60033
  • picket
    #46256
    Amit anno a wow-ban lehetett csinálni, hogy egy átlagos játékos fél év alatt nem volt max szinten, azt ma már elfelejtheti, aki tömegeknek akar mmorpg-t csinálni. Első héten hagyták volna abba. (Mellesleg a wow-ról is bevallotta a blizzard, hogy a játékosok fele nem éri el a 10. szintet, és akkor még 60 volt a max.) De amint egy minimális grindelésbe ütköznek, ott abba is hagyják (itt max szinten). És álmodoznak tovább a grind nélküli mmorpg-ről, ami új élményt nyújt nap mint nap, annyi tartalma van, hogy sosem fogy ki, és különben is elmehetsz a kiegyensúlyozott pvp-t tolni epic 1000 vs 1000 csatákba. Reméljük lesz ilyen mmorpg mire Alienator jóslatai szerint f2p lesz az swtor
  • Laroa
    #46255
    SZERINTEM mind2 megéri
  • Although
    #46254
    A nagy baj Alienator hogy nem méred fel hogy az nem csak annyi hogy kiszopok az ujjamból egy ilyen sztorit, ami már talán nem is lineáris, nnormál játékoknál is sok idő. És drága jó szövegírokat felvenni és megvárni míg felépítik. Ilyen szisztémával mint a Bioware nem sok cég próbálkozott még mmo gyártók közül. De ezt hallgatom a conanba is az olya mmo játékosoktól akik nem becsülik a solo játékokat, szapulják azért mert megpróbált egy élvezetes játékot megcsinálni és talán nem sikerült úgy ahogy szerették volna de ez megint az a játék ahol azt érzem amit a DA:O-nál is benne van a lelkük ez él. :) És már most láttom sajnálni fogom ha vége lesz :)
  • Alienator
    #46253
    Gondolom ezt nekem szántad. Azok amik kijöttek, csak próbálták behozni azokaz amik már minden mmo-ban alap dolgok. Azért ne vegyük már új tartalomnak a késői felzárkózást hogy juj van benne LFG meg egységesített szín dolog a ruhákon. Hozzátenném hogy ez is itt van a legrosszabbul megoldva mert ha pl a chested rózsaszín max azt érheted el hogy minden olyan színű legyen. Egy rift féle megoldás jobb lett volna vagy színezés akár. Látod, ilyenekből látom hogy amatőr balfasz csapat, akármit tesz bele elkúrja SZERINTEM.
  • Although
    #46252
    Továbbra sem egyről beszélünk, picket, alienator nagyjából arról beszél amiről én is de te szerintem nem.
  • Although
    #46251
    A gond amit eddigi infoim alapján láttok nem tudtak annyi tartalmat beletenni ami ellensúlyozná a grind történetből való kihagyását. Ezt látom problémának. Az alap conanba annyi questet nyomtak bele akár több lépcsőst is hogy még 2.5 év után is van legalább 100 quest vagy több amit nem is láttam nemhogy csináltam volna.
  • PiszkosFred
    #46250
    Ez is tele volt "szerintem"-mel :)

    Jott ki uj tartalom, tobb, mint barmely mas mmo-ban ennyi ido alatt. Nezd csak meg az 1.1, 1.2, es 1.3 feature listait. Ennyi. A tobbi resze a mondatodnak a delelotti viszonyokat hozna vissza, ahhoz keso van mar.
  • Although
    #46249
    Azért megismétlem én ezért nem bántanám őket. Ez szerintem zavaró dolog. Azért mert nem grindelősé tették a storyt ezért bántani őket. Egyszerű a megoldás kijátszottad nem fizeted ha van új megveszed kijátszod és megint abbahagyod ettől ez még nem szar.
  • Although
    #46248
    Jogos!!! Mint írtam már próbálok gyrsan írni csak nem tudok.
  • Alienator
    #46247
    ha fél évente jönne ki új tartalom (ami ugye hazugság volt) az se lenne elég mert amilyen amatőrök azt is elrontanák vagy úgy csinálnák meg hogy 1 hónap alatt kivégzed és vársz a következőre.
  • Although
    #46247
    Háát nekem nem így tűnik, vannak oké questek amik ismételhetők de ez így nem grind :) Hogy gyakorlatilag nem épül rá ahogy látom a rendszerre és ha minden jól megy 4 hét alatt be tudom fejezni a főszálat és nem kell még egy hónap előfizu. :) Ahhoz nincs elég quest és nincs jól megoldva szintezés se hogy gond legyen és a grindnek pont az lenne a lényege hogy ha már a storyt ráépítem, bár azt a változatot kevésbé kedvelem mint az alap változatot, akkor bizony durván megnőne a történet kifutási időtrtalma de ez így jó döntés volt a Biowarétól. Szóval kevés a tartalom ahhoz hogy nem használták beépítve a repeatable questeket a storyba ez a fő gond szeritem de első osztlyú sztori eddig még csak az elején vagyok :) Amit viszont nem értek, amiből még itt nem sokat láttam de mindenesetre számomra meglepő, nem értem egy dungeonok készítésében ennyire erős cégnél hogy lehet az hogy a group rész nem fogja meg az embereket? Ebből még nem sokat láttam...de ez meglepő számomra. Persze így igazából mindegy mert a Conan erőssége egyértelműen a raidok meg groupok, és rétegjátékként ebből él két éve szóval még nem teljesen értem miért fejezik be sokan csak azért mert véget ér a story ?
  • PiszkosFred
    #46246
    Már akkor tudtam ezt mikor először olvastam hogy megpróbálják megoldani hogy grind mentes legyen. Ez óriási pirospont, csak kivitelezhetetlen jelenleg én ezt tudtam a többiek viszont elhitték hogy fél évente új tartalom.

    Elnezesedet kerem akkor, de kerlek, hasznalj tobb irasjelet, mert azok nelkul ez jott le. "megprobaljak" <> "kivitelezhetetlen"
  • picket
    #46245
    Minden mmorpg-ben van grind. swtor-ban is. Csak máshol, mint másik játékokban.
  • Nephin
    #46244
    Aha. :D :P
  • Although
    #46243
    És ezért ismét mondom nagy pirospont a Biowarenak ehhez bátorság kell.
  • Although
    #46242
    Te nem volt világos????? amit írok Az SWTOrba nincs grind, legalábbis nekem így tűnnik és ez jött le az infokból is anno ezt írtam. Akkor miért kérdezed hol a grind??????
  • Alienator
    #46241
    Blah....

    Tehát SZERINTEM a strand megéri az swtor meg nem. Megfelel?
  • Bandras DaSilva #46240
    Mert úgy van az, hogy valami kell a játékosoknak. Ha mondjuk nincs olyan cucc/fegyver/akármi amiért meg pörögni kell akkor meg az a baj, mert nincs mit csinálni. Ha meg van, akkor meg az. Ha van, de könnyen elérhető, akkor sincs mit csinálni és milyen unalmas.

    Szóval nehéz itt belőni az egyensúlyt. Abban egyetértek veled, hogy túl sok mindent nem lehet csinálni swtorban, de ez a rossz design hibája.

    Én speciel szeretem a raideket meg a hm fpket nyomni mert jól esnek. pvpben is elvagyok, de mostanában erősen korlátozott ajátékre fordítható időm. Max pár óra naponta, de inkább csak heti 2-3 nap.

    Ha lenne sokkal több, valszeg uncsi lenne már megint ugyanazokat az fpket/raideket csinálni vagy azt a pár wzt.

    Mondjuk ennek kicsit ellentmond az, hogy anno swgben a heroicokat letoltuk minden nap kivéve exar kunt...és nem untam meg. Ott a fejlődés is grind szagú volt, de valahogy nem untad meg sosem meg nem érezted úgy mert annyi minden mást csinálhattál mellette. Volt, hogy csak campeltónk és naplementét néztünk meg dumáltunk. Swtorban ez nem nagyon megy.

    ötletek lennének arra, hogy m,it kéne csinálni, de amíg egy nagy cég nem áll valamelyik mögé, addig ezek mint halott ügyek. Kis csapatok nagyon kis költségvetéssel nem nagyon rúgnak labdába.
  • PiszkosFred
    #46239
    Megegyszer kerdezem. Mit es hol kell grindelni az SWTOR-ban?
  • picket
    #46238
    Tehát ha sokáig kell a szintekért xp-t gyűjtened - mondjuk ki grindelned! - akkor jó a játék, ha nem, akkor rossz a játék. Világos.
  • Although
    #46237
    ???? Nos mit kérdezel? Akkor pl csak a funcomos példát tudom mondani a khitai nagyon durván behozták a grindet és úgy oldották meg hogy messze epic cuccok-t is ad soloban és a történet befejezése is csak ha eléred a lv4-et mondjuk a factionba akkor. Ez kb elsőre 3 hónap volt csak ez. Vagy úgy építed fel a szint rendszert és olyan mennyiségű questet nyomsz bele hogy normál akár minden esti játékkal se tud 2-3 hónap alatt befejezni. És ez csak egy class. Mindegy mostanra már 90% befejezték az ismerőseim az SWTOr-t végigmész a történeten és vége a játéknak mindenki ezt mondja. Tehát a grind az egyik út vagy egyszerűen úgy építed fel a sztorit pl Conanba anno mikor kezdtem az első kari szintén 2 hónapnál is több volt pedig igencsak nem álltam fel a gép elől és a saját denisty questem, mert a conaba is van csak 3-ik hónap végére értem el. Valami ilyesmi.
  • Nephin
    #46236
    Megint lemaradt az a fránya "nekem"... nem érzed a kispad vonzását? :D
  • Omlás
    #46235
    Meleg volt sok folyadékot (sört) kell olyankor inni :] a doktorok is megmondták...
  • Alienator
    #46234
    De az megéri a pénzt. Az swtor meg nem. Ez a különbség :)
  • picket
    #46233
    Azt, amit minden mmorpg-ben Pinky.
  • Laroa
    #46232
    Szörnyű egyes cégek milyen pofátlan dolgokat képesek csinálni, mint például ez a havidíj. Vasárnap 3 havidíjnyi összeget basztam el a strandon.
  • PiszkosFred
    #46231
    Ezt mar kerdezni akartam, de mit is grindelunk az SWTOR-ban?
  • Although
    #46230
    Bár ezek között nem teszek nagy különbséget. mondjuk a BG2 volt az első rpg így örök és felejthetetlen.
  • Alienator
    #46229
    + havidíj...
  • Although
    #46228
    Na igen örök vita. Spec nem magam véleményét írtam le mert az kb DA:O, Morrowind, BG2, Witcher 2, Fallout NV kb. A fallout 1,2 kimaradt
  • Although
    #46227
    Jó nem egyről beszélünk olyan de akkor még részletesebben olyan ami kiváltja a grindet olyat nem fognak tudni fél év alatt összedobni mert az expansion lenne a játékosok elvárása szerint.
  • PiszkosFred
    #46226
    Nezz utana az 1.2-ben erkezett dolgoknak, mielott azt irod, hogy nem jon ki fel evente uj tartalom.
  • darth devil
    #46225
    Sehol nincs BG a Fallouttal szemben. :D
  • Nephin
    #46224
    Hidegfront, tényleg, ezért van ma mindenki megkergülve! :D
  • Although
    #46223
    Rosszul írtam.
  • Laroa
    #46222
    Ez egy kotor3 extrákkal mint pvp űrharc stb. Itt a hidegfront és sírni kell mint egy fürdőskurva?
  • Although
    #46221
    Ok nw1.."A Morrowind megnyerte a GameSpy által kiosztott PC RPG Game of the Year Award-ot (Az év PC szerepjátéka)[11], annak ellenére, hogy a közvéleménykutatások alapján veszített a Neverwinter Nights-szal szemben 24%-ot érve el a Neverwinter Nights 34,3% -ához képest[12]...."
  • PiszkosFred
    #46220
    Csak halkan sugom meg, hogy a Morrowind 2002-es (Oblivion 2006), amig a NWN 2. 2009-es evben debutalt, a BG 2 2000-es, amig az elso resz a mara mar klasszikus BG 1 1998-as megjelenesu, igy aztan amennyire csak lehet, totalisan elkerultek egymast.
  • Although
    #46219
    Már akkor tudtam ezt mikor először olvastam hogy megpróbálják megoldani hogy grind mentes legyen. Ez óriási pirospont, csak kivitelezhetetlen jelenleg én ezt tudtam a többiek viszont elhitték hogy fél évente új tartalom. Szóval kicsit sajnálom a Biowaret olyasmit próbált megoldani amit jelenleg nem lehet.
  • Alienator
    #46218
    kotor3 kellett volna nem ez. akkor nem lenne ennyire lent a repuja a playereknél.