60033
  • DoctorStryker
    #45857
    Megkéred a párodat, hogy logoljon be, ékelje ki a W billentyűt...
    Én most ezt szoktam csinálni ha fel kell állnom swtor közben és kérdéses mikor jövök vissza.
    Akar a halál 1,5h-t várni...
  • DummyBoy
    #45856
    Jaja, előre félek a jövő héttől, mikor is csak kb 8 körül tudok majd a gép elé ülni ... Lehet kimarad a jövő heti mókázás :(
  • DoctorStryker
    #45855
    Sor kb 6-7h közt kezdődik s kb 11h-g van
    5 körül még simán be lehet lépni a tombra
  • Bhalage
    #45854
    aha vagom, nekem nem jott elo semmi kulonos szerencsere:)
    es sor sincs jee
  • DoctorStryker
    #45853
    A HutBall is eléggé bugos sajnos...
    Főleg a fúvókánál .s mintha a repülési időt 0 redukálná és ezt a gép eléggé rosszul kezeli le. Mintha teleportálnának az emberek
  • DummyBoy
    #45852
    A hivatalos fórumon volt pár sírás, az egyik pl: valami launcheres repair miatt, GF is bugos, valamint nagy a kjú ...

    Én Audio buggal találkoztam (Konkrétan elment a hang ... majd 10 perc múlva visszajött ...), meg a Quesh-es mókával ...

    Remélem valamit ügyködnek amitől kisebb lesz a sor és esetleg javul a GF ... De gyanítom a Launcheres bugon ügyödnek.

    Viszont egy kis érdekesség ... Twitteren bejegyzés, hogy maintenance lesz, meg link a hivatalos fórumra ... de ha Maintenance van akkor a hivatalos fórum meg nem elérhető ... khmmm ...

    Ja:

    The Old Republic ‏@SWTOR
    New #swtor maintenance window: 2 AM CDT (12AM PDT/3AM EDT/8AM BST/9AM CEST/5PM AEST) to 8AM CDT (6AM PDT/9AM EDT/2PM BST/3PM CEST/11PM AEST)
  • Zozzancs
    #45851
    Na megint egy kis sírás következik:D MIÉRT PONT MOST KELL AZT A****VA KARBANTARTÁST CSINÁLNI AMIKOR MOST LENNE IDŐM JÁTSZANI, HÁT MIEZ MÁR ISTENEM NEM VAGYOK IDEGES , köszi a figyelmet:)
  • picket
    #45850
    Szervernek hívják A szerver gépet is szervernek hívjuk, mert felesleges mindig külön kiírni, ráadásul vállalati szférában általában külön ember foglalkozik velük, így nem zavar senkit, ha a programozónak a szerver az szoftver, az infrastruktúra karbantartójának (rendszergizda) meg hardver. Azért is összefonódik a kettő, mert a szerver gépnek gyakorlatilag nincs más dolga, mint hogy futtassa a szerver applikációt, aminek úgyis van valami neve amin emlegetik.

    Amire te kérdezel, arról meg konkrétan fogalmunk sincs. Lehet egy elképzelésünk, de mivel nem tudok nyílt napokról "nézd meg és értsd meg szervereink működését" címmel a bw-nél, ezért maximum agyalunk, és szerintem ez keveseket érdekel. Ráadásul tudásunk jobb esetben hiányos a témában, rosszabb esetben egyenlő a nullával.

    A lényeg az, hogy van valahol egy bottleneck az swtor szerverében (a progiban ), ami ennyi embert bír. Pl. valami gyakran használt része egy szálon fut, amit nem külön gépekre, de külön magokra sem tudsz szétosztani, ha nem írják teljesen át. Ezen mi, itt, ennyi betekintéssel és tudással hiába elmélkedünk, hiszen ha csak annyi lenne, hogy odahánynak még pár talicska gépet, és akkor fel lehet emelni a játékos limitet, akkor áttalicskázták volna a szellemszerverek hardverét a tomb clusterébe, vagy bármijébe, amit használnak.
  • Bhalage
    #45849
    na navjon mi lesz? en nem talalkoztam semmi egetvero buggal

    remelem eventet elesitik :o))
  • DummyBoy
    #45848
    Megint jön valami peccs :)
  • Kryon
    #45847
    Mondom, hogy nem értek hozzá, csak olvastam erről valahol :)
    Szerveren futó progit nemtom hogy nevezik, de érted mire gondoltam.
  • picket
    #45846
    "szerver oldali kliens"

  • DummyBoy
    #45845
    Ahogy hallom azért ott is akad, csak ott trükköznek a srácok :)

    Ismerősöm lassan többet PVP-zik PVE szerveren mint én PVP-n :) Beállnak stealthben a mobok közé , vagy elkezdik healelni az ütött mobot, stb, csak hogy PVP flag legyen az emberkéken xD

    Na, ma leteszteltem a group findert, eddig tetszik, mentem gyorsan 2 FP-t is vele. Grafika mostmár árnyékokkal és bloom-al is elfogadható, bár még mindig megvan mind a két árnyék HIGH-on ...

    Viszont guildtársak szerint a Group Finderen lesz még mit javítani, ugyanis OP közben ha 1 ember leszakad vagy AFK vagy lelép, akkor nemigen lehet helyette invelni.
  • Kryon
    #45844
    Nem értek hozzá, de elvieg virtuális szervereket használnak mmo-hoz, így az alattuk lévő fizikai szerverek mellé beállíthatnak újabbakat, ettől mi még továbbra is ugyanazt a szervert látjuk, csak pl. többen férnek el rajta. Ha a szerver oldali kliens nincs erre kellőképp felkészítve, az gond lehet, de majd megoldják.
  • N1ggA
    #45843
    Nincs, a transfer miatt csak a tombon vannak játékosok gyakorlatilag. A pve szervereken kb. ugyanannyi a pvp, csak nincs gankelés. Open world pvp nincs egyik szerveren se.
  • stenga33
    #45842
    Tombon kivül mi van még Eu pvp szerver ahol van is player? illetve a pve szervereken mennyire nincs pvp?:)
  • Bhalage
    #45841
    nagyon fasza lett az 1.3!!!
    sajnalom akik a sorral szenvednek, dehat servert jol kell tudni valasztani ^^ ...

    szerencsere fullra fel voltam pakolva cuccal igy nincs gond a craftolgatassal es annyria nem egetveroen draga.

    a grp finder kb 5 perc alatt osszehozott 3grpot amibol ertelem szeruen 2 nem idult el, mert vki mindig kinyomta. a 3ikkal szepen vegigmentunk es gyutt a blekk hole komi


    egyelore tetszik!
  • picket
    #45840
  • Kazagor
    #45839
    Ez jó kérdés, nem próbáltam.
  • torrente111
    #45838
    értem köszi.de sajnos ez szerint SWTOR frends meghívásigen
  • DummyBoy
    #45837
    Barrel-ből vagy Augmentből nem eshet? (Nekem Cybertech és Bio van, Implantból esett tegnap, modot, armort nem próbáltam ...)
  • Kazagor
    #45836
    Synthweaving T6: 2/2 nyersanyag
    Armortech T6: 2/2 nyersanyag
    Armstech T6: 6/4 vagy 4/6 nyersanyag fegyvertől függően

    Ami még tovább növeli a kiegyensúllyozatlanságot, hogy a szétszedésnél visszajön 1, jobb esetben 2 nyersanyag, így az első kettőnél 2-3 nyersanyag 1 augment kit költsége, míg armstechnél ahol ugyanúgy csak 1-2 nyersanyag jön vissza, így ott 8-9 a költsége 1 kitnek.

    Szerintem ebből lesz sírás és javitanak majd rajta, hogy armstechnél a szétszedésnél majd nem 1-et, hanem 3-4 kitet fog adni. Úgy lenne korrekt.
  • Omlás
    #45835
    Nincs mit ;)
  • Nephin
    #45834
    Nem vagyok biztos benne, hogy ez változni fog, elvileg bármilyen crites craftlehetőséges cuccot szétszedhetsz augmentmatiért, mindegyik ilyen sokba kerül? Az egyből egy arány tuti marad szerintem.
  • Nephin
    #45833
    Köszi, akkor ezt ki is rakom délután.
  • Kazagor
    #45832
    Sajnos nem egészen értem, ennek mi köze az én hozzászólásomhoz.:)
  • Omlás
    #45831
    Itt a trialos bug topic csak megtaláltam : Topic
  • Kazagor
    #45830
    Van egy furcsaság amit észrevettem, nem tudom hogy csak nekem tünt fel, vagy másnak is.

    Vannak ugye az augment táblák. Mindegyikhez 10 augment kit kell, amit a craftolt cuccokat RE-zve szerzel.

    Namármost pl T6-os armortech cuccokat gyártva 2/2 nyersanyag felhasználás mellett, annak szétszedésével 1 augment kitet kapsz vissza. Ahogy néztem, mindig csak 1-et ad vissza szétszedésnél.

    VISZONT, amikor ugyanezt próbáltam pl armstech-el fegyvert gyártva, ahol a nyersanyagigény 6/4 és 4/6 a kétfajta nyersanyagból OTT is csak 1 augment kitet ad szétszedésnél.

    Ez kicsit kiegyensúllyozatlan. Ráadásul szivnak az armstech-ek, mert náluk ha jól néztem nincs olyan fegyó T6-on, aminek a nyersanyagigénye 2/2 lenne.

    Tehát perpill csak armortech és syntweaving szakmákkal érdemes ilyet csinálni.
  • Omlás
    #45829
  • picket
    #45828
    Tegnap két óra sorban állás után pizsiben, fogkefével a számban néztem, hogy mi kell augment kithez - mert kitartó vagyok, és mert szeretem a játékot - szóval ha valaki most azt mondja, hogy nem kellett volna transferelni, azt megkeresem, és kiskanállal vájom ki a szívét
  • Omlás
    #45827
    Igen csak annak kell bejelölnie akit meg akarsz hívni neked nem kell.
  • Zozzancs
    #45826
    Srácok, tudna nekem valaki mondani shadownak egy talentet? dps kéne :) melyik a legjobb?
  • Omlás
    #45825
    Fórumon találtam mindjárt megkeresem, múlt hét folyamán egyik ismerősömet így megtudtam hívni, szóval működött.
  • Kazagor
    #45824
    Igen Nephin, ez igy van. Én is írtam a supportnak, mert nem tudtam meghívni egy barátomat, ugyanezt írták nekem is. Szerintem ez csak az újakra vonatkozik, nálad tök mindegy hogy be van-e jelölve vagy nincs. Nálam sem volt bejelölve soha.
  • picket
    #45823
    Foglalkoztam az egész összevonás dologgal kb 10 másodpercet, és előre láttam ezt. Ők beleöltek alaphangon dollár ezreket-tízezreket (ha csak a munkaidőt nézzük, ami transferre elment), és nem gondoltak erre. Akárhonnan is nézem: ez gáz. Ez nem amatőrség, mert én is amatőr vagyok, mégis előre láttam. És pont a casualoknak - akik még mindig itt vannak, mert nem ők az mmo-nomádok - ez nem kicsit szar. Nem az a baj, ha valaki amatőr, és ezért próbálkozik. Ha valaki hülye, és azért esik pofára, az a baj!
  • Nephin
    #45822
    Ezt hol olvastad? Szerintem még nekem sincs bejelölve, komolyan ez kell hozzá?
  • Omlás
    #45821
    A meghívás egy hiba miatt nem megy, de a következőképpen működik:

    Akit meg akarsz hívni annak az EA-s acountjánál be kell jelölnie a kapcsolattartási beállításoknál, hogy :
    " Kérek értesítést az EA termékekről, hírekről, eseményekről és promóciókról. "

    Ha ez kész van akkor már lehet küldeni trial kulcsot.
    Utána vissza ki lehet kapcsolni az értesítéseket.
  • Alienator
    #45820
    *nem hív be*
  • Alienator
    #45819
    Azért nem használják mert egyszerűen nem hí be. szerintem ez is bugos.
    javítottak valamit az 1985-ös színvonalú árnyékokon is?
  • Nephin
    #45818
    Nemcsak elvileg, de nem sokan használják egyelőre, megy a generalon a lfg... nem értem, akkor miért volt érte akkora sírás. :D