60033
  • DummyBoy
    #45777
    The Old Republic ‏@SWTOR
    The maintenance window has been extended We expect the servers to be available again at 8AM CDT (6AM PDT/9AM EDT/2PM BST/3PM CEST/11PM AEST)
  • picket
    #45776
    Mondok jobbat: max játékosszám.

    Empirikus alapon azt feltételezed, hogy a kiírt számok nem az összes online játékos alapján alakulnak, hanem valahogy. Ezt egyből cáfolnám, mert nekem például egyáltalán nem találja el a számláló, hogy mikor jutok be (általában jóval túlbecsüli a tényleges időt - szerencsére). A sorban állók száma is össze-vissza változik, bár ez talán annak is betudható, hogy valaki beáll, meglátja mennyien vannak, és inkább nem várja ki. De vannak nagyobb ugrások is, amikor többen kilépnek a sorból, vagy bejutnak a játékba.

    Ha viszont mégis igaz lenne a feltételezésed, akkor a frekventáltabb helyek telítettségét nézném, aminek viszont nincs értelme, mert nyílik új instance, és kész. Tehát sok értelme nincs elmélkedni rajta. Valahol biztosan összefutnak a szálak (cluster ide vagy oda, mondjuk a karakterek adatait, inventory-ját tároló adatbázisnál), és van egy maximális, amit elbír - arra van most belőve. Szerintem.
  • Zozzancs
    #45775
    Egyszerűen nem hiszem el, hogy.... nem képesek akkor belőni a szerókat amikorra mondják.. egyáltalán mi a tökömnek mondanak időpontot akkor, ha nem tudják ehhez tartani magukat?
  • TDC Geronimo
    #45774
    300 mega
  • DoctorStryker
    #45773
    kb mekkora a patch?
  • Zozzancs
    #45772
    Sztem elírtad a dolgot mert peccselni már rég lehet...
  • El Protector
    #45771
    twitteren már 3-at írtak úgy fél órával ezelőtt
  • Kazagor
    #45770
    Még nincs patch notes, szóval lehet tényleg kitolták.
  • DoctorStryker
    #45769
    Síma feltételezés vagy mondj jobbat.
    Nagyjából a hátralévő idő megegyezik amit kiír. Másképp hogyan tudja megjósolni azt a nagyonsok ismeretlenes egyenletből h épp ki mikor fog kilépni stb.
    Csak feldobtam egy témát amit még egy kicsit érdekes is lehet, mert ide annyi programozó és rendszermérnök jár, oly sok esetben segítették már ki a Bio-t ezek az emberek s hátha engem is megszánnak némi belső információval.
  • Zozzancs
    #45768
    De hogy tolták ... 1 PM CEST van a launchernél
  • picket
    #45767
    Az utóbbi állítást honnan véled tudni? :p
  • El Protector
    #45766
    kitolták két órával a peccselést, pedig már tűkön ülök :)
  • DummyBoy
    #45765
    Én nem értek hozzá, csak elgondolkodtam: Szerintem ez a kjú renccer valami olyasmi lehet, hogy X számú ,egyszerre csatlakozni akaró kliens felett nem engedi a rendszer, csak bizonyos késleltetéssel csatlakozni őket, hogy ne terheljék le nagyon a züsztemet ...

    Persze FIFO elven, emiatt állunk sorban ...

    Olyan ez mint a kocsmasátor ... Hiába fér el odabent fél magyarország, ha csak 3 sörcsap van, aminek az érintésével akar mindenki bejutni xD
  • DoctorStryker
    #45764
    Aki jobban fel van világosítva a cluster eljárásban világosítson fel, hogy ilyenkor mi történik, mert nem csak akkor lehet belépni amikor kilép egy másik ember.
  • DummyBoy
    #45763
    Az szép ... Nekem eddig 600 volt a top hála istennek, de szvsz ma hazamegyek, elindítom a játékot, és csak utána jön a kutyaséta, fürdés, meg ilyenek :)
  • DoctorStryker
    #45762
    Tegnap is 22h körül a sor 1700-nál kezdődött.
  • DoctorStryker
    #45761
    Szia nálunk van :) PvP klán vagyunk!
  • Bhalage
    #45760
    ja el is lehet adni csak 1. amtit honnan szedsz 2. ki fogja megvenni milliokert amikor most masra kell a zsé
  • Bhalage
    #45759
    de amugy mar felesleges megveszed beleutsz majd egy aug slotot es voilá zúzás!
  • Bhalage
    #45758
    reverse engineer dara ^^
  • Marfy
    #45757
    Miből gondolod hogy térnek vissza emberek?
    Amúgy meg biztos nem, hiszen már szuper szerverek üzemlenek
  • stern
    #45756
    Black hole-os cuccokhoz hogy lehet schematicot szerezni???
  • DummyBoy
    #45755
    A holnapi nap nagy kérdése: Vajon az 1.3 miatt visszatérők mekkora sort generálnak majd Tombon? xD
  • picket
    #45754
    Azért ha van két órám játszani egy nap (és nem úgy, hogy be tudom állítani sorba, és közben csinálok mást), akkor nem hangzik jól az 50 perc (még akkor sem, ha az csak egy becslés, és általában gyorsabban be lehet jutni).
  • Kryon
    #45753
    Rebel Strike-ba szerintem jöhetsz, nemtom kik vannak most fenn, valakit biztosan találsz. (Köztársaság oldal)
  • Kryon
    #45752
    Én optimista vagyok, és abból indulok ki, hogy ez már így marad, esetleg még jönnek is. Ezért +500 vagy +1000 hely sokat javítana a helyzeten, mert hiába vannak 500an fleeten, ha sg-n fórumozol, mert nem tudsz belépni...
  • stenga33
    #45751
    Ja inkább 50perc sor mint 2 órát várni egy groupra vagy egy warzonra.
  • TDC Geronimo
    #45750
    50 perces sor sokkal jobb, mint 50 játékos a fleeten. Szerintem. Idővel úgyis morzsolódnak majd le innen is...
  • Kryon
    #45749
    Tombon jelenleg egy szép kis 50 perces sor van. Nagyon örülök, hogy ilyen sokan játszanak, de nincs esetleg info róla, hogy bővítést terveznének?
    Mert most (szerencsére) még 1.3 miatt is sokan visszajönnek, lesz az a sor 2 órás is pár nap múlva. Éreztem én, hogy 1 pvp szerver kevés lesz...
  • stenga33
    #45748
    Hi!

    Tombon van valamelyik magyar guildbe tgf?
  • Bhalage
    #45747
    nalunk mondjuk sor az nincs, vagy mint vip szemelyt engem mindig beenged.

    de fleeten 250-280 fő az leso instaban neha kicsit sok :f
    de amugy nagyon rendben van a cucc :D
  • DummyBoy
    #45746
    Esténként nem kicsit ver a víz, mikor bepirosodik a pingjelző, hogy a qrva netem megint megszakad és megint 600-adik leszek ... :)
  • picket
    #45745
    Bejött amit mondtam: a kevés időm amim van, annak a felét sorban töltöm
  • Bhalage
    #45744
    toljuk azert meg joparan, nightmare lands meg fullos raadasul kicsit sokan is vannak mindenhol
    : )
  • N1ggA
    #45743
    Lehet. De, én május közepén hagytam abba, kb. 1 hónapja, azóta nem hiszem, hogy sokat változott. Patch notest még mindig olvasom, meg az swtor.hu-s posztokat.
    1.5 vagy 1.6 környékére már valszeg változik annyit, hogy befizetek.
  • Nephin
    #45742
    Vagy egyszerűen annyit beszéltek a füledbe, képletesen szólva, hogy elhitted. :P :) Azok a hibák, amik most vannak, töredékek minőségben és mennyiségben is a megjelenéskori hibákhoz képest, szóval csak javult az egész, talán az open world PvP-t kivéve.

    Nem szoktam hazudni magamnak és a legtöbb MMO-t kipróbáltam, ami az elmúlt 5-6 évben megjelent, szóval van összehasonlítási alapom. Ami nem játék és jó, az meg ez mellett is mehet. :D
  • N1ggA
    #45741
    igen, de csak visszafogottan :)
    Mármint annyi, hogy amióta nem játszom, észrevettem, hogy mennyire jobb nem játszani ezzel a játékkal, amíg játszottam, addig meg azt hittem, hogy nem zavarnak a hibái, de most rájöttem hogy mégis eléggé zavartak, most kevéssé vagyok ideges.
    Emiatt néha úgy érzem, hogy aki még játszik, és azt mondja, hogy élvezi, az vagy önmagának hazudik, vagy azért élvezi, mert ezen kívül nem próbált még jobbat, és itt nem csak a játékra gondolok.

    De próbálom minél jobban magamnak megtartani ezt a véleményt és nem trollkodni.
  • Nephin
    #45740
    Nem te, alattad, csak félrenyomtam. :D
  • DummyBoy
    #45739
    Milyen klubban?
  • Nephin
    #45738
    Te vagy az új tag a klubban? :P :D