60033
  • picket
    #46137
    Akkor nem veszi senki, csak elárasztják a 12op-k, hogy jó sokba kerüljön a fenntartás. L2gazdaság!
  • PiszkosFred
    #46136
    Igaz...lenne, de a havidij egy "altalanydij", mint a kabelteve vagy fociberlet, stb eseteben. Tevet sem nezel 24/7-ben, megis fizeted az alapdijat, ahogy focimeccsre se biztos, hogy ki tudsz menni, de megveszed a szezonberletet. Persze, jo lenne percalapu dijszabas is, de az a rendszer egy mmo eseteben szinte kivitelezhetetlen (iszonyu, es fizethetetlen kulonbsegek lennenek a casual es a hc gamerek kozott, es emiatt a bevetel rosszabb lenne, mint egy mikrotranz model eseteben... igy inkabb azt preferalja mindenki, vagy az oregedo havidijas modszert)
  • picket
    #46135
    És ne sikkadjon már el a másik része sem. Szétkoptattad az ops groupos instákat gondolom, és arra alapozod az olyan megjegyzéseidet, miszerint a játék single player, és nincs endgame, ugye?
  • Alienator
    #46134
    HATE-t kell alkalmaznom (Hajszín Alapján Történő Elbírálás). Hát szőke nő-e vagy?
    Egy f2p modelben NEM KELL játékélményt befolyásoló cuccokat berakni. Citromkék fénykardkristály, többféle hajóskin, karater kinézetének egyedivé tétele (barbar shop, festékek) stb dolog. Attól hogy jancsikának van 100 szárnyú hajója (ami pontosan olyan erős mint az ingyenes hajó) nem fogja földbe döngölni Kovács Pistikét.
  • Nephin
    #46133
    Aha, azért spórol az NCSoft, ahol tud, meg adja el a részvénypakkjait, mert felveti a pénz. Oké.
  • picket
    #46132
    Szóval amikor spészeléssel poénkodunk, akkor hazudunk. Amúgy linkelnéd az npc-t, amelyik 10 percig dumál, vagy csak hazudsz?
  • darth devil
    #46131
    Az l2 valtott f2pre es remekul beval.
  • Fpocok
    #46130
    nc
  • darth devil
    #46129
    Mi ezzel a baj? nem vagy rakenyszeritve h fizess
  • Nephin
    #46128
    Teljesen más egy shoppal tervezett, b2p játék, mint egy havidjíjasból "f2p"-re váltó másik.
  • Alienator
    #46127
    Azt tényleg mondtam hogy a túl sok duma helyett tartalom kellett volna inkább. Azt valóban mondtam hogy minek kell 10 perces dialógus hogy miért kell megölni 10 malacot. Ettől még a single része jó. De SOHA nem mondtam hogy szpészeltem. Csak te rágalmaztál meg itt mindenkit aki szerint nem jó a game. Tehát hazug vagy.
  • Omlás
    #46126
    Igazából nem lenne gond a "havi díj" rendszerrel ha a ténylegesen játszott idővel ketyegne... az üresjáratban mikor nincs belogolva az ember nem fogyna a játék idő. Ezt viszont szerintem talán sosem fog megtörténni EU/US-ben.
  • Nephin
    #46125
    Mert te ilyen kis antiszoc figura vagy, aki szólózik az MMO-kban. Kovács Pisti, aki a barátaival játszik, nem akar majd lemaradni és ciki lenni a kopottas alapruháival meg a lerobbant ingyenhajójával a csilivili cuccoktól és járművektől, amiket Jancsikának megvesz a papája, vagy nem akar oneshotolódni a gyengébb fegyvereivel, mert Zolikának szintén megvette a papája a shopból a megalézerágyút. Nem, Pistike is meg fogja venni, de a pénzét kis részletekben költi el és a buksija nem fogadja majd be az infót, hogy két hét alatt három havi díjat kifizetett.
  • picket
    #46124
    Ahol hetente jön új hős, ami a következő heti nerfjéig táposabb mindenkinél, és átlagos játékos csak akkor tudja megvenni, ha rendes pénzből fizeti, nem ingame gyűjthető szutyokból? Jó modell, hogy aki fizet, az földbe döngölhet.
  • Omlás
    #46123
    És ezt most komolyan is gondoltad??
  • Tomy Lee
    #46122
    Ha van eszük(remélem nekik lesz) akkor B2P-vel már be is kezdenek.Az a tiszta sor.Nem kelt felháborodást,hogy miért is kell havonta fizetni,első körben jól megszedhetik magukat anyagilag az eladásokból aztán jöhet az új kiegészítő szintén B2P.Így kellene ennek működni mindenhol.
  • Laroa
    #46121
    Ez tényleg szórakoztató, folytassátok. Remélem kitart a lendület estig
  • picket
    #46120
    Visszakeressem? Ilyeneket mondtál:
    -Túl sok a szöveg, zavar a farmolásban.
    -Szétszéledt a guildben mindenki, amint elérték az 50-et - ebből le is szűrted, hogy nincs endgame, mert nem kerestél másik guildet, hanem cancel sub.

    Szerintem több nem is kell. Ezeket mind te mondtad, nem szeretnék 46k hsz-t áttúrni, de ha kell megoldom, mert nem szeretem, ha hazugnak nevez egy hazug :p
  • Fpocok
    #46119
    league of legends
  • Alienator
    #46118
    Hülyeúr...
    ha f2p-t kihasználva valaki végigtolja a single részt azért a játékot meg kell vennie nem? tehát ez a része fizetett dolog. csak egy singla tartalomért nem illik havidíjat kérni. Aki akar extrákat az fizet, aki csak sztorizik az meg nem. megoldotta már más is.
  • darth devil
    #46117
    Az ncsoftos l2 f2p modellje. Nem osszekeverendo a lehuzos europaival. Vagy epp a gw2 modellje, esetleg a tera/eve modellje is felfoghato egyfajta f2p nek.
  • Alienator
    #46116
    Nem csak szarul lehet megcsinálni egy f2p modelt. Nézd meg az STO-t. Végigvittem 2 karaktert is teljesen ingyen. Nem volt extra híd meg hajó skinem, meg nem volt báli ruhám de játékélményt nem érintette. Persze valszeg igazad lesz, mert ha f2p-re vátanak azt is elkúrják ahogy a legtöbb dolgot. De NEM CSAK szarul lehet f2p-t csinálni.
  • Fpocok
    #46115
    Hát azt csak úgy mondtam... szerintem akkor sem próbálnám ki :D

    DDO-t elkezdtem, de hamar meguntam.
  • picket
    #46114
    Mert kolbászt eszik, de nem érti a folyamatot, ahogyan az asztalára került. Ő fizetett érte. A böllér dolgozott vele. Ebben a folyamatban egyetlen szereplőnek volt a dolog ingyen (se pénzt, se munkát nem fektetett bele): a sertésnek. Igen tisztelt hölgyeim és uraim, ha valami valakinek tök ingyen van, akkor nem neki szánják a terméket, hanem ő a termék. Lásd facebook, google... Majd ha el tudják adni a pléjert, akkor lesz mmorpg "tökingyen".
  • PiszkosFred
    #46113
    Igazad van. De akkor mondj ellenpeldat, ugyis unatkozik ma mindenki, es meg van ido a munkaido vegeig, inkabb errol szoljon a dolog, mint Alien es pocok hulyesegerol, csak mert megjott nekik es nyugosek.
  • Omlás
    #46112
    Sorolj fel pár "jó" f2p modellt...
  • darth devil
    #46111
    Nem csak a rossz f2p modellekkel kell dobalozni.
  • Alienator
    #46110
    "Amúgy meg látványosan vergődtél azon, hogy ki sem próbáltad a "coop" pve tartalmat"

    Már megint hazudsz. TI akarjátok rámeröltetni gy szpészelek meg egyedül toltam. NEM csak egyedül, soxor partyban. De ennyi coop nem éri meg a havidíjat.
  • picket
    #46109
    Neked is ajánlom a ddo-t, aztán beszélünk amikor elérted az endgame-et, hogy mennyi volt az az ingyen :p
  • PiszkosFred
    #46108
    Miert? Te is erre varsz, hogy ingyenes legyen es vegre tudj jatszani. Te irtad par honapja, hogy penzert szar a jatek, de ingyen jatszanal vele. Csudajo vilag lesz, ha f2p eseten tele lesz a vilag ilyen emberekkel. Orom es bodotta var mindenkire :)

  • Omlás
    #46107
    Márpedig szinte az összes f2p mikrotranzakciós stuffnál ez van...
    Adott lehetőség, hogy ingyen játsszál de olyan "megkötésekkel" amik totál megölik a játékélményt...
    A fejlesztők két szép szeméért nem fogják ingyen hostingolni a szervereket és jótékonysági szervezetek sem adakoznak az f2p játékok fejlesztői felé akkor miből is élne meg egy adott "f2p" játék?
    Igen a "12 éves orosz pistike" típusú játékosokból akik sokszor fizetnek de keveset de a sok kicsi sokra megy ....
    javascript:document.newmessage.submit();
  • Laroa
    #46106
  • PiszkosFred
    #46105
    "Egy sikeres mmo nem nyilatokozik olyat hogy vizsgáljáj az f2p lehetőséget."

    Ez megint hulyeseg a reszedrol. A havidijas elofizeteses rendszer kifutoban van, a Blizzard kb 2-3 eve jelentette ki (tudod, ok csinaljak azt a lofasz konnyu halott serverekkel teli szargrafikaju bukott wow nevu mmo-t), hogy a kovetkezo projektjuk kapcsan kizart az elofizeteses rendszer. Sokaig jatszottak (jatszanak) a gondolattal, hogy ingame reklamfeluleteket tegyenek e bele, vagy f2p rendszerrel induljon a kovetkezo - valoszinuleg ujabb bukott - projektjuk.

    A TESO (ami mogott szinten egy noname studio, valami Bethesda nevu egyetemista garazscsoport all) is direkt honapokig vizsgalta a fizetesi rendszereket, es nagy dilemmaban vannak, hogy fizetos legyen e, vagy f2p, esetleg b2p. Meg nincs hivatalos dontes.

    Ezek utan, akinek van pici esze, megvizsgalja a lehetosegeket, mert a havidijas rendszer szep volt, jo volt, de nem "korszeru" mar. Ezt nagyon sok kozgazdasz es elemzo is bizonyitotta mostansag, emiatt a SWTOR kapcsan az BW/EA is elgondolkodott azon, hogy ha eljon az ido, akkor nekik is lehet, hogy erre kell valtani. Es ha ez megtortenik, azt nem ket nap alatt fogja osszehozni 2 progmatos egyetemista, mint a guildablak invelest vagy a groupfindert, hanem elozetes koncepciok kellenek, azok szimulacioja es elorejelzeseinek elemzese.

  • darth devil
    #46104
    Folytassatok meg. Unalmas a munka. Semmi sem indokolta a free hetet csak igy sikerult. De orom olvasni, h milyen elszantan tamadjatok es veditek ezt az epic fail jatekot.
  • Fpocok
    #46103
    "f2p játék célközönsége röviden úgy jellemezhető, hogy 12 éves orosz pistike, aki nem veszi észre, hogy lehúzzák"

    Szerintem kicsit pihenjél, mert elég sok hülyeséget hordtál most össze...
  • Omlás
    #46102
  • picket
    #46101
    Jó reggelt! Pénzből élnek! Pénzből mennek a szerverek! f2p azt jelenti, hogy nem folyamatosan, egyenletesen fizetsz, hanem minden új tartalomért fizetned kell. Quest pack, mount, hupizöld hellokittis fénykard. Mész egy trialnyit ingyen, aztán megjelenik a questgiver ikonja mellett a dollárjel, hogy csengess. Telepíts már egy ddo-t, aztán nézzed meg mit jelent a f2p, mielőtt itt hirdeted a hülyeséget! :p
  • Nephin
    #46100
    Decemberben azt mondtad, két hónap is f2p. Aztán lett tavaszra. Aztán most megint 2 hónap. Mindeközben még mindig nem lett az, tehát jön a bevétel a havidíjból, mert ugye nem gondolod, hogy az EA jófejségből ragaszkodik a havidíjhoz, ha abból nem jön pénz, mint ahogy te állítod.

    De gondolom ha 25 év múlva f2p lesz, akkor ugrálsz majd örömödben, hogy ugyemegmondtamugyemegmondtam. :D
  • picket
    #46099
    +1 uninstall

    Azt fogjátok fel, hogy aki nem hajlandó kifizetni, meg a 20-30 éves kereső nyugat-európai, amerikai kereső fiatal számára nevetségesen alacsony előfizetési díjat kicsengetni, az jelenleg nem célközönség. f2p játék célközönsége röviden úgy jellemezhető, hogy 12 éves orosz pistike, aki nem veszi észre, hogy lehúzzák ("ingyen" játszik, de többet fizet mint havi 13 euro). Te velük akarsz együtt játszani, én nem.

    Amúgy meg látványosan vergődtél azon, hogy ki sem próbáltad a "coop" pve tartalmat, így a véleményed erről... heh.
  • Nephin
    #46098
    Nem, egy piacból élő cég ül a seggén, vigyorog a termékére és körbe sem néz, mi a helyzet a világban és ha lát más módszereket is arra, amit csinál, eszébe sem jut megvizsgálni, melyikkel jönne ki jobban.

    Tanács: soha ne vállalkozz, bebuknál. :D