uri kedvem, es esetleg bevallalok nemi "szivast" es/vagy szuksegem van nemi adrenalinra :)
  • Omlás
    #45682
    Egy közös csatorna szerintem jó ötlet, ha valakinek ganker gondja van beír és akinek kedve van megy kötelezettség nélkül. Valószínű "antigang" csatornára csak az lép fel akit érdekel a dolog akit nem az mit keresne ott amúgy ? :D
  • DummyBoy
    #45681
    A legszarabb az egészben az, hogy én senkit sem akarnék ugráltatni, és megzavarni a napi szórakozásában csak azért mert engem szopatnak.

    Jó ötlet, köszi érte, de senkitől sem várható el, hogy a kis szabadidejéből arra áldozzon hogy utazgasson.

    Most azon gondolkodom épp, hogy elkezdek a scoundrelemmel PVP-zni és kiszedem a BM DPS geart neki, hátha azzal már tudnék ilyenkor valamit kezdeni ... De nem merek már a scoudrelre nagyon alapozni, mert az eddigi peccsek alapján úgy tűnik még 4-5 alkalommal tuti nerfelve lesz ...

    A legjobb az lenne, amit darth devil ír ... vagy mondjuk valami guild emergency teleport pl. Ha egy guildtársnak help kell, a többi oda tud hozzá teleportálni ... (Megfelelően szabályozva persze ...)

    Ráadásul egy átlagos MMO játékosnak nem is okoznak ezek a gankelések akkora problémát, inkább a hozzám hasonló casualoknak gáz aki fél óra que után belép, majd fél órán keresztül gankelik, majd kilép, mert nincs több ideje ... Ez meg egyéni szoc problem, ugye ...
  • Omlás
    #45680
    Tény, hogy az utazás kicsit időigényes "baj van menjünk gyorsan = 20 perc" XD nem épp szituáció barát. Ezen mondjuk lehet faragni utólag eszközölhető ha úgy van.

    Nem jó, hogy vannak gankerek de tenni maximum annyit tudsz ellene ha elveszed a kedvét a gankeléstől :] jobbat nem tudok :D
  • DoctorStryker
    #45679
    Igen van rá, az a pár WZ nem köti le az embert, meg az otthon/munkahely után az embernek jól esik enyomónak is lenni. a Frusztrációit leadni, de azért a ló túlsó oldalára ne essünk át ezzel sem.
  • darth devil
    #45678
    Ez így van. Kellene közvetlen járat a bolygókra a hajó kihagyásával, nem kellene végignézni a bolygókon a taxizást, de ezeket is bevezetik majd idővel.
  • DoctorStryker
    #45677
    Amint hazamegyek létrehozok egy "antigang" csatornát és ha fenn vagyunk akkor lehet h le fogunk menni, nem jelenti azt h annyiszor lemegyünk ahányszor gond van, nem akarunk rendőrök lenni...
  • DummyBoy
    #45676
    Azt hogy vannak gyökerek akik élvezik a gankelést, megértem. Ezt írtam már ...

    Viszont azokat a magyarázatokat, amik arra irányulnak, hogy ez "szükséges" azt nem tudom megérteni ... Sehogy sem stimmelnek.

    Nem egyszerűbben alakulna ki ott PVP ahol már eleve OTTVANNAK az ellenfelek?

    Az tény, hogy a Community kicsit gázos még és elég kaotikus a transzferek miatt, de az még alakulhat ... az hogy az évek során ide degradálódott a játékostársadalom, az meg nem meglepő.

    Az SWTOR-ban egyedül az gátolja meg a gyors open World PVP-k kialakulását, hogy egy adott helyre sokáig tart odaérni. Minden más CSAK a játékosokon múlik. Ha ennyire nyűszít mindenki az Open World PVP miatt, akkor miért nincs? Open World van, PVP van ...

    Van ezer fórum, ahol ez megszervezhető, van egy valag hely, ahol bármikor kialakulhat (Ilum, BH, Belsavis ...) stb ...

    Ezek után senki ne mondja nekem, hogy a játék hibája, hogy ez nem alakul ki ... Hogy a gankelés lenne az útja? Ez megint csak a degeneráció ...
  • Omlás
    #45675
    Azért én temetni nem temetném tény, hogy vannak hiányosságok de relatíve fiatal azért még a játék, majd amikor lesz egy fix játékos bázis és "rendeződnek" a dolgok nem lesz keverés az ingyen hónapokkal meg költözésekkel akkor elkezd kialakulni akarva akaratlanul is a community. Most még elég zavaros az a bizonyos "tenger" majd ha kicsit csillapodnak a dolgok lesz ez még így sem ;] szerintem.
  • darth devil
    #45674
    Eleve nem pvp orientált játék, a pvp fejlesztés megölésével azt a kevés játékost is elüldözték akik pvpznének. Ha lennének ilyenek azok gyorsan odamennének és elkennék a szájukat. Nem alakult ki a játékban, a masszív harc az emb-rep között mert nem volt ami kialaítsa. Így maradnak a gankerek.
  • Omlás
    #45673
    Az a baj, hogy jóformán sehol nincs ilyen community egyik mmo-ban sem, vagy nagyon de nagyon ritka mert annyira megváltozott a játékos társadalom. Sajnos azt kell mondanom az elmúlt évek alatt nem jó irányba változnak a dolgok :(
  • darth devil
    #45672
    A baj, az, h nincs community ami megoldja az ilyen gondokat, azért okoz ekkora problémát nektek a gankelés. A játék hibája, h ennyire kiölte a játékosokból a pvp szellemet. Ill már nincsenek hc pvp arcok.
  • Omlás
    #45671
    De ilyen emberekkel a mindennapokban is találkozol miért lepődsz meg, hogy a játékban arc és név nélkül még inkább jelen vannak. Mindig is voltak és lesznek is gankerek viszont ebbe beleavatkozni játékmechanikát tekintve szerintem nem a legszerencsésebb dolog.

    Ez körülbelül olyan lenne mintha az F1-ben ugyan bent ülnének az autóban a pilóták de sínen mennének és számítógép vezetné őket előre leprogramozott szabályok szerint a pilóta meg csak utas lenne... Hülye hasonlat de nagyából a lényeg szerintem érthető mire gondolok. :) (talán XD)

    Nem jó az ha mindenféle megkötéssel bele kényszerítik a játékosokat bizonyos dolgokba. Főleg, hogy gankerek azután is lennének.

    Félreértés ne essék nem a gankereket akarom védeni lehet most úgy jön le de én csupán a játékban lévő "szabadságot" védem ne legyen már mindenre szabály meg büntetés meg minden egyéb cullang.. totál elvenné nagyon sok játékos kedvét szerintem.
  • DummyBoy
    #45670
    2 dolog zavart nagyon ebből a szempontból:

    - Outpost Salara-n 1 !!! kari elég volt, hogy ne tudj elmenni semerre, max taxizni (És mivel ott folytatódik majd minden küldi, amiket felvenni sem lehet, így megakad az ember ...)

    - Gyakorlatilag csak az Impek voltak vevők rá ... Az ostrom alatt ugyanis az értendő, hogy az impek támadtak, a bázison lévő kiskarik meg tudósítottak ...

    Értem én, hogy mire lenne ez az egész jó, de még nincs itt az ideje ...

    Ráadásul úgy vagyok ezzel, hogy ne az én szopatásomból alakuljon már ki társadalmi rangú esemény ... Ha annyira PVP-zni akarnak az emberek miért nem mennek Ilumra gankelni egy másik 50-est? Miértis? Mert visszaüt ... És nagyot ...

    Semeddig nem tart a napi dailyzés közben megkeresni a másik oldal 50-eseit és egymásnak esni ... Az ugyan az ... Az miért nem vicces?

    Az hogy nem alakul ki open world PVP az a játékosok balfaszsága, semmi más. Ha annyira szeretnének, akkor szépen lebeszélik, összetalálkoznak Ilumon, vagy Outlaws Den-ben és mehet a party ...

    Sokat segítene egy frakciók közötti chat lehetőség, de a mai világban nekem senki se mondja hogy ez megoldhatatlan ...

    Egyáltalán nem lenne nagy baromság szabályozni ezt, hiszen amíg az 50-es karik ölik egymást nagy boldogan tatooine-on, addig a kicsik, akik beleszólni nem tudnak, azok mit csináljanak? Kvesztelni nem tudnak, pvp-zni esélyük sincs ... akkor?

    Játékélmény: Ha egy 50-es FullBM karakternek az a játékélmény, hogy a kis karikat öli, akkor nem érdekel, hogy megölik. Ez az ottlévők 5%-nak játékélmény csak ,a többieknek szar.

    Való igaz, ha a "történelmi hűséget" nézzük (lol) akkor előfordulhat, hogy összefutok egy erősebb Sith-el, akinek én potenciális ellensége vagyok, így megöl. Ez is előfordult már ... Szépen megvárta, míg leölöm a mobokat, kicsinált, majd továbbment. Ez van, ilyen az élet ... De továbbment a dolgára ... Volt hogy simán elment mellettem ... ilyen is van ...

    Ezt a ráülök a hullájára, mert én vagyok az erősebb dolgot viszont azt mondom, semmiképp nem bátorítanám, sőt ...

    Szóval poénos 2-3 ütésből lenyomni valakit? Akkor kérem vissza az 1.1 előtti scoundrelemet ... És senki se sírjon, mert tök poénos ...
  • Omlás
    #45669
    Látod pont az ilyenek miatt nem kell beleavatkozni a gankelésbe ez hozzá tartozik a játékhoz. Igen tény nem kellemes ha szénné gankelik az embert de én még mindig azt mondom idővel a játékosok úgy is reagálnak az ilyen szituációkra és pont az ilyen szituációk adják a savát borsát az egésznek.

    Ezt kiölni ingame meg fejlesztői szabályozással a legnagyobb baromság lenne szerintem. Totál megölné a játékélményt. Félreértés ne essék engem is gankeltek már még sem mentem a falnak átlogoltam 50-es karakterre és visszamentem azzal lehet, hogy azzal is elvertek túlerő miatt de még is több esélyem volt mint kiskarival. Néha megpendíti az ember pár csatornán a témát tuti lesz pajtás aki csatlakozik az anti ganker csapathoz. És egyből lehet egy jót mókázni. Az ilyen jellegű random helyzet szülte "események" 100x többet érnek nekem special mint akármelyik insta vagy raid vagy bármi más

    Persze ez saját véleményem ;]
  • DoctorStryker
    #45668
    Kb 1/3-1/2 több imp ha azt veszem viszonyítási alapnak, hogy amikor nálunk 2 instance van fullon akkor az impeknél 3
  • DummyBoy
    #45667
    Mekkora lehet most Tombon a 2 oldal aránya? Valami tipp?
  • DoctorStryker
    #45666
    igen az arány nem éppen egyenlő ,de nem tűnt fel eddig, max az impek sírnak a wz várásnál.
  • Marfy
    #45665
    A költözéssel gondolom a rep/imp arány ugyan olyan rossz maradt?
  • DoctorStryker
    #45664
    Mi is csináljuk ezt, Voss, Tatooin, alderaan-n klán szinten, megjelentünk megcsapdostuk az ott lévő kis karikat majd vártuk, hogy szóljanak a klántársaiknak haveroknak stb stb.

    Jobb open pvp lett belőle mint Ilum amikor még működött. Most nincs semmi ilyesmi.
  • Nephin
    #45663
    Annyiban igaza van, hogy a legtöbben épp ezért nem mennek egy játékban sem PvP-szerverre, tehát a jelenség ismert és létezik, szóval számítani lehet rá. :)
  • N1ggA
    #45662
    "Amúgy akinek nem tetszik, hogy farmolják a kariját a nagyok, az minek ment pvp szeróra? "

    Mutass nekem egy darab embert, akinek tetszik, hogy a nagyok farmolják. Mekkora hülye mondat.
    PVP szerver lényege: Open world pvp.
    Open world pvp értelme: Ha egyszintű karakterek harcolnak. Azaz az a lényege, hogy ha 31-es bolygón két 31-es találkozik, akkor összecsaphassanak, vagy ha Ilumon két 50-es találkozik, összecsaphassanak.
    Az, hogy 50-es csak úgy visszamenjen gankelni tatooinera, szeritnem nem normális, PVP szerveren se. A csirkés dolog teljesen korrekt. Nem zárja ki az open world pvp-t, CSAK a gankelést, ami meg ROSSZ.
  • Nephin
    #45661
    Kattints a fejlécben a köztársasági guildekre és válogass. :)
  • Vincentcloud
    #45660
    Nightmare Landsen friss visszatérő keres Köztársasági guildet, valaki tud ilyesmit ajánlani?
  • Bhalage
    #45659
    van benne igazsag, de szemely szerint egesz jatekban sokkal inkabb egy covert csatarozast latok, mint egy nyilt haborut.
    raadasul csomo bolygon rendesen el vannak kulonitve a 2 oldal ugy h nem is lehet ellenseggel talalkozni